SDP

Post Reply
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#4951 Re: SDP

Post by manki »

Ja sam prosle izbore glasao prvi put na opcim izborima, i glasao sam za SDP i Nasu Stranku (kako koji nivo). I mene SDP uopce nije razocarao ni sekundu do sad. Sastavili su poprilicno funkcionalnu federalnu vladu (bez HDZa koji bi ih mogao blokirati svako malo), u Vladi KS-a prema CCI-u su isto poprilicno ucinkoviti, vratise Djeda Mrazove, vjeronauku poslase gdje joj je mjesto (polovicno nazalost, ali polako), uveli mjere stednje, pocela gradnja autoputeva (mada sam svjestan da ovo nije iskljucivo njihova zasluga, ovo je duzi proces), a evo jucer citam i za ovaj zakon o volontiranju, i jos malih million zakona.. Meni su dobri za sad. Naravno, ne mora se neko drugi slagati s mojim misljenjem. :thumbup:
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#4952 Re: SDP

Post by Gandalf »

manki wrote:Ja sam prosle izbore glasao prvi put na opcim izborima, i glasao sam za SDP i Nasu Stranku (kako koji nivo). I mene SDP uopce nije razocarao ni sekundu do sad. Sastavili su poprilicno funkcionalnu federalnu vladu (bez HDZa koji bi ih mogao blokirati svako malo), u Vladi KS-a prema CCI-u su isto poprilicno ucinkoviti, vratise Djeda Mrazove, vjeronauku poslase gdje joj je mjesto (polovicno nazalost, ali polako), uveli mjere stednje, pocela gradnja autoputeva (mada sam svjestan da ovo nije iskljucivo njihova zasluga, ovo je duzi proces), a evo jucer citam i za ovaj zakon o volontiranju, i jos malih million zakona.. Meni su dobri za sad. Naravno, ne mora se neko drugi slagati s mojim misljenjem. :thumbup:
ova tema je namjenjena pljuvanju po SDP-u,( jedna od stotinu ) a ti ih našao braniti ( smajli koji te ruži kažiprstom ) :mrgreen:
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#4953 Re: SDP

Post by manki »

Gandalf wrote:
manki wrote:Ja sam prosle izbore glasao prvi put na opcim izborima, i glasao sam za SDP i Nasu Stranku (kako koji nivo). I mene SDP uopce nije razocarao ni sekundu do sad. Sastavili su poprilicno funkcionalnu federalnu vladu (bez HDZa koji bi ih mogao blokirati svako malo), u Vladi KS-a prema CCI-u su isto poprilicno ucinkoviti, vratise Djeda Mrazove, vjeronauku poslase gdje joj je mjesto (polovicno nazalost, ali polako), uveli mjere stednje, pocela gradnja autoputeva (mada sam svjestan da ovo nije iskljucivo njihova zasluga, ovo je duzi proces), a evo jucer citam i za ovaj zakon o volontiranju, i jos malih million zakona.. Meni su dobri za sad. Naravno, ne mora se neko drugi slagati s mojim misljenjem. :thumbup:
ova tema je namjenjena pljuvanju po SDP-u,( jedna od stotinu ) a ti ih našao braniti ( smajli koji te ruži kažiprstom ) :mrgreen:
Vazda sam ja bio mimo vecine. :D
tortekolaci
Posts: 36
Joined: 30/11/2011 16:37

#4954 Re: SDP

Post by tortekolaci »

manki wrote: vjeronauku poslase gdje joj je mjesto (polovicno nazalost, ali polako), uveli mjere stednje, pocela gradnja autoputeva
Moze li slika jednom metra tog autoputa koji su zapoceli . Ako nema fotke mogu i koordinate na google earth ili google maps.

Posalji usput i sliku ili opis mjesta gdje poslase vjeronauku.

Hvala.
veleno
Posts: 752
Joined: 19/09/2009 19:05

#4955 Re: SDP

Post by veleno »

manki wrote:Ja sam prosle izbore glasao prvi put na opcim izborima, i glasao sam za SDP i Nasu Stranku (kako koji nivo). I mene SDP uopce nije razocarao ni sekundu do sad. Sastavili su poprilicno funkcionalnu federalnu vladu (bez HDZa koji bi ih mogao blokirati svako malo), u Vladi KS-a prema CCI-u su isto poprilicno ucinkoviti, vratise Djeda Mrazove, vjeronauku poslase gdje joj je mjesto (polovicno nazalost, ali polako), uveli mjere stednje, pocela gradnja autoputeva (mada sam svjestan da ovo nije iskljucivo njihova zasluga, ovo je duzi proces), a evo jucer citam i za ovaj zakon o volontiranju, i jos malih million zakona.. Meni su dobri za sad. Naravno, ne mora se neko drugi slagati s mojim misljenjem. :thumbup:
Znači ukida vjeronauku ,a uvodi u škole Djeda Božičnjaka. :lol:

:-)
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4956 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

tortekolaci wrote:
manki wrote: vjeronauku poslase gdje joj je mjesto (polovicno nazalost, ali polako), uveli mjere stednje, pocela gradnja autoputeva
Moze li slika jednom metra tog autoputa koji su zapoceli . Ako nema fotke mogu i koordinate na google earth ili google maps.

Posalji usput i sliku ili opis mjesta gdje poslase vjeronauku.

Hvala.
http://www.euro-asfalt.ba/novosti.php?novost=26

Uglavnom, biti ce interesantno koliko km ce biti izgradjeno tokom mandata.
Sa obzirom da su bivse vlasti gradile oko 3 km godisnje (od 1998), sve preko 12 km ce predstavljati uspjeh :D
Dragan033
Posts: 25
Joined: 02/12/2011 14:38

#4957 Treba li hrvatske SDP-ovce zvati drugarice i drugovi

Post by Dragan033 »

Sta mislite da li je primjereno SDP-ovce u Hrvatskoj oslovljavati sa drugarice i drugovi. Citam u ovom tekstu http://doznajemo.com/2011/12/06/lagumdz ... ilanovicu/ da je Lagumdzija tako poceo cestitku novom premijeru Hrvatske Zoranu Milanovicu
domaci.ba
Posts: 232
Joined: 28/12/2010 17:12

#4958 Re: SDP

Post by domaci.ba »

Optimus Prime wrote:
tortekolaci wrote:
manki wrote: vjeronauku poslase gdje joj je mjesto (polovicno nazalost, ali polako), uveli mjere stednje, pocela gradnja autoputeva
Moze li slika jednom metra tog autoputa koji su zapoceli . Ako nema fotke mogu i koordinate na google earth ili google maps.

Posalji usput i sliku ili opis mjesta gdje poslase vjeronauku.

Hvala.
http://www.euro-asfalt.ba/novosti.php?novost=26

Uglavnom, biti ce interesantno koliko km ce biti izgradjeno tokom mandata.
Sa obzirom da su bivse vlasti gradile oko 3 km godisnje (od 1998), sve preko 12 km ce predstavljati uspjeh :D
Tajautoput im je jedina nada da ostanu na vlasti. Ma mogu jos dosta toga, da ne sirim.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70303
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4959 Re: Treba li hrvatske SDP-ovce zvati drugarice i drugovi

Post by plain vanilla »

Dragan033 wrote:Sta mislite da li je primjereno SDP-ovce u Hrvatskoj oslovljavati sa drugarice i drugovi. Citam u ovom tekstu http://doznajemo.com/2011/12/06/lagumdz ... ilanovicu/ da je Lagumdzija tako poceo cestitku novom premijeru Hrvatske Zoranu Milanovicu
Je li mislis da je uvredljivo? Kad si vec otvorio temu, bonton nalaze da prvi das svoje misljenje.

Ne vidim u tome nista neprimjereno..nije mu opsovao niti ga ponizio.. ionako smo dame i gospoda uglavnom samo na papiru
tortekolaci
Posts: 36
Joined: 30/11/2011 16:37

#4960 Re: SDP

Post by tortekolaci »

Optimus Prime wrote:
tortekolaci wrote:
manki wrote: vjeronauku poslase gdje joj je mjesto (polovicno nazalost, ali polako), uveli mjere stednje, pocela gradnja autoputeva
Moze li slika jednom metra tog autoputa koji su zapoceli . Ako nema fotke mogu i koordinate na google earth ili google maps.

Posalji usput i sliku ili opis mjesta gdje poslase vjeronauku.

Hvala.
http://www.euro-asfalt.ba/novosti.php?novost=26

Uglavnom, biti ce interesantno koliko km ce biti izgradjeno tokom mandata.
Sa obzirom da su bivse vlasti gradile oko 3 km godisnje (od 1998), sve preko 12 km ce predstavljati uspjeh :D
Ne zelim da vjerujem da je 14 mjeseci nakon izbora slika uzorane livade simbol uspjeha nove vlasti? Koliko kilometara autoputa je izgradjeno ove godine? Da li je tempo od 3 km godisnje ubrzan ili usporen?
Dragan033
Posts: 25
Joined: 02/12/2011 14:38

#4961 Re: SDP

Post by Dragan033 »

Ne mislim da je uvredljivo ali me zanima sta ljudi misle
tortekolaci
Posts: 36
Joined: 30/11/2011 16:37

#4962 Re: SDP

Post by tortekolaci »

Dragan033 wrote:Ne mislim da je uvredljivo ali me zanima sta ljudi misle
Meni je preformalno. Ranije su bili na ti cak i u zvanicnim obracanjima. Ali sto se tice protokola je u dure.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4963 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

domaci.ba wrote: Tajautoput im je jedina nada da ostanu na vlasti. Ma mogu jos dosta toga, da ne sirim.
Nisam prorok, ali neke stvari se tesko mogu predvidjeti. Do 2014 je dugo i dosta toga se moze uraditi.
SDP je naslijedio jednu gomilu problema koje moraju rijesavati u najnepogodnijem trenutku sa obzirom na duznicku krizu u evropskim drzavama.
No ukoliko Evropa do 2013 izadje iz krize i njihove ekonomije pocnu opet brze rasti, to ce pozitivno utjecati na nas izvoz, strane investicije i doznake iz inostranstva. Do SDP-a je da povuku par dobrih poteza kako bi ostvarili sinergiju koja bi pojacala efekte tog ekonomskog rasta i u Bosni. Novi mandat im je onda siguran.
Sto se tice autocesta mislim da su planovi o izgradnji nekih 35 km za vrijeme ovag mandata i vise nego realni.
rahmanjin
Posts: 1132
Joined: 21/08/2008 12:59

#4964 Re: SDP

Post by rahmanjin »

Optimus Prime wrote:
domaci.ba wrote: Tajautoput im je jedina nada da ostanu na vlasti. Ma mogu jos dosta toga, da ne sirim.
Nisam prorok, ali neke stvari se tesko mogu predvidjeti. Do 2014 je dugo i dosta toga se moze uraditi.
SDP je naslijedio jednu gomilu problema koje moraju rijesavati u najnepogodnijem trenutku sa obzirom na duznicku krizu u evropskim drzavama.
No ukoliko Evropa do 2013 izadje iz krize i njihove ekonomije pocnu opet brze rasti, to ce pozitivno utjecati na nas izvoz, strane investicije i doznake iz inostranstva. Do SDP-a je da povuku par dobrih poteza kako bi ostvarili sinergiju koja bi pojacala efekte tog ekonomskog rasta i u Bosni. Novi mandat im je onda siguran.
Sto se tice autocesta mislim da su planovi o izgradnji nekih 35 km za vrijeme ovag mandata i vise nego realni.
U pravu si sto se tice krize. Ali, tih 35 km je ostavstina bivse vlade, neka se pokazu u pripremi i realizaciji novih dionica.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4965 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

rahmanjin wrote:
Optimus Prime wrote:
domaci.ba wrote: Tajautoput im je jedina nada da ostanu na vlasti. Ma mogu jos dosta toga, da ne sirim.
Nisam prorok, ali neke stvari se tesko mogu predvidjeti. Do 2014 je dugo i dosta toga se moze uraditi.
SDP je naslijedio jednu gomilu problema koje moraju rijesavati u najnepogodnijem trenutku sa obzirom na duznicku krizu u evropskim drzavama.
No ukoliko Evropa do 2013 izadje iz krize i njihove ekonomije pocnu opet brze rasti, to ce pozitivno utjecati na nas izvoz, strane investicije i doznake iz inostranstva. Do SDP-a je da povuku par dobrih poteza kako bi ostvarili sinergiju koja bi pojacala efekte tog ekonomskog rasta i u Bosni. Novi mandat im je onda siguran.
Sto se tice autocesta mislim da su planovi o izgradnji nekih 35 km za vrijeme ovag mandata i vise nego realni.
U pravu si sto se tice krize. Ali, tih 35 km je ostavstina bivse vlade, neka se pokazu u pripremi i realizaciji novih dionica.
Nije istina, ili samo djelimicno. Po tome mozes i tvrditi da je kompletan koridor Vc kroz BiH zasluga bivsih vlasti sto je naravno glupost.
Valja nam pricekati do 2014 na dan izbora. Ja ocekujem najmanje jos 30 km, i to ne na papiru.
Dakle vlada se mora potruditi da se ove planirane dionice u nekom razumnom vremenu i zavrse.
Naravno ako se kriza u Evropi pogorsa i to cu uzeti u obzir.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4966 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Optimus Prime wrote: Nije istina, ili samo djelimicno. Po tome mozes i tvrditi da je kompletan koridor Vc kroz BiH zasluga bivsih vlasti sto je naravno glupost.
Valja nam pricekati do 2014 na dan izbora. Ja ocekujem najmanje jos 30 km, i to ne na papiru.
Dakle vlada se mora potruditi da se ove planirane dionice u nekom razumnom vremenu i zavrse.
Naravno ako se kriza u Evropi pogorsa i to cu uzeti u obzir.
- Tender za izgradnju dionice Kravice - Bijača (južna granica s Hrvatskom) raspisan je 20. jula prošle godine.
- Tender za dionicu Zvirovići - Kravice raspisan je 6. septembra, a za dionicu Suhodol - Tarčin 2. novembra 2010.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/3 ... odjac.html
- (05 Kolovoz 2010) Izgradnja tunela Vijenac na dionici autoputa na koridoru 5c od Drivuše do Kaknja počela je juče izlaskom prvih mašina na teren i probijanjem puta ka brdu kroz koje će "ići" cijevi tunela
http://www.magazinplus.eu/index.php/pri ... -kilometra
Takodjer i:
- Silajdžić zadovoljan posjetom Kuvajtu: Za zaobilaznicu kod Zenice 100 miliona KM kredita
http://www.oslobodjenje.ba/?id=7330
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4967 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

VjecitiStudent wrote:
Optimus Prime wrote: Nije istina, ili samo djelimicno. Po tome mozes i tvrditi da je kompletan koridor Vc kroz BiH zasluga bivsih vlasti sto je naravno glupost.
Valja nam pricekati do 2014 na dan izbora. Ja ocekujem najmanje jos 30 km, i to ne na papiru.
Dakle vlada se mora potruditi da se ove planirane dionice u nekom razumnom vremenu i zavrse.
Naravno ako se kriza u Evropi pogorsa i to cu uzeti u obzir.
- Tender za izgradnju dionice Kravice - Bijača (južna granica s Hrvatskom) raspisan je 20. jula prošle godine.
- Tender za dionicu Zvirovići - Kravice raspisan je 6. septembra, a za dionicu Suhodol - Tarčin 2. novembra 2010.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/3 ... odjac.html
- (05 Kolovoz 2010) Izgradnja tunela Vijenac na dionici autoputa na koridoru 5c od Drivuše do Kaknja počela je juče izlaskom prvih mašina na teren i probijanjem puta ka brdu kroz koje će "ići" cijevi tunela
http://www.magazinplus.eu/index.php/pri ... -kilometra
Takodjer i:
- Silajdžić zadovoljan posjetom Kuvajtu: Za zaobilaznicu kod Zenice 100 miliona KM kredita
http://www.oslobodjenje.ba/?id=7330
Pa sta sad.
I Sarajevsku zaobilaznicu su ugovorili prije 8 godina a i danas se gradi. Hebenih 8 kilometara.

Bitno je da se ugovorene dionice u nekom razumnom vremenu i zavrse. Dakle ukoliko se u sljedece 3 godine doista napravi novih 30-40 km autoputa to ce itekako biti zasluga SDP to jest platforme.
tortekolaci
Posts: 36
Joined: 30/11/2011 16:37

#4968 Re: SDP

Post by tortekolaci »

Optimus Prime wrote:
VjecitiStudent wrote:
Optimus Prime wrote: Nije istina, ili samo djelimicno. Po tome mozes i tvrditi da je kompletan koridor Vc kroz BiH zasluga bivsih vlasti sto je naravno glupost.
Valja nam pricekati do 2014 na dan izbora. Ja ocekujem najmanje jos 30 km, i to ne na papiru.
Dakle vlada se mora potruditi da se ove planirane dionice u nekom razumnom vremenu i zavrse.
Naravno ako se kriza u Evropi pogorsa i to cu uzeti u obzir.
- Tender za izgradnju dionice Kravice - Bijača (južna granica s Hrvatskom) raspisan je 20. jula prošle godine.
- Tender za dionicu Zvirovići - Kravice raspisan je 6. septembra, a za dionicu Suhodol - Tarčin 2. novembra 2010.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/3 ... odjac.html
- (05 Kolovoz 2010) Izgradnja tunela Vijenac na dionici autoputa na koridoru 5c od Drivuše do Kaknja počela je juče izlaskom prvih mašina na teren i probijanjem puta ka brdu kroz koje će "ići" cijevi tunela
http://www.magazinplus.eu/index.php/pri ... -kilometra
Takodjer i:
- Silajdžić zadovoljan posjetom Kuvajtu: Za zaobilaznicu kod Zenice 100 miliona KM kredita
http://www.oslobodjenje.ba/?id=7330
Pa sta sad.
I Sarajevsku zaobilaznicu su ugovorili prije 8 godina a i danas se gradi. Hebenih 8 kilometara.

Bitno je da se ugovorene dionice u nekom razumnom vremenu i zavrse. Dakle ukoliko se u sljedece 3 godine doista napravi novih 30-40 km autoputa to ce itekako biti zasluga SDP to jest platforme.
To su prepucavanja. Ja bih konkretno. Zna li iko koliko je ove godine izgradjenoi autoputeva u FBiH
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4969 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

tortekolaci wrote:
To su prepucavanja. Ja bih konkretno. Zna li iko koliko je ove godine izgradjenoi autoputeva u FBiH
Ove godine ni jedna dionica nije pustena u promet, al ina ovim dioncima se radi
U izgradnji ~ 28 km
A1/Vc: Kakanj-Zenica - 16 km
A1/Vc: Bijača-Kravice - 4,1 km
A1/Vc: Sarajevo Bypass - 7,8 km


Početak izgradnje planiran za 2012: 36 km
A1/Vc: Svilaj-Odžak - 11 km
A1/Vc: Tarčin-Vlakovo - 20 km
A1/Vc: Kravice-Zvirovići - 5 km
Last edited by Optimus Prime on 06/12/2011 13:10, edited 1 time in total.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#4970 Re: SDP

Post by seln »

tortekolaci wrote:
To su prepucavanja. Ja bih konkretno. Zna li iko koliko je ove godine izgradjenoi autoputeva u FBiH
Jooj, demagogije, bog te vidio.
I ako ti kazem da nije ni metar, sta ce to znaciti? Ne valja vlada? I nece valjati ni ako do kraja mandata izgradi 100 km?
@vjecitisupljator: je li prosla vlada napravila tender i sa onim kompanijama koje su propale (npr. sa slovencima), pa je bilo "puj, pik, ne vazi, idemo iz pocetka"?
Je li to Haris pare donio u dzepu ili je i to bilo samo jedno od nekoliko hiljada njegovih obecanja (najpoznatije: ukinucu RS)?
Bas volim ove principijelne diskutante....
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#4971 Re: SDP

Post by seln »

Optimus Prime wrote:
tortekolaci wrote:
To su prepucavanja. Ja bih konkretno. Zna li iko koliko je ove godine izgradjenoi autoputeva u FBiH
Ove godine ni jedna dionida nije pustena u promet, al ina ovim dioncima se radi
U izgradnji ~ 28 km
A1/Vc: Kakanj-Zenica - 16 km
A1/Vc: Bijača-Kravice - 4,1 km
A1/Vc: Sarajevo Bypass - 7,8 km


Početak izgradnje planiran za 2012: 36 km
A1/Vc: Svilaj-Odžak - 11 km
A1/Vc: Tarčin-Vlakovo - 20 km
A1/Vc: Kravice-Zvirovići - 5 km
ma, bjaaazi...sve je to ugovorio Bicakcic. :-)

Ne znam kojeg vraga im to objasnjavas. sve to lijepo stoji na sajtu autocesta fbih, ali gospoda racuna da niko nece otici da pogleda, pa ce njihova tvrdnja "ni metra autoputa okupatoru" ostati kao vazeca.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#4972 Re: SDP

Post by manki »

tortekolaci wrote:
manki wrote: vjeronauku poslase gdje joj je mjesto (polovicno nazalost, ali polako), uveli mjere stednje, pocela gradnja autoputeva
Moze li slika jednom metra tog autoputa koji su zapoceli . Ako nema fotke mogu i koordinate na google earth ili google maps.

Posalji usput i sliku ili opis mjesta gdje poslase vjeronauku.

Hvala.
Eto dobio si koordinate i fotke, iako sam ja rekao da ne treba gradnju autoputa vezati iskljucivo za ovu vladu, ali to nisi citirao. ;)

A vjeronauku, moze opis, na pola puta su da je posalju u mekteb gdje joj je i mjesto, po mom misljenju naravno. :thumbup: :bih:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4973 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

seln wrote:
tortekolaci wrote:
To su prepucavanja. Ja bih konkretno. Zna li iko koliko je ove godine izgradjenoi autoputeva u FBiH
Jooj, demagogije, bog te vidio.
I ako ti kazem da nije ni metar, sta ce to znaciti? Ne valja vlada? I nece valjati ni ako do kraja mandata izgradi 100 km?
@vjecitisupljator: je li prosla vlada napravila tender i sa onim kompanijama koje su propale (npr. sa slovencima), pa je bilo "puj, pik, ne vazi, idemo iz pocetka"?
Je li to Haris pare donio u dzepu ili je i to bilo samo jedno od nekoliko hiljada njegovih obecanja (najpoznatije: ukinucu RS)?
Bas volim ove principijelne diskutante....
Ovaj forum mi je svjedok da Harisa nikako ne gotivim.
Medjutim, za ovu dionicu zasluge mu se ne mogu odreci (istina, malo je po obicaju zaokruzio cifru na gore :D)
Dio izgradnje Koridora je, također, Zenička obilaznica koja će biti finansirana dijelom iz Kuvajtskog investicionog fonda (30 miliona eura).
http://www.zenicablog.com/biznis/posao/ ... ru-vc.html
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4974 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Optimus Prime wrote:
tortekolaci wrote:
To su prepucavanja. Ja bih konkretno. Zna li iko koliko je ove godine izgradjenoi autoputeva u FBiH
Ove godine ni jedna dionica nije pustena u promet, al ina ovim dioncima se radi
U izgradnji ~ 28 km
A1/Vc: Kakanj-Zenica - 16 km
Tender raspisan jos 2009.
http://euroalert.net/en/contracts.aspx?idl=480910
A1/Vc: Bijača-Kravice - 4,1 km
Tender za izgradnju dionice Kravice - Bijača (južna granica s Hrvatskom) raspisan je 20. jula prošle godine.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/3 ... odjac.html
A1/Vc: Sarajevo Bypass - 7,8 km
Ovaj dio je u izgradnji zadnjih pet-sest godina ...

Početak izgradnje planiran za 2012: 36 km
A1/Vc: Svilaj-Odžak - 11 km
Eksproprijacija u toku ...
A1/Vc: Tarčin-Vlakovo - 20 km
A1/Vc: Kravice-Zvirovići - 5 km
Tender za dionicu Zvirovići - Kravice raspisan je 6. septembra, a za dionicu Suhodol - Tarčin 2. novembra 2010.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/3 ... odjac.html

Kad na sve ovo podvucemo crtu, ostaje sramotna cinjenica da ce se prvo povezivanje dva velika grada (Zenica i Sarajevo) u BiH autoputem desiti barem citavih 15 godina nakon pocetka izgradnje.
A to je svega 70 fucking kilometara, i to puta ciji je jedan dio vec djelomicno bio napravljen.

Zar za ovo treba hvaliti bilo koga?
I otkad na autoputevima padaju ili se biraju vlade???
Racanova vlada je svojevremeno napravila lavovski dio autoputa Zagreb-Split, pa kako zavrsi?

Pa vec u susjednoj u Hrvatskoj citavi autoputevi nicu iz godine u godinu.
Last edited by VjecitiStudent on 06/12/2011 14:15, edited 1 time in total.
tortekolaci
Posts: 36
Joined: 30/11/2011 16:37

#4975 Re: SDP

Post by tortekolaci »

Optimus Prime wrote:
tortekolaci wrote:
To su prepucavanja. Ja bih konkretno. Zna li iko koliko je ove godine izgradjenoi autoputeva u FBiH
Ove godine ni jedna dionica nije pustena u promet, ali na ovim dioncima se radi
U izgradnji ~ 28 km
A1/Vc: Kakanj-Zenica - 16 km
A1/Vc: Bijača-Kravice - 4,1 km
A1/Vc: Sarajevo Bypass - 7,8 km


Početak izgradnje planiran za 2012: 36 km
A1/Vc: Svilaj-Odžak - 11 km
A1/Vc: Tarčin-Vlakovo - 20 km
A1/Vc: Kravice-Zvirovići - 5 km
ALI mu dodje kao pseudonim VFBiH
Post Reply