Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
dixi5
Posts: 624
Joined: 30/11/2008 22:39

#4926 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by dixi5 »

anex_12 wrote: 19/11/2024 12:30 U RMB mi piše 41,19 BAM na čekanju. Šta to znači?
Pusti ovaj komentar iznad. Izgleda da su uradili update sistema, te da neobradjene transakcije (ali one koje su otisle sa tvog racuna) sada prikazuje.

Tako da ako imas 500KM, kupis nesto na netu za 120KM tebi ce stanje pisati 500KM, na cekanju 120KM
ITNet wrote: 19/11/2024 13:55 Pa napisali su da nece raditi i za vikend digitalni servisi i sve ostalo a ne samo u Petak, treba nekad procitati i obavjesti do kraja.
Danas je utorak i dalje ne radi. Internet/mobilno bankarstvo sporo, ne ucitava, ne stize sms za placanje.
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#4927 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by ITNet »

dixi5 wrote: 19/11/2024 13:55
ITNet wrote: 19/11/2024 13:55 Pa napisali su da nece raditi i za vikend digitalni servisi i sve ostalo a ne samo u Petak, treba nekad procitati i obavjesti do kraja.
Danas je utorak i dalje ne radi. Internet/mobilno bankarstvo sporo, ne ucitava, ne stize sms za placanje.
Sasvim normalna pojava za IT Industriju uvijek ima nepredvidjenih nebloza kad se nesto pusti u produkciju :lol:

Bar ima info da zajebaje i dalje

Važna obavijest za klijente
Cijenjeni klijenti,

Najavljene aktivnosti na unapređenju procesa i sistema su uspješno okončane i trenutno su u fazi stabilizacije. Stoga je povremena nedostupnost Raiffeisen Mobilnog Bankarstva moguća te Vas molimo za razumijevanje uslijed privremenih prekida.

Hvala.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4928 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

ITNet wrote: 19/11/2024 13:55
canvra888 wrote: 18/11/2024 21:05
black_noke wrote: 18/11/2024 20:41 Ima li neko problem sa mobilnim bankarstvom?
Ne prolaze uplate na racun od Raiffeisen banke
Da, handri i mene aplikacija cijeli vikend, uključujući i danas.

20 dana najavljivali tehničko održavanje za protekli petak, održavanje prošlo i nešto su zeznuki usput očito čim već 3 dana ne radi kako treba. Preko vikenda nisam nikako mogao ući na mobilno.
Pa napisali su da nece raditi i za vikend digitalni servisi i sve ostalo a ne samo u Petak, treba nekad procitati i obavjesti do kraja.
De jarane bolje ti pročitaj obavijest do kraja :)

"Još jednom Vas ljubazno podsjećamo da Raiffeisen banka radi na unapređenju procesa i uvođenju novih tehnologija kako bi svojim klijentima pružila što bolju uslugu.U skladu s tim, u periodu od 15.11.2024., 23:55 sati do 16.11.2024. 03:00 sati (ujutro) doći će do prekida rada servisa u nastavku:

• Kartice Raiffeisen banke za podizanje gotovine na bankomatima, kao i za plaćanje roba i usluga putem POS terminala u zemlji i inostranstvu.


Također, u periodu od 15.11.2024. 23:55 sati do 18.11.2024. 08:00 sati doći će do prekida rada Raiffeisen digitalnih servisa: Internet bankarstvo za pravna i fizička lica, Raiffeisen Mobilno Bankarstvo, ATM Cash In za pravna i fizička lica, kao i internih transakcija u Digitalnim poslovnicama."

Forumaš se žalio na podizanje novca samo, za koje je rečeno da bi trebalo biti okončanos radovima do 16.11. do 03:00, ne na ostale usluge.
Last edited by canvra888 on 19/11/2024 14:08, edited 1 time in total.
dixi5
Posts: 624
Joined: 30/11/2008 22:39

#4929 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by dixi5 »

ITNet wrote: 19/11/2024 14:02 Sasvim normalna pojava za IT Industriju uvijek ima nepredvidjenih nebloza kad se nesto pusti u produkciju
Naravno da ima, no ovo je amaterski. Evo sada se igraju live na produkciji.

Maloprije imao transakciju "Account snapshot +38KM". Sada te transakcije nema, nema vise ni iznosa na cekanju, ali ni opisa transakcija 16tog.

I hajd ti znaj koliko imas para, koliko treba da imas i da li se nesto ne slaze, posebno ako si od 16 do danas imao 20tak transakcija.
User avatar
zubi
Posts: 6230
Joined: 16/07/2009 00:27

#4930 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zubi »

Meni na internet bankarstvu uopste ne prikazuje transakcije...
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#4931 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by ITNet »

canvra888 wrote: 19/11/2024 14:05
ITNet wrote: 19/11/2024 13:55
canvra888 wrote: 18/11/2024 21:05

Da, handri i mene aplikacija cijeli vikend, uključujući i danas.

20 dana najavljivali tehničko održavanje za protekli petak, održavanje prošlo i nešto su zeznuki usput očito čim već 3 dana ne radi kako treba. Preko vikenda nisam nikako mogao ući na mobilno.
Pa napisali su da nece raditi i za vikend digitalni servisi i sve ostalo a ne samo u Petak, treba nekad procitati i obavjesti do kraja.
De jarane bolje ti pročitaj obavijest do kraja :)

"Još jednom Vas ljubazno podsjećamo da Raiffeisen banka radi na unapređenju procesa i uvođenju novih tehnologija kako bi svojim klijentima pružila što bolju uslugu.U skladu s tim, u periodu od 15.11.2024., 23:55 sati do 16.11.2024. 03:00 sati (ujutro) doći će do prekida rada servisa u nastavku:

• Kartice Raiffeisen banke za podizanje gotovine na bankomatima, kao i za plaćanje roba i usluga putem POS terminala u zemlji i inostranstvu.


Također, u periodu od 15.11.2024. 23:55 sati do 18.11.2024. 08:00 sati doći će do prekida rada Raiffeisen digitalnih servisa: Internet bankarstvo za pravna i fizička lica, Raiffeisen Mobilno Bankarstvo, ATM Cash In za pravna i fizička lica, kao i internih transakcija u Digitalnim poslovnicama."

Forumaš se žalio na podizanje novca samo, za koje je rečeno da bi trebalo biti okončanos radovima do 16.11. do 03:00, ne na ostale usluge.

Ja sam procitao :D I moj komentar je bio upucen tebi (a ne njemu) jer si i ti sam napisao gore kako ti app nije radila za vikend i handrila te sto je normalno jer su tako i rekli da nece raditi, zar ne?

A to za bankomat, sta god da su objavili ja ne bih sigurno (poslije one njihove objave koja je trajala mjesec dana skoro da ce biti radov) otisao
u banku odmah prvo jutro poslije radova da cackam nesto po bakomatima, vadim pare, izvode, i zalim se na forumu kako nesto ne radi, sta je problem itd...

dixi5 wrote: 19/11/2024 14:06
ITNet wrote: 19/11/2024 14:02 Sasvim normalna pojava za IT Industriju uvijek ima nepredvidjenih nebloza kad se nesto pusti u produkciju
Naravno da ima, no ovo je amaterski. Evo sada se igraju live na produkciji.

Maloprije imao transakciju "Account snapshot +38KM". Sada te transakcije nema, nema vise ni iznosa na cekanju, ali ni opisa transakcija 16tog.

I hajd ti znaj koliko imas para, koliko treba da imas i da li se nesto ne slaze, posebno ako si od 16 do danas imao 20tak transakcija.
Da slazem se nebuloza zesca, ja kad sam vidio da su poceli mjesec dana unaprijed da obavjestavaju ovo oko radova, i da ce kao trajati 2/3 dana odmah sam bio spreman da 10-15 dana nece raditi kako treba dok ne ispeglaju sve :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4932 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by sumirprimus »

Damn prvo sam konto da sam precero ovaj mjesec sa filovanjem racuna, reko da me ne prate kad ono odrzavanje sistema :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4933 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

ITNet wrote: 19/11/2024 15:31
canvra888 wrote: 19/11/2024 14:05
ITNet wrote: 19/11/2024 13:55

Pa napisali su da nece raditi i za vikend digitalni servisi i sve ostalo a ne samo u Petak, treba nekad procitati i obavjesti do kraja.
De jarane bolje ti pročitaj obavijest do kraja :)

"Još jednom Vas ljubazno podsjećamo da Raiffeisen banka radi na unapređenju procesa i uvođenju novih tehnologija kako bi svojim klijentima pružila što bolju uslugu.U skladu s tim, u periodu od 15.11.2024., 23:55 sati do 16.11.2024. 03:00 sati (ujutro) doći će do prekida rada servisa u nastavku:

• Kartice Raiffeisen banke za podizanje gotovine na bankomatima, kao i za plaćanje roba i usluga putem POS terminala u zemlji i inostranstvu.


Također, u periodu od 15.11.2024. 23:55 sati do 18.11.2024. 08:00 sati doći će do prekida rada Raiffeisen digitalnih servisa: Internet bankarstvo za pravna i fizička lica, Raiffeisen Mobilno Bankarstvo, ATM Cash In za pravna i fizička lica, kao i internih transakcija u Digitalnim poslovnicama."

Forumaš se žalio na podizanje novca samo, za koje je rečeno da bi trebalo biti okončanos radovima do 16.11. do 03:00, ne na ostale usluge.

Ja sam procitao :D I moj komentar je bio upucen tebi (a ne njemu) jer si i ti sam napisao gore kako ti app nije radila za vikend i handrila te sto je normalno jer su tako i rekli da nece raditi, zar ne?
Pogledaj vrijeme kad sam ja napisao taj post u kojem sam odgovarao na forumaševo pitanje da li imamo problema sa mobilnim bankarstvom i onda opet pogledaj do kada su oni rekli da će mobilno bitni nedostupno, konkretno, pogledaj sate :wink:
A to za bankomat, sta god da su objavili ja ne bih sigurno (poslije one njihove objave koja je trajala mjesec dana skoro da ce biti radov) otisao
u banku odmah prvo jutro poslije radova da cackam nesto po bakomatima, vadim pare, izvode, i zalim se na forumu kako nesto ne radi, sta je problem itd...
To si ti i to je tvoj izbor.

Njihova je dužnost kao jedna ozbiljna banka da se pridržavaju rokova koje su sami sebi postavili, a i o istim obavijestili korisnike. Pa valjda ih neko na neki način treba držati odgovornim za vlastite riječi?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4934 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

Jedina prednost RFB je sto imaju bankomate na svakom čošku :D, ostalo katastrofa.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4935 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

I UI na mobilnoj aplikaciji :D
l33t
Posts: 4788
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#4936 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by l33t »

Razlicito stanje na e bankarstvu i mobilnoj app :lol:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#4937 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by HelaS »

l33t wrote: 20/11/2024 22:21 Razlicito stanje na e bankarstvu i mobilnoj app :lol:
Imam dvije kartice na moje ime. Na jednoj mi se pojavio veliki novac koji sam imao nekad prije, ali ga ne mogu koristiti, ne da :D
l33t
Posts: 4788
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#4938 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by l33t »

HelaS wrote: 20/11/2024 22:26
l33t wrote: 20/11/2024 22:21 Razlicito stanje na e bankarstvu i mobilnoj app :lol:
Imam dvije kartice na moje ime. Na jednoj mi se pojavio veliki novac koji sam imao nekad prije, ali ga ne mogu koristiti, ne da :D
zanimljivo de posalji
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4939 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

l33t wrote: 20/11/2024 22:32 zanimljivo de posalji
taj višak para?
l33t
Posts: 4788
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#4940 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by l33t »

Bobi wrote: 20/11/2024 23:16
l33t wrote: 20/11/2024 22:32 zanimljivo de posalji
taj višak para?
ma da, samo višak.

Još se nije oporavila aplikacija i sistem. Ne znam tačno stanje računa..... horor
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4941 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zippoo87 »

Kod mene aplikacija radi uredno i nisam primjetio nikakve promjene unutar app.
Iznos je vidljiv,transakcije isto.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#4942 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Hakiz »

Bobi wrote: 19/11/2024 15:46 Jedina prednost RFB je sto imaju bankomate na svakom čošku :D, ostalo katastrofa.
Ni to. U blizini moje zgrade, nema.
Forumerrer
Posts: 990
Joined: 14/06/2014 17:27

#4943 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Forumerrer »

Kod mene sve ok, osim sto nije radilo preko vikenda kako je i najavljeno.
upitan
Posts: 535
Joined: 03/02/2012 02:39

#4944 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by upitan »

Dobio novu karticu,stavio u bankomat i upisao pin.
Sve je ok,al kada odaberem stanje na racunu onda pokaze pogresan unos pina.
User avatar
mikrozadatak
Posts: 1429
Joined: 27/07/2014 10:52

#4945 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by mikrozadatak »

Sad ce ti ovaj ITnesto reci, i treba ti tako kad odmah koristis novu karticu.
Mozda ovdje neki nisu skontali moj post. Ozbiljna banka, barem se tako predstavlja, najavi nemogucnost koristenja usluge 3 sata. Ta ista banka ti uredno naplacuje vodjenje racuna. Na bankomatu ti pruzi sve usluge, pustti te da zatrazis isplatu. Na kraju ne dobijes pare. I ja kriv. Srecom nije mi frka.

Dobicu pare nazad, naravno. Bankomat je u trznom centru, sve je pokriveno kamerama. Ali takodjer razmisliti da mijenjam banku.
anex_12
Posts: 192
Joined: 24/10/2021 20:08

#4946 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by anex_12 »

Uzima li RBBH proviziju ako podignem gotovinu na bankomatu sa karticom RB Srbija? (znam da nije besplatno u grupaciji kao kod Intese) Rekli su mi da RB Srbija uzima 1%+3EUR , i je li to to ili jos i nasi uzmu harač?
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#4947 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by HelaS »

Hakiz wrote: 21/11/2024 12:47
Bobi wrote: 19/11/2024 15:46 Jedina prednost RFB je sto imaju bankomate na svakom čošku :D, ostalo katastrofa.
Ni to. U blizini moje zgrade, nema.
Ako je neko dobar sa RB, da im signira da ugrade jedan bankomat u tvoj haustor :D
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#4948 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Hakiz »

HelaS wrote: 23/11/2024 15:34
Hakiz wrote: 21/11/2024 12:47
Bobi wrote: 19/11/2024 15:46 Jedina prednost RFB je sto imaju bankomate na svakom čošku :D, ostalo katastrofa.
Ni to. U blizini moje zgrade, nema.
Ako je neko dobar sa RB, da im signira da ugrade jedan bankomat u tvoj haustor :D
Signira?

Dovoljno.
Mehemed
Posts: 6198
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4949 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

canvra888 wrote: 19/11/2024 14:05
ITNet wrote: 19/11/2024 13:55
canvra888 wrote: 18/11/2024 21:05

Da, handri i mene aplikacija cijeli vikend, uključujući i danas.

20 dana najavljivali tehničko održavanje za protekli petak, održavanje prošlo i nešto su zeznuki usput očito čim već 3 dana ne radi kako treba. Preko vikenda nisam nikako mogao ući na mobilno.
Pa napisali su da nece raditi i za vikend digitalni servisi i sve ostalo a ne samo u Petak, treba nekad procitati i obavjesti do kraja.
De jarane bolje ti pročitaj obavijest do kraja :)

"Još jednom Vas ljubazno podsjećamo da Raiffeisen banka radi na unapređenju procesa i uvođenju novih tehnologija kako bi svojim klijentima pružila što bolju uslugu.U skladu s tim, u periodu od 15.11.2024., 23:55 sati do 16.11.2024. 03:00 sati (ujutro) doći će do prekida rada servisa u nastavku:

• Kartice Raiffeisen banke za podizanje gotovine na bankomatima, kao i za plaćanje roba i usluga putem POS terminala u zemlji i inostranstvu.


Također, u periodu od 15.11.2024. 23:55 sati do 18.11.2024. 08:00 sati doći će do prekida rada Raiffeisen digitalnih servisa: Internet bankarstvo za pravna i fizička lica, Raiffeisen Mobilno Bankarstvo, ATM Cash In za pravna i fizička lica, kao i internih transakcija u Digitalnim poslovnicama."

Forumaš se žalio na podizanje novca samo, za koje je rečeno da bi trebalo biti okončanos radovima do 16.11. do 03:00, ne na ostale usluge.
Ovo drugo je bila obavijest do 17.11.2024. do 16h i kada nije radilo poslije 19h, ja nazvao, kažem da je pisalo da neće raditi do 16h ali da i dalje ne radi i rekli su mi da su produžili do 00h i da probam ući u RMB aplikaciju nakon 00h. Naravno poslije 00h također nije moglo, tek sad vidim da je promijenjena obavijest na 18.11.2024. do 08:00h.
Meni nema šta nisu u**ali ovim ažuriranjem, napravili puno više štete nego koristi, uduplali mi transakciju od 17.11. i dodali je 21.11., istu transakciju koju nisam napravio.
Također je bila još jedna transakcija 17.11. preko paypala koja nije trebala uopšte da postoji jer iznos te transakcije je bio cijena jednog artikla koji sam naručio, bez cijene dostave(koja se plaća, nije besplatna) i druga transakcija je cijena artikla sa dostavom i ta transakcija je uredno prikazana na paypalu jer sam to naručio, a ova koja je iznos samo cijena artikla bez dostave ne postoji na paypalu na listi transakcija.
Čudna činjenica je da sam taj artikal naručio 17.11. oko 12h a ova druga transakcija se pojavila nekada u periodu 17.11. poslije 22h jer sam tada dizao novac sa bankomata i uvijek uzmem slip i znam koliko je ostalo da bi nekada 18.11. vidio preko RMB aplikacije da mi nedostaje značajan iznos s računa. Odmah sam otišao u banku, oni uporni da se kartica blokira i da se napravi nova i kao proslijedili su to bla bla. Kontaktirao sam i paypal, oni kažu da je ta transakcija kao odbijena i da se ništa ne brinem i ako je skinulo sa kartice da će se samo vratiti u roku 7 radnih dana(to će biti za koji dan).
Meni je najčudnije što se ta uredna transakcija(artikal+dostava)od 17.11. pojavila i 21.11. kao da sam još jednom naručio, a nisam. Plaćeno je preko PayPala tako da ta stranica nije mogla da skine taj novac koji bi se u tom slučaju pojavio na PayPalu na listi transakcija, a ne bi jer je to stranica jake Italijanske firme koja postoji od 1992 i koji su distributeri dijelova i opreme velikog broja renomiranih proizvođača, tako da ih sigurno ne zanima da nekome ukradu 50-100€.
Jednostavno su u**ali ovaj sistem do bola, također prije je u RMB aplikaciji pisalo "Iznos u valuti transakcije 10 EUR" i zatim iznad "Iznos 19.56 BAM" a sada piše sve BAM, i iznos u valuti transakcije i iznos piše u BAM kao da je transakcija bila u BAM, a nije, u EUR je.
Dobri uslovi za promijeniti banku nakon dužeg vremena.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4950 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

HelaS wrote: 23/11/2024 15:34
Hakiz wrote: 21/11/2024 12:47
Bobi wrote: 19/11/2024 15:46 Jedina prednost RFB je sto imaju bankomate na svakom čošku :D, ostalo katastrofa.
Ni to. U blizini moje zgrade, nema.
Ako je neko dobar sa RB, da im signira da ugrade jedan bankomat u tvoj haustor :D
Ima ih rade u Rb ali mislim da nemaju veze sa bankomatima a kako vidim ni ne javljaju se ovdje, mudro :D.
Post Reply