Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4901 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

svi u napad wrote: 11/11/2024 12:03 Dragi Bobi nasmija me jer me podsjeti ovim po sirini ili duzini na moj problem u Meksiku prije 10 godina. Subota u nekom gradicu u Meksiku i dodje Bosanac na automat pred neku banku sa zeljom da podigne nesto love. E sad Bosanac gurne karticu po duzini kako je svugdje u svijetu i nikako da dobije lovu. Bosnjo navalio i 5-6 puta gura jebenu karticu al nikako da pogleda automat tj. ulaz za karticu. E sad zovem ja jos i jarana jer mozda je moj slabi engleski problem. Helem nejse kao sto napisah nakon 6 puta proguta automat karticu. Nit mozes u banku ne rade subotom nit imas love. Sreca zena imala svoju karticu a ja odmah blokirao svoju tako da nisam imao problema. Naravno sve sam im po spisku jer gdje cemo mi biti krivi zar ne? No i pored ovog problema moram priznati da nam je bilo lijepo u Meksiku. Zivjeli
jel vaki bio :D
Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4902 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

Image
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4903 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by no_sikiriki »

Evo stigla mi je kartica nakon svega. :lol:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 84602
Joined: 03/10/2011 20:11

#4904 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Chloe »

no_sikiriki wrote: 11/11/2024 12:46 Evo stigla mi je kartica nakon svega. :lol:
:? ... šta je bilo s karticom?
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4905 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by no_sikiriki »

Chloe wrote: 11/11/2024 12:52
no_sikiriki wrote: 11/11/2024 12:46 Evo stigla mi je kartica nakon svega. :lol:
:? ... šta je bilo s karticom?
Ma pisala sam na stranicama prije, da se ne ponavljam, bitno je da je stigla. :mrgreen:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 84602
Joined: 03/10/2011 20:11

#4906 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Chloe »

no_sikiriki wrote: 11/11/2024 12:56
Chloe wrote: 11/11/2024 12:52
no_sikiriki wrote: 11/11/2024 12:46 Evo stigla mi je kartica nakon svega. :lol:
:? ... šta je bilo s karticom?
Ma pisala sam na stranicama prije, da se ne ponavljam, bitno je da je stigla. :mrgreen:
Zbunjena sam totalno ... :lol: ... al nek je stigla pa ćemo je ići peglati u Opatiji ... :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4907 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

A je pripali se ovi iz banke i pošte kad su čitali temu pa expresno dostavili :D.
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4908 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by no_sikiriki »

:lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4909 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

A jesi vala i uspaničila pola Bosne.
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4910 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by no_sikiriki »

Bitno je da će pola Bosne ipak mirno spavati večeras, fokusirajmo se na pozitivno. :mrgreen:
svi u napad
Posts: 2281
Joined: 14/10/2012 14:40

#4911 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by svi u napad »

E Bobi Bobi. Odmah ti nadjes slicice automata :izet: Kad ih gledam postaje mi jasno da nisam samo ja imao problem :D Nego salu na stranu iz prilozenih slika se vidi da su preduzeli korake da se smanji broj Bosanaca koji grijese. U svoju odbranu moram navesti da na mom automatu nije bilo ovakvih upozorenja kao na slikama :D :-D No hvala ti za slicice jer sad znam da ako odem ponovo tamo (ako me djeca posalju jer penzioner nema vise puno love :D ) da cu znati upotrijebiti karticu. :kiss: :thumbup:
anex_12
Posts: 192
Joined: 24/10/2021 20:08

#4912 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by anex_12 »

Pozdrav, zna li neko kako se placa na eKupi sa MC shopping karticom? U uputsvu pise da se sa njom moze platiti samo preko POS terminala a ne kao i sa svim ostalim karticama.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#4913 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by perfect_guy »

anex_12 wrote: 12/11/2024 12:23 Pozdrav, zna li neko kako se placa na eKupi sa MC shopping karticom? U uputsvu pise da se sa njom moze platiti samo preko POS terminala a ne kao i sa svim ostalim karticama.
nije RF, ali je MC shopping. Odabereš jednu ratu na ekupi, a dalje banka računa kako ti je već podešeno
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2905
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4914 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by moon_walker_90 »

anex_12 wrote: 12/11/2024 12:23 Pozdrav, zna li neko kako se placa na eKupi sa MC shopping karticom? U uputsvu pise da se sa njom moze platiti samo preko POS terminala a ne kao i sa svim ostalim karticama.
Nisam bas siguran da moze online MC shopping kartica sve da se zavrsi na rate, pazi da ti ne obracuna kao standardnu kreditnu karticu, jer onda ce ti se obracunavati kamata. Najbolje da zovnes ekupi kontakt centar i raspitas se. Mozes ti sa MC shopping karticom placati sve online ako imas sredstava, samo na to placanje se obracunava kamata. A prava svrha te kartice je da se potrosi minimalno 100 KM kod odredjenih prodavaca sa kojima banka radi i onda taj iznos podijelis na rate bez kamata
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#4915 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Del_Boy1 »

moon_walker_90 wrote: 13/11/2024 00:27
anex_12 wrote: 12/11/2024 12:23 Pozdrav, zna li neko kako se placa na eKupi sa MC shopping karticom? U uputsvu pise da se sa njom moze platiti samo preko POS terminala a ne kao i sa svim ostalim karticama.
Nisam bas siguran da moze online MC shopping kartica sve da se zavrsi na rate, pazi da ti ne obracuna kao standardnu kreditnu karticu, jer onda ce ti se obracunavati kamata. Najbolje da zovnes ekupi kontakt centar i raspitas se. Mozes ti sa MC shopping karticom placati sve online ako imas sredstava, samo na to placanje se obracunava kamata. A prava svrha te kartice je da se potrosi minimalno 100 KM kod odredjenih prodavaca sa kojima banka radi i onda taj iznos podijelis na rate bez kamata
Kod UC banke sa Visa Classic karticom normalno kupujem na rate bez kamate na stranicama koje to nude. Vjerovatno piše sa kojom bankom i kojom karticom se može kupiti na rate bez kamate.
daario naharis
Posts: 1067
Joined: 17/06/2015 19:42

#4916 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by daario naharis »

moon_walker_90 wrote: 13/11/2024 00:27
anex_12 wrote: 12/11/2024 12:23 Pozdrav, zna li neko kako se placa na eKupi sa MC shopping karticom? U uputsvu pise da se sa njom moze platiti samo preko POS terminala a ne kao i sa svim ostalim karticama.
Nisam bas siguran da moze online MC shopping kartica sve da se zavrsi na rate, pazi da ti ne obracuna kao standardnu kreditnu karticu, jer onda ce ti se obracunavati kamata. Najbolje da zovnes ekupi kontakt centar i raspitas se. Mozes ti sa MC shopping karticom placati sve online ako imas sredstava, samo na to placanje se obracunava kamata. A prava svrha te kartice je da se potrosi minimalno 100 KM kod odredjenih prodavaca sa kojima banka radi i onda taj iznos podijelis na rate bez kamata
Imas uputstvo za kupovinu placanjem na rate. Mislim da odaberes virmansko placanje i posaljes narudzu. Poslije pozoves servis i dostavis im podatke.

Potrebno je otici do poslovnice (Kod Binga) i provuci karticu (na odabrani broj rata). Kada to uradis, narudzba ti se odobri i onda cekas da stigne.

Pozdrav
dixi5
Posts: 624
Joined: 30/11/2008 22:39

#4917 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by dixi5 »

daario naharis wrote: 13/11/2024 14:26 islim da odaberes virmansko placanje i posaljes narudzu
Tako je, virmansko placanje i onda odes licno u poslovnicu kod Binga.
anex_12
Posts: 192
Joined: 24/10/2021 20:08

#4918 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by anex_12 »

Hvala puno na info..
black_noke
Posts: 647
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#4919 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by black_noke »

Ima li neko problem sa mobilnim bankarstvom?
Ne prolaze uplate na racun od Raiffeisen banke
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4920 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

black_noke wrote: 18/11/2024 20:41 Ima li neko problem sa mobilnim bankarstvom?
Ne prolaze uplate na racun od Raiffeisen banke
Da, handri i mene aplikacija cijeli vikend, uključujući i danas.

20 dana najavljivali tehničko održavanje za protekli petak, održavanje prošlo i nešto su zeznuki usput očito čim već 3 dana ne radi kako treba. Preko vikenda nisam nikako mogao ući na mobilno.
User avatar
mikrozadatak
Posts: 1429
Joined: 27/07/2014 10:52

#4921 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by mikrozadatak »

U subotu zatrazim ispis stanja pa zatim ukucam iznos za isplatu novca s bankomata u Sarajevu. Kaze uredjaj trenutno nije u mogucnosti da obavi trazenu operaciju. Jutros na bankomatu, vidim skinuli iznos. Isao u poslovnicu, pisao reklamaciju, cekam povrat.
Pita me sluzbenik znam li za najavljeno odrzavanje. Kazem koliko znam najavljeno je za navece. I rade sve ponudjene funkcije, samo ne prolazi isplata.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4922 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

U njihovom obavještenju piše "u periodu od 15.11.2024., 23:55 sati do 16.11.2024. 03:00 sati prekid u radu usluga bankomata, plaćanje roba i usluga putem POS terminala".

Znači ako je išta od tog bilo nakon tih 3 sata, nek ne potežu džaba jeftine izgovore...
anex_12
Posts: 192
Joined: 24/10/2021 20:08

#4923 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by anex_12 »

U RMB mi piše 41,19 BAM na čekanju. Šta to znači?
User avatar
JMGuti
Posts: 899
Joined: 26/04/2010 23:25

#4924 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by JMGuti »

anex_12 wrote: 19/11/2024 12:30 U RMB mi piše 41,19 BAM na čekanju. Šta to znači?
Vjerovatno povećanje prekoračenja po tekućem računu. Ako primaš platu i imaš taj "minus" otvoren, on prati povećanje plate unazad 6 mjeseci. Meni je to bilo prošli mjesec na čekanju 300,00 KM za koji iznos je naknadno povećano prekoračenje.
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#4925 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by ITNet »

canvra888 wrote: 18/11/2024 21:05
black_noke wrote: 18/11/2024 20:41 Ima li neko problem sa mobilnim bankarstvom?
Ne prolaze uplate na racun od Raiffeisen banke
Da, handri i mene aplikacija cijeli vikend, uključujući i danas.

20 dana najavljivali tehničko održavanje za protekli petak, održavanje prošlo i nešto su zeznuki usput očito čim već 3 dana ne radi kako treba. Preko vikenda nisam nikako mogao ući na mobilno.
Pa napisali su da nece raditi i za vikend digitalni servisi i sve ostalo a ne samo u Petak, treba nekad procitati i obavjesti do kraja.
Mislim da smo naucili da kada se desavaju tako neke velike stvari oko promjene sistema u svemu ne samo u bankama da bude nekad nebuloza i poslije updejta.

Objavili su juce da se sistem jos malo pegla i dovodi do stabilnosti, je ne kontam kako ljudi koji znaju da se nesto desava u sistemu mjesec dana unaprijed, onda bas za te dane nesto se nadju da, odu na bankomat, trazis izvjestaje, saljes uplate, i jos se kao pitas sta se desava zasto nesto ne radi :-)

https://www.raiffeisenbank.ba/bs/o-nama ... ente1.html
Last edited by ITNet on 19/11/2024 13:56, edited 1 time in total.
Post Reply