Govorimo o Reljevu, Mjesnoj zajednici, koja zajedno sa Dobroševićima zauzima najveći dio općine Novi Grad Sarajevo, te dvije mjesne zajednice su faktički odsječene od ostatka općine, ali i tamo žive ljudi...quasar wrote:Svi jel'da, zive od have? Manipulise se brojem nezaposlenih, a vrlo ih je malo zaista nezaposleno, a od tih malo, veliki dio je radno nesposoban ili jednostavno ne zeli da radi, radije dila, krade, kocka...a oni kao traze posao, a mole boga da ga ne nadju.
A i da jesu svi na kontejneru, zar je posao nacelnika opstine da otvara radna mjesta? Pogotovo ako se zna da NG urbanistickim planom svu industriju protjeruje na periferiju i sad ne mozes otvoriti fabriku osim ako neces u Reljevo ili nesto tako. Jedino kakve trgovine, ali ni ovo sto je otvoreno jedva da radi ikako.
Posmatrajući npr broj stabala Jabuke od 20.000 i još nekih voćaka u općini, kojih u poređenju sa općinom Bugojno ima jednak broj, a pri tom da općina u svojoj "Strategiji razvoja do 2035. godine" apsolutno ne razmatra mogućnost poticaja poljoprivredi barem u segmentu voćarstva, onda shvatamo da gospodin "Tehnokrata" totalno zanemaruje jako veliki dio općine koji naziva "padinskim i ruralnim dijelovima", a također tehnokratski uništava i urbani dio kojekakvim kružnim tokovima, gdje kad trolejbus uđe u kružni tok, nastane kolaps saobračaja.
O Sokolju, o Docu... Kuda teče potok lepenica, koji izvire iz Glavne gradske deponije...Pravi jako ozbiljan problem tamošjem stanovništvu...a jako često se u općini pojavljuju "stručnjaci" LEAP-a, koji igraju kako im tehnokrata kaže. Tamo ludi 10 godina imaju redukcije vode, gore nego za vrijeme rata.
O iznenadnom dozvoljavanju "Urbaniziranja" zelenih površina na Alipašinom Polju, gdje u neke stanove zbog zagrađenosti od strane novoizgrađenih objekata ne dopire sunčev sjaj, tama cijeli život...
Općini koja jedina u Kantonu Sarajevo nije postavila ležeće policajce u blizini škola, kuda djeca prelaze cestu...
A ako ćemo prebacivati nadležnosti na neke druge nivoe, onda jbg nek općina stane sa radom i nek se sklone svi njeni funkcioneri, jer zbog čega će oni primati te brojne plate, ako ih nemaju na čemu zaraditi zbog tih nekih mali nadležnosti.
