Pokušat ću se malo češće javiti sa fotkicom na temu ...
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- Chloe
- Photo mod
- Posts: 84598
- Joined: 03/10/2011 20:11
#47451 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Fallaaaa.... 
Pokušat ću se malo češće javiti sa fotkicom na temu ...
Pokušat ću se malo češće javiti sa fotkicom na temu ...
- banjaluka078
- Posts: 13196
- Joined: 16/01/2007 23:38
-
Becky7
- Posts: 883
- Joined: 25/11/2017 16:31
#47453 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Hvala
- BarbaDue
- Posts: 65072
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
-
Becky7
- Posts: 883
- Joined: 25/11/2017 16:31
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
#47457 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Posti
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#47459 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Sta god da kuham, ne moze izgledati bolje od zacina koje koristim 


- GandalfSivi
- Posts: 22779
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#47460 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Sporo kuhana janjetina sa suhim kajsijama i przenim bademima (i zacinima, normalno) 


-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#47461 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
ja sam bogami mislio da je to mit, janjetina u dijelovima u rerni 
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47462 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moja hranaGandalfSivi wrote: ↑09/09/2021 01:45 Sporo kuhana janjetina sa suhim kajsijama i przenim bademima (i zacinima, normalno)
![]()
-
Becky7
- Posts: 883
- Joined: 25/11/2017 16:31
#47463 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
A što bi bio mitsumirprimus wrote: ↑09/09/2021 09:15 ja sam bogami mislio da je to mit, janjetina u dijelovima u rerni![]()
- banjaluka078
- Posts: 13196
- Joined: 16/01/2007 23:38
#47464 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Ovih dana samo pripreme za zimu.
Šarena salata s povrćem iz bašte, ajvar i prvi put pravim jabukovo sirće, pa kakvo god da bude.





Šarena salata s povrćem iz bašte, ajvar i prvi put pravim jabukovo sirće, pa kakvo god da bude.





-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
#47465 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
@banjaluka078 ostadoše mi oči na ajvaru, odličan je
Kod mene su prethodnih dana za ručak bile salate i dolme.
Salata sa ukiseljenom haringom, cveklom, matovilcem i džemom od dunja, jabuka, đumbira i grožđica

Smokve sa kozjim sirom i drijenom. Nedostajali su mi još orasi za bolji okus

Dolmu sam zaboravila fotografisati kada je bila gotova

Kod mene su prethodnih dana za ručak bile salate i dolme.
Salata sa ukiseljenom haringom, cveklom, matovilcem i džemom od dunja, jabuka, đumbira i grožđica

Smokve sa kozjim sirom i drijenom. Nedostajali su mi još orasi za bolji okus

Dolmu sam zaboravila fotografisati kada je bila gotova

- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47466 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
@banjaluka078 dedera kojutu teglu ajvara <3
@zizi505 ovi okusi nisu bas moj tip hrane, ali boje su predivne. A dolma izgleda mljac! Ovo si ostatak mesau cuftice? I ja recimo, ne zatvaram dolmu. Ali smazala bih ja to sve. S peteljkama
#glancer
@zizi505 ovi okusi nisu bas moj tip hrane, ali boje su predivne. A dolma izgleda mljac! Ovo si ostatak mesau cuftice? I ja recimo, ne zatvaram dolmu. Ali smazala bih ja to sve. S peteljkama
#glancer
-
Zizi505
- Posts: 9330
- Joined: 25/04/2011 14:06
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#47468 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Napokon dani bez obaveza, pa sam se prepustila svojoj antistres terapiji.
Kiflice punjene suhim mesom i sirom

Monte kolac

Lisnati hljeb s persunom i bijelim lukom


Cufte u paradajz sosu

Kiflice punjene suhim mesom i sirom

Monte kolac

Lisnati hljeb s persunom i bijelim lukom


Cufte u paradajz sosu

- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47469 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Dedera kono taj recept za montekomsinica_s_drugog wrote: ↑12/09/2021 14:31 Napokon dani bez obaveza, pa sam se prepustila svojoj antistres terapiji.
Kiflice punjene suhim mesom i sirom
Monte kolac
Lisnati hljeb s persunom i bijelim lukom
Cufte u paradajz sosu
![]()
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#47470 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
@hadzinicasa Evo ga, nema ko nije probao, a da nije trazio jos!
https://www.coolinarika.com/recept/mont ... 42ac120024
https://www.coolinarika.com/recept/mont ... 42ac120024
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47471 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Hvalaaaakomsinica_s_drugog wrote: ↑12/09/2021 14:36 @hadzinicasa Evo ga, nema ko nije probao, a da nije trazio jos!
https://www.coolinarika.com/recept/mont ... 42ac120024
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#47472 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
I drugi put
Hoces i za hljeb? Pazi, pokajat ces se ako odbijes
Hoces i za hljeb? Pazi, pokajat ces se ako odbijes
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47473 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
E a ja sam evo upravo napravila, sva sam se nesto spetljala i brasno mi nije valjaloimmuno wrote: ↑31/08/2021 17:31Eh ovako draga moja, tijesto je vrlo lahko napraviti I mekano je skroz nek te to neiznenadi. Stvarno po receptu dovoljno mu je 10-15 minuta da stane. Razvija se super, slozis kao na slici ama supeeer Ali onda ulijavas filtijesto mekano, nije porozno kao kad he sa germom I onaj "vijenac" okolo nije nimalo jednostavno
sastaviti tako da je meni poceo fil izlaziti na jednom mjestuufff kako me to iznerviralo... Uglavnom pece se na sta ce liciti neznam, hocel biti slika neznam, kakav je ukus neznam helem
![]()
Stavila sam u fil spinat i mladi sir i jaja i mlijeka toliko da bude tecno da se moze uliti.
Umjetnicki dojam 0
A javim ukus jos se pece.
Evo jedan flop teme

Last edited by hadzinicasa on 12/09/2021 14:53, edited 1 time in total.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#47474 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Necu tenk ju. (I crkni!) izbacila sam skoro potpuno hljeb iz ishranekomsinica_s_drugog wrote: ↑12/09/2021 14:46 I drugi put![]()
Hoces i za hljeb? Pazi, pokajat ces se ako odbijes![]()
-
immuno
- Posts: 2041
- Joined: 07/04/2010 11:05
#47475 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Super, meni je fil po orginalnom receptuhadzinicasa wrote: ↑12/09/2021 14:50E a ja sam evo upravo napravila, sva sam se nesto spetljala i brasno mi nije valjaloimmuno wrote: ↑31/08/2021 17:31
Eh ovako draga moja, tijesto je vrlo lahko napraviti I mekano je skroz nek te to neiznenadi. Stvarno po receptu dovoljno mu je 10-15 minuta da stane. Razvija se super, slozis kao na slici ama supeeer Ali onda ulijavas filtijesto mekano, nije porozno kao kad he sa germom I onaj "vijenac" okolo nije nimalo jednostavno
sastaviti tako da je meni poceo fil izlaziti na jednom mjestuufff kako me to iznerviralo... Uglavnom pece se na sta ce liciti neznam, hocel biti slika neznam, kakav je ukus neznam helem
![]()
![]()
![]()
Stavila sam u fil spinat i mladi sir i jaja i mlijeka toliko da bude tecno da se moze uliti.
Umjetnicki dojam 0![]()
A javim ukus jos se pece.
Evo jedan flop teme![]()
![]()







