Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 84598
Joined: 03/10/2011 20:11

#47451 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Chloe »

Fallaaaa.... :-D

Pokušat ću se malo češće javiti sa fotkicom na temu ... :-D
User avatar
banjaluka078
Posts: 13196
Joined: 16/01/2007 23:38

#47452 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

Becky7 wrote: 05/09/2021 20:36 Stalno vas pratim, pa ajde reko da i ja postavim današnji ručak. Janjetina pravi nedeljni rucak :)
Ovo je ručak po mom. :)
Becky7
Posts: 883
Joined: 25/11/2017 16:31

#47453 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Becky7 »

banjaluka078 wrote: 06/09/2021 21:30
Becky7 wrote: 05/09/2021 20:36 Stalno vas pratim, pa ajde reko da i ja postavim današnji ručak. Janjetina pravi nedeljni rucak :)
Ovo je ručak po mom. :)
Hvala :stidljiva:
User avatar
BarbaDue
Posts: 65072
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47454 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by BarbaDue »

Becky7 wrote: 05/09/2021 20:36 Stalno vas pratim, pa ajde reko da i ja postavim današnji ručak. Janjetina pravi nedeljni rucak :)

Image

Image
Jel pečeš u ovim zdjelama?
Becky7
Posts: 883
Joined: 25/11/2017 16:31

#47455 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Becky7 »

BarbaDue wrote: 07/09/2021 19:54
Becky7 wrote: 05/09/2021 20:36 Stalno vas pratim, pa ajde reko da i ja postavim današnji ručak. Janjetina pravi nedeljni rucak :)

Image

Image
Jel pečeš u ovim zdjelama?
Ponekad ne uvijek
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#47456 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by komsinica_s_drugog »

zizi505 wrote: 04/09/2021 00:57 Toliko je dobre hrane na ovoj temi da bi mogli napraviti jedan kvalitetan kuhar.

Image

Image

Image
Jao zeno :cry:
Sta cu sad, samo jaja i namaza imam u kuci :run:
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#47457 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zizi505 »

komsinica_s_drugog wrote: 07/09/2021 20:51
zizi505 wrote: 04/09/2021 00:57 Toliko je dobre hrane na ovoj temi da bi mogli napraviti jedan kvalitetan kuhar.

Image

Image

Image
Jao zeno :cry:
Sta cu sad, samo jaja i namaza imam u kuci :run:
Posti :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#47459 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by GandalfSivi »

Sta god da kuham, ne moze izgledati bolje od zacina koje koristim :)

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#47460 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by GandalfSivi »

Sporo kuhana janjetina sa suhim kajsijama i przenim bademima (i zacinima, normalno) :)

Image
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#47461 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by sumirprimus »

ja sam bogami mislio da je to mit, janjetina u dijelovima u rerni :chmoljava:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47462 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

GandalfSivi wrote: 09/09/2021 01:45 Sporo kuhana janjetina sa suhim kajsijama i przenim bademima (i zacinima, normalno) :)

Image
Moja hrana 👍 zacini mmm piletinu sa suhim marelicama a crveno meso sa suhim sljivama extra, prilog bas mati riza ❤️
Becky7
Posts: 883
Joined: 25/11/2017 16:31

#47463 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Becky7 »

sumirprimus wrote: 09/09/2021 09:15 ja sam bogami mislio da je to mit, janjetina u dijelovima u rerni :chmoljava:
A što bi bio mit :roll: sto peci 2-3 ili vise kg ako samo dvoje jede :)
User avatar
banjaluka078
Posts: 13196
Joined: 16/01/2007 23:38

#47464 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

Ovih dana samo pripreme za zimu.

Šarena salata s povrćem iz bašte, ajvar i prvi put pravim jabukovo sirće, pa kakvo god da bude.

Image

Image

Image

Image

Image
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#47465 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zizi505 »

@banjaluka078 ostadoše mi oči na ajvaru, odličan je

Kod mene su prethodnih dana za ručak bile salate i dolme.

Salata sa ukiseljenom haringom, cveklom, matovilcem i džemom od dunja, jabuka, đumbira i grožđica
Image

Smokve sa kozjim sirom i drijenom. Nedostajali su mi još orasi za bolji okus

Image

Dolmu sam zaboravila fotografisati kada je bila gotova :-)
Image
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47466 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

@banjaluka078 dedera kojutu teglu ajvara <3

@zizi505 ovi okusi nisu bas moj tip hrane, ali boje su predivne. A dolma izgleda mljac! Ovo si ostatak mesau cuftice? I ja recimo, ne zatvaram dolmu. Ali smazala bih ja to sve. S peteljkama :D

#glancer
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#47467 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zizi505 »

@hadzinicasa ove kao ćuftice su za one koji jedu dolmu tako što iz nje istresu punjenje, a odbace povrće. Neće oni meni više istresati dolmu po tanjiru :repetirana: :mrgreen:

Prvi put sam i ja zatvorila dolmu, da vidim kako će ispasti. Inače je pravim ovako

Image
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#47468 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by komsinica_s_drugog »

Napokon dani bez obaveza, pa sam se prepustila svojoj antistres terapiji.

Kiflice punjene suhim mesom i sirom

Image

Monte kolac

Image

Lisnati hljeb s persunom i bijelim lukom

Image

Image

Cufte u paradajz sosu

Image
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47469 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

komsinica_s_drugog wrote: 12/09/2021 14:31 Napokon dani bez obaveza, pa sam se prepustila svojoj antistres terapiji.

Kiflice punjene suhim mesom i sirom

Image

Monte kolac

Image

Lisnati hljeb s persunom i bijelim lukom

Image

Image

Cufte u paradajz sosu

Image
Dedera kono taj recept za monte :D
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#47470 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by komsinica_s_drugog »

@hadzinicasa Evo ga, nema ko nije probao, a da nije trazio jos!
https://www.coolinarika.com/recept/mont ... 42ac120024
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47471 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

komsinica_s_drugog wrote: 12/09/2021 14:36 @hadzinicasa Evo ga, nema ko nije probao, a da nije trazio jos!
https://www.coolinarika.com/recept/mont ... 42ac120024
Hvalaaaa :kiss:
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#47472 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by komsinica_s_drugog »

I drugi put :-D
Hoces i za hljeb? Pazi, pokajat ces se ako odbijes 😍
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47473 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

immuno wrote: 31/08/2021 17:31
hadzinicasa wrote: 31/08/2021 10:07

uslikaj! uslikaj! uslikaj! :D
Eh ovako draga moja, tijesto je vrlo lahko napraviti I mekano je skroz nek te to neiznenadi. Stvarno po receptu dovoljno mu je 10-15 minuta da stane. Razvija se super, slozis kao na slici ama supeeer Ali onda ulijavas fil🙈😭 tijesto mekano, nije porozno kao kad he sa germom I onaj "vijenac" okolo nije nimalo jednostavno
sastaviti tako da je meni poceo fil izlaziti na jednom mjestu 😲 ufff kako me to iznerviralo... Uglavnom pece se na sta ce liciti neznam, hocel biti slika neznam, kakav je ukus neznam helem😂😂😂😂
E a ja sam evo upravo napravila, sva sam se nesto spetljala i brasno mi nije valjalo :roll: :cry:

Stavila sam u fil spinat i mladi sir i jaja i mlijeka toliko da bude tecno da se moze uliti.

Umjetnicki dojam 0 :lol:

A javim ukus jos se pece.
Evo jedan flop teme :D

Image
Last edited by hadzinicasa on 12/09/2021 14:53, edited 1 time in total.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47474 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

komsinica_s_drugog wrote: 12/09/2021 14:46 I drugi put :-D
Hoces i za hljeb? Pazi, pokajat ces se ako odbijes 😍
Necu tenk ju. (I crkni!) izbacila sam skoro potpuno hljeb iz ishrane :) osim somuna iz Logavine :srce: :srce: :srce:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47475 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

hadzinicasa wrote: 12/09/2021 14:50
immuno wrote: 31/08/2021 17:31
Eh ovako draga moja, tijesto je vrlo lahko napraviti I mekano je skroz nek te to neiznenadi. Stvarno po receptu dovoljno mu je 10-15 minuta da stane. Razvija se super, slozis kao na slici ama supeeer Ali onda ulijavas fil🙈😭 tijesto mekano, nije porozno kao kad he sa germom I onaj "vijenac" okolo nije nimalo jednostavno
sastaviti tako da je meni poceo fil izlaziti na jednom mjestu 😲 ufff kako me to iznerviralo... Uglavnom pece se na sta ce liciti neznam, hocel biti slika neznam, kakav je ukus neznam helem😂😂😂😂
E a ja sam evo upravo napravila, sva sam se nesto spetljala i brasno mi nije valjalo :roll: :cry:

Stavila sam u fil spinat i mladi sir i jaja i mlijeka toliko da bude tecno da se moze uliti.

Umjetnicki dojam 0 :lol:

A javim ukus jos se pece.
Evo jedan flop teme :D

Image
Super, meni je fil po orginalnom receptu 😱, bice to Super mmm zelje il malo drugacija zeljanica 👍❤️
Post Reply