Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47301 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

suspect_zero wrote: 15/08/2021 01:34
samsonsam wrote: 11/08/2021 16:32 sta su se svi nesto usutili? ...kuha li se sta ili svi gladuju? :mrgreen: ..vrijeme odmora,sta li je :?

Image
Ideja za sutra :thumbup: ...nabacaš svašta u tepsiju pa u rernu i bjež' iz kuhinje :lol:
Šta ti je ovo sitno posuto, ove neke male kuglice...koji je to začin?

sorry za kasno javljanje :oops:

evo recept sto sam ovdje prije 2 godine postavljao pa ako nadjes sve zacine probaj napraviti :)

" Sa mojom zenom je radio jedan talibanac koji je puno jela spremao u lokalnoj dzamiji pa je od njega zena naucila. Stvar je samo u dobrom omjeru zacina.

Zabatkovi se posole i pobibere i isprze u tavi. Kad su gotovi ,izvade se i na istoj masnoci ide bjeli luk,crveni luk,kumin,bijeli mak,plavi mak,rendani djumbir,kardemom,klincici,stapic cimeta,kurkuma,koriander,kajenski papar,so.Proprzi se da dobro zamirise,onda ide voda preko toga samo da malo zakuha da se sve sjedini.
Basmati rizu 3X proprati dok ne bude malo bistrija voda i minimalno ½ sata ostaviti u svjezoj vodi da odstoji.
Orginalno ne ide krompir nikako ali je moja zena htjela da se doda.Krompir na tanke kriske ide na dno posude pa riza okolo,meso izmedju. Plavi/crveni luk,bijeli luk i salota (neoguljeni) idu isto izmedju sa crvenom paprikom na kolutove.
Na to se zalije voda sa zacinima iz tave toliko da riza bude potopljena.
Alu folija preko, ca.45-50 u rerni na 180 stepeni (zavisi od rerne)i jos 10-tak bez folije da se zapece i to je to.
Ovi lukovi (pogotovo bijeli) pokupe sve ukuse,samo ih istisnes iz ljuske i opleti :)

Ubijes se jeduci,problem je stati :oops:"
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47302 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

exliberal-ex wrote: 20/08/2021 23:49 Nista pindjur cisti paradajz,samo basil ubacujem u par tegli...
Prva tura izasla 20 tegli sad druga a onda sjeckani. Napunim tegle sa paradajzom pa onda u veliku serpu poredam naspem vode i stavim dok neprokljuca....tek sutra cu ih vadit kad se voda ohladi.
Evo prvih tegli vrele nemozes ih dotaknut .
Image
:thumbup: to je domacinski :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47303 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

immuno wrote: 18/08/2021 21:11 Image

Korpica je od cokolade a unutra sladoled od malina.
Ovo je slika od Bajrama jos :lol:
:thumbup: umjetnicki dojam 10 :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47304 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

Sanabija wrote: 18/08/2021 13:44 ImageImageImage

Kazuj krcmo Dzerimo, Dzerimoooo
:thumbup: navaaaaaliiiiii :D
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47305 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

immuno wrote: 18/08/2021 21:19 Image
:thumbup: hocu i jaaaaa :gladna:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47306 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

gljive punjene kozjim sirom i medom :gladna:

Image

zatim quiche tipa ocisti frizider :mrgreen:

Image

Image
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47307 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

Suuuuper sve za 10👌👏👏👏👏
suspect_zero
Posts: 27983
Joined: 11/10/2008 21:45

#47308 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

@samsonsam hvala za recept i brate kuhaš bolje od većine žena koje znam :thumbup: , uključujući i sebe :oops:
User avatar
banjaluka078
Posts: 13180
Joined: 16/01/2007 23:38

#47309 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

exliberal-ex wrote: 20/08/2021 23:07 Jos malo pa prva tura gotova...sad treba sipat dok je vrelo u tegle pa onda ususkat sa dekama da se polako ohladi.
Super. Mi još nismo parvili "na veliko", ali je par puta bila berba paradajza koji baš nije nešto za salatu, pa smo onda pasirali u kuhali malo u šerpi, čisto da ne propada, par teglica.
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47310 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

Samsonsam jesil gljive prije malo zapeko il sve zajedno u rernu🙄 kozji sir se se topi brzo 😊
User avatar
banjaluka078
Posts: 13180
Joined: 16/01/2007 23:38

#47311 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

Ja oko sadržaja, brat oko vatre.

Image

Image
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47312 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

Nepravedno potcijenjena pita koja je othranila nebrojene - krompirusa :mrgreen:

Image
Last edited by hadzinicasa on 22/08/2021 16:37, edited 1 time in total.
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47313 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

hadzinicasa wrote: 22/08/2021 16:05 Nepravedno potcijenjena pita koja je odhranila nebrojene - krompirusa :mrgreen:

Image
:gladna: :gladna: :gladna: ma volim je vise is bureka, upravo ovako porumeni hrskava ❤️
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47314 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

immuno wrote: 22/08/2021 16:15
hadzinicasa wrote: 22/08/2021 16:05 Nepravedno potcijenjena pita koja je odhranila nebrojene - krompirusa :mrgreen:

Image
:gladna: :gladna: :gladna: ma volim je vise is bureka, upravo ovako porumeni hrskava ❤️
Ne valja ako nije dobro biberli :srce:
A hrskaaaaa. Mljac
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47315 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

hadzinicasa wrote: 22/08/2021 16:41
immuno wrote: 22/08/2021 16:15

:gladna: :gladna: :gladna: ma volim je vise is bureka, upravo ovako porumeni hrskava ❤️
Ne valja ako nije dobro biberli :srce:
A hrskaaaaa. Mljac
Potpisujem ❤️
suspect_zero
Posts: 27983
Joined: 11/10/2008 21:45

#47316 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

hadzinicasa wrote: 22/08/2021 16:05 Nepravedno potcijenjena pita koja je othranila nebrojene - krompirusa :mrgreen:

Image
Najbolja, ostale ne moram ni pomirisati :thumbup: ...što kažete samo malo više bibera i bez luka :oops:
User avatar
banjaluka078
Posts: 13180
Joined: 16/01/2007 23:38

#47317 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

hadzinicasa wrote: 22/08/2021 16:05 Nepravedno potcijenjena pita koja je othranila nebrojene - krompirusa :mrgreen:
Jedina pita koju sam sanjala u ovih 7 mjeseci kako ne jedem brašno. Sad bih je iz ekrana izvukla!
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#47318 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by TDK-90 »

banjaluka078 wrote: 22/08/2021 15:10 Ja oko sadržaja, brat oko vatre.

Image

Janjetina ? :)
je ovo sac/peka ili "tanjiraca"?
Sve zajedno se stavi i koliko otprilike vremena :-D

BTW.Cini mi se sad ce godina od kako si postavila ono suho meso od prosle godine, al vrijeme leti :-?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#47319 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by exliberal-ex »

hadzinicasa wrote: 22/08/2021 16:05 Nepravedno potcijenjena pita koja je othranila nebrojene - krompirusa :mrgreen:

Image
Ja sto je dobro smotama svaka cast....a ja kinesku hranu umjesto pite danas 😫
User avatar
banjaluka078
Posts: 13180
Joined: 16/01/2007 23:38

#47320 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

Ovčiji but (za čudo, nema onaj "šmek", kao janjetina je) dobili za Kurban Bajram, a kako nismo ljubitelji mesa u kuhanju, palo na nam na um da probamo.

Sač je. Prvo smo stavili meso, pa onda ubacili krompir i ostalo. Čini mi se da se neka dva sta peklo, ali ne uzmi me za riječ, ja sam trčkarala oko svega ostalog u dvorištu, pa nemam predstavu o vremenu. Obično otklopimo, provjerimo, pa regulišemo vatru/žar.

Bome, još koji mjesec i eto opet suhog mesa. :) Nabavila sam vakumirku, pa će moći fino potrajati, a da ga ne držim u zamrzivaču.

TDK-90 wrote: 22/08/2021 19:39
Janjetina ? :)
je ovo sac/peka ili "tanjiraca"?
Sve zajedno se stavi i koliko otprilike vremena :-D

BTW.Cini mi se sad ce godina od kako si postavila ono suho meso od prosle godine, al vrijeme leti :-?
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#47321 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

suspect_zero wrote: 22/08/2021 17:59 Najbolja, ostale ne moram ni pomirisati :thumbup: ...što kažete samo malo više bibera i bez luka :oops:
Slazem se. Nema mi bolje pite do krompiruse i jedina kojoj ne mogu odoljeti.

Iz nekog razloga mi je ukusnija kad je smotana u cijelu tepsiju nego u zvrcice, pa je onda vrucu raskopat kasikom :cry: :D

evo moje kakvu volim :gladna:
Image
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#47322 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

a bilo je i jabukovace... sto duze stoji u frizideru, sve je bolja. Takav mi je dozivljaj sa svim agdali kolacima.
Image
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#47323 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by graue_maus »

Digla_da_kreci wrote: 22/08/2021 20:55
suspect_zero wrote: 22/08/2021 17:59 Najbolja, ostale ne moram ni pomirisati :thumbup: ...što kažete samo malo više bibera i bez luka :oops:
Slazem se. Nema mi bolje pite do krompiruse i jedina kojoj ne mogu odoljeti.

Iz nekog razloga mi je ukusnija kad je smotana u cijelu tepsiju nego u zvrcice, pa je onda vrucu raskopat kasikom :cry: :D

evo moje kakvu volim :gladna:
Image
:gladna: :gladna: :gladna: odlicno izgleda, samo gola. fali pavlaka odozgo, :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#47324 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by exliberal-ex »

graue_maus wrote: 23/08/2021 00:59
:gladna: :gladna: :gladna: odlicno izgleda, samo gola. fali pavlaka odozgo, :thumbup:
falim ja pored nje....ah kako mi zivce cupate sa ovim pitama.
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47325 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

suspect_zero wrote: 21/08/2021 21:17 @samsonsam hvala za recept i brate kuhaš bolje od većine žena koje znam :thumbup: , uključujući i sebe :oops:
:kakoste:

hvala na komplimentu ali ne podcjenjuj ni svoje kuharske vrline :)

ja kuham sa zadovoljstvom jer to ne moram da radim...zena kuha bolje od mene samo ne da da se slika a ja kad sam slobodan uzmem sebi vremena da i njoj malo olaksam ili da se sta novo proba
Post Reply