Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#47201 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by high_volume »

hadzinicasa wrote: 22/07/2021 21:51
high_volume wrote: 22/07/2021 16:16

Jesam, ali ne ovakve, "mamine" :(

Da ti šaljem adresu.... :D
Uvrijedjena sam. Tamo neke tudje baklave lajkas a onda da mi das adresu. :ljut:
Razocar‘o si me kao covjek i kao komunista!
Žao mi je... Ali, snašao sam se :D

Image
Image

Ružice ću potražiti "u drugoj kuhinji" :-)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47202 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

Sanabija wrote: 23/07/2021 11:07
samsonsam wrote: 22/07/2021 21:20 and last but not least :mrgreen:

Image
To Majstore!
hvala maestro

ovo mi je drugi put da baklavu pravim...prvi put zajedno sa zenom pravio,pekla se lagano skoro 2 sata...te poce zena, treba malo podici te treba na jacu temperaturu itd.. digo ja tepsiju, povisio temperaturu dok u jednom momentu nisam osjetio miris dima :? otvorim rernu a plamen suknu :shock: gornji listovi se doooobro osusili pa planuli k'o papir :-x ...od tada kao i prije ili ja pravim sam ili zena sama, zajedno ne ide :mrgreen:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47203 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

vazi wrote: 23/07/2021 15:38
samsonsam wrote: 22/07/2021 21:19 i standard heftena doza zdravih energetskih plocica :)

Image
Može li recept za ovo, je li praktično za djecu ili je prekalorično ? Kontam, bilo bi mi super da im napravim za plaze .
racunaj na 450-500 kcal po komadu pa kontam da ne bi djeca po plazi kao tasmanski djavo skakali ;-) :mrgreen:

ja licno ih jedem samo poslije 1,5-2 sata napornog sportanja inace je prejako :izet:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47204 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

high_volume wrote: 23/07/2021 23:56
hadzinicasa wrote: 22/07/2021 21:51

Uvrijedjena sam. Tamo neke tudje baklave lajkas a onda da mi das adresu. :ljut:
Razocar‘o si me kao covjek i kao komunista!
Žao mi je... Ali, snašao sam se :D

Image
Image

Ružice ću potražiti "u drugoj kuhinji" :-)
Aferim! :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#47205 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Snake Eyes »

vazi wrote: 23/07/2021 23:44
Snake Eyes wrote: 23/07/2021 16:17

Mogu li dobiti ovaj peceniji desni kraj?
Bujrum, ako hoćeš pokupi sve coskove :thumbup:
Odavno mi neko nije nesto ljepse rekao, hvala ti.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#47206 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by high_volume »

Pravi li ovdje iko ravaniju ili nutmu, da postavi fotografije, u njihovim raznim oblicima :D
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47207 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Misliš li na lutmu?
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47208 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

high_volume wrote: 25/07/2021 08:37 Pravi li ovdje iko ravaniju ili nutmu, da postavi fotografije, u njihovim raznim oblicima :D
Vrati se par stranica nazad ja sam stavljala slike, I pravim ne bas cesto al par puta godisnje 🤗
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#47209 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by high_volume »

suspect_zero wrote: 25/07/2021 14:46 Misliš li na lutmu?
nutma, lutma, patišpanja... jednako ukusno :D
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47210 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

high_volume wrote: 25/07/2021 16:09
suspect_zero wrote: 25/07/2021 14:46 Misliš li na lutmu?
nutma, lutma, patišpanja... jednako ukusno :D
To vala i sam možeš zamutit' :oops:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47211 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

suspect_zero wrote: 25/07/2021 16:49
high_volume wrote: 25/07/2021 16:09

nutma, lutma, patišpanja... jednako ukusno :D
To vala i sam možeš zamutit' :oops:

Bez uvrede necu reci da je mudro slovo al nije bas ni jednostavna iako je recept jednostavan, isto ko I za baklavu al dok napravis da bude dobra 🙄
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47212 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

immuno wrote: 25/07/2021 17:17
suspect_zero wrote: 25/07/2021 16:49

To vala i sam možeš zamutit' :oops:

Bez uvrede necu reci da je mudro slovo al nije bas ni jednostavna iako je recept jednostavan, isto ko I za baklavu al dok napravis da bude dobra 🙄
Meni ovo što se samo smućka nije neki zahmet, al baklava mi je previše naporna :oops: ....a nisam ljubitelj ni lutme a baklave još manje.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47213 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

Ja volim al‘ nezaljevenu. I s visnjama u njoj, al‘ to onda nije lutma :|
:lol:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#47214 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by high_volume »

suspect_zero wrote: 25/07/2021 16:49
high_volume wrote: 25/07/2021 16:09

nutma, lutma, patišpanja... jednako ukusno :D
To vala i sam možeš zamutit' :oops:
Ukusna i mirisna nutma je umjetnost :D
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47215 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

immuno wrote: 25/07/2021 17:17
suspect_zero wrote: 25/07/2021 16:49

To vala i sam možeš zamutit' :oops:

Bez uvrede necu reci da je mudro slovo al nije bas ni jednostavna iako je recept jednostavan, isto ko I za baklavu al dok napravis da bude dobra 🙄
Kad sam se udala majka rahm je donijela lutmu, kako to mirise… po ovom drugom receptu smo je uvijek pravili.

Evo recept iz Lakisicevog kuhara

Image


Image
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47216 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

high_volume wrote: 25/07/2021 19:23
suspect_zero wrote: 25/07/2021 16:49

To vala i sam možeš zamutit' :oops:
Ukusna i mirisna nutma je umjetnost :D
Bas tako :thumbup:
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47217 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

immuno wrote: 25/07/2021 15:35
high_volume wrote: 25/07/2021 08:37 Pravi li ovdje iko ravaniju ili nutmu, da postavi fotografije, u njihovim raznim oblicima :D
Vrati se par stranica nazad ja sam stavljala slike, I pravim ne bas cesto al par puta godisnje 🤗
Ne vidjeh ni ja te slike :?

Nego, kako ti praviš lepinje ? Trebao bi mi recept a malo bih da promijenim, pravila sam vise puta po hanuminom receptu al nisu svaki put iste tj uspješne , ne znam u čemu je caka…

Ovaj put sam mislila obične , iz Lakisicevog kuhara ali nema mjera vode.
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47218 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

@vazi jeli ovo 30 jaja i 3 kg šećera???

Puno mi to nešto :?

Lutma, gurabije, lokumi, bestilj, pekmez su slatkiši našeg djetinjstva :) ....danas djeca slabo to hoće, previše izbora drugih delicija.
Mi stariji to sada slabije jedemo jer ne možemo ili ne smijemo.
Za Bajram pričam sa sestrom kako se prije količinski moglo puno pojesti, danas mi dosta jedan obrok u toku dana...ponekad nešto zasladim, suh keksić ili kocku čokolade....kaže sestra, govori ti to u svoje ime, ja i sad znam krompir pole u pola jedan'est navečer u rernu :lol:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#47219 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by high_volume »

vazi wrote: 25/07/2021 20:45
Kad sam se udala majka rahm je donijela lutmu, kako to mirise…
Još ljepše miriše dok se peče... cijela ulica
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47220 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

Napoleonov kolac/torta.
Nesto izmedju medovika i princes krofni :D
Idu listici badema ali nisam nasla, pa mljevenim ljesnicima posula.
Presjek docnije :)

Imagea
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47221 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Plah ti ovaj Napoleon :thumbup: ...samo ga sad moram guglat :run:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47222 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

suspect_zero wrote: 26/07/2021 14:25 Plah ti ovaj Napoleon :thumbup: ...samo ga sad moram guglat :run:
ne moras bona, ev' :)

bio pogresan link, izvini, evo pravi:

User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47223 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by BarbaDue »

Slatka je :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47224 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

BarbaDue wrote: 26/07/2021 15:23 Slatka je :D
Ruskinja? :)
jeste :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47225 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by BarbaDue »

Jok...ja mislio na tortu :mrgreen:
Post Reply