Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47026 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Po mojoj logici, a imao sam dva iz hemije, ali i pet iz fizike, disk koji ne hrđa kada ga zahvati voda vjerovatno ima više primjesa drugih elemenata pa i cinka u samoj kristalnoj strukturi metala.

E sad, da li je to bolje za rasipanje toplotne energije prilikom kočenja, to je pitanje?

Kod mene Brembo i naprijed i nazad ponarančaste nakon 24 sata stajanja i to ako je kiša vani. Ranije neće. A koče predobro.

TRW prije njih nije hrđao skoro nikako, ali su se nakon jednog jačeg kočenja na 180 osjetno iskrivili.

Šta je bolje?
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#47027 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

EFD22 wrote: 28/05/2023 08:27 Po mojoj logici, a imao sam dva iz hemije, ali i pet iz fizike, disk koji ne hrđa kada ga zahvati voda vjerovatno ima više primjesa drugih elemenata pa i cinka u samoj kristalnoj strukturi metala.

E sad, da li je to bolje za rasipanje toplotne energije prilikom kočenja, to je pitanje?

Kod mene Brembo i naprijed i nazad ponarančaste nakon 24 sata stajanja i to ako je kiša vani. Ranije neće. A koče predobro.

TRW prije njih nije hrđao skoro nikako, ali su se nakon jednog jačeg kočenja na 180 osjetno iskrivili.

Šta je bolje?
PSCB
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47028 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Widia 😁

Ili karbon-keramika ha ja
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#47029 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Nek se diskovi sjaje, a povadjeni katalizatori, dpf, egr, to je cak za pohvalu. Turite i koji led da sve sljasti.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47030 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

juce metnem dijagnostiku da vidim stanje

kaze pending fault p2425(egr cooling valve open circut), na ploci nema nista i auto radi najnormalnije i egr otvara/zatvara normalno, da li se pozabavit ovim na vrijeme i sta je ovo uopste?
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#47031 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 28/05/2023 12:35 juce metnem dijagnostiku da vidim stanje

kaze pending fault p2425(egr cooling valve open circut), na ploci nema nista i auto radi najnormalnije i egr otvara/zatvara normalno, da li se pozabavit ovim na vrijeme i sta je ovo uopste?
Meni to lici na neki elektronski "problemcic", mozda je nekad bio istekan konektor, ako ti je blizu taj konektor mozda da iskopcas da vidis je li cist?
Najlaksa ti je opcija da obrises gresku, pa da pratis hoce li se vratiti.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47032 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Kao ne očitava napon na kontroli ventila hlađenja EGR-a.

Ovo što je kabel napisao je 100%
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47033 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 28/05/2023 12:43
Evolution_IV wrote: 28/05/2023 12:35 juce metnem dijagnostiku da vidim stanje

kaze pending fault p2425(egr cooling valve open circut), na ploci nema nista i auto radi najnormalnije i egr otvara/zatvara normalno, da li se pozabavit ovim na vrijeme i sta je ovo uopste?
Meni to lici na neki elektronski "problemcic", mozda je nekad bio istekan konektor, ako ti je blizu taj konektor mozda da iskopcas da vidis je li cist?
Najlaksa ti je opcija da obrises gresku, pa da pratis hoce li se vratiti.
ko ce ga znat gdje je ventil taj, kad je ovo sve EGR :lol:

Image

odvuci cu ja to da se prgleda cim prije
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47034 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Mislim da imaš samo jedan snop kabela sa EGR-a.

Odspoji konektor, našpricaj kontakt sprejem, odzrači i vrati.

Pazi da se ne opržiš.

Obriši grešku i provozaj se pa probaj ponovo.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#47035 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Tu gdje ti je ta crna plastika(iznad natpisa ford fiesta kod gornjeg sarafcica), imas pod 90 konektor. -Ako dobro vidim
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47036 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Mislim da je to to

Image
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#47037 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

EFD22 wrote: 28/05/2023 12:59 Mislim da je to to

Image
Takodjer
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47038 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 28/05/2023 13:00
EFD22 wrote: 28/05/2023 12:59 Mislim da je to to

Image
Takodjer
sad sam to skino i vratio, provjerio zice, nije nista puklo, jedino onaj dio sto ne vidim u ozicenju ali male su sanse...mamu mu jebem :D

jel se moglo zacepit sta?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#47039 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Puno se sikiras za nekog kome je auto ispravno :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#47040 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ma bitno je da nema one plavkaste korozije. Obrisi gresku, pa ga opet skeniraj za par dana. Mozda je neki gremlin, nije nemoguce.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47041 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

vidjet cemo :thumbup:

jer ako ne hladi, otici ce motor, ako hladi previse nece radit regeneraciju DPF, tako bar pise :D :izet:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#47042 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Dje ce motor?
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#47043 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 28/05/2023 16:10 vidjet cemo :thumbup:

jer ako ne hladi, otici ce motor, ako hladi previse nece radit regeneraciju DPF, tako bar pise :D :izet:
regeneraciju mozes izvrsiti u ako je egr off, ali jako tesko u gradskim uslovima.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47044 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 28/05/2023 16:11 Dje ce motor?
u helaĆ

igori sve kako sam skontao od temperature
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#47045 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 28/05/2023 16:29
basicm wrote: 28/05/2023 16:11 Dje ce motor?
u helaĆ

igori sve kako sam skontao od temperature
Ma nece zato postoje senzori toplote izduvnih gasova.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#47046 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Evolution_IV wrote: 28/05/2023 16:29
basicm wrote: 28/05/2023 16:11 Dje ce motor?
u helaĆ

igori sve kako sam skontao od temperature
Ako je tako, onda je to novo za mene. Moracu to pogledati detaljnije.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#47047 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Citroen C3 nov 1.2 puretech 83 konjske snage, ima li nekih problema, kakav je za odrzavati, mane, ima li dovoljno snage za penzionera? :D

Zanima me dugorocno kakav je auto.
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47048 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Odlican,..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#47049 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

To je onaj sa zuBIčastim u maslinovom ulju?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7102
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#47050 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

ljudi bas traze razlog za psijatriju
Post Reply