Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47026 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po mojoj logici, a imao sam dva iz hemije, ali i pet iz fizike, disk koji ne hrđa kada ga zahvati voda vjerovatno ima više primjesa drugih elemenata pa i cinka u samoj kristalnoj strukturi metala.
E sad, da li je to bolje za rasipanje toplotne energije prilikom kočenja, to je pitanje?
Kod mene Brembo i naprijed i nazad ponarančaste nakon 24 sata stajanja i to ako je kiša vani. Ranije neće. A koče predobro.
TRW prije njih nije hrđao skoro nikako, ali su se nakon jednog jačeg kočenja na 180 osjetno iskrivili.
Šta je bolje?
E sad, da li je to bolje za rasipanje toplotne energije prilikom kočenja, to je pitanje?
Kod mene Brembo i naprijed i nazad ponarančaste nakon 24 sata stajanja i to ako je kiša vani. Ranije neće. A koče predobro.
TRW prije njih nije hrđao skoro nikako, ali su se nakon jednog jačeg kočenja na 180 osjetno iskrivili.
Šta je bolje?
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#47027 Re: Pitamo Mehanicare ?
PSCBEFD22 wrote: ↑28/05/2023 08:27 Po mojoj logici, a imao sam dva iz hemije, ali i pet iz fizike, disk koji ne hrđa kada ga zahvati voda vjerovatno ima više primjesa drugih elemenata pa i cinka u samoj kristalnoj strukturi metala.
E sad, da li je to bolje za rasipanje toplotne energije prilikom kočenja, to je pitanje?
Kod mene Brembo i naprijed i nazad ponarančaste nakon 24 sata stajanja i to ako je kiša vani. Ranije neće. A koče predobro.
TRW prije njih nije hrđao skoro nikako, ali su se nakon jednog jačeg kočenja na 180 osjetno iskrivili.
Šta je bolje?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47028 Re: Pitamo Mehanicare ?
Widia 
Ili karbon-keramika ha ja
Ili karbon-keramika ha ja
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#47029 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nek se diskovi sjaje, a povadjeni katalizatori, dpf, egr, to je cak za pohvalu. Turite i koji led da sve sljasti.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47030 Re: Pitamo Mehanicare ?
juce metnem dijagnostiku da vidim stanje
kaze pending fault p2425(egr cooling valve open circut), na ploci nema nista i auto radi najnormalnije i egr otvara/zatvara normalno, da li se pozabavit ovim na vrijeme i sta je ovo uopste?
kaze pending fault p2425(egr cooling valve open circut), na ploci nema nista i auto radi najnormalnije i egr otvara/zatvara normalno, da li se pozabavit ovim na vrijeme i sta je ovo uopste?
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#47031 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni to lici na neki elektronski "problemcic", mozda je nekad bio istekan konektor, ako ti je blizu taj konektor mozda da iskopcas da vidis je li cist?Evolution_IV wrote: ↑28/05/2023 12:35 juce metnem dijagnostiku da vidim stanje
kaze pending fault p2425(egr cooling valve open circut), na ploci nema nista i auto radi najnormalnije i egr otvara/zatvara normalno, da li se pozabavit ovim na vrijeme i sta je ovo uopste?
Najlaksa ti je opcija da obrises gresku, pa da pratis hoce li se vratiti.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47032 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kao ne očitava napon na kontroli ventila hlađenja EGR-a.
Ovo što je kabel napisao je 100%
Ovo što je kabel napisao je 100%
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47033 Re: Pitamo Mehanicare ?
ko ce ga znat gdje je ventil taj, kad je ovo sve EGRkabal1337 wrote: ↑28/05/2023 12:43Meni to lici na neki elektronski "problemcic", mozda je nekad bio istekan konektor, ako ti je blizu taj konektor mozda da iskopcas da vidis je li cist?Evolution_IV wrote: ↑28/05/2023 12:35 juce metnem dijagnostiku da vidim stanje
kaze pending fault p2425(egr cooling valve open circut), na ploci nema nista i auto radi najnormalnije i egr otvara/zatvara normalno, da li se pozabavit ovim na vrijeme i sta je ovo uopste?
Najlaksa ti je opcija da obrises gresku, pa da pratis hoce li se vratiti.

odvuci cu ja to da se prgleda cim prije
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47034 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da imaš samo jedan snop kabela sa EGR-a.
Odspoji konektor, našpricaj kontakt sprejem, odzrači i vrati.
Pazi da se ne opržiš.
Obriši grešku i provozaj se pa probaj ponovo.
Odspoji konektor, našpricaj kontakt sprejem, odzrači i vrati.
Pazi da se ne opržiš.
Obriši grešku i provozaj se pa probaj ponovo.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#47035 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tu gdje ti je ta crna plastika(iznad natpisa ford fiesta kod gornjeg sarafcica), imas pod 90 konektor. -Ako dobro vidim
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47036 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da je to to


- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#47039 Re: Pitamo Mehanicare ?
Puno se sikiras za nekog kome je auto ispravno 
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#47040 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma bitno je da nema one plavkaste korozije. Obrisi gresku, pa ga opet skeniraj za par dana. Mozda je neki gremlin, nije nemoguce.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47041 Re: Pitamo Mehanicare ?
vidjet cemo
jer ako ne hladi, otici ce motor, ako hladi previse nece radit regeneraciju DPF, tako bar pise

jer ako ne hladi, otici ce motor, ako hladi previse nece radit regeneraciju DPF, tako bar pise
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#47043 Re: Pitamo Mehanicare ?
regeneraciju mozes izvrsiti u ako je egr off, ali jako tesko u gradskim uslovima.Evolution_IV wrote: ↑28/05/2023 16:10 vidjet cemo![]()
jer ako ne hladi, otici ce motor, ako hladi previse nece radit regeneraciju DPF, tako bar pise![]()
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#47045 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nece zato postoje senzori toplote izduvnih gasova.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#47046 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je tako, onda je to novo za mene. Moracu to pogledati detaljnije.
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#47047 Re: Pitamo Mehanicare ?
Citroen C3 nov 1.2 puretech 83 konjske snage, ima li nekih problema, kakav je za odrzavati, mane, ima li dovoljno snage za penzionera?
Zanima me dugorocno kakav je auto.
Zanima me dugorocno kakav je auto.
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#47048 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odlican,..
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47049 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je onaj sa zuBIčastim u maslinovom ulju?
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47050 Re: Pitamo Mehanicare ?
ljudi bas traze razlog za psijatriju
