ista sam ti taka
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- skrbavi-admin
- Posts: 7109
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- skrbavi-admin
- Posts: 7109
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46929 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moglo bi pomoć’
I ja evo probavam već petu, ne znam smijem li uz ovo?

I ja evo probavam već petu, ne znam smijem li uz ovo?

- skrbavi-admin
- Posts: 7109
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46931 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma mora se od nečeg i otić 
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#46932 Re: Pitamo Mehanicare ?
Radi
Prvo sam jucer izvadio bateriju i oprao kljuc destilovanom vodom, posusio fenom i cekao 5 sati sinoc do 1.
Pa jutros nasprico wd40 i stavio da se sunca.
Startao auto bez baterije u kljucu i radi, vec neka pozitiva, znaci daljinsko otkljucavanje nije povezano sa transponderom.
Stavio novu bateriju i klikce ono, samo sto se nista ne desi samo prozori otvore.
I drugi kljuc poludio, nece ni on kako treba.
Nakon 2-3 minute, sve proradi. Probao sam razne kombinacije,kontakt do pred paljenje, brzo 2x otkljucaj pa 2x zakljucaj.
Obje tipke zajedno. Koja kombinacija je uspjela ne znam, ali i ove druge nisu nikakvu stetu napravile.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46933 Re: Pitamo Mehanicare ?
i ja sam oprao kod sebe kljuc, i sve normalno radi. Hahahha zaboravi se izvadit iz dzepa.topcam wrote: ↑21/05/2023 13:42Radi![]()
Prvo sam jucer izvadio bateriju i oprao kljuc destilovanom vodom, posusio fenom i cekao 5 sati sinoc do 1.
Pa jutros nasprico wd40 i stavio da se sunca.
Startao auto bez baterije u kljucu i radi, vec neka pozitiva, znaci daljinsko otkljucavanje nije povezano sa transponderom.
Stavio novu bateriju i klikce ono, samo sto se nista ne desi samo prozori otvore.
I drugi kljuc poludio, nece ni on kako treba.
Nakon 2-3 minute, sve proradi. Probao sam razne kombinacije,kontakt do pred paljenje, brzo 2x otkljucaj pa 2x zakljucaj.
Obje tipke zajedno. Koja kombinacija je uspjela ne znam, ali i ove druge nisu nikakvu stetu napravile.
![]()
U vecini slucajeva jedino sto se moze pokvarit je transponder, a imobilizator nece jer se nalazi u staklenoj pilulici.
Dobro ti nazivas transponder ono sto ja immobilizatorom da ne dodje do zabune.
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#46934 Re: Pitamo Mehanicare ?
kabal1337 wrote: ↑21/05/2023 15:46i ja sam oprao kod sebe kljuc, i sve normalno radi. Hahahha zaboravi se izvadit iz dzepa.topcam wrote: ↑21/05/2023 13:42
Radi![]()
Prvo sam jucer izvadio bateriju i oprao kljuc destilovanom vodom, posusio fenom i cekao 5 sati sinoc do 1.
Pa jutros nasprico wd40 i stavio da se sunca.
Startao auto bez baterije u kljucu i radi, vec neka pozitiva, znaci daljinsko otkljucavanje nije povezano sa transponderom.
Stavio novu bateriju i klikce ono, samo sto se nista ne desi samo prozori otvore.
I drugi kljuc poludio, nece ni on kako treba.
Nakon 2-3 minute, sve proradi. Probao sam razne kombinacije,kontakt do pred paljenje, brzo 2x otkljucaj pa 2x zakljucaj.
Obje tipke zajedno. Koja kombinacija je uspjela ne znam, ali i ove druge nisu nikakvu stetu napravile.
![]()
U vecini slucajeva jedino sto se moze pokvarit je transponder, a imobilizator nece jer se nalazi u staklenoj pilulici.
Dobro ti nazivas transponder ono sto ja immobilizatorom da ne dodje do zabune.

Cist ko suza
Pratiti cu jos koji dan. Imam osjecaj da sam rat i mir procitao na temu.. opran kljuc u masini.
-
scootxt
- Posts: 23
- Joined: 16/06/2015 21:27
#46935 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav. Planiram da ugradim "kill switch" u auto. Plan je da imam prekidač gdje mogu da prekinem dovod goriva. Sad me znaima da li je to loše za dizel auta da se prekida pumpa goriva?
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#46936 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda je ni nemas
Sto bi bilo lose?
Sto bi bilo lose?
- gentoo
- Posts: 4592
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#46937 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako se zovu one totalno prozirne folije sto se ljepe na karoseriju na "udarnim" dijelovima radi zastite itd.. 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46938 Re: Pitamo Mehanicare ?
sam si sebi odgovorio 
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
- B6Redhell
- Posts: 7816
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46941 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne preporucujem to nikome. Ili ko stavi nek skine za god, dvije.
Ja kupio neku azijsku nakazu. tanka farba i lak. Komplet prednju masku i dio postavim tu prozirnu foliju. Cirka 8 mil..
Nisam skino na vrijeme. To se plastificiralo. UV ga sjebe ispuca Nemozes skinuti kasnije. Katastrofa.
Ja kupio neku azijsku nakazu. tanka farba i lak. Komplet prednju masku i dio postavim tu prozirnu foliju. Cirka 8 mil..
Nisam skino na vrijeme. To se plastificiralo. UV ga sjebe ispuca Nemozes skinuti kasnije. Katastrofa.
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#46942 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam kakva je to folija kod tebe ali gledao sam na autu foliju koja je postavljena prije 4-5 godina. Izgleda savrseno.B6Redhell wrote: ↑21/05/2023 23:11 Ne preporucujem to nikome. Ili ko stavi nek skine za god, dvije.
Ja kupio neku azijsku nakazu. tanka farba i lak. Komplet prednju masku i dio postavim tu prozirnu foliju. Cirka 8 mil..
Nisam skino na vrijeme. To se plastificiralo. UV ga sjebe ispuca Nemozes skinuti kasnije. Katastrofa.
Uradjena komplet prednja karambolka, farovi, dio haube i dio krova.
- B6Redhell
- Posts: 7816
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46943 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije 3M bila. Ili neka specijalna kvalitetna marka. Zato sam se zaiebo ali bez obzira. Auto koje stoji vani. I izlozeno suncu sigurno nakon nekog vremena je helać. Kod mene je ta folija bila cirka 6-7 godina. I izgled vara. Kad krenes skidati belaji..preludezalude wrote: ↑22/05/2023 00:00Ne znam kakva je to folija kod tebe ali gledao sam na autu foliju koja je postavljena prije 4-5 godina. Izgleda savrseno.B6Redhell wrote: ↑21/05/2023 23:11 Ne preporucujem to nikome. Ili ko stavi nek skine za god, dvije.
Ja kupio neku azijsku nakazu. tanka farba i lak. Komplet prednju masku i dio postavim tu prozirnu foliju. Cirka 8 mil..
Nisam skino na vrijeme. To se plastificiralo. UV ga sjebe ispuca Nemozes skinuti kasnije. Katastrofa.
Uradjena komplet prednja karambolka, farovi, dio haube i dio krova.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#46944 Re: Pitamo Mehanicare ?
PPF, na pragovima su katastrofa, tesko se zalijepi pogotovo ako je prag neravan tj lak je preko plastobita, i u neka doba se ta folija krene ruzno odljepljivati i podvlaciti se pod nju prasina i prljavstina,posebna prica su "majstori" koji rade sa tom PPF da je mogu kvalitetno i dobro zalijepiti, sto je šupljak
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46945 Re: Pitamo Mehanicare ?
ppf se i ne stavlja preko plastobita 
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#46946 Re: Pitamo Mehanicare ?
Komsija uzeo nekog toleda. 2001. godiste. Uz auto dobio kljuc samo za paljenje. Taj kljuc ne odgovara na druge brave. Valjda mijenjana ona brava paljenja. Vrata i gepek otkljucava iskljucivo daljinskim. Moze li se nekako napraviti onaj cilandar brave u vratima da se otkljucava ovim kljucem sto pali auto ili je jedino rjesenje kupiti neki cilindar brave sa kljucem? Koliko sam skontao isti je cilindar brave kao na golfu 4.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#46947 Re: Pitamo Mehanicare ?
To bi ti najbolje bilo vidjeti sa bravarom nekim tipa Hudini. Samo ne bas njega jer je preskup. Mislim da može prilagoditi brave, a ako ništa - može sigurno napraviti dodatni obični ključ za to.laik1981 wrote: ↑22/05/2023 10:25 Komsija uzeo nekog toleda. 2001. godiste. Uz auto dobio kljuc samo za paljenje. Taj kljuc ne odgovara na druge brave. Valjda mijenjana ona brava paljenja. Vrata i gepek otkljucava iskljucivo daljinskim. Moze li se nekako napraviti onaj cilandar brave u vratima da se otkljucava ovim kljucem sto pali auto ili je jedino rjesenje kupiti neki cilindar brave sa kljucem? Koliko sam skontao isti je cilindar brave kao na golfu 4.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46948 Re: Pitamo Mehanicare ?
nek ode komsija nek pita sam
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#46949 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko je rekao da se stavlja preko plastobita? Ne izmisljaj selektivno.
Na plastobit ide farba od auta. Fazon je tome kakva je povrsina kasnije obradjena od plastobita tj struktura povrsine koja se dobila na koju ide boja auta. Zato kod nekih auta je i vise nego uocljiva razlika. I na takva se mjesta, mozes zamisliti lijepi folija. Da li je to PPF ili obicna tonirana nikakve veze nema jer se isto fenom i spretnom rukom radi. Stvar je u tome da udarni dio je i prag, i zato nece valjati i zbog samog sava praga sa ostatkom poda,i dio praga koji se savija prema unutra prosto je nemoguce ga ljuCki zalijepiti. Kad vec pokusavas suknuti nekome barem pogledaj gdje se lijepi folija da ti bude jasnije o cemu je rijec.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46950 Re: Pitamo Mehanicare ?
Volim kad mi neko objasnjava sta je plastobit a nije ga nikad drzao u rukama niti nanosio.



