Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46926 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 21/05/2023 09:48 Meni ponekad bude ovaj split, znači za zabrinut se :lol:
ista sam ti taka
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46927 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

:lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46928 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 21/05/2023 11:23:lol:
pokušavam neke aditive pa cemo vidjet

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46929 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Moglo bi pomoć’

I ja evo probavam već petu, ne znam smijem li uz ovo?

Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46930 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 21/05/2023 13:06 Moglo bi pomoć’

I ja evo probavam već petu, ne znam smijem li uz ovo?

Image
ne valja ti to tlak krv mozdani - nije to zdravo trebas da se manis toga :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46931 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma mora se od nečeg i otić :janpi:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#46932 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

topcam wrote: 21/05/2023 00:12 Ostao kljuc od auta u radnim hlacama iste zavrsile u masini za ves pa na striku.
Jesam li mu znanje sto sam odmah pokusao daljinski otkljucati auto?
Radi :D

Prvo sam jucer izvadio bateriju i oprao kljuc destilovanom vodom, posusio fenom i cekao 5 sati sinoc do 1.
Pa jutros nasprico wd40 i stavio da se sunca.
Startao auto bez baterije u kljucu i radi, vec neka pozitiva, znaci daljinsko otkljucavanje nije povezano sa transponderom.
Stavio novu bateriju i klikce ono, samo sto se nista ne desi samo prozori otvore.
I drugi kljuc poludio, nece ni on kako treba.
Nakon 2-3 minute, sve proradi. Probao sam razne kombinacije,kontakt do pred paljenje, brzo 2x otkljucaj pa 2x zakljucaj.
Obje tipke zajedno. Koja kombinacija je uspjela ne znam, ali i ove druge nisu nikakvu stetu napravile.

:thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46933 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

topcam wrote: 21/05/2023 13:42
topcam wrote: 21/05/2023 00:12 Ostao kljuc od auta u radnim hlacama iste zavrsile u masini za ves pa na striku.
Jesam li mu znanje sto sam odmah pokusao daljinski otkljucati auto?
Radi :D

Prvo sam jucer izvadio bateriju i oprao kljuc destilovanom vodom, posusio fenom i cekao 5 sati sinoc do 1.
Pa jutros nasprico wd40 i stavio da se sunca.
Startao auto bez baterije u kljucu i radi, vec neka pozitiva, znaci daljinsko otkljucavanje nije povezano sa transponderom.
Stavio novu bateriju i klikce ono, samo sto se nista ne desi samo prozori otvore.
I drugi kljuc poludio, nece ni on kako treba.
Nakon 2-3 minute, sve proradi. Probao sam razne kombinacije,kontakt do pred paljenje, brzo 2x otkljucaj pa 2x zakljucaj.
Obje tipke zajedno. Koja kombinacija je uspjela ne znam, ali i ove druge nisu nikakvu stetu napravile.

:thumbup:
i ja sam oprao kod sebe kljuc, i sve normalno radi. Hahahha zaboravi se izvadit iz dzepa.

U vecini slucajeva jedino sto se moze pokvarit je transponder, a imobilizator nece jer se nalazi u staklenoj pilulici.
Dobro ti nazivas transponder ono sto ja immobilizatorom da ne dodje do zabune.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#46934 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

kabal1337 wrote: 21/05/2023 15:46
topcam wrote: 21/05/2023 13:42

Radi :D

Prvo sam jucer izvadio bateriju i oprao kljuc destilovanom vodom, posusio fenom i cekao 5 sati sinoc do 1.
Pa jutros nasprico wd40 i stavio da se sunca.
Startao auto bez baterije u kljucu i radi, vec neka pozitiva, znaci daljinsko otkljucavanje nije povezano sa transponderom.
Stavio novu bateriju i klikce ono, samo sto se nista ne desi samo prozori otvore.
I drugi kljuc poludio, nece ni on kako treba.
Nakon 2-3 minute, sve proradi. Probao sam razne kombinacije,kontakt do pred paljenje, brzo 2x otkljucaj pa 2x zakljucaj.
Obje tipke zajedno. Koja kombinacija je uspjela ne znam, ali i ove druge nisu nikakvu stetu napravile.

:thumbup:
i ja sam oprao kod sebe kljuc, i sve normalno radi. Hahahha zaboravi se izvadit iz dzepa.

U vecini slucajeva jedino sto se moze pokvarit je transponder, a imobilizator nece jer se nalazi u staklenoj pilulici.
Dobro ti nazivas transponder ono sto ja immobilizatorom da ne dodje do zabune.


Image

Cist ko suza :D

Pratiti cu jos koji dan. Imam osjecaj da sam rat i mir procitao na temu.. opran kljuc u masini.
scootxt
Posts: 23
Joined: 16/06/2015 21:27

#46935 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by scootxt »

Pozdrav. Planiram da ugradim "kill switch" u auto. Plan je da imam prekidač gdje mogu da prekinem dovod goriva. Sad me znaima da li je to loše za dizel auta da se prekida pumpa goriva?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46936 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Mozda je ni nemas :mrgreen:

Sto bi bilo lose?
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#46937 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by gentoo »

Kako se zovu one totalno prozirne folije sto se ljepe na karoseriju na "udarnim" dijelovima radi zastite itd.. :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46938 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sam si sebi odgovorio :-D
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46939 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

gentoo wrote: 21/05/2023 21:35 Kako se zovu one totalno prozirne folije sto se ljepe na karoseriju na "udarnim" dijelovima radi zastite itd.. :D
ppf
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#46940 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Image
Image
User avatar
B6Redhell
Posts: 7816
Joined: 25/12/2010 04:56

#46941 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Ne preporucujem to nikome. Ili ko stavi nek skine za god, dvije.
Ja kupio neku azijsku nakazu. tanka farba i lak. Komplet prednju masku i dio postavim tu prozirnu foliju. Cirka 8 mil..
Nisam skino na vrijeme. To se plastificiralo. UV ga sjebe ispuca Nemozes skinuti kasnije. Katastrofa.
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#46942 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

B6Redhell wrote: 21/05/2023 23:11 Ne preporucujem to nikome. Ili ko stavi nek skine za god, dvije.
Ja kupio neku azijsku nakazu. tanka farba i lak. Komplet prednju masku i dio postavim tu prozirnu foliju. Cirka 8 mil..
Nisam skino na vrijeme. To se plastificiralo. UV ga sjebe ispuca Nemozes skinuti kasnije. Katastrofa.
Ne znam kakva je to folija kod tebe ali gledao sam na autu foliju koja je postavljena prije 4-5 godina. Izgleda savrseno.
Uradjena komplet prednja karambolka, farovi, dio haube i dio krova.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7816
Joined: 25/12/2010 04:56

#46943 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

preludezalude wrote: 22/05/2023 00:00
B6Redhell wrote: 21/05/2023 23:11 Ne preporucujem to nikome. Ili ko stavi nek skine za god, dvije.
Ja kupio neku azijsku nakazu. tanka farba i lak. Komplet prednju masku i dio postavim tu prozirnu foliju. Cirka 8 mil..
Nisam skino na vrijeme. To se plastificiralo. UV ga sjebe ispuca Nemozes skinuti kasnije. Katastrofa.
Ne znam kakva je to folija kod tebe ali gledao sam na autu foliju koja je postavljena prije 4-5 godina. Izgleda savrseno.
Uradjena komplet prednja karambolka, farovi, dio haube i dio krova.
Nije 3M bila. Ili neka specijalna kvalitetna marka. Zato sam se zaiebo ali bez obzira. Auto koje stoji vani. I izlozeno suncu sigurno nakon nekog vremena je helać. Kod mene je ta folija bila cirka 6-7 godina. I izgled vara. Kad krenes skidati belaji..
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46944 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

gentoo wrote: 21/05/2023 21:35 Kako se zovu one totalno prozirne folije sto se ljepe na karoseriju na "udarnim" dijelovima radi zastite itd.. :D
PPF, na pragovima su katastrofa, tesko se zalijepi pogotovo ako je prag neravan tj lak je preko plastobita, i u neka doba se ta folija krene ruzno odljepljivati i podvlaciti se pod nju prasina i prljavstina,posebna prica su "majstori" koji rade sa tom PPF da je mogu kvalitetno i dobro zalijepiti, sto je šupljak
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46945 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ppf se i ne stavlja preko plastobita :run:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#46946 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Komsija uzeo nekog toleda. 2001. godiste. Uz auto dobio kljuc samo za paljenje. Taj kljuc ne odgovara na druge brave. Valjda mijenjana ona brava paljenja. Vrata i gepek otkljucava iskljucivo daljinskim. Moze li se nekako napraviti onaj cilandar brave u vratima da se otkljucava ovim kljucem sto pali auto ili je jedino rjesenje kupiti neki cilindar brave sa kljucem? Koliko sam skontao isti je cilindar brave kao na golfu 4.
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#46947 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

laik1981 wrote: 22/05/2023 10:25 Komsija uzeo nekog toleda. 2001. godiste. Uz auto dobio kljuc samo za paljenje. Taj kljuc ne odgovara na druge brave. Valjda mijenjana ona brava paljenja. Vrata i gepek otkljucava iskljucivo daljinskim. Moze li se nekako napraviti onaj cilandar brave u vratima da se otkljucava ovim kljucem sto pali auto ili je jedino rjesenje kupiti neki cilindar brave sa kljucem? Koliko sam skontao isti je cilindar brave kao na golfu 4.
To bi ti najbolje bilo vidjeti sa bravarom nekim tipa Hudini. Samo ne bas njega jer je preskup. Mislim da može prilagoditi brave, a ako ništa - može sigurno napraviti dodatni obični ključ za to.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46948 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

nek ode komsija nek pita sam
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46949 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

kabal1337 wrote: 22/05/2023 08:08 ppf se i ne stavlja preko plastobita :run:
Ko je rekao da se stavlja preko plastobita? Ne izmisljaj selektivno.

Na plastobit ide farba od auta. Fazon je tome kakva je povrsina kasnije obradjena od plastobita tj struktura povrsine koja se dobila na koju ide boja auta. Zato kod nekih auta je i vise nego uocljiva razlika. I na takva se mjesta, mozes zamisliti lijepi folija. Da li je to PPF ili obicna tonirana nikakve veze nema jer se isto fenom i spretnom rukom radi. Stvar je u tome da udarni dio je i prag, i zato nece valjati i zbog samog sava praga sa ostatkom poda,i dio praga koji se savija prema unutra prosto je nemoguce ga ljuCki zalijepiti. Kad vec pokusavas suknuti nekome barem pogledaj gdje se lijepi folija da ti bude jasnije o cemu je rijec.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46950 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Volim kad mi neko objasnjava sta je plastobit a nije ga nikad drzao u rukama niti nanosio.
Post Reply