Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46826 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kabal1337 wrote: 11/05/2023 18:53 jbt eno i amortizer propiso na volvu a sve bilo naj naj super :run:
Bice jos epizoda..... :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46827 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 11/05/2023 19:13
kabal1337 wrote: 11/05/2023 18:53 jbt eno i amortizer propiso na volvu a sve bilo naj naj super :run:
Bice jos epizoda..... :lol:
Kao što rekoh, u skladu s kilometrima i cestama, sasvim ok. Zamijenjeni u paru još boljim. Ljepota.
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#46828 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

Po meni ako je montizer na toj kilometraži za zamjenu nije kvar, nego održavanje vozila. Pa meni je otisao na nekih 150k km i 13 godina vozila pa mi je bilo razumno, pa koliko to treba da traje, 500k km i 20 godina?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46829 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

hopi wrote: 11/05/2023 19:21 Po meni ako je montizer na toj kilometraži za zamjenu nije kvar, nego održavanje vozila. Pa meni je otisao na nekih 150k km i 13 godina vozila pa mi je bilo razumno, pa koliko to treba da traje, 500k km i 20 godina?
Možda na njihovim VW traju duže od motora. Nije nemoguće :mrgreen:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46830 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

EFD22 wrote: 11/05/2023 19:24
hopi wrote: 11/05/2023 19:21 Po meni ako je montizer na toj kilometraži za zamjenu nije kvar, nego održavanje vozila. Pa meni je otisao na nekih 150k km i 13 godina vozila pa mi je bilo razumno, pa koliko to treba da traje, 500k km i 20 godina?
Možda na njihovim VW traju duže od motora. Nije nemoguće :mrgreen:
Kolega mijenjao na skodilaku na 90k, ni 5 godina.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46831 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

kravamuzara wrote: 11/05/2023 19:27
EFD22 wrote: 11/05/2023 19:24

Možda na njihovim VW traju duže od motora. Nije nemoguće :mrgreen:
Kolega mijenjao na skodilaku na 90k, ni 5 godina.
Nemoguće. To je VW. Lažeš. Izdaja.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46832 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

EFD22 wrote: 11/05/2023 19:29
kravamuzara wrote: 11/05/2023 19:27

Kolega mijenjao na skodilaku na 90k, ni 5 godina.
Nemoguće. To je VW. Lažeš. Izdaja.
Izvini :sad:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46833 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

:lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46834 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

hopi wrote: 11/05/2023 19:21 Po meni ako je montizer na toj kilometraži za zamjenu nije kvar, nego održavanje vozila. Pa meni je otisao na nekih 150k km i 13 godina vozila pa mi je bilo razumno, pa koliko to treba da traje, 500k km i 20 godina?
Ne radi se o tome,
Vec kako se par brendova hvali i uzdize u nebesa, kod njih nema nikakvih kvarova, i problema. Oni samo sipaju gorivo i voze.
I poslije kroz pricu, otislo im ovo otislo im ono itd.

- na kraju dana iste firme proizvode dijelove.
Svi oni kazu bosch, razvij nam egr ventil. Bosch napravi, krene z.b. i na kraju ipak je Jaguar kriv...
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46835 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

hopi wrote: 11/05/2023 19:21 Po meni ako je montizer na toj kilometraži za zamjenu nije kvar, nego održavanje vozila. Pa meni je otisao na nekih 150k km i 13 godina vozila pa mi je bilo razumno, pa koliko to treba da traje, 500k km i 20 godina?
Kod mene su jos uvijek originalni..400 kk i kusur presao,..ali nije da se ne bi trebali zamjeniti.. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46836 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

kabal1337 wrote: 11/05/2023 19:50
hopi wrote: 11/05/2023 19:21 Po meni ako je montizer na toj kilometraži za zamjenu nije kvar, nego održavanje vozila. Pa meni je otisao na nekih 150k km i 13 godina vozila pa mi je bilo razumno, pa koliko to treba da traje, 500k km i 20 godina?
Ne radi se o tome,
Vec kako se par brendova hvali i uzdize u nebesa, kod njih nema nikakvih kvarova, i problema. Oni samo sipaju gorivo i voze.
I poslije kroz pricu, otislo im ovo otislo im ono itd.
Nikad ja ništa ni predobro ni preloše nisam rekao za Volvo. A i ni za jedan drugi brend nisam rekao ništa vezano za potrošne dijelove.

Bregasta i tako ti dijelovi nisu potrošni…

I nisam nikad hvalio Mazdin Skyactiv-D od 2012-2015 koji je u rangu nekih VWovih promašaja, kojih ipak ima više.

Ja Mazdu volim zbog voznih osobina i osjećaja povezanosti sa kompletnim autom. Ko nije probao, neće ni razumjeti.

VWAG komplet ne gotivim jer prodaju naivcima muda pod bubrege.

To je sve.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46837 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

:lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46838 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 11/05/2023 19:59:lol:
:kiss:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46839 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

vw nece nikad imati vozne osobine u obicnim izvedbama jer su pravljeni da se lahko voze od zena do muskaraca, prosjecna dnevna auta.
Kad pocnu agresivnije izvedbe, i ne pricam o nekoj blazoj tipa GTI sto je poprilicno postao, tek onda pocinje da ima smisao od razlicitih selena, tvrdjih opruga, kraceg hoda, boljih amortizera, "tvrdjeg" volana, deblje balans stange, veceg glavnog kocionog koji igra masovnu ulogu osjecaja pedala itd.

To sto ti i ja preferiramo tvrdji osjecaj pedale kvacila, tvrdji osjecaj pedale kocnice, osjetljiviju pedalu gasa... to se mnogim ne dopada.
- I opet to su auta koja bi odbila mnoge kupce, firme, itd.
Isto kao sto bmw ima m-sport/, M, tako njemacki brendovi furaju, s-line, sport u mercedesu...
Last edited by kabal1337 on 11/05/2023 20:10, edited 1 time in total.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46840 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

kabal1337 wrote: 11/05/2023 20:05 vw nece nikad imati vozne osobine u obicnim izvedbama jer su pravljeni da se lahko voze od zena do muskaraca, prosjecna dnevna auta.
Kad pocnu agresivnije izvedbe, i ne pricam o nekoj blazoj tipa GTI sto je poprilicno postao, tek onda pocinje da ima smisao od razlicitih selena, tvrdjih opruga, kraceg hoda, boljih amortizera, "tvrdjeg" volana, deblje balans stange, veceg glavnog kocionog koji igra masovnu ulogu osjecaja pedala itd.

To sto ti i ja preferiramo tvrdji osjecaj pedale kvacila, tvrdji osjecaj pedale kocnice, osjetljiviju pedalu gasa... to se mnogim ne dopada.
- I opet to su auta koja bi odbila mnoge kupce, firme, itd.
Slažem se u potpunosti.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46841 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

I ne znam kako je sa Mazdom, ali imaj na umu da za bilo koje ozbiljnije VAG odluke ne pita se samo firma vec cijela Njemacka ( politika).

Ja nemam nista ni protiv Mazde, Forda, Honde itd. ali pojedini bas pretjeruju.

2010> Sva autoindustrija je mafija
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46842 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46843 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Arthur the honourable Mechanic
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46844 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

EFD22 wrote: 11/05/2023 19:57

Nikad ja ništa ni predobro ni preloše nisam rekao za Volvo. A i ni za jedan drugi brend nisam rekao ništa vezano za potrošne dijelove.

Bregasta i tako ti dijelovi nisu potrošni…

I nisam nikad hvalio Mazdin Skyactiv-D od 2012-2015 koji je u rangu nekih VWovih promašaja, kojih ipak ima više.

Ja Mazdu volim zbog voznih osobina i osjećaja povezanosti sa kompletnim autom. Ko nije probao, neće ni razumjeti.

VWAG komplet ne gotivim jer prodaju naivcima muda pod bubrege.


To je sve.

Jebiga sad :D
Ja te mazde godinama i gledam. I zivim gdje ih ima fin broj. I poneku provozam. I nisam nikad mogo skontati taj hype. Niti mazda ima neki hype bilo gdje u svijetu. Osim na ovom forumu.
Miata mx5 ima taj neki kult. Ali ostala. Pa cak i ona rx8. Pa to niko ne kupuje radi nekog uzivanja (osim ako voli šarafati) ili neke specijalne vozacke sposobnosti i dinamike voznje.
Ta auta devalviraju brze nego drugi azijati.
Taj vag koji spominjete cesto. Naravno nisu nista specijalni. Ali oni imaju rang proizvoda. Od obicnih škoda . Do Lamborghinija. Sirok asortiman. A za vw. Nista to nije vozno/dinamicki losije od tih vasih mazdi.. nego problem je u “quantity”. Jedni na sve strane. Drugih nema. Pa raja konta nesto specijalno…
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46845 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

ameri znaci budale, de ba, odo spavat :zzzz:

znaci ni rx7 ni 8 nista specijalno :lol: :run:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46846 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Evolution_IV wrote: 11/05/2023 23:46 ameri znaci budale, de ba, odo spavat :zzzz:

znaci ni rx7 ni 8 nista specijalno :lol: :run:
Daj ba amare ne rise, vidis sta sam napiso
rx7 je auto kapu skidam i meni licno simpaticnije od supre i skyline
Ali rx8 je govno sa spoilerom, ima ih par na marektu vidim obicno bez motora
Toga nema vise na cesti,

Ostatak mazdi, sta trebam reci da su sila,…. prodaju se u znatno manjem broju i manje trazeni nego japanski konkurenti … znas ti to i sam..
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#46847 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Po nekoj mojoj logici, prazan amortizer nece pruzati otpor i opruga ce naleci koliko je pritisce teret.
Mozda ima veze.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46848 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

drug_profi wrote: 12/05/2023 00:28 Po nekoj mojoj logici, prazan amortizer nece pruzati otpor i opruga ce naleci koliko je pritisce teret.
Mozda ima veze.
I ja sam tako mislio, i na kraju krajeva vidio razliku, sa istom oprugom.
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#46849 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

malo erotike, petak je :mrgreen:

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46850 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Impreza ili varioc? :mrgreen:
Post Reply