Bice jos epizoda.....
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51408
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46827 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kao što rekoh, u skladu s kilometrima i cestama, sasvim ok. Zamijenjeni u paru još boljim. Ljepota.
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#46828 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po meni ako je montizer na toj kilometraži za zamjenu nije kvar, nego održavanje vozila. Pa meni je otisao na nekih 150k km i 13 godina vozila pa mi je bilo razumno, pa koliko to treba da traje, 500k km i 20 godina?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46829 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda na njihovim VW traju duže od motora. Nije nemoguće
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#46830 Re: Pitamo Mehanicare ?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46831 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoguće. To je VW. Lažeš. Izdaja.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#46832 Re: Pitamo Mehanicare ?
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46834 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne radi se o tome,
Vec kako se par brendova hvali i uzdize u nebesa, kod njih nema nikakvih kvarova, i problema. Oni samo sipaju gorivo i voze.
I poslije kroz pricu, otislo im ovo otislo im ono itd.
- na kraju dana iste firme proizvode dijelove.
Svi oni kazu bosch, razvij nam egr ventil. Bosch napravi, krene z.b. i na kraju ipak je Jaguar kriv...
- konektovan
- Posts: 51408
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46835 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene su jos uvijek originalni..400 kk i kusur presao,..ali nije da se ne bi trebali zamjeniti..
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46836 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nikad ja ništa ni predobro ni preloše nisam rekao za Volvo. A i ni za jedan drugi brend nisam rekao ništa vezano za potrošne dijelove.
Bregasta i tako ti dijelovi nisu potrošni…
I nisam nikad hvalio Mazdin Skyactiv-D od 2012-2015 koji je u rangu nekih VWovih promašaja, kojih ipak ima više.
Ja Mazdu volim zbog voznih osobina i osjećaja povezanosti sa kompletnim autom. Ko nije probao, neće ni razumjeti.
VWAG komplet ne gotivim jer prodaju naivcima muda pod bubrege.
To je sve.
- konektovan
- Posts: 51408
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46839 Re: Pitamo Mehanicare ?
vw nece nikad imati vozne osobine u obicnim izvedbama jer su pravljeni da se lahko voze od zena do muskaraca, prosjecna dnevna auta.
Kad pocnu agresivnije izvedbe, i ne pricam o nekoj blazoj tipa GTI sto je poprilicno postao, tek onda pocinje da ima smisao od razlicitih selena, tvrdjih opruga, kraceg hoda, boljih amortizera, "tvrdjeg" volana, deblje balans stange, veceg glavnog kocionog koji igra masovnu ulogu osjecaja pedala itd.
To sto ti i ja preferiramo tvrdji osjecaj pedale kvacila, tvrdji osjecaj pedale kocnice, osjetljiviju pedalu gasa... to se mnogim ne dopada.
- I opet to su auta koja bi odbila mnoge kupce, firme, itd.
Isto kao sto bmw ima m-sport/, M, tako njemacki brendovi furaju, s-line, sport u mercedesu...
Kad pocnu agresivnije izvedbe, i ne pricam o nekoj blazoj tipa GTI sto je poprilicno postao, tek onda pocinje da ima smisao od razlicitih selena, tvrdjih opruga, kraceg hoda, boljih amortizera, "tvrdjeg" volana, deblje balans stange, veceg glavnog kocionog koji igra masovnu ulogu osjecaja pedala itd.
To sto ti i ja preferiramo tvrdji osjecaj pedale kvacila, tvrdji osjecaj pedale kocnice, osjetljiviju pedalu gasa... to se mnogim ne dopada.
- I opet to su auta koja bi odbila mnoge kupce, firme, itd.
Isto kao sto bmw ima m-sport/, M, tako njemacki brendovi furaju, s-line, sport u mercedesu...
Last edited by kabal1337 on 11/05/2023 20:10, edited 1 time in total.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46840 Re: Pitamo Mehanicare ?
Slažem se u potpunosti.kabal1337 wrote: ↑11/05/2023 20:05 vw nece nikad imati vozne osobine u obicnim izvedbama jer su pravljeni da se lahko voze od zena do muskaraca, prosjecna dnevna auta.
Kad pocnu agresivnije izvedbe, i ne pricam o nekoj blazoj tipa GTI sto je poprilicno postao, tek onda pocinje da ima smisao od razlicitih selena, tvrdjih opruga, kraceg hoda, boljih amortizera, "tvrdjeg" volana, deblje balans stange, veceg glavnog kocionog koji igra masovnu ulogu osjecaja pedala itd.
To sto ti i ja preferiramo tvrdji osjecaj pedale kvacila, tvrdji osjecaj pedale kocnice, osjetljiviju pedalu gasa... to se mnogim ne dopada.
- I opet to su auta koja bi odbila mnoge kupce, firme, itd.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46841 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ne znam kako je sa Mazdom, ali imaj na umu da za bilo koje ozbiljnije VAG odluke ne pita se samo firma vec cijela Njemacka ( politika).
Ja nemam nista ni protiv Mazde, Forda, Honde itd. ali pojedini bas pretjeruju.
2010> Sva autoindustrija je mafija
Ja nemam nista ni protiv Mazde, Forda, Honde itd. ali pojedini bas pretjeruju.
2010> Sva autoindustrija je mafija
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46843 Re: Pitamo Mehanicare ?
Arthur the honourable Mechanic
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46844 Re: Pitamo Mehanicare ?
EFD22 wrote: ↑11/05/2023 19:57
Nikad ja ništa ni predobro ni preloše nisam rekao za Volvo. A i ni za jedan drugi brend nisam rekao ništa vezano za potrošne dijelove.
Bregasta i tako ti dijelovi nisu potrošni…
I nisam nikad hvalio Mazdin Skyactiv-D od 2012-2015 koji je u rangu nekih VWovih promašaja, kojih ipak ima više.
Ja Mazdu volim zbog voznih osobina i osjećaja povezanosti sa kompletnim autom. Ko nije probao, neće ni razumjeti.
VWAG komplet ne gotivim jer prodaju naivcima muda pod bubrege.
To je sve.
Jebiga sad
Ja te mazde godinama i gledam. I zivim gdje ih ima fin broj. I poneku provozam. I nisam nikad mogo skontati taj hype. Niti mazda ima neki hype bilo gdje u svijetu. Osim na ovom forumu.
Miata mx5 ima taj neki kult. Ali ostala. Pa cak i ona rx8. Pa to niko ne kupuje radi nekog uzivanja (osim ako voli šarafati) ili neke specijalne vozacke sposobnosti i dinamike voznje.
Ta auta devalviraju brze nego drugi azijati.
Taj vag koji spominjete cesto. Naravno nisu nista specijalni. Ali oni imaju rang proizvoda. Od obicnih škoda . Do Lamborghinija. Sirok asortiman. A za vw. Nista to nije vozno/dinamicki losije od tih vasih mazdi.. nego problem je u “quantity”. Jedni na sve strane. Drugih nema. Pa raja konta nesto specijalno…
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46845 Re: Pitamo Mehanicare ?
ameri znaci budale, de ba, odo spavat 
znaci ni rx7 ni 8 nista specijalno

znaci ni rx7 ni 8 nista specijalno
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46846 Re: Pitamo Mehanicare ?
Daj ba amare ne rise, vidis sta sam napisoEvolution_IV wrote: ↑11/05/2023 23:46 ameri znaci budale, de ba, odo spavat
znaci ni rx7 ni 8 nista specijalno![]()
![]()
rx7 je auto kapu skidam i meni licno simpaticnije od supre i skyline
Ali rx8 je govno sa spoilerom, ima ih par na marektu vidim obicno bez motora
Toga nema vise na cesti,
Ostatak mazdi, sta trebam reci da su sila,…. prodaju se u znatno manjem broju i manje trazeni nego japanski konkurenti … znas ti to i sam..
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#46847 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po nekoj mojoj logici, prazan amortizer nece pruzati otpor i opruga ce naleci koliko je pritisce teret.
Mozda ima veze.
Mozda ima veze.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46848 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja sam tako mislio, i na kraju krajeva vidio razliku, sa istom oprugom.drug_profi wrote: ↑12/05/2023 00:28 Po nekoj mojoj logici, prazan amortizer nece pruzati otpor i opruga ce naleci koliko je pritisce teret.
Mozda ima veze.
- Filter
- Posts: 8668
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#46849 Re: Pitamo Mehanicare ?
malo erotike, petak je


- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46850 Re: Pitamo Mehanicare ?
Impreza ili varioc? 

