Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#46701 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

kravamuzara wrote: 06/05/2023 11:21
profatr wrote: 06/05/2023 10:14 Cvili remen/remenica!?
Honda civic benzinac 2005., samo nakon prvog jutarnjeg paljenja par minuta cvili iz područja remena/remenica. Nakon tih par minuta cviljenja do sutradan bez problema. Remen sam mijenjao lani pa pretpostavljam da je u pitanju neka remenica.
- Kako odrediti točno odakle cvili?
- Imali smisla voziti auto mehaničaru jer dok mu dođem cviljenje će nestati?
- Da li pustiti ovako dok se sa vremenom ne pogorša pa će biti lakše detektirati kvar?
Hvala
Uprati je li povezano sa klimom on/off.
Nije vezano sa klimom niti sa dodavanjem gasa, jednostavno cvili prvih par minuta nakon jutarnjeg paljenja.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46702 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

kakav je zatezac kaisa, mozda se moze dotegnut malo
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46703 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

profatr wrote: 06/05/2023 10:14 Cvili remen/remenica!?
Honda civic benzinac 2005., samo nakon prvog jutarnjeg paljenja par minuta cvili iz područja remena/remenica. Nakon tih par minuta cviljenja do sutradan bez problema. Remen sam mijenjao lani pa pretpostavljam da je u pitanju neka remenica.
- Kako odrediti točno odakle cvili?
- Imali smisla voziti auto mehaničaru jer dok mu dođem cviljenje će nestati?
- Da li pustiti ovako dok se sa vremenom ne pogorša pa će biti lakše detektirati kvar?
Hvala
Zavisi. Trebalo bi vidjeti da mozda ne cvili na alternatoru lezajevi, tako zna cvrkutat. Remen se olabavi i probaj zarotirati remenicu alternatora i vidi da li se cuje.
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#46704 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

kabal1337 wrote: 06/05/2023 11:45 kakav je zatezac kaisa, mozda se moze dotegnut malo
Kaiš su mi već dotezali par mjeseci nakon montaže jer je proklizavao, misliš da je opet do toga?
Proklizavao je kada se doda jače gas ili upali klima, to je bilo riješeno dotezanjem. Sada su neki viši tonovi i kuckajući zvuk.
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#46705 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

vjeshalica wrote: 06/05/2023 13:31
profatr wrote: 06/05/2023 10:14 Cvili remen/remenica!?
Honda civic benzinac 2005., samo nakon prvog jutarnjeg paljenja par minuta cvili iz područja remena/remenica. Nakon tih par minuta cviljenja do sutradan bez problema. Remen sam mijenjao lani pa pretpostavljam da je u pitanju neka remenica.
- Kako odrediti točno odakle cvili?
- Imali smisla voziti auto mehaničaru jer dok mu dođem cviljenje će nestati?
- Da li pustiti ovako dok se sa vremenom ne pogorša pa će biti lakše detektirati kvar?
Hvala
Zavisi. Trebalo bi vidjeti da mozda ne cvili na alternatoru lezajevi, tako zna cvrkutat. Remen se olabavi i probaj zarotirati remenicu alternatora i vidi da li se cuje.
Tnx
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46706 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

profatr wrote: 06/05/2023 13:34
kabal1337 wrote: 06/05/2023 11:45 kakav je zatezac kaisa, mozda se moze dotegnut malo
Kaiš su mi već dotezali par mjeseci nakon montaže jer je proklizavao, misliš da je opet do toga?
Proklizavao je kada se doda jače gas ili upali klima, to je bilo riješeno dotezanjem. Sada su neki viši tonovi i kuckajući zvuk.
Sta je god nece moci jos predugo, mozda mjesec mozda godina ali ce remen ili spasti ili se potrgati.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46707 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Zar je honda u 2005 pravila manuelni zatezač kaiša, :D nije španer sa oprugom, kao kod 90% non-azijata… ahh svastaaa…
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#46708 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

B6Redhell wrote: 06/05/2023 14:43 Zar je honda u 2005 pravila manuelni zatezač kaiša, :D nije španer sa oprugom, kao kod 90% non-azijata… ahh svastaaa…
To zbog osme brzine.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46709 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

B6Redhell wrote: 06/05/2023 14:43 Zar je honda u 2005 pravila manuelni zatezač kaiša, :D nije španer sa oprugom, kao kod 90% non-azijata… ahh svastaaa…
dobri mu majstori neki :-)

honda je institucija bila, za sve obicne marke da ne kazem mrake :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46710 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

B6Redhell wrote: 06/05/2023 14:43 Zar je honda u 2005 pravila manuelni zatezač kaiša, :D nije španer sa oprugom, kao kod 90% non-azijata… ahh svastaaa…
Je li imao Passat klimu bez top opreme :zzzz:
Kurblu za prozore jeste sigurno.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46711 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

kravamuzara wrote: 06/05/2023 19:03
B6Redhell wrote: 06/05/2023 14:43 Zar je honda u 2005 pravila manuelni zatezač kaiša, :D nije španer sa oprugom, kao kod 90% non-azijata… ahh svastaaa…
Je li imao Passat klimu bez top opreme :zzzz:
Kurblu za prozore jeste sigurno.
2005 standardna oprema klima i elek podizaci.
Mozda 1995 nije bilo….
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46712 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

standardan mu je bio i odlazak na otpad.... tog godista tih godina.... stavljali staklene bregaste kazu da raja moze vidit ventile kako rade ispod u riltajmu
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46713 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46714 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Samo alfe idu na otpad. Ostali u dzennet..
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46715 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

B6Redhell wrote: 06/05/2023 20:09
kravamuzara wrote: 06/05/2023 19:03

Je li imao Passat klimu bez top opreme :zzzz:
Kurblu za prozore jeste sigurno.
2005 standardna oprema klima i elek podizaci.
Mozda 1995 nije bilo….
B6 Trendline do 2010. manuelna klima i kurbla nazad, koga muljas :roll:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46716 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Ejih ti bi i automatsku klimu.
Azijati ti i ne znaju sta je to :D.
Naravno da je kurbla..
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46717 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

B6Redhell wrote: 06/05/2023 20:18 Samo alfe idu na otpad. Ostali u dzennet..
mitovi i legende bosnjackih Vespućija koji su otkrili nepostojeci zivot preko atlantika i sada vaze ko Nikole Tesle..... upuceni su u atomsku fiziku, ogromno znanje rokenrola bez znanja C-dura, ekonomiju, naprednu kvantnu automehaniku , americku politiku i historiju, al jedva imaju za kartu nazad i elementarno ispravno poznavanje maternjeg jezika.

ja sam preteko takve - i vozim otpad.... na njemu su svi dijelovi, niceg mi nije zao odrezat, rasijec, polupat, naljepit, naheklat, navarit - tako da mi je super.
Last edited by skrbavi-admin on 06/05/2023 20:30, edited 1 time in total.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46718 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Zajebana teorija teoretićara .:D al se iskmeča.. .
idi nesta našvrljaj da ljudi prevod guglaju.
Opet losa travulja..
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46719 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

evo upravo švrljam... a ti guglaš :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46720 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

B6Redhell wrote: 06/05/2023 20:22 Ejih ti bi i automatsku klimu.
Azijati ti i ne znaju sta je to :D.
Naravno da je kurbla..
Takve banalnosti ko automatska klima i el. podizaci su u standardnoj opremi 5-10 godina duze nego kod svaba :zzzz:
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#46721 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

Mercedes B klase koje sam gledao po piku imaju samo prednje elektricne, i to su bila 2010+ godista
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46722 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

vrhunski auti ti mercedesi :thumbup:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46723 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

skrbavi-admin wrote: 06/05/2023 20:26
B6Redhell wrote: 06/05/2023 20:18 Samo alfe idu na otpad. Ostali u dzennet..
mitovi i legende bosnjackih Vespućija koji su otkrili nepostojeci zivot preko atlantika i sada vaze ko Nikole Tesle..... upuceni su u atomsku fiziku, ogromno znanje rokenrola bez znanja C-dura, ekonomiju, naprednu kvantnu automehaniku , americku politiku i historiju, al jedva imaju za kartu nazad i elementarno ispravno poznavanje maternjeg jezika.

ja sam preteko takve - i vozim otpad.... na njemu su svi dijelovi, niceg mi nije zao odrezat, rasijec, polupat, naljepit, naheklat, navarit - tako da mi je super.
Mi needukovani i nepismeni mjesamo beton. Zvao bi i tebe. Ali bojim se da ti čir na pakašu ne pukne. :wink: :D neurozan si opet
Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46724 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

fino izgleda taj bemve - je l ti puno trebalo da ga istopiš?

ne vidim baš najbolje je l to okvir televizora 40cola?

sta cu nisam uspio ko ti da lijecim ljudima cireve na pakasu :( je l radis oralnom metodom ili vako fleksibilnom? vidim slabo se moze otog zaradit - bice bolje insalah.... :(
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#46725 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Pocelo mi nesto skripati na prednjoj desnoj strani trapa. Sto je najgore ne desava se stalno vec kada se auto vozi malo duze, npr. nakon pola sata. Do tad nista. Kada je hladnije vrijeme ne skripi. Kada pocne skripati bas se cuje, pogotovo kada se prelazi preko lezecih. Zvuk je poput stenjanja opruge. Bas kao na onim starim madracima sa oprugama. Stenje i kada u mjestu vintam volanom ali i to nakon sto se auto vozi neko vrijeme. Odmorim auto pola sata i prestane skripanje dok se opet malo ne provoza. Nista ne lupka, ne mlatara, al samo kad pocne stenjati bas iritira. Vozio majstoru i ne moze da nadje uzrok. Kaze nema nikakvih luftova i da sve djeluje cvrsto. Ja sto se tice voznje ne osjetim nista osim tog zvuka. Znate li sta bi najprije moglo biti?
Post Reply