Nije vezano sa klimom niti sa dodavanjem gasa, jednostavno cvili prvih par minuta nakon jutarnjeg paljenja.kravamuzara wrote: ↑06/05/2023 11:21Uprati je li povezano sa klimom on/off.profatr wrote: ↑06/05/2023 10:14 Cvili remen/remenica!?
Honda civic benzinac 2005., samo nakon prvog jutarnjeg paljenja par minuta cvili iz područja remena/remenica. Nakon tih par minuta cviljenja do sutradan bez problema. Remen sam mijenjao lani pa pretpostavljam da je u pitanju neka remenica.
- Kako odrediti točno odakle cvili?
- Imali smisla voziti auto mehaničaru jer dok mu dođem cviljenje će nestati?
- Da li pustiti ovako dok se sa vremenom ne pogorša pa će biti lakše detektirati kvar?
Hvala
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#46701 Re: Pitamo Mehanicare ?
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46702 Re: Pitamo Mehanicare ?
kakav je zatezac kaisa, mozda se moze dotegnut malo
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#46703 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zavisi. Trebalo bi vidjeti da mozda ne cvili na alternatoru lezajevi, tako zna cvrkutat. Remen se olabavi i probaj zarotirati remenicu alternatora i vidi da li se cuje.profatr wrote: ↑06/05/2023 10:14 Cvili remen/remenica!?
Honda civic benzinac 2005., samo nakon prvog jutarnjeg paljenja par minuta cvili iz područja remena/remenica. Nakon tih par minuta cviljenja do sutradan bez problema. Remen sam mijenjao lani pa pretpostavljam da je u pitanju neka remenica.
- Kako odrediti točno odakle cvili?
- Imali smisla voziti auto mehaničaru jer dok mu dođem cviljenje će nestati?
- Da li pustiti ovako dok se sa vremenom ne pogorša pa će biti lakše detektirati kvar?
Hvala
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#46704 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kaiš su mi već dotezali par mjeseci nakon montaže jer je proklizavao, misliš da je opet do toga?
Proklizavao je kada se doda jače gas ili upali klima, to je bilo riješeno dotezanjem. Sada su neki viši tonovi i kuckajući zvuk.
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#46705 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tnxvjeshalica wrote: ↑06/05/2023 13:31Zavisi. Trebalo bi vidjeti da mozda ne cvili na alternatoru lezajevi, tako zna cvrkutat. Remen se olabavi i probaj zarotirati remenicu alternatora i vidi da li se cuje.profatr wrote: ↑06/05/2023 10:14 Cvili remen/remenica!?
Honda civic benzinac 2005., samo nakon prvog jutarnjeg paljenja par minuta cvili iz područja remena/remenica. Nakon tih par minuta cviljenja do sutradan bez problema. Remen sam mijenjao lani pa pretpostavljam da je u pitanju neka remenica.
- Kako odrediti točno odakle cvili?
- Imali smisla voziti auto mehaničaru jer dok mu dođem cviljenje će nestati?
- Da li pustiti ovako dok se sa vremenom ne pogorša pa će biti lakše detektirati kvar?
Hvala
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#46706 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta je god nece moci jos predugo, mozda mjesec mozda godina ali ce remen ili spasti ili se potrgati.
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46707 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zar je honda u 2005 pravila manuelni zatezač kaiša,
nije španer sa oprugom, kao kod 90% non-azijata… ahh svastaaa…
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46711 Re: Pitamo Mehanicare ?
2005 standardna oprema klima i elek podizaci.kravamuzara wrote: ↑06/05/2023 19:03Je li imao Passat klimu bez top opreme
Kurblu za prozore jeste sigurno.
Mozda 1995 nije bilo….
- skrbavi-admin
- Posts: 7106
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46712 Re: Pitamo Mehanicare ?
standardan mu je bio i odlazak na otpad.... tog godista tih godina.... stavljali staklene bregaste kazu da raja moze vidit ventile kako rade ispod u riltajmu
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46714 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo alfe idu na otpad. Ostali u dzennet..
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#46715 Re: Pitamo Mehanicare ?
B6 Trendline do 2010. manuelna klima i kurbla nazad, koga muljasB6Redhell wrote: ↑06/05/2023 20:092005 standardna oprema klima i elek podizaci.kravamuzara wrote: ↑06/05/2023 19:03
Je li imao Passat klimu bez top opreme
Kurblu za prozore jeste sigurno.
Mozda 1995 nije bilo….
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46716 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ejih ti bi i automatsku klimu.
Azijati ti i ne znaju sta je to
.
Naravno da je kurbla..
Azijati ti i ne znaju sta je to
Naravno da je kurbla..
- skrbavi-admin
- Posts: 7106
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46717 Re: Pitamo Mehanicare ?
mitovi i legende bosnjackih Vespućija koji su otkrili nepostojeci zivot preko atlantika i sada vaze ko Nikole Tesle..... upuceni su u atomsku fiziku, ogromno znanje rokenrola bez znanja C-dura, ekonomiju, naprednu kvantnu automehaniku , americku politiku i historiju, al jedva imaju za kartu nazad i elementarno ispravno poznavanje maternjeg jezika.
ja sam preteko takve - i vozim otpad.... na njemu su svi dijelovi, niceg mi nije zao odrezat, rasijec, polupat, naljepit, naheklat, navarit - tako da mi je super.
Last edited by skrbavi-admin on 06/05/2023 20:30, edited 1 time in total.
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46718 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zajebana teorija teoretićara .
al se iskmeča.. .
idi nesta našvrljaj da ljudi prevod guglaju.
Opet losa travulja..
idi nesta našvrljaj da ljudi prevod guglaju.
Opet losa travulja..
- skrbavi-admin
- Posts: 7106
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46719 Re: Pitamo Mehanicare ?
evo upravo švrljam... a ti guglaš 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#46721 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mercedes B klase koje sam gledao po piku imaju samo prednje elektricne, i to su bila 2010+ godista
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46722 Re: Pitamo Mehanicare ?
vrhunski auti ti mercedesi 
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46723 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mi needukovani i nepismeni mjesamo beton. Zvao bi i tebe. Ali bojim se da ti čir na pakašu ne pukne.skrbavi-admin wrote: ↑06/05/2023 20:26mitovi i legende bosnjackih Vespućija koji su otkrili nepostojeci zivot preko atlantika i sada vaze ko Nikole Tesle..... upuceni su u atomsku fiziku, ogromno znanje rokenrola bez znanja C-dura, ekonomiju, naprednu kvantnu automehaniku , americku politiku i historiju, al jedva imaju za kartu nazad i elementarno ispravno poznavanje maternjeg jezika.
ja sam preteko takve - i vozim otpad.... na njemu su svi dijelovi, niceg mi nije zao odrezat, rasijec, polupat, naljepit, naheklat, navarit - tako da mi je super.

- skrbavi-admin
- Posts: 7106
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46724 Re: Pitamo Mehanicare ?
fino izgleda taj bemve - je l ti puno trebalo da ga istopiš?
ne vidim baš najbolje je l to okvir televizora 40cola?
sta cu nisam uspio ko ti da lijecim ljudima cireve na pakasu
je l radis oralnom metodom ili vako fleksibilnom? vidim slabo se moze otog zaradit - bice bolje insalah.... 
ne vidim baš najbolje je l to okvir televizora 40cola?
sta cu nisam uspio ko ti da lijecim ljudima cireve na pakasu
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#46725 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pocelo mi nesto skripati na prednjoj desnoj strani trapa. Sto je najgore ne desava se stalno vec kada se auto vozi malo duze, npr. nakon pola sata. Do tad nista. Kada je hladnije vrijeme ne skripi. Kada pocne skripati bas se cuje, pogotovo kada se prelazi preko lezecih. Zvuk je poput stenjanja opruge. Bas kao na onim starim madracima sa oprugama. Stenje i kada u mjestu vintam volanom ali i to nakon sto se auto vozi neko vrijeme. Odmorim auto pola sata i prestane skripanje dok se opet malo ne provoza. Nista ne lupka, ne mlatara, al samo kad pocne stenjati bas iritira. Vozio majstoru i ne moze da nadje uzrok. Kaze nema nikakvih luftova i da sve djeluje cvrsto. Ja sto se tice voznje ne osjetim nista osim tog zvuka. Znate li sta bi najprije moglo biti?
