Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46676 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Leon16v wrote: 04/05/2023 19:48
Može li biti da se ležaj ne čuje na dizalici, ali na cesti pod opterećenjem auta huči?
moguce ,u pocetnoj fazi,vozaj slobodno dok se jos malo ne procuje da budes siguran da je do lezaja.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46677 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/05/2023 19:53
Leon16v wrote: 04/05/2023 19:48
Može li biti da se ležaj ne čuje na dizalici, ali na cesti pod opterećenjem auta huči?
moguce ,u pocetnoj fazi,vozaj slobodno dok se jos malo ne procuje da budes siguran da je do lezaja.
Hvala :thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#46678 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Da li neko zna i ima iskustva sa dubinskim pranjem?
Kome odvesti na dubinsko?
Izbacuje mi stalno reklama za nekog Burke, 100 KM dubinsko i 100 KM poliranje.
Kod drugih je cijena oko 200 KM samo za ciscenje unutrasnjosti.
Iskustva, preporuke?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46679 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

cudi me da ti nemas info o tome :?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46680 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46681 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

Optimist wrote: 04/05/2023 20:29 Da li neko zna i ima iskustva sa dubinskim pranjem?
Kome odvesti na dubinsko?
Izbacuje mi stalno reklama za nekog Burke, 100 KM dubinsko i 100 KM poliranje.
Kod drugih je cijena oko 200 KM samo za ciscenje unutrasnjosti.
Iskustva, preporuke?
Garantujem za Burketa :)
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46682 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

skrbavi-admin wrote: 04/05/2023 07:09 Autokajmakovic Klinika
Uskoro na drugoj lokaciji :mrgreen:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#46683 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Optimist wrote: 04/05/2023 20:29 Da li neko zna i ima iskustva sa dubinskim pranjem?
Kome odvesti na dubinsko?
Izbacuje mi stalno reklama za nekog Burke, 100 KM dubinsko i 100 KM poliranje.
Kod drugih je cijena oko 200 KM samo za ciscenje unutrasnjosti.
Iskustva, preporuke?
Pisao sam ja nekad za onog momka na Lukavičkoj cesti odnosno Ulica Želimira Vidovica Kelija kod Plavog Oka... 60 maraka uzimao, vjeruj ja prezadovoljan bio.
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#46684 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Al'din wrote: 04/05/2023 21:55
skrbavi-admin wrote: 04/05/2023 07:09 Autokajmakovic Klinika
Uskoro na drugoj lokaciji :mrgreen:
:thumbup:
Drži nas informisanim!
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46685 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

drug_profi wrote: 05/05/2023 01:18
Al'din wrote: 04/05/2023 21:55

Uskoro na drugoj lokaciji :mrgreen:
:thumbup:
Drži nas informisanim!
Bit cete blagovremeno obavijesteni 😊
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46686 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Al'din wrote: 04/05/2023 21:55
skrbavi-admin wrote: 04/05/2023 07:09 Autokajmakovic Klinika
Uskoro na drugoj lokaciji :mrgreen:
haj bar znas za zajbanciju a ne ko neki sa lobotomijom ugl sretno

ps ocel bit lisnati usisivac
vehidone
Posts: 86
Joined: 27/03/2014 10:15

#46687 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vehidone »

corave okice wrote: 04/05/2023 19:35
vehidone wrote: 03/05/2023 22:33 Passat B6 sa sljedećim problemom.
Prednji desni točak (suvozačeva strana) na ravnoj i urednoj cesti ništa ne lupka, čim je valovita cesta (rupe,neravnine, ležeći policajac....) lupka iz prednjeg desnog točka. Desni stabilizator zamijenjen kao uzročnik toga, međutim bez promjene. Kada je kiša ili kada operem auto i pokvasim podvozje lupanja nema!!! Majstor pregledao sve gumice, zapinjao pajserom kugle,krajnice i štangu stabilizatora-šipku ali bez uspjeha i sa dijagnozom; ćeraj ti to ,kad otpadne šta , dođi. Nakon što je auto bilo na dizalici,auto je mirno 2 dana i opet počne lupkati,isto je tako mirno kada je kiša ili kada se pokvasi podvozje npr. pranjem auta.
Ne tražim dijagnozu preko foruma,mada svaka je pomoć dobrodošla. Ako mi možete preporučiti servis ili majstora koji je strućniji za podvozja i ovjes. Meni ostaje samo da počnem mijenjati kugle, krajnice,selene,amortizere....... dok ne ubodem sta je.
Hvala
Iste simptome imao, isto kod majstora i tvrdi nista. Kad pokvasim nista se necuje...pa otisao kod drugog majstora, eto malo kugla, nesto sipao, podmazao, ne znam. Trajalo mjesec dana i opet krenulo...Odem kupim kuglu(citave 23KM) i odnesem mu, mjenjaj jebo ga podmazivanje...evo nakon dvije godine traje i dalje ;-)
I ja sam sumnjam na kuglu ili krajnici. Najgore je što ni na tehničkom nisu ništa primjetili nakon pregleda a ni majstor ne može da utvrdi šta je. Onda stojiš tu kao budala kojoj se pričinjava 😁. Srećom pa je i taj majstor prilikom vožnje čuo to lupkanje ali i dalje ne zna šta je. Kada se pokvasi sve je uredno,a donedavno i jest bila i kiša i mokro sve pa je sve mirno bilo.
Kako doći do Autoklinike? Kontakt?
User avatar
ovajonaj
Posts: 428
Joined: 01/02/2008 11:44
Location: Bihac

#46688 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ovajonaj »

vehidone wrote: 05/05/2023 07:30
corave okice wrote: 04/05/2023 19:35
Iste simptome imao, isto kod majstora i tvrdi nista. Kad pokvasim nista se necuje...pa otisao kod drugog majstora, eto malo kugla, nesto sipao, podmazao, ne znam. Trajalo mjesec dana i opet krenulo...Odem kupim kuglu(citave 23KM) i odnesem mu, mjenjaj jebo ga podmazivanje...evo nakon dvije godine traje i dalje ;-)
I ja sam sumnjam na kuglu ili krajnici. Najgore je što ni na tehničkom nisu ništa primjetili nakon pregleda a ni majstor ne može da utvrdi šta je. Onda stojiš tu kao budala kojoj se pričinjava 😁. Srećom pa je i taj majstor prilikom vožnje čuo to lupkanje ali i dalje ne zna šta je. Kada se pokvasi sve je uredno,a donedavno i jest bila i kiša i mokro sve pa je sve mirno bilo.
Kako doći do Autoklinike? Kontakt?
isti problem i ja imam na pezou 308 t9. krckalo pomalo prije nekoliko dana i prije par dana pocele ove kise i prestalo se cuti. jucer radio mali servis majstor pregledao sve zivo i sve djeluje ispravno. svaka manzetna citava nigdje nikakvog lufta na stabilizatorima ni na tockovima. sad ce opet toplije vrijeme pa cu bas obratiti paznju hoce li se ponovo cuti.
Ja sam to primijetio samo kad krecem autom. U normalnoj voznji se ne cuje nista niti na rupama.
User avatar
holowey
Posts: 10853
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#46689 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by holowey »

to lupkanje preko neravnina sam iskusio kada su mi na fabiji prozvakali seleni sa jedne strane...promijenjeni seleni, i lupkanje prestalo...
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#46690 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by xPaco1337 »

Kod mene je bilo lupanje isto na Pezou, mislio sam da je nosac motora ali kugla na trapu se ispostavilo
preludezalude
Posts: 7009
Joined: 07/03/2012 00:09

#46691 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/05/2023 19:53
Leon16v wrote: 04/05/2023 19:48
Može li biti da se ležaj ne čuje na dizalici, ali na cesti pod opterećenjem auta huči?
moguce ,u pocetnoj fazi,vozaj slobodno dok se jos malo ne procuje da budes siguran da je do lezaja.
Nekad davno mi se slicno desilo na dzipu. Nakon 2-3 dizanja na dizalicu odlucim dok je na dizalici upalim, u brzinu i gas...do 60km/h sve ok. Preko 60 km/h pocne hucati.lezaj.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46692 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

mk ultra wrote: 04/05/2023 21:46
htjedo pogledat nekaku prdaru poslije i ne dade se usranom do potoka :(
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46693 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

skrbavi-admin wrote: 05/05/2023 07:15
Al'din wrote: 04/05/2023 21:55

Uskoro na drugoj lokaciji :mrgreen:
haj bar znas za zajbanciju a ne ko neki sa lobotomijom ugl sretno

ps ocel bit lisnati usisivac
Ma to oko medicine ostavljamo strucnim licima 😁

Usisivac ide odmah na ulazu, odstranjivanje svih necistoca, izuvanje, pape pokucnice pa u servis.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46694 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

vehidone wrote: 05/05/2023 07:30
corave okice wrote: 04/05/2023 19:35
Iste simptome imao, isto kod majstora i tvrdi nista. Kad pokvasim nista se necuje...pa otisao kod drugog majstora, eto malo kugla, nesto sipao, podmazao, ne znam. Trajalo mjesec dana i opet krenulo...Odem kupim kuglu(citave 23KM) i odnesem mu, mjenjaj jebo ga podmazivanje...evo nakon dvije godine traje i dalje ;-)
I ja sam sumnjam na kuglu ili krajnici. Najgore je što ni na tehničkom nisu ništa primjetili nakon pregleda a ni majstor ne može da utvrdi šta je. Onda stojiš tu kao budala kojoj se pričinjava 😁. Srećom pa je i taj majstor prilikom vožnje čuo to lupkanje ali i dalje ne zna šta je. Kada se pokvasi sve je uredno,a donedavno i jest bila i kiša i mokro sve pa je sve mirno bilo.
Kako doći do Autoklinike? Kontakt?
061235225
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46695 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Nista bez pravog “kold air inteka”. rodjo. Ovo ispod haube sve toplo i vruco.. :wink:

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#46696 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ne vjerujem. Sve gledam, tražim dokaz fotošopa...
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46697 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Ovaj internet trpi svakakvih budala. ispalo na jednom forumu. I to vlasnik ozbiljan :run:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#46698 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Nemojte tako, tu je uloženo puno rada, ljubavi i diskova brusilice.
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#46699 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

Cvili remen/remenica!?
Honda civic benzinac 2005., samo nakon prvog jutarnjeg paljenja par minuta cvili iz područja remena/remenica. Nakon tih par minuta cviljenja do sutradan bez problema. Remen sam mijenjao lani pa pretpostavljam da je u pitanju neka remenica.
- Kako odrediti točno odakle cvili?
- Imali smisla voziti auto mehaničaru jer dok mu dođem cviljenje će nestati?
- Da li pustiti ovako dok se sa vremenom ne pogorša pa će biti lakše detektirati kvar?
Hvala
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46700 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

profatr wrote: 06/05/2023 10:14 Cvili remen/remenica!?
Honda civic benzinac 2005., samo nakon prvog jutarnjeg paljenja par minuta cvili iz područja remena/remenica. Nakon tih par minuta cviljenja do sutradan bez problema. Remen sam mijenjao lani pa pretpostavljam da je u pitanju neka remenica.
- Kako odrediti točno odakle cvili?
- Imali smisla voziti auto mehaničaru jer dok mu dođem cviljenje će nestati?
- Da li pustiti ovako dok se sa vremenom ne pogorša pa će biti lakše detektirati kvar?
Hvala
Uprati je li povezano sa klimom on/off.
Post Reply