moguce ,u pocetnoj fazi,vozaj slobodno dok se jos malo ne procuje da budes siguran da je do lezaja.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#46677 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvalabitanga_sa_otesa wrote: ↑04/05/2023 19:53moguce ,u pocetnoj fazi,vozaj slobodno dok se jos malo ne procuje da budes siguran da je do lezaja.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#46678 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li neko zna i ima iskustva sa dubinskim pranjem?
Kome odvesti na dubinsko?
Izbacuje mi stalno reklama za nekog Burke, 100 KM dubinsko i 100 KM poliranje.
Kod drugih je cijena oko 200 KM samo za ciscenje unutrasnjosti.
Iskustva, preporuke?
Kome odvesti na dubinsko?
Izbacuje mi stalno reklama za nekog Burke, 100 KM dubinsko i 100 KM poliranje.
Kod drugih je cijena oko 200 KM samo za ciscenje unutrasnjosti.
Iskustva, preporuke?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46679 Re: Pitamo Mehanicare ?
cudi me da ti nemas info o tome 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#46682 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uskoro na drugoj lokaciji
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#46683 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pisao sam ja nekad za onog momka na Lukavičkoj cesti odnosno Ulica Želimira Vidovica Kelija kod Plavog Oka... 60 maraka uzimao, vjeruj ja prezadovoljan bio.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#46684 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#46685 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bit cete blagovremeno obavijesteni
- skrbavi-admin
- Posts: 7099
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46686 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
vehidone
- Posts: 86
- Joined: 27/03/2014 10:15
#46687 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja sam sumnjam na kuglu ili krajnici. Najgore je što ni na tehničkom nisu ništa primjetili nakon pregleda a ni majstor ne može da utvrdi šta je. Onda stojiš tu kao budala kojoj se pričinjavacorave okice wrote: ↑04/05/2023 19:35Iste simptome imao, isto kod majstora i tvrdi nista. Kad pokvasim nista se necuje...pa otisao kod drugog majstora, eto malo kugla, nesto sipao, podmazao, ne znam. Trajalo mjesec dana i opet krenulo...Odem kupim kuglu(citave 23KM) i odnesem mu, mjenjaj jebo ga podmazivanje...evo nakon dvije godine traje i daljevehidone wrote: ↑03/05/2023 22:33 Passat B6 sa sljedećim problemom.
Prednji desni točak (suvozačeva strana) na ravnoj i urednoj cesti ništa ne lupka, čim je valovita cesta (rupe,neravnine, ležeći policajac....) lupka iz prednjeg desnog točka. Desni stabilizator zamijenjen kao uzročnik toga, međutim bez promjene. Kada je kiša ili kada operem auto i pokvasim podvozje lupanja nema!!! Majstor pregledao sve gumice, zapinjao pajserom kugle,krajnice i štangu stabilizatora-šipku ali bez uspjeha i sa dijagnozom; ćeraj ti to ,kad otpadne šta , dođi. Nakon što je auto bilo na dizalici,auto je mirno 2 dana i opet počne lupkati,isto je tako mirno kada je kiša ili kada se pokvasi podvozje npr. pranjem auta.
Ne tražim dijagnozu preko foruma,mada svaka je pomoć dobrodošla. Ako mi možete preporučiti servis ili majstora koji je strućniji za podvozja i ovjes. Meni ostaje samo da počnem mijenjati kugle, krajnice,selene,amortizere....... dok ne ubodem sta je.
Hvala![]()
Kako doći do Autoklinike? Kontakt?
- ovajonaj
- Posts: 428
- Joined: 01/02/2008 11:44
- Location: Bihac
#46688 Re: Pitamo Mehanicare ?
isti problem i ja imam na pezou 308 t9. krckalo pomalo prije nekoliko dana i prije par dana pocele ove kise i prestalo se cuti. jucer radio mali servis majstor pregledao sve zivo i sve djeluje ispravno. svaka manzetna citava nigdje nikakvog lufta na stabilizatorima ni na tockovima. sad ce opet toplije vrijeme pa cu bas obratiti paznju hoce li se ponovo cuti.vehidone wrote: ↑05/05/2023 07:30I ja sam sumnjam na kuglu ili krajnici. Najgore je što ni na tehničkom nisu ništa primjetili nakon pregleda a ni majstor ne može da utvrdi šta je. Onda stojiš tu kao budala kojoj se pričinjavacorave okice wrote: ↑04/05/2023 19:35
Iste simptome imao, isto kod majstora i tvrdi nista. Kad pokvasim nista se necuje...pa otisao kod drugog majstora, eto malo kugla, nesto sipao, podmazao, ne znam. Trajalo mjesec dana i opet krenulo...Odem kupim kuglu(citave 23KM) i odnesem mu, mjenjaj jebo ga podmazivanje...evo nakon dvije godine traje i dalje![]()
. Srećom pa je i taj majstor prilikom vožnje čuo to lupkanje ali i dalje ne zna šta je. Kada se pokvasi sve je uredno,a donedavno i jest bila i kiša i mokro sve pa je sve mirno bilo.
Kako doći do Autoklinike? Kontakt?
Ja sam to primijetio samo kad krecem autom. U normalnoj voznji se ne cuje nista niti na rupama.
- holowey
- Posts: 10853
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#46689 Re: Pitamo Mehanicare ?
to lupkanje preko neravnina sam iskusio kada su mi na fabiji prozvakali seleni sa jedne strane...promijenjeni seleni, i lupkanje prestalo...
- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#46690 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene je bilo lupanje isto na Pezou, mislio sam da je nosac motora ali kugla na trapu se ispostavilo
-
preludezalude
- Posts: 7009
- Joined: 07/03/2012 00:09
#46691 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nekad davno mi se slicno desilo na dzipu. Nakon 2-3 dizanja na dizalicu odlucim dok je na dizalici upalim, u brzinu i gas...do 60km/h sve ok. Preko 60 km/h pocne hucati.lezaj.bitanga_sa_otesa wrote: ↑04/05/2023 19:53moguce ,u pocetnoj fazi,vozaj slobodno dok se jos malo ne procuje da budes siguran da je do lezaja.
- skrbavi-admin
- Posts: 7099
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#46693 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma to oko medicine ostavljamo strucnim licimaskrbavi-admin wrote: ↑05/05/2023 07:15haj bar znas za zajbanciju a ne ko neki sa lobotomijom ugl sretno
ps ocel bit lisnati usisivac
Usisivac ide odmah na ulazu, odstranjivanje svih necistoca, izuvanje, pape pokucnice pa u servis.
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#46694 Re: Pitamo Mehanicare ?
061235225vehidone wrote: ↑05/05/2023 07:30I ja sam sumnjam na kuglu ili krajnici. Najgore je što ni na tehničkom nisu ništa primjetili nakon pregleda a ni majstor ne može da utvrdi šta je. Onda stojiš tu kao budala kojoj se pričinjavacorave okice wrote: ↑04/05/2023 19:35
Iste simptome imao, isto kod majstora i tvrdi nista. Kad pokvasim nista se necuje...pa otisao kod drugog majstora, eto malo kugla, nesto sipao, podmazao, ne znam. Trajalo mjesec dana i opet krenulo...Odem kupim kuglu(citave 23KM) i odnesem mu, mjenjaj jebo ga podmazivanje...evo nakon dvije godine traje i dalje![]()
. Srećom pa je i taj majstor prilikom vožnje čuo to lupkanje ali i dalje ne zna šta je. Kada se pokvasi sve je uredno,a donedavno i jest bila i kiša i mokro sve pa je sve mirno bilo.
Kako doći do Autoklinike? Kontakt?
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46695 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nista bez pravog “kold air inteka”. rodjo. Ovo ispod haube sve toplo i vruco.. 


- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#46696 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne vjerujem. Sve gledam, tražim dokaz fotošopa...
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46697 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovaj internet trpi svakakvih budala. ispalo na jednom forumu. I to vlasnik ozbiljan 
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#46698 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemojte tako, tu je uloženo puno rada, ljubavi i diskova brusilice.
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#46699 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cvili remen/remenica!?
Honda civic benzinac 2005., samo nakon prvog jutarnjeg paljenja par minuta cvili iz područja remena/remenica. Nakon tih par minuta cviljenja do sutradan bez problema. Remen sam mijenjao lani pa pretpostavljam da je u pitanju neka remenica.
- Kako odrediti točno odakle cvili?
- Imali smisla voziti auto mehaničaru jer dok mu dođem cviljenje će nestati?
- Da li pustiti ovako dok se sa vremenom ne pogorša pa će biti lakše detektirati kvar?
Hvala
Honda civic benzinac 2005., samo nakon prvog jutarnjeg paljenja par minuta cvili iz područja remena/remenica. Nakon tih par minuta cviljenja do sutradan bez problema. Remen sam mijenjao lani pa pretpostavljam da je u pitanju neka remenica.
- Kako odrediti točno odakle cvili?
- Imali smisla voziti auto mehaničaru jer dok mu dođem cviljenje će nestati?
- Da li pustiti ovako dok se sa vremenom ne pogorša pa će biti lakše detektirati kvar?
Hvala
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#46700 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uprati je li povezano sa klimom on/off.profatr wrote: ↑06/05/2023 10:14 Cvili remen/remenica!?
Honda civic benzinac 2005., samo nakon prvog jutarnjeg paljenja par minuta cvili iz područja remena/remenica. Nakon tih par minuta cviljenja do sutradan bez problema. Remen sam mijenjao lani pa pretpostavljam da je u pitanju neka remenica.
- Kako odrediti točno odakle cvili?
- Imali smisla voziti auto mehaničaru jer dok mu dođem cviljenje će nestati?
- Da li pustiti ovako dok se sa vremenom ne pogorša pa će biti lakše detektirati kvar?
Hvala
