E,..to je skroz ok.bitanga_sa_otesa wrote: ↑01/05/2023 07:53sat,dva,tri,zavisi koliko imaju posla ljudi .konektovan wrote: ↑30/04/2023 22:51 koliko vremena to traje, bude li gotovo za dan,..ja bez auta ne mogu zivjeti?!:mrgreen:
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46651 Re: Pitamo Mehanicare ?
- sacred000
- Posts: 95
- Joined: 17/07/2013 14:29
#46652 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel neko vozao, neko sa iskustvom vezano za Kia Sportage 2014 2.0crdi 4x4 99000 na satu
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#46653 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eh sad da ja nesto pitam mehanicare,posto autoelektricara neJma oÐe preTpostavljam
Jutros sa jednim likom na Hondi CRV pomazem mu da spoji LEDbar svijetla. I sad ono relej fazoni sve ok spojeno,medjutim posto mu je sijalica H7, i kada mjerimo multimetrom, na oba izlaza pokazuje plus 12 V tj. kada jedan kraj multimetra spojimo na minis baterije a drugi na bilo koji od ova dva izvoda,imamo 12V napon,naravno kada je prekidac u ON polozaju tj upaljena duga. Kada mjerimo napon izmedju izvoda na samom dzeku, nemamo napona
. Sijalica svjetli regularno
Sihire nagazio ili sta bi moglo biti?
Jutros sa jednim likom na Hondi CRV pomazem mu da spoji LEDbar svijetla. I sad ono relej fazoni sve ok spojeno,medjutim posto mu je sijalica H7, i kada mjerimo multimetrom, na oba izlaza pokazuje plus 12 V tj. kada jedan kraj multimetra spojimo na minis baterije a drugi na bilo koji od ova dva izvoda,imamo 12V napon,naravno kada je prekidac u ON polozaju tj upaljena duga. Kada mjerimo napon izmedju izvoda na samom dzeku, nemamo napona
Sihire nagazio ili sta bi moglo biti?
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46654 Re: Pitamo Mehanicare ?
masa? mozda nije napravljen prekid 12+, vec mase - ?

- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#46655 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je prvo sto sam i ja pomislio
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#46656 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad je potrosac tj sijalica upaljena, naravno da na oba kraja imas plus. Kad je dzek istekan i prekidac on i mjeris, trebalo bi da imas napon na jednom kraju osim ako neka elektronika ne ugasi napon zbog neispravnog potrosaca tj neustekane sijalice.RagibUzoriti wrote: ↑02/05/2023 13:21 Eh sad da ja nesto pitam mehanicare,posto autoelektricara neJma oÐe preTpostavljam![]()
Jutros sa jednim likom na Hondi CRV pomazem mu da spoji LEDbar svijetla. I sad ono relej fazoni sve ok spojeno,medjutim posto mu je sijalica H7, i kada mjerimo multimetrom, na oba izlaza pokazuje plus 12 V tj. kada jedan kraj multimetra spojimo na minis baterije a drugi na bilo koji od ova dva izvoda,imamo 12V nłapon,naravno kada je prekidac u ON polozaju tj upaljena duga. Kada mjerimo napon izmedju izvoda na samom dzeku, nemamo napona. Sijalica svjetli regularno
![]()
Sihire nagazio ili sta bi moglo biti?
-
Elubrylla
- Posts: 370
- Joined: 07/02/2010 15:12
#46657 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo na kraju promijenio n75 ventil i nista. Isto se ponasa kao i prije zamjene.Elubrylla wrote: ↑27/04/2023 14:11 Ja ne znam sta da radim vise sa autom. Passat 5+ 1.9 130ks, gubi snagu. U safe mode ide pa kad se ugasi/upali auto opet ide. Isla turbina na ciscenje, 2-3 mjeseca u redu auto pa poslije opet po starom. Onda isla turbina na reparaciju, isto tako 2-3 mjeseca u redu pa po starom. Zamjenjena vakum crijeva, promijenut protokomjer, ciscena usisna grana. Gonio razlicitim majstorima svi bi odmah turbo na reparaciju a lani repariran. Imam osjecaj da se ne da nikom cackat i hajmo odmah turbo na popravku. Evo ne znam vise sta da radim...
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46658 Re: Pitamo Mehanicare ?
jesi li provjerio crijeva, vakum crijeva ko ti je stimao dozer?Elubrylla wrote: ↑03/05/2023 11:37Evo na kraju promijenio n75 ventil i nista. Isto se ponasa kao i prije zamjene.Elubrylla wrote: ↑27/04/2023 14:11 Ja ne znam sta da radim vise sa autom. Passat 5+ 1.9 130ks, gubi snagu. U safe mode ide pa kad se ugasi/upali auto opet ide. Isla turbina na ciscenje, 2-3 mjeseca u redu auto pa poslije opet po starom. Onda isla turbina na reparaciju, isto tako 2-3 mjeseca u redu pa po starom. Zamjenjena vakum crijeva, promijenut protokomjer, ciscena usisna grana. Gonio razlicitim majstorima svi bi odmah turbo na reparaciju a lani repariran. Imam osjecaj da se ne da nikom cackat i hajmo odmah turbo na popravku. Evo ne znam vise sta da radim...
-
Elubrylla
- Posts: 370
- Joined: 07/02/2010 15:12
#46659 Re: Pitamo Mehanicare ?
Provjerio sam sva crijeva, jos mi je jedino map senzor ostao da probam promijeniti ili opet turbinu na reparaciju.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#46660 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi vozio kome na dijagnostiku u vožnji da odradi ? Veoma bitna stvar, da se vidi kako turbo puni, kako rade svi senzori, kako dizne rade. Imam to auto već dugo i ćipovan je na jedno 160-170 ks i ide k'o nevrijeme
-
Elubrylla
- Posts: 370
- Joined: 07/02/2010 15:12
#46661 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesam vozio sa laptopom i prepunjava turbina i kad dodje blizu 3000 obrtaja tu klekne. Uglavnom u cetvrtoj brzini. U trecoj ode na 4000 obrtaja i nista a cim u cetvrtoj do 3000 gotovo.
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46662 Re: Pitamo Mehanicare ?
jesu li elektricni kablovi ispravni do ventila n75
nek ti neko unimerom provjeri daje li ikakav napon na kablu tog ventila
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
-
Enticer
- Posts: 723
- Joined: 21/12/2004 13:44
- Location: Sarajevo
#46664 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prekjucer cujem u autu naprijed da nesto struze, ono kao metal od metal, rekoh disk plocice, jucer odem majstoru i stvarno plocice. Zamjenim ih i nesto ih gledam desne skroz potrosene, a lijeve napola. Ne stigoh pitati majstora, zurilo se i meni i njemu, al sta bi mogao biti razlog? Jel problem negdje desno kod tocka pa se brzo potrosile u odnosu na lijeve ili je problem lijevo negdje ono ne da plocice slabije nalijezu pa se samim tim i manje trosi?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46665 Re: Pitamo Mehanicare ?
Malo ti blokiraju klijesta
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46666 Re: Pitamo Mehanicare ?
malo kljestiraju blokovi
-
vehidone
- Posts: 86
- Joined: 27/03/2014 10:15
#46667 Re: Pitamo Mehanicare ?
Passat B6 sa sljedećim problemom.
Prednji desni točak (suvozačeva strana) na ravnoj i urednoj cesti ništa ne lupka, čim je valovita cesta (rupe,neravnine, ležeći policajac....) lupka iz prednjeg desnog točka. Desni stabilizator zamijenjen kao uzročnik toga, međutim bez promjene. Kada je kiša ili kada operem auto i pokvasim podvozje lupanja nema!!! Majstor pregledao sve gumice, zapinjao pajserom kugle,krajnice i štangu stabilizatora-šipku ali bez uspjeha i sa dijagnozom; ćeraj ti to ,kad otpadne šta , dođi. Nakon što je auto bilo na dizalici,auto je mirno 2 dana i opet počne lupkati,isto je tako mirno kada je kiša ili kada se pokvasi podvozje npr. pranjem auta.
Ne tražim dijagnozu preko foruma,mada svaka je pomoć dobrodošla. Ako mi možete preporučiti servis ili majstora koji je strućniji za podvozja i ovjes. Meni ostaje samo da počnem mijenjati kugle, krajnice,selene,amortizere....... dok ne ubodem sta je.
Hvala
Prednji desni točak (suvozačeva strana) na ravnoj i urednoj cesti ništa ne lupka, čim je valovita cesta (rupe,neravnine, ležeći policajac....) lupka iz prednjeg desnog točka. Desni stabilizator zamijenjen kao uzročnik toga, međutim bez promjene. Kada je kiša ili kada operem auto i pokvasim podvozje lupanja nema!!! Majstor pregledao sve gumice, zapinjao pajserom kugle,krajnice i štangu stabilizatora-šipku ali bez uspjeha i sa dijagnozom; ćeraj ti to ,kad otpadne šta , dođi. Nakon što je auto bilo na dizalici,auto je mirno 2 dana i opet počne lupkati,isto je tako mirno kada je kiša ili kada se pokvasi podvozje npr. pranjem auta.
Ne tražim dijagnozu preko foruma,mada svaka je pomoć dobrodošla. Ako mi možete preporučiti servis ili majstora koji je strućniji za podvozja i ovjes. Meni ostaje samo da počnem mijenjati kugle, krajnice,selene,amortizere....... dok ne ubodem sta je.
Hvala
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46669 Re: Pitamo Mehanicare ?
Autoklinika Kajimovic
-
vehidone
- Posts: 86
- Joined: 27/03/2014 10:15
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46673 Re: Pitamo Mehanicare ?
Autokajmakovic Klinika
-
corave okice
- Posts: 98
- Joined: 28/07/2013 10:29
#46674 Re: Pitamo Mehanicare ?
Iste simptome imao, isto kod majstora i tvrdi nista. Kad pokvasim nista se necuje...pa otisao kod drugog majstora, eto malo kugla, nesto sipao, podmazao, ne znam. Trajalo mjesec dana i opet krenulo...Odem kupim kuglu(citave 23KM) i odnesem mu, mjenjaj jebo ga podmazivanje...evo nakon dvije godine traje i daljevehidone wrote: ↑03/05/2023 22:33 Passat B6 sa sljedećim problemom.
Prednji desni točak (suvozačeva strana) na ravnoj i urednoj cesti ništa ne lupka, čim je valovita cesta (rupe,neravnine, ležeći policajac....) lupka iz prednjeg desnog točka. Desni stabilizator zamijenjen kao uzročnik toga, međutim bez promjene. Kada je kiša ili kada operem auto i pokvasim podvozje lupanja nema!!! Majstor pregledao sve gumice, zapinjao pajserom kugle,krajnice i štangu stabilizatora-šipku ali bez uspjeha i sa dijagnozom; ćeraj ti to ,kad otpadne šta , dođi. Nakon što je auto bilo na dizalici,auto je mirno 2 dana i opet počne lupkati,isto je tako mirno kada je kiša ili kada se pokvasi podvozje npr. pranjem auta.
Ne tražim dijagnozu preko foruma,mada svaka je pomoć dobrodošla. Ako mi možete preporučiti servis ili majstora koji je strućniji za podvozja i ovjes. Meni ostaje samo da počnem mijenjati kugle, krajnice,selene,amortizere....... dok ne ubodem sta je.
Hvala
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#46675 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na kraju skontao da zvuk dolazi sa zadnjeg dijela. Danas na dizalici, vrti točkove sve, nema lufta, a i ne čuje se to hučanje.
Može li biti da se ležaj ne čuje na dizalici, ali na cesti pod opterećenjem auta huči?
