Ovaj nesretni sudar desio se danas u 14.50 sati, Uviđaj je završen u 18.45 sati, a saobraćaj pušten u 19.25 sati. Dakle, jedna od najfrekventnijih saobraćajnica u državi bila je blokirana 4.35 minuta, čime je u oba pravca stvorena nepregledna kolona. Zašto je tako dugo trajao uviđaj?
Po nekom zakonu, uviđaj u saobraćajne nesreće obavljaju tužioci. Niko više, samo tužioci. Nakon nesreće, tužiocima stiže poziv, dežurni tužilac se sprema i dolazi na mjesto nesreće. Ako je dan vikenda, ako je tužilac jedini dežurni, ako je u toku drugi uviđaj, ako ... onda sve čeka dok tužilac ne dođe...
Zašto se ovaj propis ne promijeni,
zašto ovlašteni policajci ne obavljaju uviđaje?
Time bi bilo smanjeno vrijeme uviđaja, bile bi manje kolone, saobraćaj bi brže bivao pušten, itd. Zašto trpimo birokratske metode i otežavamo sebi život...
