Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#46426 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

EFD22 wrote: 22/04/2023 21:20
preludezalude wrote: 22/04/2023 21:17

Prvo malo trebas kociti da bi on skontao da neces brze da ide.
Koji je auto i mjenjac?
Zato ima S ili manuelni mod.

Kod mene je S u upotrebi samo nizbrdo i nigdje drugdje :lol:

Valjda umjesto Sport to S znači Spust :mrgreen:
Zanimljivo...u papirima od mercedesa pise u objasnjenju tih modova
C ... comfort
S ... standard
M ... manual
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#46427 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

ebo li vas automatik...
Od amerikanaca napravio debile. Sad ce i od evropljana.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46428 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Image
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46429 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kraljevi, jedina fabrika koja je ponudila 7+R 8-)
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46430 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

drug_profi wrote: 22/04/2023 22:08 ebo li vas automatik...
Od amerikanaca napravio debile. Sad ce i od evropljana.
Najljepsa stvar na dunjaluku :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#46431 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

mk ultra wrote: 22/04/2023 22:31
drug_profi wrote: 22/04/2023 22:08 ebo li vas automatik...
Od amerikanaca napravio debile. Sad ce i od evropljana.
Najljepsa stvar na dunjaluku :mrgreen:
Ma vjerujem, ali zaglupljuje i onesposobljuje...
Kao i sve druge najbolje stvari na svijetu
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46432 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

drug_profi wrote: 22/04/2023 22:35
mk ultra wrote: 22/04/2023 22:31

Najljepsa stvar na dunjaluku :mrgreen:
Ma vjerujem, ali zaglupljuje i onesposobljuje...
Kao i sve druge najbolje stvari na svijetu
ne, vec omogucava mnostvu osoba koji ne znaju voziti da voze i tu nastaje problem.
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#46433 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

kabal1337 wrote: 22/04/2023 22:53
drug_profi wrote: 22/04/2023 22:35

Ma vjerujem, ali zaglupljuje i onesposobljuje...
Kao i sve druge najbolje stvari na svijetu
ne, vec omogucava mnostvu osoba koji ne znaju voziti da voze i tu nastaje problem.
:thumbup:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46434 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

i vjecno pitanje kako je uspio kupiti auto od 100 000 maraka eura - a total-degenerik za voznju..... :zzzz:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46435 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »



Pravi turbo servis i sve radi a nema ni moment kljuc :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46436 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

primitivno da jebe rak raka - al sto oci vide ruke rade :thumbup: .... ljudi naprave kalas u kovacnici jebote..... :lol:

samo da prijavim da meni oni sarafi sto drze skupa geometriju i usis meni nikad onako lako nisu isli - polomio sam nekoliko dosad :lol:
Tesnjak_91
Posts: 163
Joined: 27/11/2021 09:01

#46437 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tesnjak_91 »

Zadnji put kad sam gume mjenjao, pregledam pločice od kočnica, i zamjenim sve, nove stavili, jutros mjenjam gume i vidim zadnja desna skoro potpuno istrošena (znači period manje od pola godine ili tako nešto), i mehaničar je to malo gledao i govori mi da je otišao kočioni cilindar. Jel' to jedan od osnovnih i glavnih simptoma kad je neravnomjerna potrošnja pločica?

Da napomenem jedna od rijetkih stvari kad sam auto uzeo je bilo da sam odmah promjenio jedan kočioni cilindar, al' zadnji lijevi je bio, sad je zadnji desni u pitanju, i isto je i tad bilo da je ta pločica baš dosta istrošenija bila od ostale 3.

Čini mi se da mi reče da će me to oko 100KM izaći za nov cilindar, jel' to ok cijena?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46438 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kupio sam si novu alatku danas na autopijaci

Image
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#46439 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

mk ultra wrote: 23/04/2023 08:32

Pravi turbo servis i sve radi a nema ni moment kljuc :mrgreen:
Ovi su sad kod Bagramelija. :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#46440 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/04/2023 13:59 kupio sam si novu alatku danas na autopijaci

Image
Otkad kopirke radis?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46441 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

basicm wrote: 23/04/2023 15:14

Otkad kopirke radis?
ma to sam slikao na autopijaci kod covjeka :thumbup:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46442 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

ja mislio kupio si sebi daljinski
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46443 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/04/2023 13:59 kupio sam si novu alatku danas na autopijaci

Image
ja kako bi mi dobro dosla ova alatka za ove masine uhh :thumbup: :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46444 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 23/04/2023 16:01 ja mislio kupio si sebi daljinski
pa jeste ,to je kad ne mogu dohvatit obicnim cekicem :thumbup:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46445 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/04/2023 16:29
skrbavi-admin wrote: 23/04/2023 16:01 ja mislio kupio si sebi daljinski
pa jeste ,to je kad ne mogu dohvatit obicnim cekicem :thumbup:
nemoj samo u glavu po djeci Saleme :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46446 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 23/04/2023 16:58
nemoj samo u glavu po djeci Saleme :lol:
Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46447 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/04/2023 17:01
skrbavi-admin wrote: 23/04/2023 16:58
nemoj samo u glavu po djeci Saleme :lol:
Image
Bosanski Bogart :( i legenda.... strašna glumcina :thumbup: pokoj mu duši bosanskoj.....

BTW ovakvog istog sam vozio prije 25 godina :mrgreen: :lol: :thumbup:
Last edited by skrbavi-admin on 23/04/2023 17:10, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46448 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 23/04/2023 17:08

Bosanski Bogart :( i legenda.... strašna glumcina :thumbup: pokoj mu duši bosanskoj.....
bozo bunjevac, legenda, nije bilo boljeg za uloge prave bosanske ljudine, koja danju radi k'o konj, a noću pije k'o smuk. a iza podne oboje.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46449 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/04/2023 17:10
skrbavi-admin wrote: 23/04/2023 17:08

Bosanski Bogart :( i legenda.... strašna glumcina :thumbup: pokoj mu duši bosanskoj.....
bozo bunjevac, legenda, nije bilo boljeg za uloge prave bosanske ljudine, koja danju radi k'o konj, a noću pije k'o smuk. a iza podne oboje.
pjan kazu bolje glumio nego trijezan :lol: :thumbup: :( :( :(
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#46450 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/04/2023 13:59 kupio sam si novu alatku danas na autopijaci

Image
Ubjeđivač, kombinovani. To treba imati.
Post Reply