Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...
Moderators: _BataZiv_0809 , anex
preludezalude
Posts: 7011 Joined: 07/03/2012 00:09
Post
by preludezalude » 22/04/2023 22:01
EFD22 wrote: ↑ 22/04/2023 21:20
preludezalude wrote: ↑ 22/04/2023 21:17
Prvo malo trebas kociti da bi on skontao da neces brze da ide.
Koji je auto i mjenjac?
Zato ima S ili manuelni mod.
Kod mene je S u upotrebi samo nizbrdo i nigdje drugdje
Valjda umjesto Sport to S znači Spust
Zanimljivo...u papirima od mercedesa pise u objasnjenju tih modova
C ... comfort
S ... standard
M ... manual
drug_profi
Posts: 65419 Joined: 16/07/2012 16:00
Post
by drug_profi » 22/04/2023 22:08
ebo li vas automatik...
Od amerikanaca napravio debile. Sad ce i od evropljana.
Evolution_IV
Posts: 20832 Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša
Post
by Evolution_IV » 22/04/2023 22:23
kraljevi, jedina fabrika koja je ponudila 7+R
mk ultra
Posts: 24032 Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak
Post
by mk ultra » 22/04/2023 22:31
drug_profi wrote: ↑ 22/04/2023 22:08
ebo li vas automatik...
Od amerikanaca napravio debile. Sad ce i od evropljana.
Najljepsa stvar na dunjaluku
drug_profi
Posts: 65419 Joined: 16/07/2012 16:00
Post
by drug_profi » 22/04/2023 22:35
mk ultra wrote: ↑ 22/04/2023 22:31
drug_profi wrote: ↑ 22/04/2023 22:08
ebo li vas automatik...
Od amerikanaca napravio debile. Sad ce i od evropljana.
Najljepsa stvar na dunjaluku
Ma vjerujem, ali zaglupljuje i onesposobljuje...
Kao i sve druge najbolje stvari na svijetu
kabal1337
Posts: 13446 Joined: 11/02/2012 21:08
Post
by kabal1337 » 22/04/2023 22:53
drug_profi wrote: ↑ 22/04/2023 22:35
mk ultra wrote: ↑ 22/04/2023 22:31
Najljepsa stvar na dunjaluku
Ma vjerujem, ali zaglupljuje i onesposobljuje...
Kao i sve druge najbolje stvari na svijetu
ne, vec omogucava mnostvu osoba koji ne znaju voziti da voze i tu nastaje problem.
drug_profi
Posts: 65419 Joined: 16/07/2012 16:00
Post
by drug_profi » 22/04/2023 22:58
kabal1337 wrote: ↑ 22/04/2023 22:53
drug_profi wrote: ↑ 22/04/2023 22:35
Ma vjerujem, ali zaglupljuje i onesposobljuje...
Kao i sve druge najbolje stvari na svijetu
ne, vec omogucava mnostvu osoba koji ne znaju voziti da voze i tu nastaje problem.
skrbavi-admin
Posts: 7109 Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia
Post
by skrbavi-admin » 23/04/2023 08:22
i vjecno pitanje kako je uspio kupiti auto od 100 000 maraka eura - a total-degenerik za voznju.....
mk ultra
Posts: 24032 Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak
Post
by mk ultra » 23/04/2023 08:32
Pravi turbo servis i sve radi a nema ni moment kljuc
skrbavi-admin
Posts: 7109 Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia
Post
by skrbavi-admin » 23/04/2023 08:44
primitivno da jebe rak raka - al sto oci vide ruke rade
.... ljudi naprave kalas u kovacnici jebote.....
samo da prijavim da meni oni sarafi sto drze skupa geometriju i usis meni nikad onako lako nisu isli - polomio sam nekoliko dosad
Tesnjak_91
Posts: 163 Joined: 27/11/2021 09:01
Post
by Tesnjak_91 » 23/04/2023 13:59
Zadnji put kad sam gume mjenjao, pregledam pločice od kočnica, i zamjenim sve, nove stavili, jutros mjenjam gume i vidim zadnja desna skoro potpuno istrošena (znači period manje od pola godine ili tako nešto), i mehaničar je to malo gledao i govori mi da je otišao kočioni cilindar. Jel' to jedan od osnovnih i glavnih simptoma kad je neravnomjerna potrošnja pločica?
Da napomenem jedna od rijetkih stvari kad sam auto uzeo je bilo da sam odmah promjenio jedan kočioni cilindar, al' zadnji lijevi je bio, sad je zadnji desni u pitanju, i isto je i tad bilo da je ta pločica baš dosta istrošenija bila od ostale 3.
Čini mi se da mi reče da će me to oko 100KM izaći za nov cilindar, jel' to ok cijena?
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556 Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:
Post
by bitanga_sa_otesa » 23/04/2023 13:59
kupio sam si novu alatku danas na autopijaci
NediM17
Posts: 26446 Joined: 05/11/2009 11:49
Post
by NediM17 » 23/04/2023 14:09
mk ultra wrote: ↑ 23/04/2023 08:32
Pravi turbo servis i sve radi a nema ni moment kljuc
Ovi su sad kod Bagramelija.
basicm
Posts: 11634 Joined: 16/01/2012 21:38
Post
by basicm » 23/04/2023 15:14
bitanga_sa_otesa wrote: ↑ 23/04/2023 13:59
kupio sam si novu alatku danas na autopijaci
Otkad kopirke radis?
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556 Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:
Post
by bitanga_sa_otesa » 23/04/2023 15:17
basicm wrote: ↑ 23/04/2023 15:14
Otkad kopirke radis?
ma to sam slikao na autopijaci kod covjeka
skrbavi-admin
Posts: 7109 Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia
Post
by skrbavi-admin » 23/04/2023 16:01
ja mislio kupio si sebi daljinski
Evolution_IV
Posts: 20832 Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša
Post
by Evolution_IV » 23/04/2023 16:16
bitanga_sa_otesa wrote: ↑ 23/04/2023 13:59
kupio sam si novu alatku danas na autopijaci
ja kako bi mi dobro dosla ova alatka za ove masine uhh
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556 Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:
Post
by bitanga_sa_otesa » 23/04/2023 16:29
skrbavi-admin wrote: ↑ 23/04/2023 16:01
ja mislio kupio si sebi daljinski
pa jeste ,to je kad ne mogu dohvatit obicnim cekicem
skrbavi-admin
Posts: 7109 Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia
Post
by skrbavi-admin » 23/04/2023 16:58
bitanga_sa_otesa wrote: ↑ 23/04/2023 16:29
skrbavi-admin wrote: ↑ 23/04/2023 16:01
ja mislio kupio si sebi daljinski
pa jeste ,to je kad ne mogu dohvatit obicnim cekicem
nemoj samo u glavu po djeci Saleme
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556 Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:
Post
by bitanga_sa_otesa » 23/04/2023 17:01
skrbavi-admin wrote: ↑ 23/04/2023 16:58
nemoj samo u glavu po djeci Saleme
skrbavi-admin
Posts: 7109 Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia
Post
by skrbavi-admin » 23/04/2023 17:08
Bosanski Bogart
i legenda.... strašna glumcina
pokoj mu duši bosanskoj.....
BTW ovakvog istog sam vozio prije 25 godina
Last edited by
skrbavi-admin on 23/04/2023 17:10, edited 1 time in total.
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556 Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:
Post
by bitanga_sa_otesa » 23/04/2023 17:10
skrbavi-admin wrote: ↑ 23/04/2023 17:08
Bosanski Bogart
i legenda.... strašna glumcina
pokoj mu duši bosanskoj.....
bozo bunjevac, legenda, nije bilo boljeg za uloge prave bosanske ljudine, koja danju radi k'o konj, a noću pije k'o smuk. a iza podne oboje.
skrbavi-admin
Posts: 7109 Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia
Post
by skrbavi-admin » 23/04/2023 17:11
bitanga_sa_otesa wrote: ↑ 23/04/2023 17:10
skrbavi-admin wrote: ↑ 23/04/2023 17:08
Bosanski Bogart
i legenda.... strašna glumcina
pokoj mu duši bosanskoj.....
bozo bunjevac, legenda, nije bilo boljeg za uloge prave bosanske ljudine, koja danju radi k'o konj, a noću pije k'o smuk. a iza podne oboje.
pjan kazu bolje glumio nego trijezan
drug_profi
Posts: 65419 Joined: 16/07/2012 16:00
Post
by drug_profi » 23/04/2023 19:47
bitanga_sa_otesa wrote: ↑ 23/04/2023 13:59
kupio sam si novu alatku danas na autopijaci
Ubjeđivač, kombinovani. To treba imati.