kaće taj jeti na raznju nakon sto si ga napLOTIJO? evo ja cu pive organizovat i sok za bitangu
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- skrbavi-admin
- Posts: 7108
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46377 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je l' ga opravio?
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#46378 Re: Pitamo Mehanicare ?
U prvu i pun gas. Ubuduće ne koči tako naglo.
- skrbavi-admin
- Posts: 7108
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46379 Re: Pitamo Mehanicare ?
kolko ja vidim oDkaćio se motor od vozila 
e kako je otaljigo bez tockova ne ynam rijet
e kako je otaljigo bez tockova ne ynam rijet
-
Nano22
- Posts: 182
- Joined: 06/07/2022 20:11
#46380 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo da se pohvalim da mi je napokon otisao i Plivajuci zamajac na 311k orginal zamajac, korpa, lamela.
passat 1.9 tdi 96kw

Koji onda uzet Sachs, luk ili valeo. Iskustva??
passat 1.9 tdi 96kw
Koji onda uzet Sachs, luk ili valeo. Iskustva??
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
-
Nano22
- Posts: 182
- Joined: 06/07/2022 20:11
#46382 Re: Pitamo Mehanicare ?
2001 godiste zaboravio napisat.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46383 Re: Pitamo Mehanicare ?
dobri vozaci bili za volanom 
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#46384 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni trohnuli na malom servisu ulje iz bureta i denkermanove/blue print filtere.
Hocel mu sta biti?

Pitam za jarana

Edit: da dodam, jaran mjenja to sve na 8-10 hiljada km.
Edit 2: evo sad mi pise
haj sto je iz bureta, nego neko nepoznato valvoline ulje? NIJE CASTROL???
Uzas
Hocel mu sta biti?
Pitam za jarana
Edit: da dodam, jaran mjenja to sve na 8-10 hiljada km.
Edit 2: evo sad mi pise
Uzas
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#46385 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako su ga kroz gazu sipali i ako je ok gradacija nece mu biti nistaQwerty1234 wrote: ↑19/04/2023 01:36 Meni trohnuli na malom servisu ulje iz bureta i denkermanove/blue print filtere.
Hocel mu sta biti?
Pitam za jarana
Edit: da dodam, jaran mjenja to sve na 8-10 hiljada km.
Edit 2: evo sad mi pisehaj sto je iz bureta, nego neko nepoznato valvoline ulje? NIJE CASTROL???
![]()
Uzas![]()
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#46386 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja bi to dva put provjerio.
Raspitaj se po forumima,sta ce raja reci.
Da nije užeglo,ili datum proizvodnje 2020ta?
Raspitaj se po forumima,sta ce raja reci.
Da nije užeglo,ili datum proizvodnje 2020ta?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#46387 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma za jarana, u audija mu gruhnuli ulje od uštipaka 
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#46388 Re: Pitamo Mehanicare ?
Valvoline syn power 5w30, XL-III C3...RagibUzoriti wrote: ↑19/04/2023 08:00 Ja bi to dva put provjerio.
Raspitaj se po forumima,sta ce raja reci.
Da nije užeglo,ili datum proizvodnje 2020ta?
Za gazu ne znam, trazicemo im
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#46389 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako gaza nije bila sterilna...jarane ja bih dobro,dobro razmislio sta je sledeci korak...Qwerty1234 wrote: ↑19/04/2023 13:14Valvoline syn power 5w30, XL-III C3...RagibUzoriti wrote: ↑19/04/2023 08:00 Ja bi to dva put provjerio.
Raspitaj se po forumima,sta ce raja reci.
Da nije užeglo,ili datum proizvodnje 2020ta?
Za gazu ne znam, trazicemo im![]()
![]()
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#46390 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad spominje lamelu, kvacilo i to, kako znate da li je otislo nesto od toga. Recimo kod mene se kvacilo odvaja visoko od prvog dana ali nema proklizavanja u brzinama koliko sam primjetio.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#46391 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo naprskaš Octenisept u posudu sa uljem i riješen problem, name brige.RagibUzoriti wrote: ↑19/04/2023 15:04Ako gaza nije bila sterilna...jarane ja bih dobro,dobro razmislio sta je sledeci korak...Qwerty1234 wrote: ↑19/04/2023 13:14
Valvoline syn power 5w30, XL-III C3...
Za gazu ne znam, trazicemo im![]()
![]()
https://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupst ... na-za-kozu
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#46392 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma kod mog starog na golfu 4 zamajac se čuo 7-8 godina, i druk ležaj, majstor mu rekao da ništa ne mjenja i stvarno eto toliko izdržao bez ikakvih problema, a stari ne vozi "divlje" već normala, na kraju ga zamjenuo bezveze, vjerovatno je tako mogao još gurati, lamela nije proklizivala ništa samo taj zvuk

-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#46393 Re: Pitamo Mehanicare ?
HahhaRagibUzoriti wrote: ↑19/04/2023 15:04Ako gaza nije bila sterilna...jarane ja bih dobro,dobro razmislio sta je sledeci korak...Qwerty1234 wrote: ↑19/04/2023 13:14
Valvoline syn power 5w30, XL-III C3...
Za gazu ne znam, trazicemo im![]()
![]()
Bez zezancije.
2 ponude za mali servis iz unitradea dobijem, obje sa svim filterima
240 KM castrol i bosh filteri
190 valvoline i dekerman/blueprint
S obzirom da cu preci 8000 km do kraja ljeta jer imam neku turneju kontam sto da ne, za 4 mjeseca cemo ponovit sve
A daleko od toga da je Valvoline lose ulje...
- skrbavi-admin
- Posts: 7108
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46394 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo Dobbermann filteri i Quratz ulje- oni grizu cestice i pretvaraju u obnovljive izvore energije a auto dobije šeset posto više brzine u obrtajima...... madein dojcland
-
Nano22
- Posts: 182
- Joined: 06/07/2022 20:11
#46395 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čitavo auto trese koliko se okrece zamajac jer nema vise ono svoje sto priguši vibracije.Juka Jebach wrote: ↑19/04/2023 15:19 Kad spominje lamelu, kvacilo i to, kako znate da li je otislo nesto od toga. Recimo kod mene se kvacilo odvaja visoko od prvog dana ali nema proklizavanja u brzinama koliko sam primjetio.
Na rucici mjenjaca vidis kako se trese ko budala.
Drugačiji zvuk motora pri radu ili dodavanju gasa.
Meni je se desilo i to da nece iz 6 ni u koju brzinu ubacit dok nisam spustio do 30-40 na sat.
Papučica kvačila isto vibrira puno.
Kad gasis auto motor strese malo duze od gasenja.
Il kad palis auto nekad cujes kako nesto udari od motora.
Uzeo sam Sachs zamajac i set kvacila pa cemo vidit.
Last edited by Nano22 on 19/04/2023 16:06, edited 1 time in total.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#46396 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ga pustis na stangasu da se vozi dernja se neki metal od metal ....
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#46397 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo nek je redovnoskrbavi-admin wrote: ↑19/04/2023 15:42 samo Dobbermann filteri i Quratz ulje- oni grizu cestice i pretvaraju u obnovljive izvore energije a auto dobije šeset posto više brzine u obrtajima...... madein dojcland
Bolje i ova kombo nego castrol LL na 30k, u to sam uvjeren.
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#46398 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta je reci za ovo
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46399 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ili je pukla svjetloprovodna plastika ili dioda desna je riknula. Skini tu masku pa ćeš vidjeti.
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#46400 Re: Pitamo Mehanicare ?
radi dioad, samo kada se udari ili okrene ovaj zadnji kolut sto podesava gdje ce da puse ali na svakom novom paljenju bude ugasena
