Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46376 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

iceman ze wrote: 18/04/2023 08:39 Kad proĆitam na forumu, trosi ulje, lampica, treba nadOlit'

Isto da me J.C V Damme maegerijem u stomak odalami :mrgreen:
kaće taj jeti na raznju nakon sto si ga napLOTIJO? evo ja cu pive organizovat i sok za bitangu
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46377 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Je l' ga opravio?
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#46378 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/04/2023 18:31 nesto mi se oDkaĆilo,sta sad da radim???

Image
U prvu i pun gas. Ubuduće ne koči tako naglo.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46379 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

kolko ja vidim oDkaćio se motor od vozila :mrgreen:

e kako je otaljigo bez tockova ne ynam rijet :lol:
Nano22
Posts: 182
Joined: 06/07/2022 20:11

#46380 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nano22 »

Evo da se pohvalim da mi je napokon otisao i Plivajuci zamajac na 311k orginal zamajac, korpa, lamela.
passat 1.9 tdi 96kw :mrgreen: 8)

Koji onda uzet Sachs, luk ili valeo. Iskustva??
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46381 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Nano22 wrote: 18/04/2023 15:22 Evo da se pohvalim da mi je napokon otisao i Plivajuci zamajac na 311k orginal zamajac, korpa, lamela.
passat 1.9 tdi 96kw :mrgreen: 8)
Dobra cifra.
Na ovim mladjim se cesto dosta ranije javi.
Nano22
Posts: 182
Joined: 06/07/2022 20:11

#46382 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nano22 »

kravamuzara wrote: 18/04/2023 15:30
Nano22 wrote: 18/04/2023 15:22 Evo da se pohvalim da mi je napokon otisao i Plivajuci zamajac na 311k orginal zamajac, korpa, lamela.
passat 1.9 tdi 96kw :mrgreen: 8)
Dobra cifra.
Na ovim mladjim se cesto dosta ranije javi.
2001 godiste zaboravio napisat. :mrgreen: :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46383 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

dobri vozaci bili za volanom 8-)
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#46384 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Meni trohnuli na malom servisu ulje iz bureta i denkermanove/blue print filtere.

Hocel mu sta biti? 😵😵

Pitam za jarana 😂😂

Edit: da dodam, jaran mjenja to sve na 8-10 hiljada km.

Edit 2: evo sad mi pise :mrgreen: haj sto je iz bureta, nego neko nepoznato valvoline ulje? NIJE CASTROL??? :cry:

Uzas :lol:
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#46385 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Qwerty1234 wrote: 19/04/2023 01:36 Meni trohnuli na malom servisu ulje iz bureta i denkermanove/blue print filtere.

Hocel mu sta biti? 😵😵

Pitam za jarana 😂😂

Edit: da dodam, jaran mjenja to sve na 8-10 hiljada km.

Edit 2: evo sad mi pise :mrgreen: haj sto je iz bureta, nego neko nepoznato valvoline ulje? NIJE CASTROL??? :cry:

Uzas :lol:
Ako su ga kroz gazu sipali i ako je ok gradacija nece mu biti nista
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#46386 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Ja bi to dva put provjerio.

Raspitaj se po forumima,sta ce raja reci.

Da nije užeglo,ili datum proizvodnje 2020ta?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46387 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Ma za jarana, u audija mu gruhnuli ulje od uštipaka :D
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#46388 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

RagibUzoriti wrote: 19/04/2023 08:00 Ja bi to dva put provjerio.

Raspitaj se po forumima,sta ce raja reci.

Da nije užeglo,ili datum proizvodnje 2020ta?
Valvoline syn power 5w30, XL-III C3...
Za gazu ne znam, trazicemo im :roll: :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#46389 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Qwerty1234 wrote: 19/04/2023 13:14
RagibUzoriti wrote: 19/04/2023 08:00 Ja bi to dva put provjerio.

Raspitaj se po forumima,sta ce raja reci.

Da nije užeglo,ili datum proizvodnje 2020ta?
Valvoline syn power 5w30, XL-III C3...
Za gazu ne znam, trazicemo im :roll: :D
Ako gaza nije bila sterilna...jarane ja bih dobro,dobro razmislio sta je sledeci korak...
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#46390 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

Kad spominje lamelu, kvacilo i to, kako znate da li je otislo nesto od toga. Recimo kod mene se kvacilo odvaja visoko od prvog dana ali nema proklizavanja u brzinama koliko sam primjetio.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#46391 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

RagibUzoriti wrote: 19/04/2023 15:04
Qwerty1234 wrote: 19/04/2023 13:14

Valvoline syn power 5w30, XL-III C3...
Za gazu ne znam, trazicemo im :roll: :D
Ako gaza nije bila sterilna...jarane ja bih dobro,dobro razmislio sta je sledeci korak...
Samo naprskaš Octenisept u posudu sa uljem i riješen problem, name brige.

https://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupst ... na-za-kozu
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#46392 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Ma kod mog starog na golfu 4 zamajac se čuo 7-8 godina, i druk ležaj, majstor mu rekao da ništa ne mjenja i stvarno eto toliko izdržao bez ikakvih problema, a stari ne vozi "divlje" već normala, na kraju ga zamjenuo bezveze, vjerovatno je tako mogao još gurati, lamela nije proklizivala ništa samo taj zvuk :D :D
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#46393 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

RagibUzoriti wrote: 19/04/2023 15:04
Qwerty1234 wrote: 19/04/2023 13:14

Valvoline syn power 5w30, XL-III C3...
Za gazu ne znam, trazicemo im :roll: :D
Ako gaza nije bila sterilna...jarane ja bih dobro,dobro razmislio sta je sledeci korak...
Hahha


Bez zezancije.
2 ponude za mali servis iz unitradea dobijem, obje sa svim filterima
240 KM castrol i bosh filteri
190 valvoline i dekerman/blueprint

S obzirom da cu preci 8000 km do kraja ljeta jer imam neku turneju kontam sto da ne, za 4 mjeseca cemo ponovit sve :D

A daleko od toga da je Valvoline lose ulje...
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46394 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

samo Dobbermann filteri i Quratz ulje- oni grizu cestice i pretvaraju u obnovljive izvore energije a auto dobije šeset posto više brzine u obrtajima...... madein dojcland
Nano22
Posts: 182
Joined: 06/07/2022 20:11

#46395 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nano22 »

Juka Jebach wrote: 19/04/2023 15:19 Kad spominje lamelu, kvacilo i to, kako znate da li je otislo nesto od toga. Recimo kod mene se kvacilo odvaja visoko od prvog dana ali nema proklizavanja u brzinama koliko sam primjetio.
Čitavo auto trese koliko se okrece zamajac jer nema vise ono svoje sto priguši vibracije.
Na rucici mjenjaca vidis kako se trese ko budala.
Drugačiji zvuk motora pri radu ili dodavanju gasa.
Meni je se desilo i to da nece iz 6 ni u koju brzinu ubacit dok nisam spustio do 30-40 na sat.
Papučica kvačila isto vibrira puno.
Kad gasis auto motor strese malo duze od gasenja.
Il kad palis auto nekad cujes kako nesto udari od motora.

Uzeo sam Sachs zamajac i set kvacila pa cemo vidit. :thumbup:
Last edited by Nano22 on 19/04/2023 16:06, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46396 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Ako ga pustis na stangasu da se vozi dernja se neki metal od metal ....
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#46397 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

skrbavi-admin wrote: 19/04/2023 15:42 samo Dobbermann filteri i Quratz ulje- oni grizu cestice i pretvaraju u obnovljive izvore energije a auto dobije šeset posto više brzine u obrtajima...... madein dojcland
Samo nek je redovno

Bolje i ova kombo nego castrol LL na 30k, u to sam uvjeren.
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#46398 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »



Sta je reci za ovo
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46399 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Ili je pukla svjetloprovodna plastika ili dioda desna je riknula. Skini tu masku pa ćeš vidjeti.
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#46400 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

radi dioad, samo kada se udari ili okrene ovaj zadnji kolut sto podesava gdje ce da puse ali na svakom novom paljenju bude ugasena
Post Reply