Tako je kod mene bilo, pogotovo kad se iskljucujem sa autoputa za Vogoscu. Nesto slicno kao tup tup tup tup samo. Probaj malo zagrijati kocenjem lezaj, pa u krivinu trebao bi se cuti jos glasnije.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46076 Re: Pitamo Mehanicare ?
Last edited by kabal1337 on 09/04/2023 16:45, edited 1 time in total.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#46077 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko se sjećam Snr da je bio
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46078 Re: Pitamo Mehanicare ?
SNR je jedno veliko smece.
Prednji lijevi mi je bio SNR
Kupio druge rukavce/ glavcine isto lijeva strana SNR se osjetila da je losija. SNR je oem za a1/polo/fabia/ ibiza platformu naprijed.
Stavio SKF slusa za sad.
Mizerno koliko malo masti stavljaju u nove lezajeve.
Prednji lijevi mi je bio SNR
Kupio druge rukavce/ glavcine isto lijeva strana SNR se osjetila da je losija. SNR je oem za a1/polo/fabia/ ibiza platformu naprijed.
Stavio SKF slusa za sad.
Mizerno koliko malo masti stavljaju u nove lezajeve.
Last edited by kabal1337 on 09/04/2023 16:49, edited 1 time in total.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#46079 Re: Pitamo Mehanicare ?
Što znači da je velika šansa da je govno prozujalo nakon godinekabal1337 wrote: ↑09/04/2023 16:47 SNR je jedno veliko smece.
Prednji lijevi mi je bio SNR
Kupio drugi rukavac/ glavcine isto lijeva strana SNR se osjetila da je losija. SNR je oem za a1/polo/fabia/ ibiza platformu naprijed.
Stavio SKF slusa za sad.
Mizerno koliko malo masti stavljaju u nove lezajeve.
- skrbavi-admin
- Posts: 7095
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46080 Re: Pitamo Mehanicare ?
Leon16v wrote: ↑09/04/2023 16:48Što znači da je velika šansa da je govno prozujalo nakon godinekabal1337 wrote: ↑09/04/2023 16:47 SNR je jedno veliko smece.
Prednji lijevi mi je bio SNR
Kupio drugi rukavac/ glavcine isto lijeva strana SNR se osjetila da je losija. SNR je oem za a1/polo/fabia/ ibiza platformu naprijed.
Stavio SKF slusa za sad.
Mizerno koliko malo masti stavljaju u nove lezajeve.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46081 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#46082 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kupio FAG zadnji lezaj za SX4, kad u kutiji NTN. 
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46083 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma FAG, SKF
Ne znam kakav je FAI i on pise da je Japan navodno
Ne znam kakav je FAI i on pise da je Japan navodno
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#46084 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sad ce ti biti NTN made in Konjic.Evolution_IV wrote: ↑09/04/2023 17:05e jbg..
@kabal1337
jebem li ga i meni su po katalogu NTN lezajevi svi, doduse made in japan...
mozda je velika razlika izmedju SNR i NTN iako su ista firma, ne znam...dosta majstora preporucuje FAG![]()
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#46085 Re: Pitamo Mehanicare ?
I jos jedno pitanje. Mora li se raditi spura poslije zamjene lezaja?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46086 Re: Pitamo Mehanicare ?
mora,moraju se i gume balansirati .
- konektovan
- Posts: 51386
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46087 Re: Pitamo Mehanicare ?
I mali servis uraditi obavezno... 
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#46088 Re: Pitamo Mehanicare ?
I zamijeniti zrak u gumama.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#46089 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mali servis vec odradjen, ljetni set stavljen ima 20 dana.
Ostala jedino spura nakon zamjene lezaja.
Ostala jedino spura nakon zamjene lezaja.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46090 Re: Pitamo Mehanicare ?
svaka cast, da ja narucim sebi da imam u steku ovih made in japan? po 30KM na onoj stranici orginalniOptimist wrote: ↑09/04/2023 17:28Sad ce ti biti NTN made in Konjic.Evolution_IV wrote: ↑09/04/2023 17:05
e jbg..
@kabal1337
jebem li ga i meni su po katalogu NTN lezajevi svi, doduse made in japan...
mozda je velika razlika izmedju SNR i NTN iako su ista firma, ne znam...dosta majstora preporucuje FAG![]()
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#46091 Re: Pitamo Mehanicare ?
@prankster
Je li proradio bmw?
Fkt me zanima sta je jer nije do zamjene klapni, jedino da je neko totalno nestrucan radio, a sumnjam da im je prvi auto
Je li proradio bmw?
Fkt me zanima sta je jer nije do zamjene klapni, jedino da je neko totalno nestrucan radio, a sumnjam da im je prvi auto
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#46092 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam kolegu koji sto 5 drugih radi radi sam. Ovo nisam upratio.. (pricu o zavarivanju), acetonom ocisti, pripremi.
Ne zavidim mu (kolegi) ni sekundu. Zmaj covjek.

Na slici nosac blatobrana, sta drugo da napisem nego umjetnik.
Nema veze sa kojim materijalom radi inox, zeljezo, aluminijum.
Aluminium tu mu var jos deset puta bolje izgleda.
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#46093 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šta bi mu moglo bit...
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#46094 Re: Pitamo Mehanicare ?
Loše gorivo. Ford ko pišta.
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#46096 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cisti DPF
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#46097 Re: Pitamo Mehanicare ?
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#46098 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako si rijesio mozemo li znati kako, a ako nisi ja bih se vratio na ovo “softwerski”. Imas dpf, imas egr, samo klapne nemas. Mogao si ostaviti motor klapni da vrti u prazno sa original mapom.prankster wrote: ↑06/04/2023 03:06 525d xdrive f10 160kW
Nakon ukidanja klapni fizicki i softwerski auto ide 10-15% slabije. Ne radi dobro kickdown i nema bas onog ispaljivanja pogotovo na manjim obrtajima...vuce on relativno dobro ali ubrzava samo linearno, bez tog trenutka kad uradi kickdown i napuni. Sad je i malo bucniji nego prije. Dijagnostika kaze nema gresaka, svi parametri uredni. DPF ociscen.
Prije toga je bio poprilicno agresivan, cak i kad vozim 100-120 i stisnem gas do kraja, kickdown se bas osjeti i izvuce. Klapne su ukinute jer je ustanovljeno na redovnom servisu da su u losem stanju iako je auto isao pravo dobro tada.
Sta bi jos moglo biti? Vozio sam vec jednom majstoru, kaze da obe turbine pune i da ne vidi na prvu nikakav problem.
Te mape su jedno veliko zlo ako ih ne radi neko ko konta stvari.
-
Helios
- Posts: 160
- Joined: 06/03/2022 12:59
#46099 Re: Pitamo Mehanicare ?
Polo 1.4 benzin 2011 Dsg automat,u strani ne stoji vec ode nazad prilikom kretanja,sta je problem do cega je,ima li caka.
- B6Redhell
- Posts: 7813
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46100 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ode malo nazad. To je normalno. Ipak dsg nije ko klasnicni automatik…
