Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#46076 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Optimist wrote: 09/04/2023 16:37 Morat cu do mehanicara da pogleda. Interesantno da se bas nista ne cuje pri normalnoj voznji. Samo lad motam udesno na autoputu, i kad je pritisak na prednji lijevi tocak.
Tako je kod mene bilo, pogotovo kad se iskljucujem sa autoputa za Vogoscu. Nesto slicno kao tup tup tup tup samo. Probaj malo zagrijati kocenjem lezaj, pa u krivinu trebao bi se cuti jos glasnije.
Last edited by kabal1337 on 09/04/2023 16:45, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46077 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Evolution_IV wrote: 09/04/2023 16:42 Sta si metno?
Koliko se sjećam Snr da je bio
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#46078 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

SNR je jedno veliko smece.
Prednji lijevi mi je bio SNR
Kupio druge rukavce/ glavcine isto lijeva strana SNR se osjetila da je losija. SNR je oem za a1/polo/fabia/ ibiza platformu naprijed.
Stavio SKF slusa za sad.
Mizerno koliko malo masti stavljaju u nove lezajeve.
Last edited by kabal1337 on 09/04/2023 16:49, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46079 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

kabal1337 wrote: 09/04/2023 16:47 SNR je jedno veliko smece.
Prednji lijevi mi je bio SNR
Kupio drugi rukavac/ glavcine isto lijeva strana SNR se osjetila da je losija. SNR je oem za a1/polo/fabia/ ibiza platformu naprijed.
Stavio SKF slusa za sad.
Mizerno koliko malo masti stavljaju u nove lezajeve.
Što znači da je velika šansa da je govno prozujalo nakon godine
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46080 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Leon16v wrote: 09/04/2023 16:48
kabal1337 wrote: 09/04/2023 16:47 SNR je jedno veliko smece.
Prednji lijevi mi je bio SNR
Kupio drugi rukavac/ glavcine isto lijeva strana SNR se osjetila da je losija. SNR je oem za a1/polo/fabia/ ibiza platformu naprijed.
Stavio SKF slusa za sad.
Mizerno koliko malo masti stavljaju u nove lezajeve.
Što znači da je velika šansa da je govno prozujalo nakon godine
:thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46081 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Leon16v wrote: 09/04/2023 16:44
Evolution_IV wrote: 09/04/2023 16:42 Sta si metno?
Koliko se sjećam Snr da je bio
e jbg..

@kabal1337

jebem li ga i meni su po katalogu NTN lezajevi svi, doduse made in japan...

mozda je velika razlika izmedju SNR i NTN iako su ista firma, ne znam...dosta majstora preporucuje FAG :)
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46082 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Kupio FAG zadnji lezaj za SX4, kad u kutiji NTN. :-D
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#46083 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ma FAG, SKF
Ne znam kakav je FAI i on pise da je Japan navodno
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#46084 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Evolution_IV wrote: 09/04/2023 17:05
Leon16v wrote: 09/04/2023 16:44
Koliko se sjećam Snr da je bio
e jbg..

@kabal1337

jebem li ga i meni su po katalogu NTN lezajevi svi, doduse made in japan...

mozda je velika razlika izmedju SNR i NTN iako su ista firma, ne znam...dosta majstora preporucuje FAG :)
Sad ce ti biti NTN made in Konjic.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#46085 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

kabal1337 wrote: 09/04/2023 16:44
Optimist wrote: 09/04/2023 16:37 Morat cu do mehanicara da pogleda. Interesantno da se bas nista ne cuje pri normalnoj voznji. Samo lad motam udesno na autoputu, i kad je pritisak na prednji lijevi tocak.
Tako je kod mene bilo, pogotovo kad se iskljucujem sa autoputa za Vogoscu. Nesto slicno kao tup tup tup tup samo. Probaj malo zagrijati kocenjem lezaj, pa u krivinu trebao bi se cuti jos glasnije.
I jos jedno pitanje. Mora li se raditi spura poslije zamjene lezaja?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46086 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mora,moraju se i gume balansirati .
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46087 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

I mali servis uraditi obavezno... :mrgreen:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46088 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

I zamijeniti zrak u gumama.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#46089 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Mali servis vec odradjen, ljetni set stavljen ima 20 dana.
Ostala jedino spura nakon zamjene lezaja. :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46090 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 09/04/2023 17:28
Evolution_IV wrote: 09/04/2023 17:05

e jbg..

@kabal1337

jebem li ga i meni su po katalogu NTN lezajevi svi, doduse made in japan...

mozda je velika razlika izmedju SNR i NTN iako su ista firma, ne znam...dosta majstora preporucuje FAG :)
Sad ce ti biti NTN made in Konjic.
svaka cast, da ja narucim sebi da imam u steku ovih made in japan? po 30KM na onoj stranici orginalni :lol: :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46091 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

@prankster

Je li proradio bmw?
Fkt me zanima sta je jer nije do zamjene klapni, jedino da je neko totalno nestrucan radio, a sumnjam da im je prvi auto
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#46092 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

muha_sa wrote: 02/04/2023 12:51
kabal1337 wrote: 02/04/2023 12:47

Eh da sam znao da je bolje lamelnim diskom/ smirglom ocistit bi. Hvala na savjetu.
Ne možeš četkom skinut--zajeban je i oksid a kamli neki premaz :-)
Ako imate autogeni obavezno zagrijat prirubnicu i laganini--ima da bude :thumbup:
Imam kolegu koji sto 5 drugih radi radi sam. Ovo nisam upratio.. (pricu o zavarivanju), acetonom ocisti, pripremi.
Ne zavidim mu (kolegi) ni sekundu. Zmaj covjek.

Image

Na slici nosac blatobrana, sta drugo da napisem nego umjetnik.
Nema veze sa kojim materijalom radi inox, zeljezo, aluminijum.

Aluminium tu mu var jos deset puta bolje izgleda.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#46093 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Šta bi mu moglo bit... :mrgreen:

Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#46094 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Loše gorivo. Ford ko pišta.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#46095 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Leo
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46096 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

drug_profi wrote: 09/04/2023 22:59 Šta bi mu moglo bit... :mrgreen:

Cisti DPF
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46097 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

Leon16v wrote: 09/04/2023 16:40
Optimist wrote: 09/04/2023 16:37 Morat cu do mehanicara da pogleda. Interesantno da se bas nista ne cuje pri normalnoj voznji. Samo lad motam udesno na autoputu, i kad je pritisak na prednji lijevi tocak.
Ma ležaj...
Meni je problem što je zvuk i po ravnom i u krvini, pa ne mogu skontat koja je strana :-)
Mozda zadnji 😁 mozda u mjenjacu
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#46098 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

prankster wrote: 06/04/2023 03:06 525d xdrive f10 160kW
Nakon ukidanja klapni fizicki i softwerski auto ide 10-15% slabije. Ne radi dobro kickdown i nema bas onog ispaljivanja pogotovo na manjim obrtajima...vuce on relativno dobro ali ubrzava samo linearno, bez tog trenutka kad uradi kickdown i napuni. Sad je i malo bucniji nego prije. Dijagnostika kaze nema gresaka, svi parametri uredni. DPF ociscen.
Prije toga je bio poprilicno agresivan, cak i kad vozim 100-120 i stisnem gas do kraja, kickdown se bas osjeti i izvuce. Klapne su ukinute jer je ustanovljeno na redovnom servisu da su u losem stanju iako je auto isao pravo dobro tada.
Sta bi jos moglo biti? Vozio sam vec jednom majstoru, kaze da obe turbine pune i da ne vidi na prvu nikakav problem.
Ako si rijesio mozemo li znati kako, a ako nisi ja bih se vratio na ovo “softwerski”. Imas dpf, imas egr, samo klapne nemas. Mogao si ostaviti motor klapni da vrti u prazno sa original mapom.
Te mape su jedno veliko zlo ako ih ne radi neko ko konta stvari.
Helios
Posts: 160
Joined: 06/03/2022 12:59

#46099 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Helios »

Polo 1.4 benzin 2011 Dsg automat,u strani ne stoji vec ode nazad prilikom kretanja,sta je problem do cega je,ima li caka.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#46100 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Ako ode malo nazad. To je normalno. Ipak dsg nije ko klasnicni automatik…
Post Reply