Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4576 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

Obi Wan Bosnian wrote:
Lincoln-Burrows wrote: On odcjepljenje RS ima u planu sa i bez Trećeg
Ali Dodik se bori i zalaže za stvaranje trećeg. Dakle, Dodik smatra da će se RS lakše odcjepiti ako se stvori treći. A Dodik nije glup i ne priča samo svoj stav već stav Beograda koji isto tako smatra da će stvaranje trećeg pomoći odcjepljenju RS-a.

I u pravu su. Sve dok postoji multietnički entitet (Federacija BiH) velikosrpska politika neće moći potegnuti projekat odcjepljenja RS-a jer taj posao je moguće uraditi samo ako svaki od konstitutivnih naroda teritorijalizuje svoju konstitutivnost to jest prenese je sa naroda na entitet.

Danas je svaki narod konstititutivan na cijelom teritoriju BiH isključivo zbog postojanja Federacije BiH. Uostalom, i ti to znaš jer jasno je i tebi da bi stvaranjem trećeg entiteta prestala potreba za kvotama kao elementima zaštite konstitutivnih naroda. Time bi prestala i upotreba institucije "pripadnika" kao instrumenta konstitutivnosti. Ili što bi vi rekli "može biti Mujo Mujić (ne mora biti Hrvat) ali da je naš predstavnik". I zaista bi tako bilo. Kvote bi se eliminisale i imali bi tri građanska entiteta pri čemu bi entiteti preuzeli konstitutivnost od naroda. A ako su entiteti konstitutivni onda dobijamo situaciju iz Jugoslavije gdje su republike bile konstitutivne i na osnovu toga dobile nezavisnost.

Dakle, da ti pojednostavim i skratim: Cilj Dodika je stvaranje trećeg čime bi konstitutivnost sa naroda prešla na entitete koji bi time bili u boljoj poziciji da se odcjepe.
Pa to da konstitutivnost pređe sa naroda na entitete je i potrebno,
samo što se ne slažem da to ima veze sa odvajanjem RS.
Također bi se rješila presuda Sejdić Finci a i presuda ustavnog suda.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#4577 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Lincoln-Burrows wrote: Pa to da konstitutivnost pređe sa naroda na entitete je i potrebno,
samo što se ne slažem da to ima veze sa odvajanjem RS.
Također bi se rješila presuda Sejdić Finci a i presuda ustavnog suda.
Rješila bi se i BiH. Svoga postojanja. A to bi dovelo do nestanka Bošnjaka kao samostalnog političkog faktora (biološki bi donekle opstali vjerovatno). Jer Bošnjaci stješnjeni na 33% u dvije enklave potpuno okružene nemaju nikakve šanse da vode bilo kakvu nezavisnu/suverenu politiku. Mogu samo biti vazal bilo istočnih bilo zapadnih susjeda. A nismo za to izginuli i nismo za to izgubili 25 godina.

Subjekte koji formiraju državu nazivamo konstitutivnim ili državotvornim subjektima. Recimo u slučaju druge Jugoslavije kao konstitutivni subjekti definisane su Republike pa su zato u određenom trenutku i mogle napustiti Jugoslaviju.

U slučaju BiH konstitutivni subjekti su narodi Bošnjaci, Srbi i Hrvati još od ZAVNOBIH-a kada je država i konstituirana. BiH se do sada nije mogla raspasti jer konstitutivni subjekti nemaju svoju definisanu teritoriju već su prisutni na cijelom teritoriju BiH izmješani. Ako se umjesto naroda kao konstitutivni subjekti definišu entiteti koji imaju definisanu teritoriju onda se i oni mogu odvojiti isto kao što su onomad uradile republike Jugoslavije.

Zato iz RS-a konstantno trube da su entiteti konstitutivni subjekti. Ali nisu jer BiH nije nastala u Daytonu već u ZAVNOBIH-u. Daytonski sporazum jasno naglašava kontinuitet postojanja BiH a entiteti su navedeni kao novo unutrašnje uređenje a ne kao konstitutivni subjekti. Ali ako se napravi novi sporazum kojim će svaki konstitutivni narod dobiti entitet time će se praktično konstitutivnost sa naroda prenjeti na entitete. To bi bila snažna osnova za raspad zemlje. A raspad BiH nikako ne odgovara Hrvatskoj. Odgovara samo Srbiji.

Dakle, treći entitet je velikosrpski projekat bez ikakve sumnje.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4578 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

Obi Wan Bosnian wrote:
Lincoln-Burrows wrote: Pa to da konstitutivnost pređe sa naroda na entitete je i potrebno,
samo što se ne slažem da to ima veze sa odvajanjem RS.
Također bi se rješila presuda Sejdić Finci a i presuda ustavnog suda.
Rješila bi se i BiH. Svoga postojanja. A to bi dovelo do nestanka Bošnjaka kao samostalnog političkog faktora (biološki bi donekle opstali vjerovatno). Jer Bošnjaci stješnjeni na 33% u dvije enklave potpuno okružene nemaju nikakve šanse da vode bilo kakvu nezavisnu/suverenu politiku. Mogu samo biti vazal bilo istočnih bilo zapadnih susjeda. A nismo za to izginuli i nismo za to izgubili 25 godina.

Subjekte koji formiraju državu nazivamo konstitutivnim ili državotvornim subjektima. Recimo u slučaju druge Jugoslavije kao konstitutivni subjekti definisane su Republike pa su zato u određenom trenutku i mogle napustiti Jugoslaviju.

U slučaju BiH konstitutivni subjekti su narodi Bošnjaci, Srbi i Hrvati još od ZAVNOBIH-a kada je država i konstituirana. BiH se do sada nije mogla raspasti jer konstitutivni subjekti nemaju svoju definisanu teritoriju već su prisutni na cijelom teritoriju BiH izmješani. Ako se umjesto naroda kao konstitutivni subjekti definišu entiteti koji imaju definisanu teritoriju onda se i oni mogu odvojiti isto kao što su onomad uradile republike Jugoslavije.

Zato iz RS-a konstantno trube da su entiteti konstitutivni subjekti. Ali nisu jer BiH nije nastala u Daytonu već u ZAVNOBIH-u. Daytonski sporazum jasno naglašava kontinuitet postojanja BiH a entiteti su navedeni kao novo unutrašnje uređenje a ne kao konstitutivni subjekti. Ali ako se napravi novi sporazum kojim će svaki konstitutivni narod dobiti entitet time će se praktično konstitutivnost sa naroda prenjeti na entitete. To bi bila snažna osnova za raspad zemlje. A raspad BiH nikako ne odgovara Hrvatskoj. Odgovara samo Srbiji.

Dakle, treći entitet je velikosrpski projekat bez ikakve sumnje.
Vrtimo se u krug i nije baš da će doći do zajedničkog riješenja ali evo da
predložim izbornu jedinicu za Hrvate a konstitutivni narodi i dalje ostaju
konstitutivni ako tako želiš, meni to nije važno. Iz te jedinice bi se popunjavao Dom naroda
i član predsjedništva. Mislim da takav prijedlog ima i HNS a koliko znam ima
i nekih drugih prijedloga samo ti drugi prijedlozi ne rješavaju ovu presudu ustavnog suda i SF t.j.
rješavaju presudu ustavnog suda a ne rješavaju Sejdić Finci.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#4579 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Lincoln-Burrows wrote: Vrtimo se u krug i nije baš da će doći do zajedničkog riješenja ali evo da
predložim izbornu jedinicu za Hrvate a konstitutivni narodi i dalje ostaju
konstitutivni ako tako želiš, meni to nije važno.
Tri su problema sa izbornom jedinicom:

1. Psihološki zapišava teritoriju i pravi osnovu za treći entitet

2. 20% stanovništva Federacije dobija istu političku moć kao i 80% stanovništva Federacije iako tih 20% puni budžet 4 puna manje nego tih 80%. Ovo je klasični aparthejd.

3. Bošnjaci i Ostali koji su zajedno 55% stanovništva BiH dobijaju samo 33% vlasti u državi. Srbi i Hrvati koji su zajedno 45% stanovništva zajedno bi imali 66% vlasti i potpuno kontrolu nad Bošnjacima. Dakle Bošnjaci nemaju nikakvu suverenost i potpuno je uzalud izgubljeno toliko života i podnesene tolike žrtve. Mogli smo onda ostati u SRJ i da ne ginemo đaba i da nam se ne uništava zemlja đaba.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4580 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

Obi Wan Bosnian wrote:
Lincoln-Burrows wrote: Vrtimo se u krug i nije baš da će doći do zajedničkog riješenja ali evo da
predložim izbornu jedinicu za Hrvate a konstitutivni narodi i dalje ostaju
konstitutivni ako tako želiš, meni to nije važno.
Tri su problema sa izbornom jedinicom:

1. Psihološki zapišava teritoriju i pravi osnovu za treći entitet

2. 20% stanovništva Federacije dobija istu političku moć kao i 80% stanovništva Federacije iako tih 20% puni budžet 4 puna manje nego tih 80%. Ovo je klasični aparthejd.

3. Bošnjaci i Ostali koji su zajedno 55% stanovništva BiH dobijaju samo 33% vlasti u državi. Srbi i Hrvati koji su zajedno 45% stanovništva zajedno bi imali 66% vlasti i potpuno kontrolu nad Bošnjacima. Dakle Bošnjaci nemaju nikakvu suverenost i potpuno je uzalud izgubljeno toliko života i podnesene tolike žrtve. Mogli smo onda ostati u SRJ i da ne ginemo đaba i da nam se ne uništava zemlja đaba.
Onda ćemo čekat raspad, vidim da nema ni želje ni volje,
neće raspad donijeti ništa dobro nikome ali ako nema druge štaš.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4581 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Fudo387 »

Lincoln-Burrows wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:
Lincoln-Burrows wrote: Vrtimo se u krug i nije baš da će doći do zajedničkog riješenja ali evo da
predložim izbornu jedinicu za Hrvate a konstitutivni narodi i dalje ostaju
konstitutivni ako tako želiš, meni to nije važno.
Tri su problema sa izbornom jedinicom:

1. Psihološki zapišava teritoriju i pravi osnovu za treći entitet

2. 20% stanovništva Federacije dobija istu političku moć kao i 80% stanovništva Federacije iako tih 20% puni budžet 4 puna manje nego tih 80%. Ovo je klasični aparthejd.

3. Bošnjaci i Ostali koji su zajedno 55% stanovništva BiH dobijaju samo 33% vlasti u državi. Srbi i Hrvati koji su zajedno 45% stanovništva zajedno bi imali 66% vlasti i potpuno kontrolu nad Bošnjacima. Dakle Bošnjaci nemaju nikakvu suverenost i potpuno je uzalud izgubljeno toliko života i podnesene tolike žrtve. Mogli smo onda ostati u SRJ i da ne ginemo đaba i da nam se ne uništava zemlja đaba.
Onda ćemo čekat raspad, vidim da nema ni želje ni volje,
neće raspad donijeti ništa dobro nikome ali ako nema druge štaš.
Pa sad, sumnjam da ces ti to docekati.
Kakvi su je jahali i razvaljivali, ti si nula bodova, pa eto je tu.
Zali se Vatikanu i probaj ih ubijediti da one "papire" sto im je Katarina ostavila u amanet frljace u smece. :D
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#4582 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Obi Wan Bosnian wrote:
Lincoln-Burrows wrote: Vrtimo se u krug i nije baš da će doći do zajedničkog riješenja ali evo da
predložim izbornu jedinicu za Hrvate a konstitutivni narodi i dalje ostaju
konstitutivni ako tako želiš, meni to nije važno.
Tri su problema sa izbornom jedinicom:

1. Psihološki zapišava teritoriju i pravi osnovu za treći entitet

2. 20% stanovništva Federacije dobija istu političku moć kao i 80% stanovništva Federacije iako tih 20% puni budžet 4 puna manje nego tih 80%. Ovo je klasični aparthejd.

3. Bošnjaci i Ostali koji su zajedno 55% stanovništva BiH dobijaju samo 33% vlasti u državi. Srbi i Hrvati koji su zajedno 45% stanovništva zajedno bi imali 66% vlasti i potpuno kontrolu nad Bošnjacima. Dakle Bošnjaci nemaju nikakvu suverenost i potpuno je uzalud izgubljeno toliko života i podnesene tolike žrtve. Mogli smo onda ostati u SRJ i da ne ginemo đaba i da nam se ne uništava zemlja đaba.
OK eto neka I bude ta izborna jedinica. S tim da se bira broj delegate srazmjerno broju glasaca u toj jedinici.
Ove tek da se ne desi ono sto Obi nabroja.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4583 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Fudo387 wrote: Pa sad, sumnjam da ces ti to docekati.
Kakvi su je jahali i razvaljivali, ti si nula bodova, pa eto je tu.
Zali se Vatikanu i probaj ih ubijediti da one "papire" sto im je Katarina ostavila u amanet frljace u smece. :D
Žali se i ti Erdoganu na ove kjafire i zulumćare što se ne daju u suru utjerati i veliki taksirat prave.
Koliko sam učio na studijama njemu je Babuka ostavio Bosnu u amanet da je pripazi nakon njega.
Last edited by Hafis on 02/03/2017 16:34, edited 1 time in total.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#4584 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Mirza007 wrote: OK eto neka I bude ta izborna jedinica. S tim da se bira broj delegate srazmjerno broju glasaca u toj jedinici.
Ove tek da se ne desi ono sto Obi nabroja.
Eh ali to je njima neprihvatljivo. Oni hoće da sa 20% imaju istu moć kao i 80%
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#4585 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by wonkaw »

Hafis wrote:
Kolinda wrote:Bogu hvala i Bože podrži , meni odlično a nije loše ni ovim u mom okruženju. Kome se gdje ide nek' izvoli ali većina je tu. Privreda raste ,za fizičke poslove dovedemo one s Tromeđe i to je to ..
Iskreno, nikada u životu nisam financijski bolje stajao kao sada. E sad tu bi mi trebao naš Alfons da mi objasni kako to može biti, unatoč negativnim SWOT analizama tržišta, varijabilnim bilancama prihoda i rashoda per capita, a sve s obzirom na rastuću likvidnost u odnosu na nisku fiskalizaciju...ili ide obrnuto :?

Bit će da je do tog masovnog izumiranja u velikočetničkoj službi, ili tako nekako nešto oko demografskih kretanja, kao što kaže naš uvaženi kolega @Hamolj.
:D stigla nova donacija iz cetniteta
nikad mi nisi odgovorio na ovo http://forum.klix.ba/revizija-tuzbe-pro ... #p13387784
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4586 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

wonkaw wrote:
Hafis wrote:
Kolinda wrote:Bogu hvala i Bože podrži , meni odlično a nije loše ni ovim u mom okruženju. Kome se gdje ide nek' izvoli ali većina je tu. Privreda raste ,za fizičke poslove dovedemo one s Tromeđe i to je to ..
Iskreno, nikada u životu nisam financijski bolje stajao kao sada. E sad tu bi mi trebao naš Alfons da mi objasni kako to može biti, unatoč negativnim SWOT analizama tržišta, varijabilnim bilancama prihoda i rashoda per capita, a sve s obzirom na rastuću likvidnost u odnosu na nisku fiskalizaciju...ili ide obrnuto :?

Bit će da je do tog masovnog izumiranja u velikočetničkoj službi, ili tako nekako nešto oko demografskih kretanja, kao što kaže naš uvaženi kolega @Hamolj.
:D stigla nova donacija iz cetniteta
nikad mi nisi odgovorio na ovo http://forum.klix.ba/revizija-tuzbe-pro ... #p13387784
Koji si sad ti? Vidim nisi u filteru.
Šta si me pitao? Nemam pojma stvarno.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#4587 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Obi Wan Bosnian wrote:
Mirza007 wrote: OK eto neka I bude ta izborna jedinica. S tim da se bira broj delegate srazmjerno broju glasaca u toj jedinici.
Ove tek da se ne desi ono sto Obi nabroja.
Eh ali to je njima neprihvatljivo. Oni hoće da sa 20% imaju istu moć kao i 80%
Od ravnopravnosti do preravnopravnosti i natrag.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4588 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Fudo387 »

Hafis wrote:
Fudo387 wrote: Pa sad, sumnjam da ces ti to docekati.
Kakvi su je jahali i razvaljivali, ti si nula bodova, pa eto je tu.
Zali se Vatikanu i probaj ih ubijediti da one "papire" sto im je Katarina ostavila u amanet frljace u smece. :D
Žali se i ti Erdoganu na ove kjafire i zulumćare što se ne daju u suru utjerati i veliki taksirat prave.
Koliko sam učio na studijama njemu je Babuka ostavio Bosnu u amanet da je pripazi nakon njega.
Katarina Vatikanu, Babuka Turskoj, isto armirani beton.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4589 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Mirza007, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.

Evo ih, pristiže pješadija :D
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#4590 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by wonkaw »

Hafis wrote:A jeste. Činili su gotovo 40% u ukupnom broju posavskog stanovništa1992. godine
Ali tadašnja mlada RBiH nije za njih učinila ništa....nije htjela il' nije smjela to da čini...vrag bi je znao. A padale su nad Mostarom svu noć neke modre kiše...Ona je bila.....ups! odnese me na poeziju.....A da, i prepustila ih je drugoj državi da ih brani. A tuđa kost znaš i sam da ne brine, kao što rođena mater brine. i.
nisu smjeli napustati liniju odbrane Siska, jer znas sta bilo da je Sisak pao....
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#4591 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Da li mi se pricini ili se crv Leo ukaza na forumu?
Last edited by Mirza007 on 02/03/2017 16:43, edited 1 time in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4592 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Mirza007 wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:
Mirza007 wrote: OK eto neka I bude ta izborna jedinica. S tim da se bira broj delegate srazmjerno broju glasaca u toj jedinici.
Ove tek da se ne desi ono sto Obi nabroja.
Eh ali to je njima neprihvatljivo. Oni hoće da sa 20% imaju istu moć kao i 80%
Od ravnopravnosti do preravnopravnosti i natrag.
U Daytonu su Hrvati dobili 50% svih političkih funkcija u fBiH,zato i jest potpisan isti...Sve sadašnje je nemetnuto silom . 8B-5H-3S ministra i tako dalje...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4593 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

wonkaw wrote:
Hafis wrote:A jeste. Činili su gotovo 40% u ukupnom broju posavskog stanovništa1992. godine
Ali tadašnja mlada RBiH nije za njih učinila ništa....nije htjela il' nije smjela to da čini...vrag bi je znao. A padale su nad Mostarom svu noć neke modre kiše...Ona je bila.....ups! odnese me na poeziju.....A da, i prepustila ih je drugoj državi da ih brani. A tuđa kost znaš i sam da ne brine, kao što rođena mater brine. i.
nisu smjeli napustati liniju odbrane Siska, jer znas sta bilo da je Sisak pao....
Alija je tu zajebao stvar. Trebao je poslati Cacu i Juku s vukovima da riješe problem tog koridora i Posavime, a ne pozivati HV.
Domaće je ipak najbolje. A i trebali su šeher braniti iznutra.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#4594 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Obi Wan Bosnian wrote:
Mirza007 wrote: OK eto neka I bude ta izborna jedinica. S tim da se bira broj delegate srazmjerno broju glasaca u toj jedinici.
Ove tek da se ne desi ono sto Obi nabroja.
Eh ali to je njima neprihvatljivo. Oni hoće da sa 20% imaju istu moć kao i 80%
Ako se vec isti broj delegata bira medju narodima red je da ih biraju svi glasaci.
Last edited by Mirza007 on 02/03/2017 16:47, edited 1 time in total.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#4595 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Fudo387 wrote: Pa sad, sumnjam da ces ti to docekati.
Kakvi su je jahali i razvaljivali, ti si nula bodova, pa eto je tu.
Zali se Vatikanu i probaj ih ubijediti da one "papire" sto im je Katarina ostavila u amanet frljace u smece. :D
Ljuti su na Vatikan. Nista od toga.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4596 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Mirza007, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.


Mirza007, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.

Šta je ovo? počeli su i rafalati.
Kolinda, pazi metak :lol:
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#4597 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Kolinda wrote: U Daytonu su Hrvati dobili 50% svih političkih funkcija u fBiH,zato i jest potpisan isti...Sve sadašnje je nemetnuto silom . 8B-5H-3S ministra i tako dalje...
Mozes li tih 50% dokumentirati? Nije li rijec o Washingtonskom sporazumu prije nego Daytonu?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4598 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Fudo387 »

Mirza007 wrote:
Fudo387 wrote: Pa sad, sumnjam da ces ti to docekati.
Kakvi su je jahali i razvaljivali, ti si nula bodova, pa eto je tu.
Zali se Vatikanu i probaj ih ubijediti da one "papire" sto im je Katarina ostavila u amanet frljace u smece. :D
Ljuti su na Vatikan. Nista od toga.
Normalno da su ljuti, ali Papa veli neki dan kad im je trebao pecat za Medjugorje, ko se ljuti upadne mu... :D
Frajer dodje u Sarajevo, proseta, popije pivu, marne pace, izgrli se sa rajom k'o sa najrodjenijima, a za ono dole prkno nece ni da cuje. Cim mu ga spomenu, odmah prouci bismilu i tri puta otpuhne niz prsa...da ga sejtan kakav ne safata. :D
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#4599 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Crv Leo, aka nelegitimni pripadnik Hrvatskog naroda, ponovo jase.
Forumasi - oprez, ako vas stavi u filter to ne znaci da ste se rijesili napasti. Naprotiv.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4600 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

Fudo387 wrote: Pa sad, sumnjam da ces ti to docekati.
Kakvi su je jahali i razvaljivali, ti si nula bodova, pa eto je tu.
Zali se Vatikanu i probaj ih ubijediti da one "papire" sto im je Katarina ostavila u amanet frljace u smece. :D
Pade mi na pamet ono suđenje Andriji Artukoviću i završne riječi tužiteljstva koje su Artukoviću
tada kroz usta tužitelja Nobila kazali: "Srećom,vi više nikada nećete upamtiti ili doživjeti nezavisnu Hrvatsku",
na što mu je već starac Andrija kratko odgovorio - " Znam da ja neću, ali zato ćeš je ti dočekati".

Ne moram ja ništa dočekati, razumiješ.
Last edited by Lincoln-Burrows on 02/03/2017 16:58, edited 1 time in total.
Post Reply