Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#45401 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45402 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

prepadoh se - poceo sam da se fatam za kljuc :lol:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#45403 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

:lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#45404 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

:pisnuo:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45405 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#45406 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/02/2023 22:07 Image
Hahah, dešavalo mi se, ne s mehanikom, ali sa elektronikom da. Upadnem u rupu web stranica, nekad u tri ujutro skontam da ništa nisam pametniji, al’ jesam mnogo pospaniji :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45407 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

hahaha waybackmachine nada umire zadnja :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45408 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

forumashi kliksovci sa wagen problemima
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#45409 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

:lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#45410 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

nj0be wrote: 21/02/2023 19:05 Dacia Duster, 2021. godište
Dešava se da poslije vožnje drugih ljudi primjetim da je kvačilo "stegnuto" i tvrdo, te se čak čuje na stiskanje zvuk kao razvlacenja opruge ili slično. Vozilo nakon što npr prenoći, kvačilo je normalno i mehko i nema nikakvog zvuka. Vozilo je prešlo tek oko 20hiljada kilometara. Obzirom da nas nekoliko koristi to vozilo, ne govorim nikome ništa još uvijek, a dok se vozim s njima ne primjećujem da neko nešto pogrešno radi u smislu vožnje.
Ima li neko objašnjenje?
Mozda se cuje cilindar al ne vjerujem da je sjeban posto je auto novo, cuje se kao lose podmazana vrata pisak al nebitno ti je to ako strada ostace u podu
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45411 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/02/2023 22:17 forumashi kliksovci sa wagen problemima
gownen
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45412 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Na koji tehnicki otici da mi provjere svjetlosni snop i podese visinu farova?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#45413 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Optimist wrote: 22/02/2023 22:06 Na koji tehnicki otici da mi provjere svjetlosni snop i podese visinu farova?
Nisi lud na to dati pare :D
User avatar
shape of despair
Posts: 3988
Joined: 09/04/2008 18:41

#45414 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shape of despair »

Kad upalim grijanje u kabini farovi lagano trepere,treperi i ekran grijanja,jedva primjetno. Ugasim grijanje sve ok. i svjetlo u kabini treperi sa upaljenim puhanjem. cim malo vise struje zadam problem. Aku mijenjan prije 2 godine.
Nekad se ovo i ne desava.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#45415 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Provjeri alternator i regler.
User avatar
shape of despair
Posts: 3988
Joined: 09/04/2008 18:41

#45416 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shape of despair »

NediM17 wrote: 22/02/2023 22:12 Provjeri alternator i regler.
ok,hvala
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#45417 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Throttle wrote: 21/02/2023 17:14

Mjera, uredno, fino povareno, top top :D

Mogao je za skoljku sve povarit, ovako se bas napatio.
Ermin ZM
Posts: 1724
Joined: 09/01/2019 18:40

#45418 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ermin ZM »

Pozdrav znalci. Prilikom redovnog malog servisa, rekose mi da se cuje nesto sa desne strane i da bi trebalo pregledati. Kazu sumnjaju ili na kompresor klime ili na mikroremen.
E sad ja ne cujem nista, msm isti zvuk otkako sam uzeo auto ne primjecujem razliku.
Ima li neki nacin da ja kao laik to provjerim?
Auto je pasat b8 2.0 tdi.
Veliki servis je po planu na 210 hiljada, trenutno ima oko 135.
Vox_liberi
Posts: 308
Joined: 25/01/2022 14:39

#45419 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Vox_liberi »

Kojeg autoelektričara preporučujete u novom gradu/novom sarajevu? Da je blizu Čengić Vile po mogućnosti
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45420 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Vox_liberi wrote: 24/02/2023 16:53 Kojeg autoelektričara preporučujete u novom gradu/novom sarajevu? Da je blizu Čengić Vile po mogućnosti
Senci kod Fahdove dzamije.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#45421 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Optimist wrote: 24/02/2023 16:55
Vox_liberi wrote: 24/02/2023 16:53 Kojeg autoelektričara preporučujete u novom gradu/novom sarajevu? Da je blizu Čengić Vile po mogućnosti
Senci kod Fahdove dzamije.
Jedino ako ti neće stari raditi, nema većeg tersa naširoko.
Meni je u komšiliuku, ne bih mu dao sijalicu da mi džaba promjeni.
Šta ti treba od autoelektričarskih usluga?
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#45422 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Vox_liberi wrote: 24/02/2023 16:53 Kojeg autoelektričara preporučujete u novom gradu/novom sarajevu? Da je blizu Čengić Vile po mogućnosti
Ja imam dobro iskustvo sa elektricarom na Dobrinji. Radnja do DeTools-a, mislim da se zove Sudo.
Vox_liberi
Posts: 308
Joined: 25/01/2022 14:39

#45423 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Vox_liberi »

Naslovnica wrote: 24/02/2023 17:29
Optimist wrote: 24/02/2023 16:55

Senci kod Fahdove dzamije.
Jedino ako ti neće stari raditi, nema većeg tersa naširoko.
Meni je u komšiliuku, ne bih mu dao sijalicu da mi džaba promjeni.
Šta ti treba od autoelektričarskih usluga?
p0400 i p0171 mi se već neko vrijeme pale, i s farovima neki problem ima, kad dodirnem prekidač odmah se gase.
User avatar
konektovan
Posts: 51417
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45424 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

lavic wrote: 25/02/2023 09:14
Vox_liberi wrote: 24/02/2023 16:53 Kojeg autoelektričara preporučujete u novom gradu/novom sarajevu? Da je blizu Čengić Vile po mogućnosti
Ja imam dobro iskustvo sa elektricarom na Dobrinji. Radnja do DeTools-a, mislim da se zove Sudo.
Radi u bihamku...bukvalno iz škole su ga vrbovali, evo 20 i kusur godina. :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#45425 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
Post Reply