Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#45303 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svake godine ili 10-12 000 km, šta prije dođe, i nema problema. Još svakih 50k KM staviš keramičku zaštitu CeraTec i TDI ima da ćera do miliona bez otvaranja

- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#45304 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ovo barem svaku drugu zamjenu:


- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#45305 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je dobro pod uslovom da kupiš novo auto pa radiš redovno ispiranje, ako kupiš polovno koje je prešlo recimo 250k km pa uliješ to može bit belaja 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#45306 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma sta ce mu biti, vozi se sa ovim 200km prije zamjene, dovoljno da protjera i ako se sta zaglavi u kanalima.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45307 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja samo ateefom ispirem
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#45308 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nekada se dizelom ispiralo, pola-pola 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45309 Re: Pitamo Mehanicare ?
skupa je nafta za ispiranja 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#45310 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pored omjera 5:1 deterdzent za sudje sa uljem ne znam sta vise treba.

-
kio01
- Posts: 1320
- Joined: 19/08/2017 15:56
#45311 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko otprilike kosta zamjena ulja u automatskom mjenjacu?
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#45312 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam radio, ovo su cca cijene bile:
Filter 35 KM
Dihtung 10 KM
Ulje - cca 6L (nisam siguran) 90 KM
I ruke ne sjećam se baš koliko su bile
-
kio01
- Posts: 1320
- Joined: 19/08/2017 15:56
#45313 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje si radio ako mogu pitati? I kada? S obzirom da je sve skuplje danas nego sto je prije par godina bilo.
Last edited by kio01 on 13/02/2023 11:34, edited 1 time in total.
-
kio01
- Posts: 1320
- Joined: 19/08/2017 15:56
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#45315 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto servis "Bube" vl.Ejub Hajrić - Tešanj (Trepče)
On mi je radio servis, a ja sam dijelove sve nabavio. Uglavnom on je majstor par exelans
Podavno sam radio, ima 2 godine cca
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
-
kio01
- Posts: 1320
- Joined: 19/08/2017 15:56
#45317 Re: Pitamo Mehanicare ?
Insignia 2009., Aisin AF40-6 koliko znam
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#45318 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jos da si nam napisao koji je mjenjac u pitanju.
Za DSG, ovisno koji je, cijena se krece od 200-350 KM.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#45319 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Filter
- Posts: 8669
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#45320 Re: Pitamo Mehanicare ?
drug_profi wrote: ↑12/02/2023 20:26Imas na Otoci, ne znam ime radnji.
43.84778351125214, 18.365283389475422
Znači gdje je ovaj pin na mapi.
hvala
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#45321 Re: Pitamo Mehanicare ?
Drago mi je da si rjesio.Filter wrote: ↑13/02/2023 14:34drug_profi wrote: ↑12/02/2023 20:26
Imas na Otoci, ne znam ime radnji.
43.84778351125214, 18.365283389475422
Znači gdje je ovaj pin na mapi.tip prva liga
hvala
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#45322 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bihamk dosao na intervenciju, odslepano vozilo kuci
Danas od kuce do ovlastenog sveukupno 0 KM (Start clanski paket)
Sta reci
Auto u ovlastenom servisu uradice pregled i utvrditi defektazu
Zvali iz Uprave pumpe i interesovali se za km, godiste i vrsti motora, na kraju rekose da sacuvam sve racune
Ajd na dobro....
Last edited by iceman ze on 13/02/2023 22:50, edited 1 time in total.
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#45323 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nadam se da ćeš ovaj put proći bez vlastitih troškova, i da će oni snositi full troškove..iceman ze wrote: ↑13/02/2023 21:39Bihamk dosao na intervenciju, odslepano vozilo kuci
Danas od kuce do ovlastenog sveukupno 0 KM (Start clanski paket)
Sta reci
Auto u ovlastenom servisu uradice pregled i utvrditi defektazu
Zvali iz Uprave pumpe i interesovali se za km, godiste i vrsti motora, na kraju rekose da sacuvam sve racune
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45325 Re: Pitamo Mehanicare ?
Last year as mechanic = nea kose 
BTW dobi Ajsman ovaj put novog Jetija
samo mi ne zvuci dobro to sto kazu da cuva racune (valjda pretpostavljaju da nije ni dobio racun pa da bude prc milojka).....
BTW dobi Ajsman ovaj put novog Jetija


