Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#45301 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

skrbavi-admin wrote: 13/02/2023 09:24
emotivac wrote: 13/02/2023 07:27 Zavisi sve, kolega uzeo Brembo diskove i Bosch pločice škripale su toliko ma to je haos, jednostavno nisu kompaktibilni ili su neki falš, haj ga znaj :izet: :izet:
nisu bili kompaktibilni zbog cd diskova ili kocionih diskova
:? :?
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#45302 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

ja71 wrote: 13/02/2023 08:56 njam njam
Tri godine i 65 hiljada bez zamjene ulja, malj i u glavu vlasniku.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#45303 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Svake godine ili 10-12 000 km, šta prije dođe, i nema problema. Još svakih 50k KM staviš keramičku zaštitu CeraTec i TDI ima da ćera do miliona bez otvaranja :D 8-)
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#45304 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

I ovo barem svaku drugu zamjenu:

Image
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#45305 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

To je dobro pod uslovom da kupiš novo auto pa radiš redovno ispiranje, ako kupiš polovno koje je prešlo recimo 250k km pa uliješ to može bit belaja :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#45306 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Ma sta ce mu biti, vozi se sa ovim 200km prije zamjene, dovoljno da protjera i ako se sta zaglavi u kanalima.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45307 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja samo ateefom ispirem
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#45308 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Nekada se dizelom ispiralo, pola-pola :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45309 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

skupa je nafta za ispiranja :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#45310 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Pored omjera 5:1 deterdzent za sudje sa uljem ne znam sta vise treba.














:D
kio01
Posts: 1320
Joined: 19/08/2017 15:56

#45311 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kio01 »

Koliko otprilike kosta zamjena ulja u automatskom mjenjacu?
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#45312 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

kio01 wrote: 13/02/2023 11:16 Koliko otprilike kosta zamjena ulja u automatskom mjenjacu?
Ja sam radio, ovo su cca cijene bile:

Filter 35 KM
Dihtung 10 KM
Ulje - cca 6L (nisam siguran) 90 KM

I ruke ne sjećam se baš koliko su bile :D Al' nije to skupo kao što ljudi govore. Opet zavisi koji je tačno mjenjač u pitanju :thumbup: :thumbup:
kio01
Posts: 1320
Joined: 19/08/2017 15:56

#45313 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kio01 »

emotivac wrote: 13/02/2023 11:25
kio01 wrote: 13/02/2023 11:16 Koliko otprilike kosta zamjena ulja u automatskom mjenjacu?
Ja sam radio, ovo su cca cijene bile:

Filter 35 KM
Dihtung 10 KM
Ulje - cca 6L (nisam siguran) 90 KM

I ruke ne sjećam se baš koliko su bile :D Al' nije to skupo kao što ljudi govore. Opet zavisi koji je tačno mjenjač u pitanju :thumbup: :thumbup:
Gdje si radio ako mogu pitati? I kada? S obzirom da je sve skuplje danas nego sto je prije par godina bilo.
Last edited by kio01 on 13/02/2023 11:34, edited 1 time in total.
kio01
Posts: 1320
Joined: 19/08/2017 15:56

#45314 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kio01 »

kio01 wrote: 13/02/2023 11:32
emotivac wrote: 13/02/2023 11:25

Ja sam radio, ovo su cca cijene bile:

Filter 35 KM
Dihtung 10 KM
Ulje - cca 6L (nisam siguran) 90 KM

I ruke ne sjećam se baš koliko su bile :D Al' nije to skupo kao što ljudi govore. Opet zavisi koji je tačno mjenjač u pitanju :thumbup: :thumbup:
.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#45315 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

kio01 wrote: 13/02/2023 11:32
emotivac wrote: 13/02/2023 11:25

Ja sam radio, ovo su cca cijene bile:

Filter 35 KM
Dihtung 10 KM
Ulje - cca 6L (nisam siguran) 90 KM

I ruke ne sjećam se baš koliko su bile :D Al' nije to skupo kao što ljudi govore. Opet zavisi koji je tačno mjenjač u pitanju :thumbup: :thumbup:
Gdje si radio ako mogu pitati? I kada? S obzirom da je sve skuplje danas nego sto je prije par godina bilo.
Auto servis "Bube" vl.Ejub Hajrić - Tešanj (Trepče)

On mi je radio servis, a ja sam dijelove sve nabavio. Uglavnom on je majstor par exelans :D za mjenjače :thumbup: :thumbup:

Podavno sam radio, ima 2 godine cca
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#45316 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

kio01 wrote: 13/02/2023 11:16 Koliko otprilike kosta zamjena ulja u automatskom mjenjacu?
Pitanje ti je poput... koliko kosta far.
Trebas reci o kojem autu se radi i kojem mjwnjacu.
kio01
Posts: 1320
Joined: 19/08/2017 15:56

#45317 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kio01 »

Insignia 2009., Aisin AF40-6 koliko znam
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45318 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

emotivac wrote: 13/02/2023 11:25
kio01 wrote: 13/02/2023 11:16 Koliko otprilike kosta zamjena ulja u automatskom mjenjacu?
Ja sam radio, ovo su cca cijene bile:

Filter 35 KM
Dihtung 10 KM
Ulje - cca 6L (nisam siguran) 90 KM

I ruke ne sjećam se baš koliko su bile :D Al' nije to skupo kao što ljudi govore. Opet zavisi koji je tačno mjenjač u pitanju :thumbup: :thumbup:
Jos da si nam napisao koji je mjenjac u pitanju.

Za DSG, ovisno koji je, cijena se krece od 200-350 KM.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#45319 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Optimist wrote: 13/02/2023 12:45
emotivac wrote: 13/02/2023 11:25

Ja sam radio, ovo su cca cijene bile:

Filter 35 KM
Dihtung 10 KM
Ulje - cca 6L (nisam siguran) 90 KM

I ruke ne sjećam se baš koliko su bile :D Al' nije to skupo kao što ljudi govore. Opet zavisi koji je tačno mjenjač u pitanju :thumbup: :thumbup:
Jos da si nam napisao koji je mjenjac u pitanju.

Za DSG, ovisno koji je, cijena se krece od 200-350 KM.
ZF 5HP19
User avatar
Filter
Posts: 8669
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#45320 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

drug_profi wrote: 12/02/2023 20:26
Filter wrote: 12/02/2023 19:53 malo skrsen kljuc od nissan micre, odem po rezervni, skrsen i on.
dakleM, pitanje, gdje iskopirati kljuc, micra je 2004. vjerovatno treba i kodirati, ako ovo cudo ima kod. hudini ili ima jos neko u sarajevu?

fala
Imas na Otoci, ne znam ime radnji.
43.84778351125214, 18.365283389475422
Znači gdje je ovaj pin na mapi.
:thumbup: tip prva liga

hvala
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#45321 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Filter wrote: 13/02/2023 14:34
drug_profi wrote: 12/02/2023 20:26

Imas na Otoci, ne znam ime radnji.
43.84778351125214, 18.365283389475422
Znači gdje je ovaj pin na mapi.
:thumbup: tip prva liga

hvala
Drago mi je da si rjesio. :thumbup:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#45322 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

iceman ze wrote: 11/02/2023 23:52 Pogresno gorivo nasuli na b/pumpi, rekose iz bihamka moguce Adblue, pri vrhu se vidi benzin, doduse rece radnica na kasi da im se pistolj zaglavio, predjoh cca 3km i ugasi se motor ... Ja sr*nja u ruandi

Image
Bihamk dosao na intervenciju, odslepano vozilo kuci
Danas od kuce do ovlastenog sveukupno 0 KM (Start clanski paket)

Sta reci 😁

Auto u ovlastenom servisu uradice pregled i utvrditi defektazu

Zvali iz Uprave pumpe i interesovali se za km, godiste i vrsti motora, na kraju rekose da sacuvam sve racune

Ajd na dobro....
Last edited by iceman ze on 13/02/2023 22:50, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45323 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

iceman ze wrote: 13/02/2023 21:39
iceman ze wrote: 11/02/2023 23:52 Pogresno gorivo nasuli na b/pumpi, rekose iz bihamka moguce Adblue, pri vrhu se vidi benzin, doduse rece radnica na kasi da im se pistolj zaglavio, predjoh cca 3km i ugasi se motor ... Ja sr*nja u ruandi

Image
Bihamk dosao na intervenciju, odslepano vozilo kuci
Danas od kuce do ovlastenog sveukupno 0 KM (Start clanski paket)

Sta reci 😁

Auto u ovlastenom servisu uradice pregled i utvrditi defektazu

Zvali iz Uprave pumpe i interesovali se za km, godiste i vrsti motora, na kraju rekose da sacuvam sve racune
Nadam se da ćeš ovaj put proći bez vlastitih troškova, i da će oni snositi full troškove..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45324 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45325 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Last year as mechanic = nea kose :lol:

BTW dobi Ajsman ovaj put novog Jetija :lol: samo mi ne zvuci dobro to sto kazu da cuva racune (valjda pretpostavljaju da nije ni dobio racun pa da bude prc milojka).....
Post Reply