Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#45001 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/01/2023 23:04
artur morgan wrote: 28/01/2023 23:01
Tako je zar nisi cuo da je BMW kod M4 ozbiljno pogrijesio, a on to popravio :D
ne pratim debile i ćunere ,zao mi je :run:
Meni drug poslao ove, razgledam super su mi. Slabo znam americka auta ali ovo je prva liga

https://youtu.be/Ak8Q6VDRNlM
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45002 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ovo su ozbiljni ljudi...
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#45003 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/01/2023 22:19
konektovan wrote: 28/01/2023 22:11
Možeš li još je'nom za raju ponoviti,...? :mrgreen:
moze evo zadnji put

Image
Image
Image
Može li ATF umjesto nitro razređivača?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45004 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

probaj
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45005 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Pri hladnom startu se cuje nekakvo šištanje isto da nekakva voda curi kroz cijevi i tako jedno pola minute, prestane kad dodam gas.

Kad je zagrijano auto ne cuje se nista i u voznji inace prede ko macka.

Sta bi moglo bit/trebam li se brinut
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45006 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

rjesio stiker bijedu skalperom i onim maramicama za 2min, hvala @EFD22 i @bitanga_sa_otesa

8-) :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45007 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 29/01/2023 16:32 Pri hladnom startu se cuje nekakvo šištanje isto da nekakva voda curi kroz cijevi i tako jedno pola minute, prestane kad dodam gas.

Kad je zagrijano auto ne cuje se nista i u voznji inace prede ko macka.

Sta bi moglo bit/trebam li se brinut
Ne curi,..ali teče kroz sistem. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#45008 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

_BataZiv_0809 wrote: 29/01/2023 16:32 Pri hladnom startu se cuje nekakvo šištanje isto da nekakva voda curi kroz cijevi i tako jedno pola minute, prestane kad dodam gas.

Kad je zagrijano auto ne cuje se nista i u voznji inace prede ko macka.

Sta bi moglo bit/trebam li se brinut
Isto kod mene na Mondeu, kad je hladan skroz, upališ ga i prvih 30-40 sekundi zvuči kao da ima supercharger. Ima onaj neki whine, čak i kad dodam gas.

Al’ čim prođe ta prva minuta, ne čuje se više.


To je uvijek kad je temperatura rashladne tečnosti ispod 40°
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#45009 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 29/01/2023 16:34 rjesio stiker bijedu skalperom i onim maramicama za 2min, hvala @EFD22 i @bitanga_sa_otesa

8-) :mrgreen:
Nema na čem :mrgreen:

Dođeš nam po pivu.

Eno Stella na akciji u Mercatoru 1.5 KM :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45010 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

EFD22 wrote: 29/01/2023 16:35
_BataZiv_0809 wrote: 29/01/2023 16:32 Pri hladnom startu se cuje nekakvo šištanje isto da nekakva voda curi kroz cijevi i tako jedno pola minute, prestane kad dodam gas.

Kad je zagrijano auto ne cuje se nista i u voznji inace prede ko macka.

Sta bi moglo bit/trebam li se brinut
Isto kod mene na Mondeu, kad je hladan skroz, upališ ga i prvih 30-40 sekundi zvuči kao da ima supercharger. Ima onaj neki whine, čak i kad dodam gas.

Al’ čim prođe ta prva minuta, ne čuje se više.


To je uvijek kad je temperatura rashladne tečnosti ispod 40°
Da i kad dodas gas auto cudno zvuci, vristi malo :hm:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#45011 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

_BataZiv_0809 wrote: 29/01/2023 16:39
EFD22 wrote: 29/01/2023 16:35

Isto kod mene na Mondeu, kad je hladan skroz, upališ ga i prvih 30-40 sekundi zvuči kao da ima supercharger. Ima onaj neki whine, čak i kad dodam gas.

Al’ čim prođe ta prva minuta, ne čuje se više.


To je uvijek kad je temperatura rashladne tečnosti ispod 40°
Da i kad dodas gas auto cudno zvuci, vristi malo :hm:
Da nije Anlaser?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45012 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

-Chesterfield- wrote: 29/01/2023 16:48 Da nije Anlaser?
Hm pojma nemam dobro kreše :zoka:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45013 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pisao sam nedavno o reparaciji turba na Kugi i turbo rupi poslije reparacije. U Strong auto ispostovali garanciju, stavljen novi ketridz i sad je auto ok. Kazu da se zna to desiti s ovim dobavljacima sto im to rade. Znaci neki fuseraj, al eto bitno da sad radi. Auto ide kao i prije problema s turbom
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#45014 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Throttle wrote: 29/01/2023 16:55 Pisao sam nedavno o reparaciji turba na Kugi i turbo rupi poslije reparacije. U Strong auto ispostovali garanciju, stavljen novi ketridz i sad je auto ok. Kazu da se zna to desiti s ovim dobavljacima sto im to rade. Znaci neki fuseraj, al eto bitno da sad radi. Auto ide kao i prije problema s turbom
Drago mi je da je riješeno :thumbup:
Limited Sky
Posts: 493
Joined: 01/02/2019 02:00
Location: rajvoSa

#45015 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Limited Sky »

Gdje zatamniti stakla u Sarajevu? i koja je procedura poslije zatamnjivanja, jel se ide opet na tehnicki i jel se upisuje u saobracajnu ista? :kiss:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#45016 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

EFD22 wrote: 29/01/2023 16:35
_BataZiv_0809 wrote: 29/01/2023 16:32 Pri hladnom startu se cuje nekakvo šištanje isto da nekakva voda curi kroz cijevi i tako jedno pola minute, prestane kad dodam gas.

Kad je zagrijano auto ne cuje se nista i u voznji inace prede ko macka.

Sta bi moglo bit/trebam li se brinut
Isto kod mene na Mondeu, kad je hladan skroz, upališ ga i prvih 30-40 sekundi zvuči kao da ima supercharger. Ima onaj neki whine, čak i kad dodam gas.

Al’ čim prođe ta prva minuta, ne čuje se više.


To je uvijek kad je temperatura rashladne tečnosti ispod 40°
Ako ima sekundarnu pumpu zraka...vjerovatno je ona.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45017 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

preludezalude wrote: 29/01/2023 17:54
EFD22 wrote: 29/01/2023 16:35

Isto kod mene na Mondeu, kad je hladan skroz, upališ ga i prvih 30-40 sekundi zvuči kao da ima supercharger. Ima onaj neki whine, čak i kad dodam gas.

Al’ čim prođe ta prva minuta, ne čuje se više.


To je uvijek kad je temperatura rashladne tečnosti ispod 40°
Ako ima sekundarnu pumpu zraka...vjerovatno je ona.
Je li to zeznuto?
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#45018 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

_BataZiv_0809 wrote: 29/01/2023 17:56
preludezalude wrote: 29/01/2023 17:54
Ako ima sekundarnu pumpu zraka...vjerovatno je ona.
Je li to zeznuto?
Nema sta biti zeznuto.
Ako se radi o ovoj pumpi...ova pumpa je dio izduvnog sistema i samo ima funkciju da pri hladnom startu smanji stetne izduvne gasove time sto vanjski zrak gura u izduvnu granu i omogucava da neizgoreno gorivo izgori. Potpuno nebitna stvar za rad motora, isto motor radi sa i bez pumpe. U njoj moze otici lezaj pa se procuje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45019 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

preludezalude wrote: 29/01/2023 18:05
_BataZiv_0809 wrote: 29/01/2023 17:56

Je li to zeznuto?
Nema sta biti zeznuto.
Ako se radi o ovoj pumpi...ova pumpa je dio izduvnog sistema i samo ima funkciju da pri hladnom startu smanji stetne izduvne gasove time sto vanjski zrak gura u izduvnu granu i omogucava da neizgoreno gorivo izgori. Potpuno nebitna stvar za rad motora, isto motor radi sa i bez pumpe. U njoj moze otici lezaj pa se procuje.
Haj vazi hvala prika, pratit cu ponasanje.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#45020 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Limited Sky wrote: 29/01/2023 17:32 Gdje zatamniti stakla u Sarajevu? i koja je procedura poslije zatamnjivanja, jel se ide opet na tehnicki i jel se upisuje u saobracajnu ista? :kiss:
ne upisuje se nista.
Bitno je da uradis kod certifikovane osobe, gdje ces dobiti naljepnicu na staklu, racun i certifikat.

Ne ide se opet na tehnicki.
User avatar
pesimist
Posts: 193
Joined: 20/03/2013 12:58

#45021 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pesimist »

Zna li neko zasto mi iz ventilacije puhaljki puse vruce iz lijeve takodje iz dvije sredisnje sve ok tj vruce a i iz desne suvozaceve mlako nije bas skroz hladno.Cak i kad povecam temp na 29 na desnoj strani nista se ne mjenja.U pitanju je golf 7 tdi 2013 god
Tek sam kupio ovo auto pa.mozda ima neka caka pa.ako neko ima iskustva sta moze biti pomagajte
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45022 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

pesimist wrote: 29/01/2023 19:09 Zna li neko zasto mi iz ventilacije puhaljki puse vruce iz lijeve takodje iz dvije sredisnje sve ok tj vruce a i iz desne suvozaceve mlako nije bas skroz hladno.Cak i kad povecam temp na 29 na desnoj strani nista se ne mjenja.U pitanju je golf 7 tdi 2013 god
Tek sam kupio ovo auto pa.mozda ima neka caka pa.ako neko ima iskustva sta moze biti pomagajte
https://youtu.be/VKwx3yvnanM

Ako to ne proradi onda vjerovatno klapna zastekala, mora se rastavljat
User avatar
pesimist
Posts: 193
Joined: 20/03/2013 12:58

#45023 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pesimist »

Zaboravio sam reci i da na ove 3 puse bas jako jako kad je pojacano a na toi suvozacevoj nije tako jako vec skroz slabo puse dosta manjim intenzitetom
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#45024 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Prvo nam reci sta se desi kad nastimas nisku temperaturu npr 15 stepeni. Ali prvo zagrij unutrasnjost auta da bude toplo pa tek onda spusti temperaturu na 15. Sta puse lijevo a sta puse desno?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#45025 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

pesimist wrote: 29/01/2023 19:35 Zaboravio sam reci i da na ove 3 puse bas jako jako kad je pojacano a na toi suvozacevoj nije tako jako vec skroz slabo puse dosta manjim intenzitetom
Posto je obrisana tema i odgovor,pa cu ti napisati opet

u dijagnostici pogledaj u odjeljku "HVAC" da li ima greske bilo kakve,trebalo bi da javi pa shodno tome trazi rjesenje, jer moze biti bilo sta
Post Reply