Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44926 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

EFD22 wrote: 20/01/2023 21:32 Da nije šta zaglavilo :mrgreen:

https://youtube.com/watch?v=t2GrVS-sGdQ&feature=shares
Mozda je majstoru 10ka nasadna ispala :lol:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#44927 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Throttle wrote: 20/01/2023 21:25 Pitanje za voyaće diyela :D
Nakon reparacije turbine fordov 2.0 tdci sa 103kW ima izrazenu turbo rupu. Vecu nego prije, bas se osjeti. Sutra ce ovaj pajdo ic galamit, pa da ga ne veslaju tamo-ovamo, sta su zeznuli :D
Zato sam ja dao malo vise para da nebi mislio sta je i ko zajebao.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44928 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

lavic wrote: 20/01/2023 21:35
Throttle wrote: 20/01/2023 21:25 Pitanje za voyaće diyela :D
Nakon reparacije turbine fordov 2.0 tdci sa 103kW ima izrazenu turbo rupu. Vecu nego prije, bas se osjeti. Sutra ce ovaj pajdo ic galamit, pa da ga ne veslaju tamo-ovamo, sta su zeznuli :D
Zato sam ja dao malo vise para da nebi mislio sta je i ko zajebao.
U Zenici to radi Strongauto. Nema nekog izbora. 550 reparacija, skoro 300 ruke, plus ulje i filter, 950mambi. Nije malo. Godina dana garancija
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#44929 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Uzmi me njezno, lopatom.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44930 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Pa što da radi, da sam reparira turbo?
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#44931 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Cuj sta, pa da otvori novcanik sirom.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44932 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Meni licno je poskupo skoro 300KM za ruke. Spominjali su da je skuplje jer je Kuga u pitanju, kao 4x4 pa zato. Nemam predstavu koliko to kosta al nesto kontam da sama zamjena ne bi trebala bit 300. Mozda i grijesim
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44933 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Fino su ga uzeli...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44934 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Da su bar napravili :D
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#44935 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Cuj im price, skuplje zato sto je 4x4. :lol:
Zari me, pali me, visoka sam pec.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44936 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Kakve veze ima što je 4x4. Kod Forda to baš nema veze ako su se vadili na pristup.

Jasko je malo puk’o u zadnjih par godina.

Trebali ste to u Vitez odnijeti, nije Vitez na kraj svijeta.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#44937 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Throttle wrote: 20/01/2023 21:39
lavic wrote: 20/01/2023 21:35

Zato sam ja dao malo vise para da nebi mislio sta je i ko zajebao.
U Zenici to radi Strongauto. Nema nekog izbora. 550 reparacija, skoro 300 ruke, plus ulje i filter, 950mambi. Nije malo. Godina dana garancija
Jebo garanciju kad moras hodati po majstorima I ponovo rjesavati problem. Meni su samo savjetovali Uzice za VGT a to bilo 350 eura, ja dao 600 za novu u Garret ovlastenom distributeru da sam “miran”.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44938 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

EFD22 wrote: 20/01/2023 22:06 Kakve veze ima što je 4x4. Kod Forda to baš nema veze ako su se vadili na pristup.

Jasko je malo puk’o u zadnjih par godina.

Trebali ste to u Vitez odnijeti, nije Vitez na kraj svijeta.
Pa vjerovatno na pristup. Drug se vodio logikom da, ako bi se desilo ovo sto se desilo, prebacivala bi se loptica sa majstora na ovog sto je reparirao i kontra. Ovako kontas da ce zavrsit i dat garanciju i rijeseno. Isao sad uz Smetove, kaze nije isto auto. Ja znam da je bilo problema sa garancijom na letve volana kod njih, nisu priznavali. Procuri letva, izgovor usla voda :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44939 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Da znate Jaska kakav je u zadnje vrijeme, a i oduvijek, ne bi kod njega ni svjećice kupili.

Al’ eto zajeb je već urađen, sad nek se bori sa njim i nek pripremi čelične živce. Taj kad su pare u pitanju i naknadni radovi, pravo bude nezgodan. Bogara, psuje, prijeti… Treba mu otići sa stavom i jebat mu majku na prvu, onda kad vidi da ne može, odjednom se smiri.

Ovo dobronamjerno govorim.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44940 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Vidjet ce sutra. Ja licno nisam imao negativno iskustvo, neka raja jest. Jedino su mi nekad prije 5-6 godina proklizali cep na karteru na korsi i usutili se, malo me to kostalo zivaca dok smo odvrnuli drug i ja pri iducoj zamjeni ulja. Kupio nov cep kod njih, 4KM. Vjerovatno neki malac na praksi zavrtao i proklizao mu torx. Nisam od tada vozio kod njih nista.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#44941 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Mozda je popustila matica sto drzi turbo na izduvnu, ili izduvna na glavi, pa gubi pritisak tj. sporo spoola. Ili je dozer pogresno podesen
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#44942 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Moguce da je Dozer, ne razlikuje "smijer" i pravac. :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#44943 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Naslovnica wrote: 20/01/2023 21:14
skrbavi-admin wrote: 20/01/2023 20:25 najbolje starohane mezit - jebo mladjariju nije ti cejf....
nailakšese sa stariim čoekom yaebavati sinko
🥺
Do neki dan si bi mlad, sta ti bi?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#44944 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

kabal1337 wrote: 20/01/2023 22:44 Mozda je popustila matica sto drzi turbo na izduvnu, ili izduvna na glavi, pa gubi pritisak tj. sporo spoola. Ili je dozer pogresno podesen
Moguce je svasta, pa cak i da su krilca naopako pa cak i neodgovarajuca.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#44945 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Prica mi poznanik...ima Range Rover 2008. godiste...crkla mu turbina. Prvo da bi turbinu radio mora se odvojiti kompletna sasija. Nasao neki servis u Sarajevu koji ce se prihvatiti posla. Vlasnik odlucio da kupi novu turbinu. Ovi u Sarajevu mu ponudili po cijeni 4500KM. Bilo mu puno i nazove turbo servis u Doboj Istoku da vidi mogu li nabaviti novu. Prvo ga covjek upita da li je on zvao iz Sarajeva i pitao za istu turbinu. On rece da nije. I covjek mu kaza da moze nabaviti novu i cijena je 1500KM.
Jbt...ovi u Sarajevu bi kupili za 1500 i htjeli je uvaliti za 4500.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44946 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Sibicajevo
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#44947 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

basicm wrote: 20/01/2023 23:22
Naslovnica wrote: 20/01/2023 21:14
nailakšese sa stariim čoekom yaebavati sinko
🥺
Do neki dan si bi mlad, sta ti bi?
Sjebo se neki dan, viču neka đeca "čiko, čiko, eto hlopte".
Okrenem se da vidim kome viču, nigdje nikoga, a hlopta na metar do mene.
Osjedio preko noći.
Evo obuo priglavke, kupio trimer za dlake u nosu...
🥹
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44948 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

spremi finu slikicu za bandere nikad se ne zna....
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#44949 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

skrbavi-admin wrote: 21/01/2023 06:34 spremi finu slikicu za bandere nikad se ne zna....
Dobrosi. :thumbup:
Moreli ova, ja boljeg aparata nejmam 🥺
Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44950 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bas si swadak i cakan
Post Reply