Pored Hote ima li još neko da mu se može odvući auto na pregled zbog kupovine??
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44726 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hajmo brzo, servis za fiat vozila u Sarajevu?
Pored Hote ima li još neko da mu se može odvući auto na pregled zbog kupovine??
Pored Hote ima li još neko da mu se može odvući auto na pregled zbog kupovine??
- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44728 Re: Pitamo Mehanicare ?
odjebo te bitanga ?konektovan wrote: ↑04/01/2023 10:16 Hajmo brzo, servis za fiat vozila u Sarajevu?![]()
Pored Hote ima li još neko da mu se može odvući auto na pregled zbog kupovine??
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44729 Re: Pitamo Mehanicare ?
Davno...skrbavi-admin wrote: ↑04/01/2023 11:08odjebo te bitanga ?konektovan wrote: ↑04/01/2023 10:16 Hajmo brzo, servis za fiat vozila u Sarajevu?![]()
Pored Hote ima li još neko da mu se može odvući auto na pregled zbog kupovine??![]()
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44730 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakav je ovaj servis Škaljo iza Motorexa Stup, neko ga je spomnjao nekad, sad da li u pozitivnom ili negativnom,..ne znam?! 
- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44731 Re: Pitamo Mehanicare ?
e jebiga
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
#44733 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pravda za Konektovanog
- W0rM
- Posts: 2619
- Joined: 26/11/2011 13:49
- Location: Jedna Jedina
- Grijem se na: sunčevu energiju
- Vozim: se po mahali
#44734 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozdrica,
znam da su ovdje mehanicari, ali rekoh da probam i s iducim:
moze li mi neko pomoc po pitanju navigacije?
Volio bih da uradim update/azuriranje iste. Trenutna verzija je MHS2_ER_AU_P0470, MU Software: 0191. Auto je Audi A3. Probao s audi stranice zvanicne, ne moze, moram neki PIN da ukucam, a nemam gdje isti da ukucam.
Svaki prijedlog i sugestija su dobrodosli. Lp
znam da su ovdje mehanicari, ali rekoh da probam i s iducim:
moze li mi neko pomoc po pitanju navigacije?
Volio bih da uradim update/azuriranje iste. Trenutna verzija je MHS2_ER_AU_P0470, MU Software: 0191. Auto je Audi A3. Probao s audi stranice zvanicne, ne moze, moram neki PIN da ukucam, a nemam gdje isti da ukucam.
Svaki prijedlog i sugestija su dobrodosli. Lp
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#44735 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imaš li dokumentaciju koja dolazi sa autom? Tu bi valjda trebao biti i taj PIN.W0rM wrote: ↑04/01/2023 22:23 Vozdrica,
znam da su ovdje mehanicari, ali rekoh da probam i s iducim:
moze li mi neko pomoc po pitanju navigacije?
Volio bih da uradim update/azuriranje iste. Trenutna verzija je MHS2_ER_AU_P0470, MU Software: 0191. Auto je Audi A3. Probao s audi stranice zvanicne, ne moze, moram neki PIN da ukucam, a nemam gdje isti da ukucam.
Svaki prijedlog i sugestija su dobrodosli. Lp
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#44736 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pogledaj na youtube za svoje auto. Kod novijih Audija, ako update navigacije nije regularno kupljen, komplikovano je jer koliko se sjecam pored instalacije potrebna je i aktivacija, osim ako nema neki sad besplatan update sto cisto sumnjam.W0rM wrote: ↑04/01/2023 22:23 Vozdrica,
znam da su ovdje mehanicari, ali rekoh da probam i s iducim:
moze li mi neko pomoc po pitanju navigacije?
Volio bih da uradim update/azuriranje iste. Trenutna verzija je MHS2_ER_AU_P0470, MU Software: 0191. Auto je Audi A3. Probao s audi stranice zvanicne, ne moze, moram neki PIN da ukucam, a nemam gdje isti da ukucam.
Svaki prijedlog i sugestija su dobrodosli. Lp
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44737 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za Audija nema besplatnog update-a, ipak je to premiJum. Može se naći na torrentima ili gpsunderground forumu, ali malo je kompliciran način aktivacije, pogotovo što kolega kaže kod mlađih modela.
Dok npr. ja sa Fordinom imam doživotno džabe update, valjda se nadaju da auto neće dugo trajati
A mape su iste, sve ih pravi HERE.
Dok npr. ja sa Fordinom imam doživotno džabe update, valjda se nadaju da auto neće dugo trajati
- W0rM
- Posts: 2619
- Joined: 26/11/2011 13:49
- Location: Jedna Jedina
- Grijem se na: sunčevu energiju
- Vozim: se po mahali
#44738 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gledao na youtubeTU, trazio oFo, ono, ne moze. Kontam da nema neko magicno rjesenje, al haman, kako je - tako je.artur morgan wrote: ↑05/01/2023 09:30Pogledaj na youtube za svoje auto. Kod novijih Audija, ako update navigacije nije regularno kupljen, komplikovano je jer koliko se sjecam pored instalacije potrebna je i aktivacija, osim ako nema neki sad besplatan update sto cisto sumnjam.W0rM wrote: ↑04/01/2023 22:23 Vozdrica,
znam da su ovdje mehanicari, ali rekoh da probam i s iducim:
moze li mi neko pomoc po pitanju navigacije?
Volio bih da uradim update/azuriranje iste. Trenutna verzija je MHS2_ER_AU_P0470, MU Software: 0191. Auto je Audi A3. Probao s audi stranice zvanicne, ne moze, moram neki PIN da ukucam, a nemam gdje isti da ukucam.
Svaki prijedlog i sugestija su dobrodosli. Lp
-
hecim
- Posts: 65
- Joined: 03/01/2012 20:04
#44739 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedno konkretno pitanje iz vaše struke
U ponedjeljak planiram ići u Doboj po auto iz Sarajeva i volio bih prije kupovine da ga dignem na dizalicu i pregledam kod nekog automehaničara.
Naravno, prva opcija mi je bila da povedem sa sobom mehaničara, ali nažalost, ne poznajem nijednog.
To auto je prethodni vlasnik (koji je umro i sad njegova porodica prodaje auto) 6 godina održavao u ovlaštenom servisu u Tešnju. Ja imam dilemu da li da auto vozim kod nekog neutralnog servisera koji ne zna to auto ili da ga vozim kod ovlaštenog servisera koji ga je održavao godinama.
Naravno, rizik koji mene plaši je taj da će serviser kod kojeg je prethodni vlasnik ostavio hiljade maraka reći da je auto tip-top iako možda i nije tako. Prvenstveno me zanimaju stanje turbine i kvačila (zamajca konkretno).
Eto, kako biste vi postupili?
U ponedjeljak planiram ići u Doboj po auto iz Sarajeva i volio bih prije kupovine da ga dignem na dizalicu i pregledam kod nekog automehaničara.
Naravno, prva opcija mi je bila da povedem sa sobom mehaničara, ali nažalost, ne poznajem nijednog.
To auto je prethodni vlasnik (koji je umro i sad njegova porodica prodaje auto) 6 godina održavao u ovlaštenom servisu u Tešnju. Ja imam dilemu da li da auto vozim kod nekog neutralnog servisera koji ne zna to auto ili da ga vozim kod ovlaštenog servisera koji ga je održavao godinama.
Naravno, rizik koji mene plaši je taj da će serviser kod kojeg je prethodni vlasnik ostavio hiljade maraka reći da je auto tip-top iako možda i nije tako. Prvenstveno me zanimaju stanje turbine i kvačila (zamajca konkretno).
Eto, kako biste vi postupili?
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#44740 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tacno stanje turbine ti niko nece moci reci bez skidanja i detaljnog pregleda.hecim wrote: ↑05/01/2023 14:08 Jedno konkretno pitanje iz vaše struke![]()
U ponedjeljak planiram ići u Doboj po auto iz Sarajeva i volio bih prije kupovine da ga dignem na dizalicu i pregledam kod nekog automehaničara.
Naravno, prva opcija mi je bila da povedem sa sobom mehaničara, ali nažalost, ne poznajem nijednog.
To auto je prethodni vlasnik (koji je umro i sad njegova porodica prodaje auto) 6 godina održavao u ovlaštenom servisu u Tešnju. Ja imam dilemu da li da auto vozim kod nekog neutralnog servisera koji ne zna to auto ili da ga vozim kod ovlaštenog servisera koji ga je održavao godinama.
Naravno, rizik koji mene plaši je taj da će serviser kod kojeg je prethodni vlasnik ostavio hiljade maraka reći da je auto tip-top iako možda i nije tako. Prvenstveno me zanimaju stanje turbine i kvačila (zamajca konkretno).
Eto, kako biste vi postupili?
Ono sto mozes provjeriti je tragovi ulja i zvizdanje..... a zamajac manje vise mozes i sam provjerit tako sto ga provozas pa vidis kako se ponasa u smislu trzanja, lupanja, i narocito prilikom paljenja i gasenja auta.
- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44741 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne bi ja to auto kupovo - mozda ima kakav sihr zapis pa da i ti krepas....
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#44742 Re: Pitamo Mehanicare ?
MA samo se luka bijelog napuca i miran je par sati. Svrati sa autom kod hodze u Visoko nek mu skine sihre i gotovo.skrbavi-admin wrote: ↑05/01/2023 15:52 ne bi ja to auto kupovo - mozda ima kakav sihr zapis pa da i ti krepas....
- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44743 Re: Pitamo Mehanicare ?
i tespih obavezno sto duzi na letrovizordrug_profi wrote: ↑05/01/2023 18:53MA samo se luka bijelog napuca i miran je par sati. Svrati sa autom kod hodze u Visoko nek mu skine sihre i gotovo.skrbavi-admin wrote: ↑05/01/2023 15:52 ne bi ja to auto kupovo - mozda ima kakav sihr zapis pa da i ti krepas....
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44744 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jes jes, onaj što ima tri kruga u jednom.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#44745 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tespih na mjenjaču i na letrovizoru da ostane obavezno. To obavezno.
Em umro čoek, em anamo onaj.
Em umro čoek, em anamo onaj.
- kabal1337
- Posts: 13451
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44746 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne mogu da vjerujem koliku razliku friske gumice balans stange prave u komb. sa onim selenima
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#44748 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne mora da seče krivine 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- skrbavi-admin
- Posts: 7129
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#44750 Re: Pitamo Mehanicare ?
zao mi je sto nisam usliko ojacanje gumica balans staNGLi svojevremeno u vidu uvrnutog sarafa u meso gume koja je, je l trebala da popuni prostor 
