Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44726 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Hajmo brzo, servis za fiat vozila u Sarajevu? :mrgreen:
Pored Hote ima li još neko da mu se može odvući auto na pregled zbog kupovine??
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44727 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

ACI?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7131
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44728 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

konektovan wrote: 04/01/2023 10:16 Hajmo brzo, servis za fiat vozila u Sarajevu? :mrgreen:
Pored Hote ima li još neko da mu se može odvući auto na pregled zbog kupovine??
odjebo te bitanga ? :run:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44729 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

skrbavi-admin wrote: 04/01/2023 11:08
konektovan wrote: 04/01/2023 10:16 Hajmo brzo, servis za fiat vozila u Sarajevu? :mrgreen:
Pored Hote ima li još neko da mu se može odvući auto na pregled zbog kupovine??
odjebo te bitanga ? :run:
Davno... :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44730 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Kakav je ovaj servis Škaljo iza Motorexa Stup, neko ga je spomnjao nekad, sad da li u pozitivnom ili negativnom,..ne znam?! :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7131
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44731 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

konektovan wrote: 04/01/2023 11:34
skrbavi-admin wrote: 04/01/2023 11:08

odjebo te bitanga ? :run:
Davno... :mrgreen:
e jebiga :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44732 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#44733 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Brus Lee »

skrbavi-admin wrote: 04/01/2023 11:52
konektovan wrote: 04/01/2023 11:34

Davno... :mrgreen:
e jebiga :mrgreen:
Pravda za Konektovanog
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#44734 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by W0rM »

Vozdrica,
znam da su ovdje mehanicari, ali rekoh da probam i s iducim:

moze li mi neko pomoc po pitanju navigacije?
Volio bih da uradim update/azuriranje iste. Trenutna verzija je MHS2_ER_AU_P0470, MU Software: 0191. Auto je Audi A3. Probao s audi stranice zvanicne, ne moze, moram neki PIN da ukucam, a nemam gdje isti da ukucam.

Svaki prijedlog i sugestija su dobrodosli. Lp
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#44735 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

W0rM wrote: 04/01/2023 22:23 Vozdrica,
znam da su ovdje mehanicari, ali rekoh da probam i s iducim:

moze li mi neko pomoc po pitanju navigacije?
Volio bih da uradim update/azuriranje iste. Trenutna verzija je MHS2_ER_AU_P0470, MU Software: 0191. Auto je Audi A3. Probao s audi stranice zvanicne, ne moze, moram neki PIN da ukucam, a nemam gdje isti da ukucam.

Svaki prijedlog i sugestija su dobrodosli. Lp
Imaš li dokumentaciju koja dolazi sa autom? Tu bi valjda trebao biti i taj PIN.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#44736 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

W0rM wrote: 04/01/2023 22:23 Vozdrica,
znam da su ovdje mehanicari, ali rekoh da probam i s iducim:

moze li mi neko pomoc po pitanju navigacije?
Volio bih da uradim update/azuriranje iste. Trenutna verzija je MHS2_ER_AU_P0470, MU Software: 0191. Auto je Audi A3. Probao s audi stranice zvanicne, ne moze, moram neki PIN da ukucam, a nemam gdje isti da ukucam.

Svaki prijedlog i sugestija su dobrodosli. Lp
Pogledaj na youtube za svoje auto. Kod novijih Audija, ako update navigacije nije regularno kupljen, komplikovano je jer koliko se sjecam pored instalacije potrebna je i aktivacija, osim ako nema neki sad besplatan update sto cisto sumnjam.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44737 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Za Audija nema besplatnog update-a, ipak je to premiJum. Može se naći na torrentima ili gpsunderground forumu, ali malo je kompliciran način aktivacije, pogotovo što kolega kaže kod mlađih modela.

Dok npr. ja sa Fordinom imam doživotno džabe update, valjda se nadaju da auto neće dugo trajati :mrgreen: A mape su iste, sve ih pravi HERE.
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#44738 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by W0rM »

artur morgan wrote: 05/01/2023 09:30
W0rM wrote: 04/01/2023 22:23 Vozdrica,
znam da su ovdje mehanicari, ali rekoh da probam i s iducim:

moze li mi neko pomoc po pitanju navigacije?
Volio bih da uradim update/azuriranje iste. Trenutna verzija je MHS2_ER_AU_P0470, MU Software: 0191. Auto je Audi A3. Probao s audi stranice zvanicne, ne moze, moram neki PIN da ukucam, a nemam gdje isti da ukucam.

Svaki prijedlog i sugestija su dobrodosli. Lp
Pogledaj na youtube za svoje auto. Kod novijih Audija, ako update navigacije nije regularno kupljen, komplikovano je jer koliko se sjecam pored instalacije potrebna je i aktivacija, osim ako nema neki sad besplatan update sto cisto sumnjam.
Gledao na youtubeTU, trazio oFo, ono, ne moze. Kontam da nema neko magicno rjesenje, al haman, kako je - tako je.
hecim
Posts: 65
Joined: 03/01/2012 20:04

#44739 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hecim »

Jedno konkretno pitanje iz vaše struke :-D

U ponedjeljak planiram ići u Doboj po auto iz Sarajeva i volio bih prije kupovine da ga dignem na dizalicu i pregledam kod nekog automehaničara.

Naravno, prva opcija mi je bila da povedem sa sobom mehaničara, ali nažalost, ne poznajem nijednog.

To auto je prethodni vlasnik (koji je umro i sad njegova porodica prodaje auto) 6 godina održavao u ovlaštenom servisu u Tešnju. Ja imam dilemu da li da auto vozim kod nekog neutralnog servisera koji ne zna to auto ili da ga vozim kod ovlaštenog servisera koji ga je održavao godinama.

Naravno, rizik koji mene plaši je taj da će serviser kod kojeg je prethodni vlasnik ostavio hiljade maraka reći da je auto tip-top iako možda i nije tako. Prvenstveno me zanimaju stanje turbine i kvačila (zamajca konkretno).

Eto, kako biste vi postupili?
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#44740 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

hecim wrote: 05/01/2023 14:08 Jedno konkretno pitanje iz vaše struke :-D

U ponedjeljak planiram ići u Doboj po auto iz Sarajeva i volio bih prije kupovine da ga dignem na dizalicu i pregledam kod nekog automehaničara.

Naravno, prva opcija mi je bila da povedem sa sobom mehaničara, ali nažalost, ne poznajem nijednog.

To auto je prethodni vlasnik (koji je umro i sad njegova porodica prodaje auto) 6 godina održavao u ovlaštenom servisu u Tešnju. Ja imam dilemu da li da auto vozim kod nekog neutralnog servisera koji ne zna to auto ili da ga vozim kod ovlaštenog servisera koji ga je održavao godinama.

Naravno, rizik koji mene plaši je taj da će serviser kod kojeg je prethodni vlasnik ostavio hiljade maraka reći da je auto tip-top iako možda i nije tako. Prvenstveno me zanimaju stanje turbine i kvačila (zamajca konkretno).

Eto, kako biste vi postupili?
Tacno stanje turbine ti niko nece moci reci bez skidanja i detaljnog pregleda.
Ono sto mozes provjeriti je tragovi ulja i zvizdanje..... a zamajac manje vise mozes i sam provjerit tako sto ga provozas pa vidis kako se ponasa u smislu trzanja, lupanja, i narocito prilikom paljenja i gasenja auta.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7131
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44741 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

ne bi ja to auto kupovo - mozda ima kakav sihr zapis pa da i ti krepas....
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#44742 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

skrbavi-admin wrote: 05/01/2023 15:52 ne bi ja to auto kupovo - mozda ima kakav sihr zapis pa da i ti krepas....
MA samo se luka bijelog napuca i miran je par sati. Svrati sa autom kod hodze u Visoko nek mu skine sihre i gotovo.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7131
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44743 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

drug_profi wrote: 05/01/2023 18:53
skrbavi-admin wrote: 05/01/2023 15:52 ne bi ja to auto kupovo - mozda ima kakav sihr zapis pa da i ti krepas....
MA samo se luka bijelog napuca i miran je par sati. Svrati sa autom kod hodze u Visoko nek mu skine sihre i gotovo.
i tespih obavezno sto duzi na letrovizor
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44744 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Jes jes, onaj što ima tri kruga u jednom.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#44745 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Tespih na mjenjaču i na letrovizoru da ostane obavezno. To obavezno.
Em umro čoek, em anamo onaj.
User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#44746 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ne mogu da vjerujem koliku razliku friske gumice balans stange prave u komb. sa onim selenima
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44747 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kabal1337 wrote: 05/01/2023 20:58 Ne mogu da vjerujem koliku razliku friske gumice balans stange prave u komb. sa onim selenima
Šta se dešaJe?? :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44748 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

ne mora da seče krivine :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44749 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kabal1337 wrote: 05/01/2023 20:58 Ne mogu da vjerujem koliku razliku friske gumice balans stange prave u komb. sa onim selenima
sad moze 10km+ hladno u krivine ulijetat :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7131
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44750 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

zao mi je sto nisam usliko ojacanje gumica balans staNGLi svojevremeno u vidu uvrnutog sarafa u meso gume koja je, je l trebala da popuni prostor :lol:
Post Reply