Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Ateista
Posts: 51652
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#44426 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

drug_profi wrote: 29/07/2023 02:17
canvra888 wrote: 28/07/2023 20:57 Idem danas uz Ivan i pretičem lijevom redom sve i nađe se neki lik u narandžastom Golfu petici ispred mene koji gusla u lijevoj. Lik bi da pretiče ove iz desne, a guši cijelu traku.

Blicam jedno 15-ak puta liku, ništa. Počnem svirat, ništa, neće da se vrati. Hajd zaobišao je nekako dva auta iz desne, ali frajko se i dalje ne vraća u desnu, iako je prazna. Svirnem još par puta, ništa i dalje, krenem ga zaobilaziti s desne strane, poče lik da mi trećinom auta ulazi u traku.

Sad fakat nisam siguran je li frajko namjerno ne dozvoljava da ga preteknem, ili je toliki apsolutni boliklinac i ništa ne prati pa možda ulazi u moju traku zbog saobraćaja iz suprotne trake (iako nema nikakve potrebe za tim, dovoljno su široke trake).

Prikočim, čekam da se vrati i tad uhvatim priliku da mu već uđem u dužinu auta i naravno tada više nije pokušavao to. Fakat mi nisu jasni ovakvi likovi...
Uf, ja takva ponasanja dovodim do eskalacije.
Preteknem pa blokiram i usporim do stajanja. Da vidim hoces li izaci iz kabine maumutijebem.
Zena me ruzi. A boli me kurac. Svakako nemam puno zivota jos. A pun sam bijesa.
I ja imam zelju na taj nacin da vratim takvina, ali previse me iznerviea to njegovo peglanje da nemam zivaca jos vise peglati i onda jedva docekam da mogu po gasu, a treba im to raditi ko moze.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#44427 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Pitchke su to. Zadnji put lik polukruzno napravio i otisao.
Prije toga je mnogo grlat i razgranat bio.

Ja se u 50% slucajeva usaburam. Ali ako me je vec neko izjebo, ili me taj prca predugo i bezobrazno, izgubim kontrolu.
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#44428 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Ma dvije ženske osobe sa mnom u autu bile, smirivale me i samo što sam počeo rondat, kamoli da je šta više...

Da nije na pola Ivana bilo, možda bih i ja šta još konkretnije, ali nije mjesta za toga nikako bilo.

Ovako je samo bilo sviranje i mahanje rukama dok smo paralelni bili kad sam ga napokon uspio zaobići desnom...
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#44429 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Žena me ruži, obećao sam joj da neću više. I imam namjeru da poštujem to, ali nekad crvena krpa padne.
Znam, naletiću jednom na metak ili na vecu budalu....
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#44430 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kravamuzara »

Evolution_IV wrote: 28/07/2023 18:47 kakvi debili voze, majmun sa c4 gusla od vrapcica prema jablanici, sve 50 pa kocnica, naravno iza je kolona od jos 15-20 picki P-I-C-K-I!!!! koje ni ne pomisljaju da preteknu, da bi vozio 80-90 lagano po ogranicenju pretekao sam govnara a prije toga po 2 i po 3 jer su svi nabijeni jedni u druge, jebem vam i vozacku i instruktora i auto koje vozate :run:

ne mozes normalno vozit gdje god krenes, jebo ti guslanje pleme, ako nisi sposoban nemoj ni vozit..
Ma jel to C4 vozi nema tu co’eka :zzzz:
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#44431 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by omega369 »

zdruzdjo wrote: 28/07/2023 20:50
omega369 wrote: 28/07/2023 14:43
Sta bolan 30 km/h??? Pa sta ti vozis prika, stojadina?!
:mrgreen: :mrgreen:
Trecom 60-70 km/h min i ostacu u traci bez problema, pogotovo odozdo

:babinsin:
Procitaj sa razumjevanjem ovo sto sam bold-ovao.
Naravno da moze ovo sto si naveo. Nisam ni rekao da ne moze. Samo kako ce biti onima u autu, e to je druga prica.
Meni ce biti super, i udobno, vjeruj :mrgreen:
Becky7
Posts: 883
Joined: 25/11/2017 16:31

#44432 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Becky7 »

Koja je minimalna brzina na autoputu u BiH, maksimalnu znam?
User avatar
Optimist
Posts: 15517
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#44433 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

60 km/h.
Becky7 wrote: 31/07/2023 05:31 Koja je minimalna brzina na autoputu u BiH, maksimalnu znam?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44434 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Optimist wrote: 31/07/2023 06:31 60 km/h.
Becky7 wrote: 31/07/2023 05:31 Koja je minimalna brzina na autoputu u BiH, maksimalnu znam?
Premalo
Seawolf
Posts: 9159
Joined: 14/06/2012 22:59

#44435 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seawolf »

Nemojte brkati najmanju dopuštenu brzinu na auto-putu, sa zabranom kretanja po auto-putu za sva ona vozila koja ne mogu razviti brzinu veću od 60 km/h.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44436 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Ne sjećam se kad sam vidio znak nalik na ovaj (kod nas)
Image

Samo ga viđam kao dio ovakvog znaka
Image

Al’ 90% ljudi ne zna da je to uopšte znak za to. :lol: Iznendili biste se.
Naslovnica
Posts: 35420
Joined: 20/03/2013 15:38

#44437 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Jučer oko 18h, povratak sa Bjelašnice.
Kolona 5-6 automobila, naprijed kombi, natovaren, gusla, ne može brže jbga.
Ja predzadnji.
Vidim u retrovizoru bijelo špansko govno (meščini Ateca) se brzo približava.
On zadnji, poče da pretiče na punoj, konto 2-3 da uzme ali ga krenulo i frajer pretičući hladno uleti u dvije vezane apsolutno nepregledne krivine. Gledam i ne vjerujem svojim očima, baš je išao na sreću. Da je odozdo neko naišao direkt bi bio 100%, nema gdje pobjeći a velika brzina.
Znači, ljudi svjesno idu da ubiju sebe i drugoga.
Volio bih ga samo pitati zašto jarane?
User avatar
Ateista
Posts: 51652
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#44438 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

To sa preticanjem u krivini me podsjeti na pricu kolega sa faksa kad su isli u Mostar sa dva auta, jedan malo jaci drugi slab motor koji je bas tesko preticao. Imali walkie-talkie i ovaj sa jacim autom isao ispred, preticao kad moze i neko iz tog auta bio stalno na vezi sa nekim iz drugog i javljali ovome iza kad je cisto da moze preticati u krivinama. :-)
Dobar fazon, ali da sam iza nikad se ne bih usudio da krenem u preticanje ako se svojim ocima ne uvjerim da je sigurno.
User avatar
nepass1
Posts: 14668
Joined: 06/07/2017 07:35

#44439 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Krenuo na more od jablanice do mostara prestigao 20ak auta, gusla kolona svi relax valjda idu na more. Svi 60max voze. Dolazim na gabelu nikog na prelazu, ja prvi, iza mene kolona od 10ak auta se stvori :D
Krenuo sa mora od mostara do jablanice dva kamiona i iza 5-6 auta. Na zadnjoj isprekidanoj pred jablanicu prestigao kamion sa cela kolone. Isto niko nikog ne prestize.
kakaljin
Posts: 13492
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#44440 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

nepass1 wrote: 31/07/2023 09:14 Krenuo na more od jablanice do mostara prestigao 20ak auta, gusla kolona svi relax valjda idu na more. Svi 60max voze. Dolazim na gabelu nikog na prelazu, ja prvi, iza mene kolona od 10ak auta se stvori :D
Krenuo sa mora od mostara do jablanice dva kamiona i iza 5-6 auta. Na zadnjoj isprekidanoj pred jablanicu prestigao kamion sa cela kolone. Isto niko nikog ne prestize.
Primjetio sam da ljudi po inerciji voze, ne razmisljaju ne prate siutaciju u saobracaju. I zato nam dolazi do sudara i kolona. Kada vozis moras cijelo vrijeme biti skoncentrisan na voznju i prati sva desavanja oko sebe.

Ako im se ne zuri sto onda idu autom, mogu vozom ili Busom komotno
User avatar
Laplace
Posts: 14677
Joined: 19/11/2012 18:37

#44441 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

kakaljin wrote: 31/07/2023 09:23
nepass1 wrote: 31/07/2023 09:14 Krenuo na more od jablanice do mostara prestigao 20ak auta, gusla kolona svi relax valjda idu na more. Svi 60max voze. Dolazim na gabelu nikog na prelazu, ja prvi, iza mene kolona od 10ak auta se stvori :D
Krenuo sa mora od mostara do jablanice dva kamiona i iza 5-6 auta. Na zadnjoj isprekidanoj pred jablanicu prestigao kamion sa cela kolone. Isto niko nikog ne prestize.
Primjetio sam da ljudi po inerciji voze, ne razmisljaju ne prate siutaciju u saobracaju. I zato nam dolazi do sudara i kolona. Kada vozis moras cijelo vrijeme biti skoncentrisan na voznju i prati sva desavanja oko sebe.

Ako im se ne zuri sto onda idu autom, mogu vozom ili Busom komotno
Meni se obično ne žuri kad vozim daleko, posebno na more. Ali, ipak vozim po ograničenju + 10 preko i pri tome pravim više pauza da odmorim. Radije ću dodatnih petnaestak minuta provesti u kafiću/restoranu pored Neretve nego u autu vozeći ispod ograničenja.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#44442 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drugtito2011 »

Juče popodne, GP Bileća, kolona oko 1 kilometar iz pravca BiH prema CG. Lokalni baja je pokušao da pretekne kolonu i rezultat se vidi. Ovo je trajalo oko 30 sekundi a on je svo vrijeme pričao na mob.

Image
Seawolf
Posts: 9159
Joined: 14/06/2012 22:59

#44443 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seawolf »

EFD22 wrote: 31/07/2023 08:27 Ne sjećam se kad sam vidio znak nalik na ovaj (kod nas)
Image

Samo ga viđam kao dio ovakvog znaka
Image

Al’ 90% ljudi ne zna da je to uopšte znak za to. :lol: Iznendili biste se.
Dakle, za kretanje u krajnjoj desnoj traci auto-puta, ne postoji ograničenje najmanje dopuštene brzine.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44444 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Seawolf wrote: 31/07/2023 10:29
EFD22 wrote: 31/07/2023 08:27 Ne sjećam se kad sam vidio znak nalik na ovaj (kod nas)
Image

Samo ga viđam kao dio ovakvog znaka
Image

Al’ 90% ljudi ne zna da je to uopšte znak za to. :lol: Iznendili biste se.
Dakle, za kretanje u krajnjoj desnoj traci auto-puta, ne postoji ograničenje najmanje dopuštene brzine.
Ako se referiraš na ovaj potonji znak koji sam ja postavio, u pitanju je znak koji označava početak postojanja trake za spora vozila. Obično se nalazi na usponima ili nizbrdicama određenog postotka. Umjesto zaustavne trake dobijemo voznu traku za spora vozila (kamione, tegljače…)

Isti znak možeš vidjeti na početku zeničke obilaznice na A1 iz smjera Sarajeva prema Doboju.

Minimalna brzina nije ograničena u traci za spora vozila.

Ali u normalnim uvjetima itekako jest.
Seawolf
Posts: 9159
Joined: 14/06/2012 22:59

#44445 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seawolf »

EFD22 wrote: 31/07/2023 10:42
Seawolf wrote: 31/07/2023 10:29
Dakle, za kretanje u krajnjoj desnoj traci auto-puta, ne postoji ograničenje najmanje dopuštene brzine.
Ako se referiraš na ovaj potonji znak koji sam ja postavio, u pitanju je znak koji označava početak postojanja trake za spora vozila. Obično se nalazi na usponima ili nizbrdicama određenog postotka. Umjesto zaustavne trake dobijemo voznu traku za spora vozila (kamione, tegljače…)

Isti znak možeš vidjeti na početku zeničke obilaznice na A1 iz smjera Sarajeva prema Doboju.

Minimalna brzina nije ograničena u traci za spora vozila.

Ali u normalnim uvjetima itekako jest.
Na koliko je ograničena minimalna dopuštena brzina kretanja u desnoj traci auto-puta, u normalnim uvjetima?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#44446 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Ovaj gore znak samo bez AP imate na onoj novoj cesti od krivina prema kiseljaku odozdo
kakaljin
Posts: 13492
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#44447 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Laplace wrote: 31/07/2023 09:54
kakaljin wrote: 31/07/2023 09:23

Primjetio sam da ljudi po inerciji voze, ne razmisljaju ne prate siutaciju u saobracaju. I zato nam dolazi do sudara i kolona. Kada vozis moras cijelo vrijeme biti skoncentrisan na voznju i prati sva desavanja oko sebe.

Ako im se ne zuri sto onda idu autom, mogu vozom ili Busom komotno
Meni se obično ne žuri kad vozim daleko, posebno na more. Ali, ipak vozim po ograničenju + 10 preko i pri tome pravim više pauza da odmorim. Radije ću dodatnih petnaestak minuta provesti u kafiću/restoranu pored Neretve nego u autu vozeći ispod ograničenja.
Razumijemo se potpuno, cak ta tvoja voznja je preporucljiva vozis +10 preko ogranicenja i ako ti se stoji stanes odmoris, ali nikome ne smetas i nikoga ne usporavas.

:thumbup: :thumbup:
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#44448 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Concord »

Koliko god ima manijaka toliko ima i ovih sporaca, pregledaca okoline, saburlija… cini mi se i vise nego prije. Nema puta u BiH a da svako malo ne stignes jednog ili kolonu njih. Nedavno sam na novoj Stolac-Neum magistrali stigao kolonu od njih desetak, voze po mrtvom ogranicenju zakucani jedan za drugog, niko nikoga ne prestize.
Toliko ti zivce izvade, na kraju kad sam jedva uspio da krenem preticati prije jedne raskrsnice, ne mogu da se vratim nazad do kraja isprekidane zbog zakovanih debila, kontam ko vam yebe mater i naslagam ih svih 10. Jednostavno te natjeraju.
Last edited by Concord on 31/07/2023 13:21, edited 1 time in total.
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#44449 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by W0rM »

Concord wrote: 31/07/2023 13:19 Koliko god ima manijaka toliko ima i ovih sporaca, pregledaca okoline, saburlija… cini mi se i vise nego prije. Nema puta u BiH a da svako malo ne stignes jednog ili kolonu njih. Nedavno sam na novoj Stolac-Neum magistrali stigao kolonu od njih desetak, voze po mrtvom ogranicenju zakucani jedan za drugog, niko nikoga ne prestize.
Toliko ti zivce izvade, na kraju kad sam jedva uspio da krenem preticati prije jedne raskrsnice, ne mogu da se vratim nazad do kraja isprekidane zbog zakovanih debila, kontam ko vam yebe mater i naslagam ih 10. Jednostavno te natjeraju.
Natjeraju te tako sto voze po ogranicenju?
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#44450 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

drugtito2011 wrote: 31/07/2023 09:58 Juče popodne, GP Bileća, kolona oko 1 kilometar iz pravca BiH prema CG. Lokalni baja je pokušao da pretekne kolonu i rezultat se vidi. Ovo je trajalo oko 30 sekundi a on je svo vrijeme pričao na mob.

Image
Govori nekome na mob evo sada jedan zeznu sto je u svojoj traci a vozi daciu
Post Reply