Ma samo razjebani snopovi smetaju.
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#44227 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Znaci to ste vi 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#44229 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nek' vozis po ogranicenjju 130 km/h, to je otprilike 36 m/s.
Onda skontaj koliko imas vremena da uocis neku prepreku i reagujes vozeci pod oborenim svjetlima koja po zakonu osvjetljavaju 40-80 m.
Onda skontaj koliko imas vremena da uocis neku prepreku i reagujes vozeci pod oborenim svjetlima koja po zakonu osvjetljavaju 40-80 m.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44230 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To ne isključuje obavezu kada nailaziš na vozilo, bilo u istoj saobraćajnoj ili kolovoznoj traci, bilo u drugoj, da ugasiš duga svjetla.
Uostalom, ako ne smeta ovima u suprotnoj kolovoznoj traci, što onda svi ti pametni ugase duga čim ja upalim svoja, da “im vratim”?
Uostalom, ako ne smeta ovima u suprotnoj kolovoznoj traci, što onda svi ti pametni ugase duga čim ja upalim svoja, da “im vratim”?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#44231 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kroz RS duga smetaju na AP jer ima dosta krivina a na dosta mjesta branik nije dovoljno visok da ne bije u oci
- Optimist
- Posts: 15518
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#44233 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jednom dugo, dvaput kratko, da znam da si ti. 
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#44234 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ko još vozi 180 noću
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#44236 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Maloprije na Otoci liku na Scenicu bukvalno točak otpao, okrenuo se točak poprečno
Sta se mora desiti da tako točak ode i da se ne primjeti to na vrijeme, svašta
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#44237 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja sam neki dan vidio Megane II, ista stvar.
- Ateista
- Posts: 51653
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#44238 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Ateista
- Posts: 51653
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#44239 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nisam mehanicar i ne znam sta je, ali mislim da je tako nesto nemoguce potpuno iznenada da se desi, bez ikakvih prethodnih lupkanja i upozorenja, tako da je vjerovatno neko ko je dosta vremena vozio neispravan auto dok do toga nije doslo.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44240 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Krajnica?
Kugla na krajnici lupka lupka lupka dok ne ispadne i onda ti točak skrene gdje on želi.
Al’ to moraš baš da zapustiš vlastito auto.
Viđao sam to u Zenici možda pet puta, i što je zanimljivo, uvijek je desni točak, i tri od pet puta bili su oni Focusi iz Gronholm generacije (2005-2007)
Kugla na krajnici lupka lupka lupka dok ne ispadne i onda ti točak skrene gdje on želi.
Al’ to moraš baš da zapustiš vlastito auto.
Viđao sam to u Zenici možda pet puta, i što je zanimljivo, uvijek je desni točak, i tri od pet puta bili su oni Focusi iz Gronholm generacije (2005-2007)
- canvra888
- Posts: 9171
- Joined: 09/07/2021 15:03
#44241 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
https://www.klix.ba/vijesti/bih/predlaz ... /230604091
Predlaže se edukativna TV kampanja za vožnju u kružnom toku i da obuka vozača ne počinje prije 10 sati
Evo ispunile se želje forumašima
Predlaže se edukativna TV kampanja za vožnju u kružnom toku i da obuka vozača ne počinje prije 10 sati
Evo ispunile se želje forumašima
- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#44242 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kad vidim sta rade ljudi na Kruznim ne cudi me nistacanvra888 wrote: ↑05/06/2023 02:11 https://www.klix.ba/vijesti/bih/predlaz ... /230604091
Predlaže se edukativna TV kampanja za vožnju u kružnom toku i da obuka vozača ne počinje prije 10 sati
Evo ispunile se želje forumašima![]()
- Ateista
- Posts: 51653
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#44243 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Dolazi ti s desne strane u kruzni pa ima prednost.xPaco1337 wrote: ↑05/06/2023 07:38Kad vidim sta rade ljudi na Kruznim ne cudi me nistacanvra888 wrote: ↑05/06/2023 02:11 https://www.klix.ba/vijesti/bih/predlaz ... /230604091
Predlaže se edukativna TV kampanja za vožnju u kružnom toku i da obuka vozača ne počinje prije 10 sati
Evo ispunile se želje forumašima![]()
Posto sam u Zenici svaki dan malo fali da nekog ubijem na kruznom jer ja ne znam da li ljudi ne znaju pravila ili nikad nisi bili u kruznom. Mislim okej svako od nas malo nekad bezobrazno se ubaci ali pazis da se ubacis bezobrazno da ne ugrozis nekog, meni frajer uleti na pola metra i jos gleda u mene ko da sam s Marsa pao i cudi se sto ja njega ne pustim da se ubaci.
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#44244 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne moze mi reci nisam te vidio, mrtvi ugao...bla bla jer sam prosao pored njega i prosao ga. Nakon toga, znaci sustize me i "istiska" iz trake.
Jednostavno ih covjek mora više mrziti nego gotiviti.
Jednostavno ih covjek mora više mrziti nego gotiviti.
Last edited by zdruzdjo on 18/06/2023 23:02, edited 1 time in total.
- hopi
- Posts: 7253
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#44245 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
sve divno krasno, i sam ne volim taksiste, smatram ih vrlo lošim vozačima
ali generalno, sve prema zasluzi, kako se motoristi ponašaju prema ostalim tako i prema njima tj vama
pa eto neki dan sam baš napisao lik stade ispred mene jer eto ko biva ispod časti biti na semfaoru iza auta
kroz tarčin, vikend sada ko biva ljepše vrijeme, ograničenje 60kmh prolazi se garantujem sa 120kmh
što bi se nane rekle vat gous araund koms araund
ali generalno, sve prema zasluzi, kako se motoristi ponašaju prema ostalim tako i prema njima tj vama
pa eto neki dan sam baš napisao lik stade ispred mene jer eto ko biva ispod časti biti na semfaoru iza auta
kroz tarčin, vikend sada ko biva ljepše vrijeme, ograničenje 60kmh prolazi se garantujem sa 120kmh
što bi se nane rekle vat gous araund koms araund
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#44246 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kakve veze to ima u ovom konkretnom slučaju? To kao u ratu, ako je jedan Bošnjak/Srbin/Hrvat ubio nekoga tvog, svi pripadnici te nacije su krivi.
Ovdje je takso ispao debil i gotovo. Ne mora značiti da su svi taksisti kreteni kao ovaj.
Ovdje je takso ispao debil i gotovo. Ne mora značiti da su svi taksisti kreteni kao ovaj.
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#44247 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hajdemo ovako
Motoristi se uopste ne mogu ponasati nekako prema nekome. Ako imas i najmanji klikercic u glavi.a vozis motor, znas da bilo kakvo lose ponasanje se prvo obije tebi o glavu. I to zestoko.
Znaci ja ako tebi uletim u makazice i pocnem kociti, u slucaju sudara moja kicma je na nekih 50-ak cm od tvoje tvrde haube. Ishod jasan.
Drugo. To stajanje ispred vozila na semaforu i voznja izmedju auta tzv "lane splitting" je u nekim veoma naprednijim zemljama preporucljiva stvar, naravno uz zadrzavanje sigurnosti. Time se smanjuju guzve. Ali kod nas krkan odmah to shvati kao udar na ego pa ti presjece put. "Sta ti imas voziti izmedju a ja moram da cekam, e neces".
Ja to radim ukoliko je bas sigurno. Ne rizikujem da nekoga ogrebem, da se naprndecim na zebru, da se svalim pod tockove.....
Naprimjer stojim na semaforu sa motorom iza nekog golfa 2 dizela kojem su propuhale karike jos 1990-te, i lola turira.
Takso je ovdje ispao dzukela na kvadrat. Nema opravdanja. Niti sam mu se trpao, niti sam ga ugrozavao, niti sam zujao izmedju auta,.....
Ovdje cu malo generalizovati, i reci da je veoma mali(gotovo zanemarljiv) broj taksista koji nisu dzubrad u saobracaju.
-
c0de
- Posts: 539
- Joined: 27/05/2009 11:28
#44248 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jucer takso ide na cesti na koju ja cekam na raskrsnici sa motorom da se ukljucim lijevo. Vidi me i daje desni zmigavac, ja i dalje cekam da pocne da vrsi radnju skretanja jer zmigavcima odavno ne vjerujem. Krenuo je skretati, ja lagano krecem, kad frajer samo smota nazad na glavnu i nastavi pravo...zdruzdjo wrote: ↑13/06/2023 23:14
Hajdemo ovako
Motoristi se uopste ne mogu ponasati nekako prema nekome. Ako imas i najmanji klikercic u glavi.a vozis motor, znas da bilo kakvo lose ponasanje se prvo obije tebi o glavu. I to zestoko.
Znaci ja ako tebi uletim u makazice i pocnem kociti, u slucaju sudara moja kicma je na nekih 50-ak cm od tvoje tvrde haube. Ishod jasan.
Drugo. To stajanje ispred vozila na semaforu i voznja izmedju auta tzv "lane splitting" je u nekim veoma naprednijim zemljama preporucljiva stvar, naravno uz zadrzavanje sigurnosti. Time se smanjuju guzve. Ali kod nas krkan odmah to shvati kao udar na ego pa ti presjece put. "Sta ti imas voziti izmedju a ja moram da cekam, e neces".
Ja to radim ukoliko je bas sigurno. Ne rizikujem da nekoga ogrebem, da se naprndecim na zebru, da se svalim pod tockove.....
Naprimjer stojim na semaforu sa motorom iza nekog golfa 2 dizela kojem su propuhale karike jos 1990-te, i lola turira.
Takso je ovdje ispao dzukela na kvadrat. Nema opravdanja. Niti sam mu se trpao, niti sam ga ugrozavao, niti sam zujao izmedju auta,.....
Ovdje cu malo generalizovati, i reci da je veoma mali(gotovo zanemarljiv) broj taksista koji nisu dzubrad u saobracaju.
Dedo saputnik mase rukom kroz prozor kao izvinjava se...
- konektovan
- Posts: 51384
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44249 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Meni fakat ne smeta to "ponasanje" motociklista,..gdje se u onim guzvama provlace izmedju auta..isto tako i na magistrali, kad ih vidim iza sebe, uvijek desno se pomjerim da im napravim prostor za sigurno "zaobilazenje"
mene u istoj traci, tako da ne moraju koristiti suprotnu...
Naravno,..i ja ocekujem od njih isto tako korektno ponasanje..
Naravno,..i ja ocekujem od njih isto tako korektno ponasanje..
- Laplace
- Posts: 14680
- Joined: 19/11/2012 18:37
#44250 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sa snimka je vidljivo da si vozio slobodnom trakom brzinom jednakom brzini ostalih vozila, tako da je to potpuno drugačije od onoga štoje kolega opisao.zdruzdjo wrote: ↑13/06/2023 23:14
Hajdemo ovako
Motoristi se uopste ne mogu ponasati nekako prema nekome. Ako imas i najmanji klikercic u glavi.a vozis motor, znas da bilo kakvo lose ponasanje se prvo obije tebi o glavu. I to zestoko.
Znaci ja ako tebi uletim u makazice i pocnem kociti, u slucaju sudara moja kicma je na nekih 50-ak cm od tvoje tvrde haube. Ishod jasan.
Drugo. To stajanje ispred vozila na semaforu i voznja izmedju auta tzv "lane splitting" je u nekim veoma naprednijim zemljama preporucljiva stvar, naravno uz zadrzavanje sigurnosti. Time se smanjuju guzve. Ali kod nas krkan odmah to shvati kao udar na ego pa ti presjece put. "Sta ti imas voziti izmedju a ja moram da cekam, e neces".
Ja to radim ukoliko je bas sigurno. Ne rizikujem da nekoga ogrebem, da se naprndecim na zebru, da se svalim pod tockove.....
Naprimjer stojim na semaforu sa motorom iza nekog golfa 2 dizela kojem su propuhale karike jos 1990-te, i lola turira.
Takso je ovdje ispao dzukela na kvadrat. Nema opravdanja. Niti sam mu se trpao, niti sam ga ugrozavao, niti sam zujao izmedju auta,.....
Ovdje cu malo generalizovati, i reci da je veoma mali(gotovo zanemarljiv) broj taksista koji nisu dzubrad u saobracaju.
Inače, posebno u zadnje vrijeme, sklanjam se maksimalno desno u gužvama, ne samo zbog motocikala nego i zbog mogućeg nailaska vozila hitne službe.

