Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#43326 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

canvra888 wrote: 14/02/2023 20:10
artur morgan wrote: 14/02/2023 20:06

Post se nije odnosio na tebe :)


I kako je zavrsila ta situacija kad vec spominjes :D
Odgovorio sam profiju, gas do poda, pretekao ga, nabr'o ga pofino i odmak'o od stoke da teško bude u vidokrugu :D

Ali sam vozio van naumljene vožnje i van ograničenja
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#43327 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Evolution_IV wrote: 14/02/2023 20:08 @Naslovnica

jbg, svako vozi dns, od kako su radari aktivirani to je ludilo kako koce, sto je u jednu ruku i opasno :-)
Ja sam sada rijetko na autoputu, promijenio posao.
Ali dok sam 5-6 godina svakodnevno vozario, baš sam bio rahat.
Iznimno su rijetke bile sporne situacije.
Sada odem 1-2 puta mjesečno do Zenice, i svaki put se nađe debil-dva.
A radarsku torturu da i ne spominjem...
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#43328 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

Ma najezda ozbiljnog kretenluka po autoputu je krenula kad su učestile vožnje suprotnim smjerom.

Mojoj sestri se desilo da je naletila na takvog jednog imbecila 2015. Ide idiot lijevom (njegovom desnom) trakom u suprotnom smjeru i blica i svira idiot svima.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43329 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

Naslovnica wrote: 14/02/2023 20:13
Evolution_IV wrote: 14/02/2023 20:08 @Naslovnica

jbg, svako vozi dns, od kako su radari aktivirani to je ludilo kako koce, sto je u jednu ruku i opasno :-)
Ja sam sada rijetko na autoputu, promijenio posao.
Ali dok sam 5-6 godina svakodnevno vozario, baš sam bio rahat.
Iznimno su rijetke bile sporne situacije.
Sada odem 1-2 puta mjesečno do Zenice, i svaki put se nađe debil-dva.
A radarsku torturu da i ne spominjem...
redovan sam, makar 3 od 5 dana, bude normalno ali uvijek se nadje 5/6 mamlaza da ti ogade voznju...
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#43330 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

artur morgan wrote: 14/02/2023 19:41 Pa sta je poenta toga ?

Pretices na tempomatu :?

Gas do poda, zavrti motor, prodji ga...ako je slabasan motor pomiri se sa tim da preticanje ne ide bas jednostavno.
Da, preticem na tempomatu jer idem 20-30-40 km/h brze od onog u desnoj. Zar moram vrtit, dodavat gas u takvim situacijama da bih nekog obisao?
Ukoliko neko ima iza ko je vec zapoceo obilazenje, sacekam da on zavrsi i onda se ukljucujem. nisam od onih koji ne gledaju retrovizore, uvaljuju se drugima i pri tome ne pale zmigavce.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43331 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Vozim od Slavonskog Broda do Beča na tempomatu, većinom 150 km/h i uvijek pretičem na tempomatu.

Osim kad se pojavi, najčešće u Hrvatskoj, tako neki debil koji me jedva pretekne pa onda uspori ispred mene.

I tako sam jednom da odmaknem od idiota kojeg sam morao tri puta preticati, zijanio 250 kn jer su taman tad bili iza mene u sivom Audiju A4 B9.





Doduše na našem A1 od Zenice do Sarajeva i nazad uvijek vozim bez tempomata. Ali konstantnom brzinom (nije bitno kojom) plusminus 5 km/h.
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#43332 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

200 +/- 5
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#43333 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

EFD22 wrote: 14/02/2023 20:37 Vozim od Slavonskog Broda do Beča na tempomatu, većinom 150 km/h i uvijek pretičem na tempomatu.

Osim kad se pojavi, najčešće u Hrvatskoj, tako neki debil koji me jedva pretekne pa onda uspori ispred mene.

I tako sam jednom da odmaknem od idiota kojeg sam morao tri puta preticati, zijanio 250 kn jer su taman tad bili iza mene u sivom Audiju A4 B9.


Doduše na našem A1 od Zenice do Sarajeva i nazad uvijek vozim bez tempomata. Ali konstantnom brzinom (nije bitno kojom) plusminus 5 km/h.
Hr tempomat 150, SLO 130 i AT 140. :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43334 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

zar se tempomat predida na vasim autima ako pritisnete gas da obidjete?
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#43335 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Evolution_IV wrote: 14/02/2023 20:50 zar se tempomat predida na vasim autima ako pritisnete gas da obidjete?
Kod mene na gas ne, na kocnici da.
Tempomat nece ni da se aktivira ako prije toga nije kocnica makar jednom dirana.
A to sam spoznao tako sto sam jednom na autoputu stao na odmoriste, naravno ugasio auto.
Kad sam ponovo krenuo, naravno po gasu, kad sam dostigao zeljenu brzinu da ukljucim tempomat, prc milojka, nece, reko' obatalilo se.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43336 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 14/02/2023 20:50 zar se tempomat predida na vasim autima ako pritisnete gas da obidjete?
Ne, samo kočnica ili tipka cancel.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43337 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

mk ultra wrote: 14/02/2023 20:41 200 +/- 5
Jesi izdajica
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#43338 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

EFD22 wrote: 14/02/2023 21:03
mk ultra wrote: 14/02/2023 20:41 200 +/- 5
Jesi izdajica
1.6tdi bi umro :cry:
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#43339 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Evolution_IV wrote: 14/02/2023 20:50 zar se tempomat predida na vasim autima ako pritisnete gas da obidjete?
Na audiju se gasio pritiskanjem kvacila ili kocnice.
Na Opelu se npr ne gasi prilikom saltanja.
Na Skodi kocnica ga deaktivira.
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#43340 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

Gas ne bi trebao iskljuciti tempomat
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#43341 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Na opelu samo kocnica i dugme cancel.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43342 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

e dobro, sta vas onda sprecava da ga stisnete kad preticete :D :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#43343 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Evolution_IV wrote: 14/02/2023 21:22 e dobro, sta vas onda sprecava da ga stisnete kad preticete :D :D
Pa konji i atmosferci :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#43344 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Evolution_IV wrote: 14/02/2023 21:22 e dobro, sta vas onda sprecava da ga stisnete kad preticete :D :D
Ako vozim na tempomat i stizem evidentno sporije vozilo, zasto da stiscem kad preticanje mogu obaviti istim tempom, na tempomat?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#43345 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skrbavi-admin »

ja dajem gas na dugme 8)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43346 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 14/02/2023 21:35 ja dajem gas na dugme 8)
jel dugme na hlacama ili na kaputu :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#43347 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/02/2023 21:36
skrbavi-admin wrote: 14/02/2023 21:35 ja dajem gas na dugme 8)
jel dugme na hlacama ili na kaputu :lol:
obicno softverski - al nekad i hardverski :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43348 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

BadBoy wrote: 14/02/2023 15:44
canvra888 wrote: 14/02/2023 15:03 Pominjana situacija 100 puta ovdje, al nek bude i 101. put.

Nervira me kad na AP vozim normala na tempomatu, konstantna brzina dakle i pretekne me neki kreten da bi za 2-3 km počeo sporije voziti, nego što je vozio... U lijevu traku sa žmigavcem preticanje, moja brzina ostala netaknuta, i dalje na tempomatu sve i onda na pola dužine njegovog auta frajko počne ubrzavat da ga ne preteknem. Koji je to mentalni sklop, ima l' neko objašnjenje...
A dešava mi se to redovno i dešavalo mi se to u Hrvatskoj i u Srbiji. Jednostavno ne kontam takve vozače, šta oni rade? Vozi u rasponu od 90 km/h do 160 km/h. Nekad spusti na 90 pa gusla par kilometara, onda složi gas i vozi 160 km/h nekoliko kilometara, pa opet uspori. Ja sve vrijeme na tempomatu držim 140 km/h. Šta je u pitanju tu? Strah od presretača, prosječne brzine, bahiluk, papanluk, nešto treće?
Vozis 140? :shock:
Ja mislio ti postujes propise. :D :wink:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43349 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 14/02/2023 21:31
Evolution_IV wrote: 14/02/2023 21:22 e dobro, sta vas onda sprecava da ga stisnete kad preticete :D :D
Ako vozim na tempomat i stizem evidentno sporije vozilo, zasto da stiscem kad preticanje mogu obaviti istim tempom, na tempomat?
sta znam, ja sam uvijek tako radio, kontam moze me stic kakav bmw i slicno :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43350 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 14/02/2023 23:05
Optimist wrote: 14/02/2023 21:31

Ako vozim na tempomat i stizem evidentno sporije vozilo, zasto da stiscem kad preticanje mogu obaviti istim tempom, na tempomat?
sta znam, ja sam uvijek tako radio, kontam moze me stic kakav bmw i slicno :D
Obično kad stisnem snimi me metalik sivi Audi A4 B9 ZG table :mrgreen:
Post Reply