canvra888 wrote: ↑14/02/2023 20:10Odgovorio sam profiju, gas do poda, pretekao ga, nabr'o ga pofino i odmak'o od stoke da teško bude u vidokruguartur morgan wrote: ↑14/02/2023 20:06
Post se nije odnosio na tebe![]()
I kako je zavrsila ta situacija kad vec spominjes![]()
Ali sam vozio van naumljene vožnje i van ograničenja
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#43326 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
#43327 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja sam sada rijetko na autoputu, promijenio posao.Evolution_IV wrote: ↑14/02/2023 20:08 @Naslovnica
jbg, svako vozi dns, od kako su radari aktivirani to je ludilo kako koce, sto je u jednu ruku i opasno![]()
Ali dok sam 5-6 godina svakodnevno vozario, baš sam bio rahat.
Iznimno su rijetke bile sporne situacije.
Sada odem 1-2 puta mjesečno do Zenice, i svaki put se nađe debil-dva.
A radarsku torturu da i ne spominjem...
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#43328 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma najezda ozbiljnog kretenluka po autoputu je krenula kad su učestile vožnje suprotnim smjerom.
Mojoj sestri se desilo da je naletila na takvog jednog imbecila 2015. Ide idiot lijevom (njegovom desnom) trakom u suprotnom smjeru i blica i svira idiot svima.
Mojoj sestri se desilo da je naletila na takvog jednog imbecila 2015. Ide idiot lijevom (njegovom desnom) trakom u suprotnom smjeru i blica i svira idiot svima.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#43329 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
redovan sam, makar 3 od 5 dana, bude normalno ali uvijek se nadje 5/6 mamlaza da ti ogade voznju...Naslovnica wrote: ↑14/02/2023 20:13Ja sam sada rijetko na autoputu, promijenio posao.Evolution_IV wrote: ↑14/02/2023 20:08 @Naslovnica
jbg, svako vozi dns, od kako su radari aktivirani to je ludilo kako koce, sto je u jednu ruku i opasno![]()
Ali dok sam 5-6 godina svakodnevno vozario, baš sam bio rahat.
Iznimno su rijetke bile sporne situacije.
Sada odem 1-2 puta mjesečno do Zenice, i svaki put se nađe debil-dva.
A radarsku torturu da i ne spominjem...
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#43330 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da, preticem na tempomatu jer idem 20-30-40 km/h brze od onog u desnoj. Zar moram vrtit, dodavat gas u takvim situacijama da bih nekog obisao?artur morgan wrote: ↑14/02/2023 19:41 Pa sta je poenta toga ?
Pretices na tempomatu![]()
Gas do poda, zavrti motor, prodji ga...ako je slabasan motor pomiri se sa tim da preticanje ne ide bas jednostavno.
Ukoliko neko ima iza ko je vec zapoceo obilazenje, sacekam da on zavrsi i onda se ukljucujem. nisam od onih koji ne gledaju retrovizore, uvaljuju se drugima i pri tome ne pale zmigavce.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#43331 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vozim od Slavonskog Broda do Beča na tempomatu, većinom 150 km/h i uvijek pretičem na tempomatu.
Osim kad se pojavi, najčešće u Hrvatskoj, tako neki debil koji me jedva pretekne pa onda uspori ispred mene.
I tako sam jednom da odmaknem od idiota kojeg sam morao tri puta preticati, zijanio 250 kn jer su taman tad bili iza mene u sivom Audiju A4 B9.
Doduše na našem A1 od Zenice do Sarajeva i nazad uvijek vozim bez tempomata. Ali konstantnom brzinom (nije bitno kojom) plusminus 5 km/h.
Osim kad se pojavi, najčešće u Hrvatskoj, tako neki debil koji me jedva pretekne pa onda uspori ispred mene.
I tako sam jednom da odmaknem od idiota kojeg sam morao tri puta preticati, zijanio 250 kn jer su taman tad bili iza mene u sivom Audiju A4 B9.
Doduše na našem A1 od Zenice do Sarajeva i nazad uvijek vozim bez tempomata. Ali konstantnom brzinom (nije bitno kojom) plusminus 5 km/h.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#43333 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hr tempomat 150, SLO 130 i AT 140.EFD22 wrote: ↑14/02/2023 20:37 Vozim od Slavonskog Broda do Beča na tempomatu, većinom 150 km/h i uvijek pretičem na tempomatu.
Osim kad se pojavi, najčešće u Hrvatskoj, tako neki debil koji me jedva pretekne pa onda uspori ispred mene.
I tako sam jednom da odmaknem od idiota kojeg sam morao tri puta preticati, zijanio 250 kn jer su taman tad bili iza mene u sivom Audiju A4 B9.
Doduše na našem A1 od Zenice do Sarajeva i nazad uvijek vozim bez tempomata. Ali konstantnom brzinom (nije bitno kojom) plusminus 5 km/h.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#43334 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
zar se tempomat predida na vasim autima ako pritisnete gas da obidjete?
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#43335 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kod mene na gas ne, na kocnici da.Evolution_IV wrote: ↑14/02/2023 20:50 zar se tempomat predida na vasim autima ako pritisnete gas da obidjete?
Tempomat nece ni da se aktivira ako prije toga nije kocnica makar jednom dirana.
A to sam spoznao tako sto sam jednom na autoputu stao na odmoriste, naravno ugasio auto.
Kad sam ponovo krenuo, naravno po gasu, kad sam dostigao zeljenu brzinu da ukljucim tempomat, prc milojka, nece, reko' obatalilo se.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#43336 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne, samo kočnica ili tipka cancel.Evolution_IV wrote: ↑14/02/2023 20:50 zar se tempomat predida na vasim autima ako pritisnete gas da obidjete?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#43339 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Na audiju se gasio pritiskanjem kvacila ili kocnice.Evolution_IV wrote: ↑14/02/2023 20:50 zar se tempomat predida na vasim autima ako pritisnete gas da obidjete?
Na Opelu se npr ne gasi prilikom saltanja.
Na Skodi kocnica ga deaktivira.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#43340 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Gas ne bi trebao iskljuciti tempomat
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43341 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Na opelu samo kocnica i dugme cancel.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#43342 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
e dobro, sta vas onda sprecava da ga stisnete kad preticete

-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#43343 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa konji i atmosferci
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#43344 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako vozim na tempomat i stizem evidentno sporije vozilo, zasto da stiscem kad preticanje mogu obaviti istim tempom, na tempomat?
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#43345 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ja dajem gas na dugme 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#43346 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
jel dugme na hlacama ili na kaputu
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#43347 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
obicno softverski - al nekad i hardverski
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43348 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vozis 140?BadBoy wrote: ↑14/02/2023 15:44A dešava mi se to redovno i dešavalo mi se to u Hrvatskoj i u Srbiji. Jednostavno ne kontam takve vozače, šta oni rade? Vozi u rasponu od 90 km/h do 160 km/h. Nekad spusti na 90 pa gusla par kilometara, onda složi gas i vozi 160 km/h nekoliko kilometara, pa opet uspori. Ja sve vrijeme na tempomatu držim 140 km/h. Šta je u pitanju tu? Strah od presretača, prosječne brzine, bahiluk, papanluk, nešto treće?canvra888 wrote: ↑14/02/2023 15:03 Pominjana situacija 100 puta ovdje, al nek bude i 101. put.
Nervira me kad na AP vozim normala na tempomatu, konstantna brzina dakle i pretekne me neki kreten da bi za 2-3 km počeo sporije voziti, nego što je vozio... U lijevu traku sa žmigavcem preticanje, moja brzina ostala netaknuta, i dalje na tempomatu sve i onda na pola dužine njegovog auta frajko počne ubrzavat da ga ne preteknem. Koji je to mentalni sklop, ima l' neko objašnjenje...
Ja mislio ti postujes propise.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#43349 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#43350 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Obično kad stisnem snimi me metalik sivi Audi A4 B9 ZG tableEvolution_IV wrote: ↑14/02/2023 23:05sta znam, ja sam uvijek tako radio, kontam moze me stic kakav bmw i slicno![]()
