Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#4301 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

laik1981 wrote: 19/12/2022 10:59 Zna li neko sto ne rade poslovnice u Hrasnom i kod importanea? Policija dezura ispred njih? Ima i specijalaca i inspektora u civilu..
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /221219042
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#4302 Re: Raiffeisen banka

Post by laik1981 »

zubi wrote: 19/12/2022 11:39
laik1981 wrote: 19/12/2022 10:59 Zna li neko sto ne rade poslovnice u Hrasnom i kod importanea? Policija dezura ispred njih? Ima i specijalaca i inspektora u civilu..
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /221219042
A vidio sam.. Kad sam baksuz.. Dojave kad ja imam hitnog posla kod njih :mrgreen: Valjda otvore za par sati..
corei3
Posts: 821
Joined: 22/05/2014 09:42

#4303 Re: Raiffeisen banka

Post by corei3 »

mozete li pristupiti mobipnom bankarstvu i ako pristupite radi li vam opcija Nalozi,nigdje nijednog starog da ga ponovim
cable_stayed_bridge
Posts: 625
Joined: 03/09/2018 17:46

#4304 Re: Raiffeisen banka

Post by cable_stayed_bridge »

Kod mene je sve OK, radi aplikacija standardno. Bilo je neko novogodisnje odrzavanje pa nije bilo moguce pristupiti ali je sada sve uredu
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#4305 Re: Raiffeisen banka

Post by Zoooka »

Jel možete vršiti transakcije online preko kartice ? Na par mjesta probao i piše mi da nemam dovoljno sredstava na računu iako sam provjerio na bankomatu da imam sasvim dovoljno. Pa samo da vidim da li je do njih nesto ili su meni iz banke mozda blokirali, sta znam ?
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4306 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

Zoooka wrote: 04/01/2023 09:25 Jel možete vršiti transakcije online preko kartice ? Na par mjesta probao i piše mi da nemam dovoljno sredstava na računu iako sam provjerio na bankomatu da imam sasvim dovoljno. Pa samo da vidim da li je do njih nesto ili su meni iz banke mozda blokirali, sta znam ?
Pa nazovi broj banke i neka ti provjere.
Mozda ti i jeste blokirano online placanje pa trebas traziti da ti to dozvole.
Ja nemam problema,placam uredno...doduse nisam ovih zadnjih par dana nista ali sve sto platim prolazi.
corei3
Posts: 821
Joined: 22/05/2014 09:42

#4307 Re: Raiffeisen banka

Post by corei3 »

Zašto nema pečata banke na PDF potvrdi nakon online plaćanja?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 682
Joined: 06/11/2015 21:16

#4308 Re: Raiffeisen banka

Post by Hyperthalamus »

Kod mene ima.
Image
Last edited by Hyperthalamus on 10/01/2023 12:46, edited 1 time in total.
twomad
Posts: 183
Joined: 26/10/2021 10:14

#4309 Re: Raiffeisen banka

Post by twomad »

corei3 wrote: 10/01/2023 12:41 Zašto nema pečata banke na PDF potvrdi nakon online plaćanja?
da li je transakcija markirana kao "Obradjena" na online bankarstvu?
Tek kada je obrade na uplatnici stoji pecat prije toga ga nema, obicno im treba 10-ak minuta da obrade uplatu
corei3
Posts: 821
Joined: 22/05/2014 09:42

#4310 Re: Raiffeisen banka

Post by corei3 »

Plaćam preko internet bankarstva kao fizičko lice. Imam opciju pregleda izvršenih naloga gdje imem opciju save as pdf, ali kod pecata mi prazno.
Evo stari nalog iz decembra

Image
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4311 Re: Raiffeisen banka

Post by canvra888 »

Jesu li kome od vas isplatili onih obećanih 10 KM za korištenje mobilne aplikacije za minimalno jednu transakciju tokom decembra? Rekoše da će uplatiti do 10.1. a meni evo još nema ništa.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#4312 Re: Raiffeisen banka

Post by -Chesterfield- »

Je li ovo najniži paket 17 KM?
Prije je bio paket Tempo za 5 KM ali ga ne mogu naći na web stranici.

Image
Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#4313 Re: Raiffeisen banka

Post by ZoomZoomKiwi »

To su ti Premium paketi.


Ovo su “obični”:

Image

https://raiffeisenbank.ba/stanovnistvo/ ... eti-usluga#
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#4314 Re: Raiffeisen banka

Post by -Chesterfield- »

Bio je moment najniži.
Brat imao kredit ali ga je otplatio. I sada mislio preći na najjeftiniji paket.
Ovaj Moment ne mogu naći na web stranici.
Snimak zaslona sam prije par mjeseci napravio.

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#4315 Re: Raiffeisen banka

Post by ZoomZoomKiwi »

Eto link u mom prethodnom postu.

Nisu ništa mijenjali, osim što su raskinuli sa Oryxom, i sada za skuplje pakete nude benefite u vidu Uniqa DZO.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#4316 Re: Raiffeisen banka

Post by -Chesterfield- »

Ok,
Vidim akcija pola godine besplatno...
loocifer
Posts: 2
Joined: 11/10/2017 00:40

#4317 Reifeisen nenamjenski kredit - dokumentacija

Post by loocifer »

Da li je neko uzimao nenamjenski kredit u Reifeisen banci nedavno? Na web stranici piše da je od dokumentacije samo potrebna lična, cips, ugovor i zadnja platna lista ili izvod iz banke (ne treba ako primate platu preko Reifeisena), je li to tacno ili kad se ode na lice mjesta traze jos 10 papira? Iznos oko 3500.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#4318 Re: Reifeisen nenamjenski kredit - dokumentacija

Post by ZoomZoomKiwi »

loocifer wrote: 15/01/2023 18:39 Da li je neko uzimao nenamjenski kredit u Reifeisen banci nedavno? Na web stranici piše da je od dokumentacije samo potrebna lična, cips, ugovor i zadnja platna lista ili izvod iz banke (ne treba ako primate platu preko Reifeisena), je li to tacno ili kad se ode na lice mjesta traze jos 10 papira? Iznos oko 3500.
To je to, na to sve još dobiješ zahtjev za kredit kojeg ti ona većinu popuni tvojim generalijama, kao i informacijama o kreditu. Postoji još dio koji treba popuniti firma u kojoj radiš i ovjeriti (dva potpisa i pečat), a u tom djelu se navode tvoja primanja, u smislu kolika ti je plata, topli itd.

Pošto je mali kredit neće ti više ništa tražiti svakako.


Taj zahtjev izgleda ovako:

https://rbbh-aa0d.kxcdn.com/sites/defau ... 0.2021.pdf
loocifer
Posts: 2
Joined: 11/10/2017 00:40

#4319 Re: Reifeisen nenamjenski kredit - dokumentacija

Post by loocifer »

EFD22 wrote: 15/01/2023 23:26
loocifer wrote: 15/01/2023 18:39 Da li je neko uzimao nenamjenski kredit u Reifeisen banci nedavno? Na web stranici piše da je od dokumentacije samo potrebna lična, cips, ugovor i zadnja platna lista ili izvod iz banke (ne treba ako primate platu preko Reifeisena), je li to tacno ili kad se ode na lice mjesta traze jos 10 papira? Iznos oko 3500.
To je to, na to sve još dobiješ zahtjev za kredit kojeg ti ona većinu popuni tvojim generalijama, kao i informacijama o kreditu. Postoji još dio koji treba popuniti firma u kojoj radiš i ovjeriti (dva potpisa i pečat), a u tom djelu se navode tvoja primanja, u smislu kolika ti je plata, topli itd.

Pošto je mali kredit neće ti više ništa tražiti svakako.


Taj zahtjev izgleda ovako:

https://rbbh-aa0d.kxcdn.com/sites/defau ... 0.2021.pdf
Hvala puno.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#4320 Re: Raiffeisen banka

Post by Ironmen »

Evo opet dizu kamatu, sa pocetnih 5,25 na 6,20 sada obracun 7,34, odo sledece sedmice zatvorit skroz kredit ovo vise nema smisla :izet:
Nedodirljiva
Posts: 48
Joined: 14/10/2012 18:45

#4321 Re: Raiffeisen banka

Post by Nedodirljiva »

I ja sam se baš nadala i pratila da će neko šta napisati oko podizanja kamata, meni su sad podigli za 50 KM više, prvi put su mi podigli za 14,00 KM a sada za 50,00 KM. Kada sam nazvala i počela se buniti rekli su mi kao da će imati neke olakšice u zavisnosti u koju kategoriju spadam. Nakon par dana nazvali su me i ponudili da mi vrate ratu na iznos koji je bio kada su prvi put podigli kamatu, kamata bi opet ostala varijabilna jer mi je dug period vraćanja, ali da moram raditi anex ugovora o hipoteci i opet vazda neke papirologije pribaviti.

U dilemi sam, prvo što mi je poslovnica u drugom gradu, nemam ja vremena sto puta ići u njihovu poslovnicu i nositi papire, drugo pravo me ljute jer nisam vidjela ni u jednoj banci da su toliko podigli ratu, a opet razmisljam zašto bi ja njima ostavljala 50 KM svaki mjesec.

Samo mi nije jasno ako mi već smanjuju kamatu zašto moram raditi anex ugovora o hipoteci a neću raditi anex ugovora o kreditu, nema mi to smisla i nešto mi tu smrdi, a i to iziskuje dodatne troškove pored svega.

Gadi mi se pravo ova banka, voljela bi da ih se riješim više nego išta.
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#4322 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

Ludost je uzimati kredit sa varijabilnom kamatnom stopom.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4323 Re: Raiffeisen banka

Post by Velkoski »

pa svima se dižu kamate, euribor helo :mrgreen:
Nedodirljiva
Posts: 48
Joined: 14/10/2012 18:45

#4324 Re: Raiffeisen banka

Post by Nedodirljiva »

Jbg na dugoročne kredite nema fiksne kamatne stope, ja nisam mogla nikako drugačije, ali čovjek je išao na to da se vjerovatno brzo neće ništa promijeniti dok bar nešto ne otplatim pa bi onda prebijala kredit, međutim desilo se skroz suprotno, kod mene sad rata kredita prelazi polovinu plate, bojim se pravo šta će biti dalje.
zigzag
Posts: 9434
Joined: 18/04/2014 11:26

#4325 Re: Raiffeisen banka

Post by zigzag »

Tebi niko ne garantuje da za dvije godine kamata neće biti 10 ili 14%. Uzeti kredit sa promjenjivom stopom je kao uzeti u francima.
Post Reply