https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /221219042
Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#4302 Re: Raiffeisen banka
A vidio sam.. Kad sam baksuz.. Dojave kad ja imam hitnog posla kod njih
-
corei3
- Posts: 821
- Joined: 22/05/2014 09:42
#4303 Re: Raiffeisen banka
mozete li pristupiti mobipnom bankarstvu i ako pristupite radi li vam opcija Nalozi,nigdje nijednog starog da ga ponovim
-
cable_stayed_bridge
- Posts: 625
- Joined: 03/09/2018 17:46
#4304 Re: Raiffeisen banka
Kod mene je sve OK, radi aplikacija standardno. Bilo je neko novogodisnje odrzavanje pa nije bilo moguce pristupiti ali je sada sve uredu
-
Zoooka
- Posts: 4890
- Joined: 14/04/2022 13:22
#4305 Re: Raiffeisen banka
Jel možete vršiti transakcije online preko kartice ? Na par mjesta probao i piše mi da nemam dovoljno sredstava na računu iako sam provjerio na bankomatu da imam sasvim dovoljno. Pa samo da vidim da li je do njih nesto ili su meni iz banke mozda blokirali, sta znam ?
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4306 Re: Raiffeisen banka
Pa nazovi broj banke i neka ti provjere.
Mozda ti i jeste blokirano online placanje pa trebas traziti da ti to dozvole.
Ja nemam problema,placam uredno...doduse nisam ovih zadnjih par dana nista ali sve sto platim prolazi.
-
corei3
- Posts: 821
- Joined: 22/05/2014 09:42
#4307 Re: Raiffeisen banka
Zašto nema pečata banke na PDF potvrdi nakon online plaćanja?
- Hyperthalamus
- Posts: 682
- Joined: 06/11/2015 21:16
#4308 Re: Raiffeisen banka
Kod mene ima.


Last edited by Hyperthalamus on 10/01/2023 12:46, edited 1 time in total.
-
twomad
- Posts: 183
- Joined: 26/10/2021 10:14
-
corei3
- Posts: 821
- Joined: 22/05/2014 09:42
#4310 Re: Raiffeisen banka
Plaćam preko internet bankarstva kao fizičko lice. Imam opciju pregleda izvršenih naloga gdje imem opciju save as pdf, ali kod pecata mi prazno.
Evo stari nalog iz decembra

Evo stari nalog iz decembra

- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#4311 Re: Raiffeisen banka
Jesu li kome od vas isplatili onih obećanih 10 KM za korištenje mobilne aplikacije za minimalno jednu transakciju tokom decembra? Rekoše da će uplatiti do 10.1. a meni evo još nema ništa.
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#4312 Re: Raiffeisen banka
Je li ovo najniži paket 17 KM?
Prije je bio paket Tempo za 5 KM ali ga ne mogu naći na web stranici.


Prije je bio paket Tempo za 5 KM ali ga ne mogu naći na web stranici.


- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#4314 Re: Raiffeisen banka
Bio je moment najniži.
Brat imao kredit ali ga je otplatio. I sada mislio preći na najjeftiniji paket.
Ovaj Moment ne mogu naći na web stranici.
Snimak zaslona sam prije par mjeseci napravio.

Brat imao kredit ali ga je otplatio. I sada mislio preći na najjeftiniji paket.
Ovaj Moment ne mogu naći na web stranici.
Snimak zaslona sam prije par mjeseci napravio.

- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#4315 Re: Raiffeisen banka
Eto link u mom prethodnom postu.
Nisu ništa mijenjali, osim što su raskinuli sa Oryxom, i sada za skuplje pakete nude benefite u vidu Uniqa DZO.
Nisu ništa mijenjali, osim što su raskinuli sa Oryxom, i sada za skuplje pakete nude benefite u vidu Uniqa DZO.
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#4316 Re: Raiffeisen banka
Ok,
Vidim akcija pola godine besplatno...
Vidim akcija pola godine besplatno...
-
loocifer
- Posts: 2
- Joined: 11/10/2017 00:40
#4317 Reifeisen nenamjenski kredit - dokumentacija
Da li je neko uzimao nenamjenski kredit u Reifeisen banci nedavno? Na web stranici piše da je od dokumentacije samo potrebna lična, cips, ugovor i zadnja platna lista ili izvod iz banke (ne treba ako primate platu preko Reifeisena), je li to tacno ili kad se ode na lice mjesta traze jos 10 papira? Iznos oko 3500.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#4318 Re: Reifeisen nenamjenski kredit - dokumentacija
To je to, na to sve još dobiješ zahtjev za kredit kojeg ti ona većinu popuni tvojim generalijama, kao i informacijama o kreditu. Postoji još dio koji treba popuniti firma u kojoj radiš i ovjeriti (dva potpisa i pečat), a u tom djelu se navode tvoja primanja, u smislu kolika ti je plata, topli itd.loocifer wrote: ↑15/01/2023 18:39 Da li je neko uzimao nenamjenski kredit u Reifeisen banci nedavno? Na web stranici piše da je od dokumentacije samo potrebna lična, cips, ugovor i zadnja platna lista ili izvod iz banke (ne treba ako primate platu preko Reifeisena), je li to tacno ili kad se ode na lice mjesta traze jos 10 papira? Iznos oko 3500.
Pošto je mali kredit neće ti više ništa tražiti svakako.
Taj zahtjev izgleda ovako:
https://rbbh-aa0d.kxcdn.com/sites/defau ... 0.2021.pdf
-
loocifer
- Posts: 2
- Joined: 11/10/2017 00:40
#4319 Re: Reifeisen nenamjenski kredit - dokumentacija
Hvala puno.EFD22 wrote: ↑15/01/2023 23:26To je to, na to sve još dobiješ zahtjev za kredit kojeg ti ona većinu popuni tvojim generalijama, kao i informacijama o kreditu. Postoji još dio koji treba popuniti firma u kojoj radiš i ovjeriti (dva potpisa i pečat), a u tom djelu se navode tvoja primanja, u smislu kolika ti je plata, topli itd.loocifer wrote: ↑15/01/2023 18:39 Da li je neko uzimao nenamjenski kredit u Reifeisen banci nedavno? Na web stranici piše da je od dokumentacije samo potrebna lična, cips, ugovor i zadnja platna lista ili izvod iz banke (ne treba ako primate platu preko Reifeisena), je li to tacno ili kad se ode na lice mjesta traze jos 10 papira? Iznos oko 3500.
Pošto je mali kredit neće ti više ništa tražiti svakako.
Taj zahtjev izgleda ovako:
https://rbbh-aa0d.kxcdn.com/sites/defau ... 0.2021.pdf
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#4320 Re: Raiffeisen banka
Evo opet dizu kamatu, sa pocetnih 5,25 na 6,20 sada obracun 7,34, odo sledece sedmice zatvorit skroz kredit ovo vise nema smisla 
-
Nedodirljiva
- Posts: 48
- Joined: 14/10/2012 18:45
#4321 Re: Raiffeisen banka
I ja sam se baš nadala i pratila da će neko šta napisati oko podizanja kamata, meni su sad podigli za 50 KM više, prvi put su mi podigli za 14,00 KM a sada za 50,00 KM. Kada sam nazvala i počela se buniti rekli su mi kao da će imati neke olakšice u zavisnosti u koju kategoriju spadam. Nakon par dana nazvali su me i ponudili da mi vrate ratu na iznos koji je bio kada su prvi put podigli kamatu, kamata bi opet ostala varijabilna jer mi je dug period vraćanja, ali da moram raditi anex ugovora o hipoteci i opet vazda neke papirologije pribaviti.
U dilemi sam, prvo što mi je poslovnica u drugom gradu, nemam ja vremena sto puta ići u njihovu poslovnicu i nositi papire, drugo pravo me ljute jer nisam vidjela ni u jednoj banci da su toliko podigli ratu, a opet razmisljam zašto bi ja njima ostavljala 50 KM svaki mjesec.
Samo mi nije jasno ako mi već smanjuju kamatu zašto moram raditi anex ugovora o hipoteci a neću raditi anex ugovora o kreditu, nema mi to smisla i nešto mi tu smrdi, a i to iziskuje dodatne troškove pored svega.
Gadi mi se pravo ova banka, voljela bi da ih se riješim više nego išta.
U dilemi sam, prvo što mi je poslovnica u drugom gradu, nemam ja vremena sto puta ići u njihovu poslovnicu i nositi papire, drugo pravo me ljute jer nisam vidjela ni u jednoj banci da su toliko podigli ratu, a opet razmisljam zašto bi ja njima ostavljala 50 KM svaki mjesec.
Samo mi nije jasno ako mi već smanjuju kamatu zašto moram raditi anex ugovora o hipoteci a neću raditi anex ugovora o kreditu, nema mi to smisla i nešto mi tu smrdi, a i to iziskuje dodatne troškove pored svega.
Gadi mi se pravo ova banka, voljela bi da ih se riješim više nego išta.
- zubi
- Posts: 6228
- Joined: 16/07/2009 00:27
#4322 Re: Raiffeisen banka
Ludost je uzimati kredit sa varijabilnom kamatnom stopom.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#4323 Re: Raiffeisen banka
pa svima se dižu kamate, euribor helo 
-
Nedodirljiva
- Posts: 48
- Joined: 14/10/2012 18:45
#4324 Re: Raiffeisen banka
Jbg na dugoročne kredite nema fiksne kamatne stope, ja nisam mogla nikako drugačije, ali čovjek je išao na to da se vjerovatno brzo neće ništa promijeniti dok bar nešto ne otplatim pa bi onda prebijala kredit, međutim desilo se skroz suprotno, kod mene sad rata kredita prelazi polovinu plate, bojim se pravo šta će biti dalje.
-
zigzag
- Posts: 9435
- Joined: 18/04/2014 11:26
#4325 Re: Raiffeisen banka
Tebi niko ne garantuje da za dvije godine kamata neće biti 10 ili 14%. Uzeti kredit sa promjenjivom stopom je kao uzeti u francima.

