Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#4251 Re: Gras all about

Post by The BEN10 »

Ipak se nešto dešava, smijenjena kompletna uprava GRAS-a. Nadam se da će se odraziti pozitivno.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#4252 Re: Gras all about

Post by Thorgerson »

konektovan wrote:Ismet Kapo novi direktor grasa. Dolazi iz privatnog sektora, dugo godina proveo u automobilskom biznisu. Sjecam ga se dok je bio direktor u peugeotu i dok je hodao sa Slavicom Delibasic... :mrgreen:
Ja polako počinjem da se osipam kada pročitam ovo "dolazi iz privatnog sektora".

Mislim, to je meni super, ali dosta je bilo tih sto dolaze iz privatnog sektora. Pa ispadose gori od ovih sto ne dolaze.

I nasi mediji uporno to napomenu.

Samo bih zelio da istaknem, da se moze dobar menadzer biti i u javnom sektoru, a isto tako moze bit karina menadzer u privatnom sektoru. Mislim, to uopste nije neka referenca.

Al eto ono fino valjda cuti, vidjeti to. Sta li.

I Forto to cesto i uporn ponavlja. Mislim da nema potrebe.
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#4253 Re: Gras all about

Post by thekupus »

Mislim da je poenta da u privatnom sektoru nema da samo sjediš, a kajmak ti kapa kao na državnim jaslama. Moraš raditi, inače ode firma u neku stvar. Naglašavanjem da dolaze iz privatnog sektora pokušavaju da kažu da su naviknuti na taj mentalitet gdje se mora raditi i praviti profit.
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4254 Re: Gras all about

Post by konektovan »

thekupus wrote:Mislim da je poenta da u privatnom sektoru nema da samo sjediš, a kajmak ti kapa kao na državnim jaslama. Moraš raditi, inače ode firma u neku stvar. Naglašavanjem da dolaze iz privatnog sektora pokušavaju da kažu da su naviknuti na taj mentalitet gdje se mora raditi i praviti profit.
Nema subvencija i donacija... :mrgreen: :thumbup:
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4255 Re: Gras all about

Post by Nisrin »

Da postave Kim Jong Una ili kako se vec zove, nema pomoci GRASu...
Oni mi revizori piju krv na slamku- udje u prekrcat tramvaj i nas pegla da vadimo iskaznice, a 20 migranata i ne pogleda ih...
Udje u tramvaj i zaustavi prijevoz na 5-10min, gdje to ima nego samo u GRASu? I pitajte bilo kojeg GRASovca koliku penziju ima, pa cete se onesvijestiti...i jos nikad da ociste tramvaje ili da se pare ulazu u bilo kakvu obnovu, nego daj 100000 zaposlenika, ko da smo Shangai i neka svi imaju plate dobre...a ostalo cemo se grebati...

I ne shvatam u 2019. god da nemamo aplikaciju i neki video prikaz kad dolazi tramvaj, trolejbus, bus itd...dno dna od grada i gradskog prijevoza! :run:

Ovu aplikaciju ima samo komercijala, ali opet ne shvatam zasto nema redovne komercijale na potezu Bascarsija-Ilidza, kad je jaaaako puno ljudi s tog podrucja, a ako ces na Stup i dalje imas samo tramvaj kao opciju...nebuloze!
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#4256 Re: Gras all about

Post by Thorgerson »

thekupus wrote:Mislim da je poenta da u privatnom sektoru nema da samo sjediš, a kajmak ti kapa kao na državnim jaslama. Moraš raditi, inače ode firma u neku stvar. Naglašavanjem da dolaze iz privatnog sektora pokušavaju da kažu da su naviknuti na taj mentalitet gdje se mora raditi i praviti profit.
I ja sam u privatnom sektoru. I znam dobro na sta oni misle, ali to u realnosti ne mora znaciti da je tako.

Je li ti hoces da kazes da svaki menadzer u privatnom sektoru rinta od zore do mraka? :lol: Pusti suplju. Znam ih koji nemaju 2h efektivnog rada tokom dana. Provuce se, malo sreca, malo uvlacenje u pakas i dogura. Narocito po stranim firmama, vecim firmama i sl. Manje porodice firme tu je tesko.

Ne kazem da je ovaj takav, ali ne svidjaju mi se ti stereotipi.
nlt
Posts: 2607
Joined: 18/05/2014 18:02

#4257 Re: Gras all about

Post by nlt »

Moram da primijetim da je autobus na kojem je na onom stikeru ili kako se već zove, gdje piše dezinfekcija obavljena tad i tad, sve isto prljavo kao što je bilo i prije tog datuma dezinfekcije?
Dalje,
Zbog ovih izbjeglica nekad se zapitam pa možemo li se mi sad zbog ove "higijene" u grasovim vozilima da zarazimo? Nisu samo izbjeglice ima i domaćih peksina... Pa uđeš u vozilo uhvatiš se za onaj rukohvat, a on sav nekakav mastan, peksinav. fuj!
Evo pošto ovdje ima ovaj farmaceut @man_464 volio bih da on odgovori.
Baš mi se više gadi gradski prevoz....
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#4258 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

Operete ruke i riješen problem. Ha ya.
nlt
Posts: 2607
Joined: 18/05/2014 18:02

#4259 Re: Gras all about

Post by nlt »

Ili možda vi da operete nekad vozila?
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#4260 Re: Gras all about

Post by liaar »

User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#4261 Re: Gras all about

Post by thekupus »

Jel ovo raja s gp foruma donirala oznake za autobuse, minibuse i trolejbuse GRAS-u? je li realno da ni to nisu mogli sami uraditi?



Image
Image
Image
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#4262 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

GRAS već ima table za te linije, više serija, ali mi smo nekako željeli započeti zvanično saradnju s GRAS-om nakon godina podrške, i odlučili smo da napravimo table s dodatnim informacijama tipa zona ili cijena...

Zapravo one table kad je proradila linija Drvenija-Hrasnica nisu bile baš najbolje, pa su se kolege s foruma sjetile da mi uradimo table za dva autobusa koja saobraćaju na tim linijama, a nakon što je to realizovano onda je to došlo do glavnih u GRAS-u i tako je krenula naša saradnja.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4263 Re: Gras all about

Post by bitanga_sa_otesa »

liaar wrote:Evo naš man_464 posjetio Beograd

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/52 ... ku-stanicu
:lol: :lol:
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#4264 Re: Gras all about

Post by manijak1 »

Možda dobije i posao , kad napuni 18 :lol: :lol:
Ovo već i nije neka crna hronika :thumbup:
Ne znam samo jel šta zaradio :D zaslužio je .
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#4265 Re: Gras all about

Post by thekupus »

trambusek88 wrote:GRAS već ima table za te linije, više serija, ali mi smo nekako željeli započeti zvanično saradnju s GRAS-om nakon godina podrške, i odlučili smo da napravimo table s dodatnim informacijama tipa zona ili cijena...

Zapravo one table kad je proradila linija Drvenija-Hrasnica nisu bile baš najbolje, pa su se kolege s foruma sjetile da mi uradimo table za dva autobusa koja saobraćaju na tim linijama, a nakon što je to realizovano onda je to došlo do glavnih u GRAS-u i tako je krenula naša saradnja.
Svaka cast, bas su lijepe.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#4266 Re: Gras all about

Post by man_464 »

nlt wrote:Moram da primijetim da je autobus na kojem je na onom stikeru ili kako se već zove, gdje piše dezinfekcija obavljena tad i tad, sve isto prljavo kao što je bilo i prije tog datuma dezinfekcije?
Dalje,
Zbog ovih izbjeglica nekad se zapitam pa možemo li se mi sad zbog ove "higijene" u grasovim vozilima da zarazimo? Nisu samo izbjeglice ima i domaćih peksina... Pa uđeš u vozilo uhvatiš se za onaj rukohvat, a on sav nekakav mastan, peksinav. fuj!
Evo pošto ovdje ima ovaj farmaceut @man_464 volio bih da on odgovori.
Baš mi se više gadi gradski prevoz....
Dezinfekcija se vrsi na mjesecnoj bazi i nema nikakve veze sa čišćenjem vozila. Kazem, nažalost. Higijena u vozilima je na donjem minimumu. Neka vozila su i previše prljava, mada ima i pozitivnih primjera...

Što se tice rukohvata, mozes rukohvat brisati svaki dan, on nece biti čist. Jer nek se 20 ljudi uhvati za njega u prvoj vožnji vozila eto problema.

Malo struke. Virusi su organizmi koji traže domacina za svoj opstanak i na nezivom anorganskom materijalu kao sto je metalni rukohvat ne mogu dugo opstati. Problem je vec u kapljicnom prenosu i izlucevinama svih korisnika a uostalom i ljudi globalno koji se voze. Bakterije su vec drugačije i mogu biti znacajan problem jer se zatvaraju u spore.... No necemo dalje o ovome.

Vozila, ponavljam 50ti put, moraju se svaku vecer oprati izvana, saprati podovi i ukloniti veca oneciscenja ako ih ima. Sedmično detaljno očistiti enterijer, a na mjesečnom nivou vrstiti deteljno pranje enterijera i tapacirunga plus dezinfekcija. To je greška i nemar koji gras ne ispunjava.

S druge strane, imamo razne profile putnika koji

A. Ne vode racuna o licnoj higijeni
B. Ne vode racuna o manirima ponašanja
C. Prljaju enterijer (noge na stolicama, uriniranje, defekacija, pljuvanje)
D. Devastiraju inventar (sječa, šaranje, lupanje, deranje tapacirunga...)
liaar wrote:Evo naš man_464 posjetio Beograd

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/52 ... ku-stanicu
Teško, nemam vremena za putovanja do istočnih komšija. Uostalom davno je meni bilo 18 ili manje godina. Dovoljno je reci da sam jedna od ratnih generacija.
nlt wrote:Ili možda vi da operete nekad vozila?
Dnevno pranje - svaki dan.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#4267 Re: Gras all about

Post by man_464 »

Nisrin wrote:Da postave Kim Jong Una ili kako se vec zove, nema pomoci GRASu...
Oni mi revizori piju krv na slamku- udje u prekrcat tramvaj i nas pegla da vadimo iskaznice, a 20 migranata i ne pogleda ih...
Udje u tramvaj i zaustavi prijevoz na 5-10min, gdje to ima nego samo u GRASu? I pitajte bilo kojeg GRASovca koliku penziju ima, pa cete se onesvijestiti...i jos nikad da ociste tramvaje ili da se pare ulazu u bilo kakvu obnovu, nego daj 100000 zaposlenika, ko da smo Shangai i neka svi imaju plate dobre...a ostalo cemo se grebati...

I ne shvatam u 2019. god da nemamo aplikaciju i neki video prikaz kad dolazi tramvaj, trolejbus, bus itd...dno dna od grada i gradskog prijevoza! :run:

Ovu aplikaciju ima samo komercijala, ali opet ne shvatam zasto nema redovne komercijale na potezu Bascarsija-Ilidza, kad je jaaaako puno ljudi s tog podrucja, a ako ces na Stup i dalje imas samo tramvaj kao opciju...nebuloze!
Prvo.
Revizori ti ne piju krv na slamku, već rade posao za koji su plaćeni. Kontrolišu da li ti i svi imaju karte. Migranti su potpuno specijalan slučaj. Da li bi ti u svojoj profesiji, ako radiš sa ljudima rizikovala svoju bezbjednost koja je uvijek na 1. Mjestu? Cisto sumnjam.

Drugo.
U tramvaj i treba da udje i da ga zaustavi. 50 minuta ako treba, dok Policija ne dodje i ne kazni osobu sa 50 KM plus 26.60 doplatna karta, a putnici ne trebaju da vide problem u revizoru koji radi svoj posao, vec u osobi KOJA NEMA KARTU ALI SE VOZI. Zamisli uzmes sa police u prodavnici sok, ne svidja ti se, ali ga ipak popijes i KAZES NECU DA PLATIM, losa vam je usluga (sok). Zasto onda pijes sok (vozis se tramvajem u ovom slučaju)

Treće.
Ne iznosi klevete i lazi ds uposlenika ima 10000, broj uposlenika je oko 1100 i u padu je. Hronicno nedostaje voznog osoblja i osoblja na održavanju, ali ima i previse invalida rada i ljudi koji ne mogu raditi svoj posao.

Četvrto.
Aplikacije nema, ali postoji infobus sistem. Sve stanice imaju kodove za poziv kada se ukuca kod, dolazi poruka koja obavještava koliko je stanica udaljeno vozilo.

Peto.
Uvođenje komercijala po zeljama i prohtjevima ne moze. Imaju pametniji i od mene i tebe koji znaju da se trase linija ne mogu duplati. Kakva crna komercijala Ilidza- Baščaršija. Kad zaguši u špici tramvaj je express za svaku komercijalu. Uostalom laž je da nema express linije ka Ilidzi. Od Drvenije do Hrasnice vozi linija 27e i staje i na Stupu. Nedovoljnu vlastitu informisanost nemoj prikazivati kao loš rad preduzeća.
Bullet Tooth Tony wrote:
man_464 wrote:Teško. Ta kontaktna mreža je bila tu za vrijeme dok nije postojala garaža trolejbusa, a tunel je služio za parkiranje trolejbusa (ono okno koje nije bilo nikad u funkciji.)

Iako ne tako loša poveznica trolejbusom bi mogla biti Dobrinja - Hrasno KT -Malta - Put života - Željeznička - Tunel - Ciglane - Jezero (Postoje držači kontaktne mreže od KT Hrasno do Malte.)
Hoces li ovo fasovat otkaz? :(
Uslov da dobijes otkaz je da si zaposlen.
thekupus wrote:Jel ovo raja s gp foruma donirala oznake za autobuse, minibuse i trolejbuse GRAS-u? je li realno da ni to nisu mogli sami uraditi?

Image
Image
Image
Da li ste vi čuli za pojam obostrana saradnja?
Niste. Da se zaključiti.

Gras je itekako sposoban za te stvari, ali organizacija poput foruma moze sarađivati sa javnim preduzećem i radi nematerijalnih koristi.

I da.

Hvala što nas redovno pratite na svim društvenim mrežama. To je nama dobar feedback da se čuje za projekte, kojih ce biti jos!

Lp.

-------

P.s.

Vidio sam ja jos nekih postova, nisam znao da imamo modnog gurua na formu?

A kravata, ma lako ćemo je popraviti.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4268 Re: Gras all about

Post by Nisrin »

man_464 wrote:[

Prvo.
Revizori ti ne piju krv na slamku, već rade posao za koji su plaćeni. Kontrolišu da li ti i svi imaju karte. Migranti su potpuno specijalan slučaj. Da li bi ti u svojoj profesiji, ako radiš sa ljudima rizikovala svoju bezbjednost koja je uvijek na 1. Mjestu? Cisto sumnjam.

Drugo.
U tramvaj i treba da udje i da ga zaustavi. 50 minuta ako treba, dok Policija ne dodje i ne kazni osobu sa 50 KM plus 26.60 doplatna karta, a putnici ne trebaju da vide problem u revizoru koji radi svoj posao, vec u osobi KOJA NEMA KARTU ALI SE VOZI. Zamisli uzmes sa police u prodavnici sok, ne svidja ti se, ali ga ipak popijes i KAZES NECU DA PLATIM, losa vam je usluga (sok). Zasto onda pijes sok (vozis se tramvajem u ovom slučaju)

Treće.
Ne iznosi klevete i lazi ds uposlenika ima 10000, broj uposlenika je oko 1100 i u padu je. Hronicno nedostaje voznog osoblja i osoblja na održavanju, ali ima i previse invalida rada i ljudi koji ne mogu raditi svoj posao.

Četvrto.
Aplikacije nema, ali postoji infobus sistem. Sve stanice imaju kodove za poziv kada se ukuca kod, dolazi poruka koja obavještava koliko je stanica udaljeno vozilo.

Peto.
Uvođenje komercijala po zeljama i prohtjevima ne moze. Imaju pametniji i od mene i tebe koji znaju da se trase linija ne mogu duplati. Kakva crna komercijala Ilidza- Baščaršija. Kad zaguši u špici tramvaj je express za svaku komercijalu. Uostalom laž je da nema express linije ka Ilidzi. Od Drvenije do Hrasnice vozi linija 27e i staje i na Stupu. Nedovoljnu vlastitu informisanost nemoj prikazivati kao loš rad preduzeća.

Prvo GRASovac, jesi ikad bio dalje od Bosne, da vidis da se NIKO ne vozi bez karte, za svakoga vrijede ista pravila? Ako su oni ugrozeni od strane migranata, ja eto nisam, koja moram vaditi novcanik u punom tramvaju da izvadim iskaznicu, a 5 revizora je ugrozeno AKO RADE SVOJ POSAO?

Drugo, opet vidim da se nisi pomaknuo dalje od ove vukojebine, znao bi da kontrola udje i vozi se koliko god treba dok ne pregleda sve karte/ne naplati kazne itd...jer zasto cu ja ispastati koja zurim negdje, a platila sam uslugu, karta nije jeftina za nas standard, ionako nema nikakvog reda i jos trebam ja ispastati jer tamo neka XY osoba nema kartu?! Ja apsolutno ne podrzavam osobe koje se ne voze, po meni se svaka usluga MORA platiti, ali radi njihovog neodgoja necu da ja ispastam koja uredno dajem 600KM za kartu godisnje!

Trece, karikiram brojku, klevete nisu, vozaci rade, a znam ih X koji su uposleni, ne rade, a niti vidjam tako cesto te revizore, osim kad se krecu u coporima...trebali bi cak po meni cesce ulaziti i sve i jednoj osobi, bila migrant ili ko god naplatiti kaznu ako nema kartu...

Cetvrto, gdje pronaci infobus?

Peto, od nedavno je pustena linija za Hrasnicu, nije je bilo prije, a i sad je toliko rijetka da na nju ne mozes racunati, osim ako usput naletis...naravno da bi bilo isplativo, jer STup i sve iza Stupa NEMA ALTERNATIVU, osim tramvaja i vlastitog auta...i to je uredu za glavni grad u 21. stoljecu? Pametniji od mene? OK, onda da su tako pametni ne bi bili duzni milione i grcali u dugovima i sve vise padali u rupu bez dna! :skoljka:
User avatar
Logovan
Posts: 102721
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4269 Re: Gras all about

Post by Logovan »

man_464 wrote:Sve stanice imaju kodove za poziv kada se ukuca kod, dolazi poruka koja obavještava koliko je stanica udaljeno vozilo.
Jedna od većih gluposti ikada u vezi prevoza.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#4270 Re: Gras all about

Post by Haris.ba »

Nisrin wrote:Drugo, opet vidim da se nisi pomaknuo dalje od ove vukojebine, znao bi da kontrola udje i vozi se koliko god treba dok ne pregleda sve karte/ne naplati kazne itd...jer zasto cu ja ispastati koja zurim negdje, a platila sam uslugu, karta nije jeftina za nas standard, ionako nema nikakvog reda i jos trebam ja ispastati jer tamo neka XY osoba nema kartu?! Ja apsolutno ne podrzavam osobe koje se ne voze, po meni se svaka usluga MORA platiti, ali radi njihovog neodgoja necu da ja ispastam koja uredno dajem 600KM za kartu godisnje!
Čuj da se revizor voza dvije tri stanice dok pregleda sve karte. Kako radikalno. :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4271 Re: Gras all about

Post by Nisrin »

Ma najbolje da nas zadrzavaju, nema veze sto negdje hocemo stici i sto smo platili kartu :D
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#4272 Re: Gras all about

Post by holowey »

ne zadrzava revizor nego onaj koji nije platio kartu pa vi koji ste platili kartu treba da se ljutite na neplatisu a ne na revizora
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#4273 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

Nisrin wrote:
Peto, od nedavno je pustena linija za Hrasnicu, nije je bilo prije, a i sad je toliko rijetka da na nju ne mozes racunati, osim ako usput naletis...naravno da bi bilo isplativo, jer STup i sve iza Stupa NEMA ALTERNATIVU, osim tramvaja i vlastitog auta...i to je uredu za glavni grad u 21. stoljecu? Pametniji od mene? OK, onda da su tako pametni ne bi bili duzni milione i grcali u dugovima i sve vise padali u rupu bez dna! :skoljka:
Kakve veze ova prica tvoja ima sa grasom konkretno?
Ako nisi znala kao sto iace ne znas,minisyarstvo saobracaja je uvelo tu liniju i po dogovoru sa prevoznikom formiralno cijenu trasu i ucestalost
Zivis na grani krivis samo jednu stranu u pokusaju da se napravis pametna
Uostalom da ne bi bilo da ja pricam imas FB stranicu vlade kantona pa tamo ces vidjeti ministra i njegove izjave oko linije kad sè trebala uvesti i sve oko toga
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4274 Re: Gras all about

Post by Nisrin »

Vjesalice, ti si ko WMF. nek si eto ti pametna i sve znas!

A znam ja da je ingerencija Minist .saobracaja sve u vezi GRAS-a, ali se GRAS itekako zna izboriti za odredjene stvari, tako da zele i za ovo mogli bi vrlo lako i legitimno + sto su komercijalne linije ISPLATIVIJE, jer tu nema niko da se vozi bez karte...a ipak je ovo glavni grad drzave i opet ponavljam, sramota da nemamo adekvatan prijevoz..

A kad smo kod MINIST. mislim da su oni krivi i za prljavstinu po vozilima (mada su i putinici stoka), stajalistima, nedostatak vozila...a GRAS kao javno preduzece treba samo da guli Minist, a ni pod razno nesto poduzme da se pare obrcu i da se nesto napravi boljim...ne shvatate da ovo vise nije ni komunizam ni socijalizam, vc kapitalizam!
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4275 Re: Gras all about

Post by Nisrin »

holowey wrote:ne zadrzava revizor nego onaj koji nije platio kartu pa vi koji ste platili kartu treba da se ljutite na neplatisu a ne na revizora

Desila se scena jednom u Minhenu, jednom u Stutgartu, jednom u Zg, jednom OSijek- s bahn i tramvaj- putnik/ca nema kartu, revizor/kontrolor naplate to rijesi u vozilu, ni u jednom momentu saobracaj nije stao radi tog neplatise...iako se pravdao svaki put!
Post Reply