Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25471
Joined: 12/08/2013 12:51

#4201 Re: Gras all about

Post by insaneinthebrain »

Berba22 wrote:
Berba22 wrote:Važe li ove mjesečne za centru ili je samo za penzionere ? :D
Neko, nešto ? :D
samo pemzioneri
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#4202 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

Ima mozda 15tak dana,hoce nekakva spodoba sa dzukelendarom da udje u tramvaj
Bila vec jedna starija zena sa dvoje manje djece,mozda su joj unucad.Uglavnom izbio je okrsaj jer ona nije dozvolila da doticna budala udje u tramvaj sa dzukeletinom,i doista bila je uporna,i htjela je da zove policiju.Spodoba nije puno zanovijetala pa je odustala brzo,te napustila tramvaj,vjerovatno je ussla u drugi.Naravno o kakvom odronu ljudskom je rijec,dezurni seljacki kreteni su je napadali kao sta fali i sta smeta....

Rekonstrukcija prevoza je nemoguca bez rekonstrukcije ljudi koji ga koriste.
Znajuci da su zitelji KS pridoslice i obozavatelji SDA stranke logicno je da im je prihvatljivo sve ono sto je pokudjeno jer tamo gdje su bili i odakle dolaze je sasvim normalno vucarat sitnu i krupnu stoku ukljucujuci i međede sa sobom...

Dakle neki dan citam da se neko posro u trolejbusu,onda ove sto vodaju pascad prljavu sa sobom....mislim halo o cemu mi pokusavamo ovdje govoriti????

Koja je poenta materijalne reknstrukcije prevoza u smislu nabavke vozila kad ti dodje kreten sa pascurinom koja prvo more nekoga ujesti,drugo sto se more istovariti....onda konstantna prica o prljavim vozilima,halo ba istina je da se to ne pere,ali jeste li ikada oko sebe pogledali face koje se vozaju,to je sve pjano,smrdljivo,i opcenito nam je narod prljav
Pa sramota je ta bolesti koje su se smatrale bolestima sirotilje i bijede se ponovo vracaju jer su pojedinci odlucili da se zapuste....i to je kao pohvalno i to more kod nas jer ima toga i u svijetu.....presaberite se
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4203 Re: Gras all about

Post by Qler »

Ne kontam, ima li naljepljeno na tramvaju da se ne smije sa cukom uci? Ako ima, OK, ako nema, ne vidim gdje je problem. Koji je cuko, je li lajao, rezao, izgledao opasno? Ili je neki labrador mirni? Ja bi prije vecem broju ljudi zabranio ulazak u gradski prevoz nego psima lutalicama... jer isreno, ljudi su veca stoga, gamad, i pogan od mnogih zivotinja... A i ti, pratim na svakoj temi si glavna, jesi li se zapitala, ako su bas svi oko tebe kreteni, budale, seljaci i slicno, mozda nije do drugih...
Wheatly
Posts: 322
Joined: 26/06/2014 20:51

#4204 Re: Gras all about

Post by Wheatly »

https://ms.ks.gov.ba/sites/ms.ks.gov.ba ... voza_0.pdf
Odjeljak D -Putnici (korisnici prijevoza)
Ĉlan 31.(Putnici -korisnici prijevoza)
(4)Nije dozvoljen ulazak u vozilo:
j)uvoditi u vozila životinje, izuzev psa vodiĉa slijepih lica, sa korpom i kratkim povodnikom
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4205 Re: Gras all about

Post by Qler »

Posteno,

ali ipak ima i ljepsi nacin da se nazove osoba koja vodi psa ljubimca.. je li tako?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4206 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Sad se postavlja pitanje, sta je radio grasov vozac dok se zena svadjala sa vlasnikom psa?
Nije li njegova duznost da osigura da putnici u njegovom vozilu postuju pravila, ili treba zena da radi njegov posao?
Ima i ovaj detalj:
j)uvoditi u vozila životinje, izuzev psa vodiĉa slijepih lica, sa korpom i kratkim povodnikom
sta ako je povodac bio kratak? Onda je dozvoljeno?
Wheatly
Posts: 322
Joined: 26/06/2014 20:51

#4207 Re: Gras all about

Post by Wheatly »

Pročitaj sve šta piše.
j)uvoditi u vozila životinje, izuzev psa vodiĉa slijepih lica, sa korpom i kratkim povodnikom
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#4208 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

Qler wrote:Ne kontam, ima li naljepljeno na tramvaju da se ne smije sa cukom uci? Ako ima, OK, ako nema, ne vidim gdje je problem. Koji je cuko, je li lajao, rezao, izgledao opasno? Ili je neki labrador mirni? Ja bi prije vecem broju ljudi zabranio ulazak u gradski prevoz nego psima lutalicama... jer isreno, ljudi su veca stoga, gamad, i pogan od mnogih zivotinja... A i ti, pratim na svakoj temi si glavna, jesi li se zapitala, ako su bas svi oko tebe kreteni, budale, seljaci i slicno, mozda nije do drugih...
Eto pas koji rezi i izgleda opasno je jedino opasan pas hahahhaha de boga ti
Koji pas lutalica????
Ovo je vlasnicki pas
Treba li posebno napomenuti da niko ne moze garantovati za zivotinju???? Ili si ti svemoguci Allah da mozes?
Jesam glavna jeste seljakluk i jesu besprizorni kreteni koji se ne mogu uklopiti u unaprijed odredjena pravila
Svi su ljudi debili koji su izmislili peavila samo su normalni oni koji krse jer je to coool i pozeljno ponasanje
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4209 Re: Gras all about

Post by Qler »

Prvo, ko ti moze garantovati za covjeka da te nece napasti? znaci glup argument, nisam Allah, i da pas koji mase repom nije opasan. Covjek koji se smije je opasniji.... nemoj izvrtati teze i izmisljati. I jesam li ja rekao ako ima pravilo, OK, ako nema, sta komplikujes.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4210 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Wheatly wrote:Pročitaj sve šta piše.
j)uvoditi u vozila životinje, izuzev psa vodiĉa slijepih lica, sa korpom i kratkim povodnikom
Skontah, kad sam korpu zamjenio sa brnjicom dobilo je smisla.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#4211 Re: Gras all about

Post by i agree »

User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#4212 Re: Gras all about

Post by Bullet Tooth Tony »

i agree wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190805001

Sto ti je novo,kvalitet samo takav
Bitno je da su ispravni za voznju a ne jesu li cisti... :lol:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#4213 Re: Gras all about

Post by oldtajmer »

zna li neko hoce li raditi trola za vrijeme utakmice :?:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4214 Re: Gras all about

Post by P308 »

Zar ne rekose da ce onaj dio od Filozofskog fakulteta do SCC-a raditi u augustu? Evo septembar a nema radova :?
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#4215 Re: Gras all about

Post by thekupus »

i agree wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190805001

Sto ti je novo,kvalitet samo takav
Kakvo novo, nema novih trolejbusa u Sarajevu.
Možda misliš na nedavno nabavljene polovne crvene trolejbuse? Kako znaš da se neki od njih zapalio?
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#4216 Re: Gras all about

Post by nlt »

P308 wrote:Zar ne rekose da ce onaj dio od Filozofskog fakulteta do SCC-a raditi u augustu? Evo septembar a nema radova :?
Oboren tender....
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#4217 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

oldtajmer wrote:zna li neko hoce li raditi trola za vrijeme utakmice :?:
Samo Otoka-Dobrinja. Uvijek je tako kad je derbi na Grbavici.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4218 Re: Gras all about

Post by P308 »

nlt wrote:
P308 wrote:Zar ne rekose da ce onaj dio od Filozofskog fakulteta do SCC-a raditi u augustu? Evo septembar a nema radova :?
Oboren tender....
Znaci nista novo ... :-?
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#4219 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

thekupus wrote:
i agree wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190805001

Sto ti je novo,kvalitet samo takav
Kakvo novo, nema novih trolejbusa u Sarajevu.
Možda misliš na nedavno nabavljene polovne crvene trolejbuse? Kako znaš da se neki od njih zapalio?
Kratki se MAN zapalio, koji će drugi, ali napravljen je odmah. Jedino su oni skloni tim zapaljenjima instalacija na krovu.

Mislim da je u zadnjih desetak godina bilo 4-5 takvih slučajeva, uvijek solo MAN, na sreću bez većih posljedica, i bila su 2 slučaja sa težim posljedicama 2006 i 2007 godine gdje su trolejbusi izgorjeli, isto solo MAN.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#4220 Re: Gras all about

Post by man_464 »

Lijepe vijesti. 10 autobusa za GRAS.
Deset novonabavljenih zglobnih autobusa sa platformom za osobe sa invaliditetom uskoro će se naći na ulicama Sarajeva. Kako je potvrdio ministar saobraćaja Adnan Šteta, radi se o vozilima koje je kupilo KJKP Gras putem javnog poziva, sredstvima koje je obezbijedilo Ministarstvo. Nakon što se obave neophodne procedure, u oktobru biti puštena u promet.
"Unapređenje javnog gradskog prevoza jedan je od prioriteta Vlade KS. Nedavno smo u saobraćaj pustili sedam novonabavljenih trolejbusa, a uz najavljene autobuse, nabavljamo i deset minibusa kako bi unaprijedili prijevoz u padinskim dijelovima grada", rekao je ministar Šteta.
Tri vozila su već stigla u KJKP Gras, dok ostali dolaze u narednih 15-ak dana.
FB stranica @vladakantonasa

Image

Image

Image

Image

U pitanju su autobusi pogonjeni LPG gasom, 2010. Godište. To ce biti trenutno najmlađi autobusi u Sarajevu. Do sada su to bili Ikarbusi iz 2009.

Od 10.komada

6 ide na liniju 31e Vijecnica Dobrinja
2 idu na liniju 27e Drvenija Hrasnica

Preostala dva najvjerovatnije na neke linije s Ilidze.

Postojećih 8 aurobusa sa komercijala 31e i 27e biti ce raspoređeno na ostale linije. Nabavkom ovih 10 autobusa inventarski broj vozila u autobuskom sektoru raste na 154 vozila. Od cega je oko 85 ispravnih.
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#4221 Re: Gras all about

Post by nlt »

Izgleda da oni koji ne žive tamo gdje ide komercijala su manje vrijedni ljudi, građani drugog prioriteta
Njima "nove", ostalima šta bude
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#4222 Re: Gras all about

Post by Tempo »

pa ovo nije tema o travi
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#4223 Re: Gras all about

Post by man_464 »

nlt wrote:Izgleda da oni koji ne žive tamo gdje ide komercijala su manje vrijedni ljudi, građani drugog prioriteta
Njima "nove", ostalima šta bude
Te dvije linije donose najviše profita, najmanje se vozila uništavaju i čisto su komercijalnog karaktera, a ne socijalnog kao ostale. Staviš ovog na neku regularnu liniju, za mjesec = svakom ostalom: polpan, išaran, iscjepan, počupan.

U svakom slučaju, postojećih 8 sa 27e i 31e će biti uključeno na ostale linije + 2 nova. (+10). Postojeće sa 27 i 31e bi prema nekim indicijama trebale dobiti linije 21 22 22a 23 27 28 33 43
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#4224 Re: Gras all about

Post by AmiĐa_Idriz »

Ona prijava za subvenciju studenata što se kao preuzima sa web stranice ministarstva saobraćaja još važi? Mislim piše dole 2017-ta godina, a ne sjećam se prošle godine da mi je srao iko išta za taj papir :mrgreen:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#4225 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

man_464 wrote:
nlt wrote:Izgleda da oni koji ne žive tamo gdje ide komercijala su manje vrijedni ljudi, građani drugog prioriteta
Njima "nove", ostalima šta bude
Te dvije linije donose najviše profita, najmanje se vozila uništavaju i čisto su komercijalnog karaktera, a ne socijalnog kao ostale. Staviš ovog na neku regularnu liniju, za mjesec = svakom ostalom: polpan, išaran, iscjepan, počupan.

U svakom slučaju, postojećih 8 sa 27e i 31e će biti uključeno na ostale linije + 2 nova. (+10). Postojeće sa 27 i 31e bi prema nekim indicijama trebale dobiti linije 21 22 22a 23 27 28 33 43
Upravo tako. Na komercijalu novo a ostala mjesta ubaciti krševe. Bar će biti sklonjeni na periferiju da ih turisti ne gledaju. Na tim linijama vozila se sistemtski uništavaju i tu nikad ne treba staviti nova vozila. Ko im je kriv. Nekad u budućnosti kad sve linije budu komercijalne i kad u svim vozilima budu zaštitari, možda bi se moglo i razmisliti o ponekom novom vozilu i na tim linijama.
Post Reply