samo pemzioneriBerba22 wrote:Neko, nešto ?Berba22 wrote:Važe li ove mjesečne za centru ili je samo za penzionere ?
Gras all about
- insaneinthebrain
- Posts: 25471
- Joined: 12/08/2013 12:51
#4201 Re: Gras all about
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4202 Re: Gras all about
Ima mozda 15tak dana,hoce nekakva spodoba sa dzukelendarom da udje u tramvaj
Bila vec jedna starija zena sa dvoje manje djece,mozda su joj unucad.Uglavnom izbio je okrsaj jer ona nije dozvolila da doticna budala udje u tramvaj sa dzukeletinom,i doista bila je uporna,i htjela je da zove policiju.Spodoba nije puno zanovijetala pa je odustala brzo,te napustila tramvaj,vjerovatno je ussla u drugi.Naravno o kakvom odronu ljudskom je rijec,dezurni seljacki kreteni su je napadali kao sta fali i sta smeta....
Rekonstrukcija prevoza je nemoguca bez rekonstrukcije ljudi koji ga koriste.
Znajuci da su zitelji KS pridoslice i obozavatelji SDA stranke logicno je da im je prihvatljivo sve ono sto je pokudjeno jer tamo gdje su bili i odakle dolaze je sasvim normalno vucarat sitnu i krupnu stoku ukljucujuci i međede sa sobom...
Dakle neki dan citam da se neko posro u trolejbusu,onda ove sto vodaju pascad prljavu sa sobom....mislim halo o cemu mi pokusavamo ovdje govoriti????
Koja je poenta materijalne reknstrukcije prevoza u smislu nabavke vozila kad ti dodje kreten sa pascurinom koja prvo more nekoga ujesti,drugo sto se more istovariti....onda konstantna prica o prljavim vozilima,halo ba istina je da se to ne pere,ali jeste li ikada oko sebe pogledali face koje se vozaju,to je sve pjano,smrdljivo,i opcenito nam je narod prljav
Pa sramota je ta bolesti koje su se smatrale bolestima sirotilje i bijede se ponovo vracaju jer su pojedinci odlucili da se zapuste....i to je kao pohvalno i to more kod nas jer ima toga i u svijetu.....presaberite se
Bila vec jedna starija zena sa dvoje manje djece,mozda su joj unucad.Uglavnom izbio je okrsaj jer ona nije dozvolila da doticna budala udje u tramvaj sa dzukeletinom,i doista bila je uporna,i htjela je da zove policiju.Spodoba nije puno zanovijetala pa je odustala brzo,te napustila tramvaj,vjerovatno je ussla u drugi.Naravno o kakvom odronu ljudskom je rijec,dezurni seljacki kreteni su je napadali kao sta fali i sta smeta....
Rekonstrukcija prevoza je nemoguca bez rekonstrukcije ljudi koji ga koriste.
Znajuci da su zitelji KS pridoslice i obozavatelji SDA stranke logicno je da im je prihvatljivo sve ono sto je pokudjeno jer tamo gdje su bili i odakle dolaze je sasvim normalno vucarat sitnu i krupnu stoku ukljucujuci i međede sa sobom...
Dakle neki dan citam da se neko posro u trolejbusu,onda ove sto vodaju pascad prljavu sa sobom....mislim halo o cemu mi pokusavamo ovdje govoriti????
Koja je poenta materijalne reknstrukcije prevoza u smislu nabavke vozila kad ti dodje kreten sa pascurinom koja prvo more nekoga ujesti,drugo sto se more istovariti....onda konstantna prica o prljavim vozilima,halo ba istina je da se to ne pere,ali jeste li ikada oko sebe pogledali face koje se vozaju,to je sve pjano,smrdljivo,i opcenito nam je narod prljav
Pa sramota je ta bolesti koje su se smatrale bolestima sirotilje i bijede se ponovo vracaju jer su pojedinci odlucili da se zapuste....i to je kao pohvalno i to more kod nas jer ima toga i u svijetu.....presaberite se
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#4203 Re: Gras all about
Ne kontam, ima li naljepljeno na tramvaju da se ne smije sa cukom uci? Ako ima, OK, ako nema, ne vidim gdje je problem. Koji je cuko, je li lajao, rezao, izgledao opasno? Ili je neki labrador mirni? Ja bi prije vecem broju ljudi zabranio ulazak u gradski prevoz nego psima lutalicama... jer isreno, ljudi su veca stoga, gamad, i pogan od mnogih zivotinja... A i ti, pratim na svakoj temi si glavna, jesi li se zapitala, ako su bas svi oko tebe kreteni, budale, seljaci i slicno, mozda nije do drugih...
-
Wheatly
- Posts: 322
- Joined: 26/06/2014 20:51
#4204 Re: Gras all about
https://ms.ks.gov.ba/sites/ms.ks.gov.ba ... voza_0.pdf
Odjeljak D -Putnici (korisnici prijevoza)
Ĉlan 31.(Putnici -korisnici prijevoza)
(4)Nije dozvoljen ulazak u vozilo:
j)uvoditi u vozila životinje, izuzev psa vodiĉa slijepih lica, sa korpom i kratkim povodnikom
Odjeljak D -Putnici (korisnici prijevoza)
Ĉlan 31.(Putnici -korisnici prijevoza)
(4)Nije dozvoljen ulazak u vozilo:
j)uvoditi u vozila životinje, izuzev psa vodiĉa slijepih lica, sa korpom i kratkim povodnikom
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#4205 Re: Gras all about
Posteno,
ali ipak ima i ljepsi nacin da se nazove osoba koja vodi psa ljubimca.. je li tako?
ali ipak ima i ljepsi nacin da se nazove osoba koja vodi psa ljubimca.. je li tako?
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4206 Re: Gras all about
Sad se postavlja pitanje, sta je radio grasov vozac dok se zena svadjala sa vlasnikom psa?
Nije li njegova duznost da osigura da putnici u njegovom vozilu postuju pravila, ili treba zena da radi njegov posao?
Ima i ovaj detalj:
j)uvoditi u vozila životinje, izuzev psa vodiĉa slijepih lica, sa korpom i kratkim povodnikom
sta ako je povodac bio kratak? Onda je dozvoljeno?
Nije li njegova duznost da osigura da putnici u njegovom vozilu postuju pravila, ili treba zena da radi njegov posao?
Ima i ovaj detalj:
j)uvoditi u vozila životinje, izuzev psa vodiĉa slijepih lica, sa korpom i kratkim povodnikom
sta ako je povodac bio kratak? Onda je dozvoljeno?
-
Wheatly
- Posts: 322
- Joined: 26/06/2014 20:51
#4207 Re: Gras all about
Pročitaj sve šta piše.
j)uvoditi u vozila životinje, izuzev psa vodiĉa slijepih lica, sa korpom i kratkim povodnikom
j)uvoditi u vozila životinje, izuzev psa vodiĉa slijepih lica, sa korpom i kratkim povodnikom
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#4208 Re: Gras all about
Eto pas koji rezi i izgleda opasno je jedino opasan pas hahahhaha de boga tiQler wrote:Ne kontam, ima li naljepljeno na tramvaju da se ne smije sa cukom uci? Ako ima, OK, ako nema, ne vidim gdje je problem. Koji je cuko, je li lajao, rezao, izgledao opasno? Ili je neki labrador mirni? Ja bi prije vecem broju ljudi zabranio ulazak u gradski prevoz nego psima lutalicama... jer isreno, ljudi su veca stoga, gamad, i pogan od mnogih zivotinja... A i ti, pratim na svakoj temi si glavna, jesi li se zapitala, ako su bas svi oko tebe kreteni, budale, seljaci i slicno, mozda nije do drugih...
Koji pas lutalica????
Ovo je vlasnicki pas
Treba li posebno napomenuti da niko ne moze garantovati za zivotinju???? Ili si ti svemoguci Allah da mozes?
Jesam glavna jeste seljakluk i jesu besprizorni kreteni koji se ne mogu uklopiti u unaprijed odredjena pravila
Svi su ljudi debili koji su izmislili peavila samo su normalni oni koji krse jer je to coool i pozeljno ponasanje
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#4209 Re: Gras all about
Prvo, ko ti moze garantovati za covjeka da te nece napasti? znaci glup argument, nisam Allah, i da pas koji mase repom nije opasan. Covjek koji se smije je opasniji.... nemoj izvrtati teze i izmisljati. I jesam li ja rekao ako ima pravilo, OK, ako nema, sta komplikujes.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#4210 Re: Gras all about
Skontah, kad sam korpu zamjenio sa brnjicom dobilo je smisla.Wheatly wrote:Pročitaj sve šta piše.
j)uvoditi u vozila životinje, izuzev psa vodiĉa slijepih lica, sa korpom i kratkim povodnikom
- i agree
- Posts: 9853
- Joined: 21/10/2018 10:40
- Location: SaRa Je Vo
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#4212 Re: Gras all about
Bitno je da su ispravni za voznju a ne jesu li cisti...i agree wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190805001
Sto ti je novo,kvalitet samo takav
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#4213 Re: Gras all about
zna li neko hoce li raditi trola za vrijeme utakmice 
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#4214 Re: Gras all about
Zar ne rekose da ce onaj dio od Filozofskog fakulteta do SCC-a raditi u augustu? Evo septembar a nema radova 
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#4215 Re: Gras all about
Kakvo novo, nema novih trolejbusa u Sarajevu.i agree wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190805001
Sto ti je novo,kvalitet samo takav
Možda misliš na nedavno nabavljene polovne crvene trolejbuse? Kako znaš da se neki od njih zapalio?
-
nlt
- Posts: 2608
- Joined: 18/05/2014 18:02
#4216 Re: Gras all about
Oboren tender....P308 wrote:Zar ne rekose da ce onaj dio od Filozofskog fakulteta do SCC-a raditi u augustu? Evo septembar a nema radova
- trambusek88
- Posts: 5140
- Joined: 03/10/2009 23:51
#4217 Re: Gras all about
Samo Otoka-Dobrinja. Uvijek je tako kad je derbi na Grbavici.oldtajmer wrote:zna li neko hoce li raditi trola za vrijeme utakmice
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#4218 Re: Gras all about
Znaci nista novo ...nlt wrote:Oboren tender....P308 wrote:Zar ne rekose da ce onaj dio od Filozofskog fakulteta do SCC-a raditi u augustu? Evo septembar a nema radova
- trambusek88
- Posts: 5140
- Joined: 03/10/2009 23:51
#4219 Re: Gras all about
Kratki se MAN zapalio, koji će drugi, ali napravljen je odmah. Jedino su oni skloni tim zapaljenjima instalacija na krovu.thekupus wrote:Kakvo novo, nema novih trolejbusa u Sarajevu.i agree wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190805001
Sto ti je novo,kvalitet samo takav
Možda misliš na nedavno nabavljene polovne crvene trolejbuse? Kako znaš da se neki od njih zapalio?
Mislim da je u zadnjih desetak godina bilo 4-5 takvih slučajeva, uvijek solo MAN, na sreću bez većih posljedica, i bila su 2 slučaja sa težim posljedicama 2006 i 2007 godine gdje su trolejbusi izgorjeli, isto solo MAN.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#4220 Re: Gras all about
Lijepe vijesti. 10 autobusa za GRAS.




U pitanju su autobusi pogonjeni LPG gasom, 2010. Godište. To ce biti trenutno najmlađi autobusi u Sarajevu. Do sada su to bili Ikarbusi iz 2009.
Od 10.komada
6 ide na liniju 31e Vijecnica Dobrinja
2 idu na liniju 27e Drvenija Hrasnica
Preostala dva najvjerovatnije na neke linije s Ilidze.
Postojećih 8 aurobusa sa komercijala 31e i 27e biti ce raspoređeno na ostale linije. Nabavkom ovih 10 autobusa inventarski broj vozila u autobuskom sektoru raste na 154 vozila. Od cega je oko 85 ispravnih.
FB stranica @vladakantonasaDeset novonabavljenih zglobnih autobusa sa platformom za osobe sa invaliditetom uskoro će se naći na ulicama Sarajeva. Kako je potvrdio ministar saobraćaja Adnan Šteta, radi se o vozilima koje je kupilo KJKP Gras putem javnog poziva, sredstvima koje je obezbijedilo Ministarstvo. Nakon što se obave neophodne procedure, u oktobru biti puštena u promet.
"Unapređenje javnog gradskog prevoza jedan je od prioriteta Vlade KS. Nedavno smo u saobraćaj pustili sedam novonabavljenih trolejbusa, a uz najavljene autobuse, nabavljamo i deset minibusa kako bi unaprijedili prijevoz u padinskim dijelovima grada", rekao je ministar Šteta.
Tri vozila su već stigla u KJKP Gras, dok ostali dolaze u narednih 15-ak dana.




U pitanju su autobusi pogonjeni LPG gasom, 2010. Godište. To ce biti trenutno najmlađi autobusi u Sarajevu. Do sada su to bili Ikarbusi iz 2009.
Od 10.komada
6 ide na liniju 31e Vijecnica Dobrinja
2 idu na liniju 27e Drvenija Hrasnica
Preostala dva najvjerovatnije na neke linije s Ilidze.
Postojećih 8 aurobusa sa komercijala 31e i 27e biti ce raspoređeno na ostale linije. Nabavkom ovih 10 autobusa inventarski broj vozila u autobuskom sektoru raste na 154 vozila. Od cega je oko 85 ispravnih.
-
nlt
- Posts: 2608
- Joined: 18/05/2014 18:02
#4221 Re: Gras all about
Izgleda da oni koji ne žive tamo gdje ide komercijala su manje vrijedni ljudi, građani drugog prioriteta
Njima "nove", ostalima šta bude
Njima "nove", ostalima šta bude
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#4222 Re: Gras all about
pa ovo nije tema o travi
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#4223 Re: Gras all about
Te dvije linije donose najviše profita, najmanje se vozila uništavaju i čisto su komercijalnog karaktera, a ne socijalnog kao ostale. Staviš ovog na neku regularnu liniju, za mjesec = svakom ostalom: polpan, išaran, iscjepan, počupan.nlt wrote:Izgleda da oni koji ne žive tamo gdje ide komercijala su manje vrijedni ljudi, građani drugog prioriteta
Njima "nove", ostalima šta bude
U svakom slučaju, postojećih 8 sa 27e i 31e će biti uključeno na ostale linije + 2 nova. (+10). Postojeće sa 27 i 31e bi prema nekim indicijama trebale dobiti linije 21 22 22a 23 27 28 33 43
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#4224 Re: Gras all about
Ona prijava za subvenciju studenata što se kao preuzima sa web stranice ministarstva saobraćaja još važi? Mislim piše dole 2017-ta godina, a ne sjećam se prošle godine da mi je srao iko išta za taj papir 
- Tesla Edison
- Posts: 8361
- Joined: 08/05/2017 19:17
#4225 Re: Gras all about
Upravo tako. Na komercijalu novo a ostala mjesta ubaciti krševe. Bar će biti sklonjeni na periferiju da ih turisti ne gledaju. Na tim linijama vozila se sistemtski uništavaju i tu nikad ne treba staviti nova vozila. Ko im je kriv. Nekad u budućnosti kad sve linije budu komercijalne i kad u svim vozilima budu zaštitari, možda bi se moglo i razmisliti o ponekom novom vozilu i na tim linijama.man_464 wrote:Te dvije linije donose najviše profita, najmanje se vozila uništavaju i čisto su komercijalnog karaktera, a ne socijalnog kao ostale. Staviš ovog na neku regularnu liniju, za mjesec = svakom ostalom: polpan, išaran, iscjepan, počupan.nlt wrote:Izgleda da oni koji ne žive tamo gdje ide komercijala su manje vrijedni ljudi, građani drugog prioriteta
Njima "nove", ostalima šta bude
U svakom slučaju, postojećih 8 sa 27e i 31e će biti uključeno na ostale linije + 2 nova. (+10). Postojeće sa 27 i 31e bi prema nekim indicijama trebale dobiti linije 21 22 22a 23 27 28 33 43
