Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
trolejbus1921
Posts: 224
Joined: 07/01/2019 21:56

#4176 Re: Gras all about

Post by trolejbus1921 »

tempuser wrote:.
Kakve je buseve Gras vozio 2014.
Ovakve je vozio 2014
http://phototrans.eu/14,607358,0,MAN_SL223_851.html
http://phototrans.eu/14,513573,0,MAN_SL223_850.html
Litvatrans
Image
GRAS
Image
A evo ga iznutra
Image
Litvatrans
Image
GRAS
Image
A evo par buseva koji bi u Litvatransu bili najmladji busevi za Prigradski i gradski saobracaj izuzumemo li Ootokar kombije
Image
Image
Image
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#4177 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

Bernovci se polako uključuju u saobraćaj.
Image
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#4178 Re: Gras all about

Post by Hajlac »

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190624042

Image

Najvjerovatnije su sine pukle na mjestu desno od ove zene na gornjoj slici jer su tu i sine i podloga i okolne pjesacke kocke u jako losem stanju :twisted:

EDIT:

Kao sto sam i sumnjao - tacno na tom mjestu su pukle sine:

Image

Image

Image

Sluzbi odrzavanja sina 50% od plate narednih 6 mjeseci, pa il ce dati otkaze il se NAUCITI PAMETI!
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#4179 Re: Gras all about

Post by lajkujMe »

Sta ces im od plate ljudi se bore sa raspadnutom infrastrukturom.
Te sine su treba biti zamjenjene jos prije 15 godina a sve sto se uradilo kad puknu da ih vare a vare ih masala svaki dan.
Sad je tu kraj moraju se pod hitno rekonstruisati.
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#4180 Re: Gras all about

Post by Hajlac »

lajkujMe wrote:Sta ces im od plate ljudi se bore sa raspadnutom infrastrukturom.
Te sine su treba biti zamjenjene jos prije 15 godina a sve sto se uradilo kad puknu da ih vare a vare ih masala svaki dan.
Sad je tu kraj moraju se pod hitno rekonstruisati.
Nije stvar u sinama nego losoj i lose uradjenoj i neodrzavanoj PODLOZI!

A podloga se itekako MOGLA promijeniti/rijesiti bez promjene sina.

Stotinu kisa je napadalo i sapralo podlogu na onom mjestu - ostalo samo blato/suha zemlja...zato sine i jesu onoliko puta vec ispucale pa varene na istom mjestu - jer su se uvijale u nedostatku podloge!

I gdje su gumeni umetci/damperi, kakvih ima na nekim drugim raskrsnicama?

Sluzba odrzavanja sina ima i strucnu i moralnu DUZNOST&ODGOVORNOST, ako treba i JAVNO, urgirati i upozoravati, ako je vec falilo dampera, sljunka, betona bla bla :twisted:

Hebe se njima svima odgovornima, SVE DOK IZ NJIHOVOG DZEPA NE IDE POKRIVANJE UCINJENE STETE NA OVOM TRAMVAJU.
User avatar
Quaresma
Posts: 7932
Joined: 19/07/2010 16:37

#4181 Re: Gras all about

Post by Quaresma »

jesu li ista osposobili, rade li sad tramvaji?
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#4182 Re: Gras all about

Post by Radar71 »

Quaresma wrote:jesu li ista osposobili, rade li sad tramvaji?
rade
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4183 Re: Gras all about

Post by konektovan »

trambusek88 wrote:Bernovci se polako uključuju u saobraćaj.
Image
Ja sam u subotu vidio jednog cini mi se, u svrakinu na stanici..sasvim solidni troljebusi
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#4184 Re: Gras all about

Post by Maharadza »

Hajlac wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190624042

Image

Sluzbi odrzavanja sina 50% od plate narednih 6 mjeseci, pa il ce dati otkaze il se NAUCITI PAMETI!
Image

Previše se yubito gledao, ovo je klasični MULTI-TRACK DRIFT:



Sada ozbiljno: čuj od plate odbiti...KRIVIČNO GONITI odgovorne jer su svojim nemarom ugrozili ljudske živote a prije svega one koji upravljaju preduzećem. :evil:
trolejbus1921
Posts: 224
Joined: 07/01/2019 21:56

#4185 Re: Gras all about

Post by trolejbus1921 »

Čuj odbiti od plate ovima što održavaju prugu.

To ti je isto ko' da održavaš auto staro 40 godina bez original dijelova već kineskim dupljacima i kućnim improvizacijama. Riknut će kad tad

Ma kako god održavao prugu nećeš je dovesti u solidno stanje ako pruga nije GENERALNO remontovana 40 godina.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#4186 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

trolejbus1921 wrote:Čuj odbiti od plate ovima što održavaju prugu.

To ti je isto ko' da održavaš auto staro 40 godina bez original dijelova već kineskim dupljacima i kućnim improvizacijama. Riknut će kad tad

Ma kako god održavao prugu nećeš je dovesti u solidno stanje ako pruga nije GENERALNO remontovana 40 godina.
Ova dionica je remontovana 1982. godine. Čvila - Ilidža nije remontovana od 1960-te godine.
betametazon
Posts: 1965
Joined: 22/06/2011 23:56

#4187 Re: Gras all about

Post by betametazon »

Sta je sa najnovijim haosom i promjenom linija voznje prema vogosci, iz kojeg razloga ne moze bus od ganica vile donjom, glavnom dzadom nego gore preko stadiona? Vozim se na Sip i tu je situacija postajala sve gora kako se iz zime kretalo prema ljetu, busa dan ima pa tri cetiri dana nema...i jos ih neko brani, ccc...
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4188 Re: Gras all about

Post by konektovan »

betametazon wrote:Sta je sa najnovijim haosom i promjenom linija voznje prema vogosci, iz kojeg razloga ne moze bus od ganica vile donjom, glavnom dzadom nego gore preko stadiona? Vozim se na Sip i tu je situacija postajala sve gora kako se iz zime kretalo prema ljetu, busa dan ima pa tri cetiri dana nema...i jos ih neko brani, ccc...
Radi se ul. Koševo od Ganica do krizanja sa ul. Kemal begovom, do kraja augusta zavrsetak radova, eto..
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#4189 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

Maharadza wrote:
Hajlac wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190624042

Image

Sluzbi odrzavanja sina 50% od plate narednih 6 mjeseci, pa il ce dati otkaze il se NAUCITI PAMETI!
Image

Previše se yubito gledao, ovo je klasični MULTI-TRACK DRIFT:



Sada ozbiljno: čuj od plate odbiti...KRIVIČNO GONITI odgovorne jer su svojim nemarom ugrozili ljudske živote a prije svega one koji upravljaju preduzećem. :evil:
Nisam nešto ulazio na temu pa mi je ovo promaklo i iako je bilo davno moram reagovati:

Kao neko ko je proveo 2 mjeseca u pogonu održavanja pruge mogu samo reći da radnici održavanja pruge daju sve što je u njihovoj moći da tramvaj ne prestane sa radom.

Iako je žljebna pruga od Čengić Vile prema centru grada modernija i prilagođenija za tramvajski saobraćaj za vrijeme svog projektovanog radnog vijeka, ipak u ovoj fazi raspada prugu s pragovima je lakše održavati, mogu se dotezati šarafi, podbijati pragovi, dok je ovamo na prugi od Čengić vile do Marijin dvora i pruga i podloga otišla u tri lijepe i tu se bez generalnog remonta može samo improvizovati.
Vrijeme čini svoje pa je stara najiskusnija garda s kojim sam imao čast raditi otišla u penziju, mada radili su i poslije penzije neko vrijeme na ugovor o djelu.

Svi su svjesni stanja u kojem se pruga nalazi i da se ništa tu ne može popraviti bez remonta.
Svjesni su svi rizika da može doći i do tragedije, ali obustava tramvajskog saobraćaja bi zakomplikovala život desetina hiljada putnika.
Trebalo bi daleko više autobusa da zamijene sadašnji broj tramvaja, nebitno GRAS, Centrotrans, neko treći. Osim što treba više vozila jer i kratki K2 tramvaj prima 50 putnika više od zglobnog autobusa, a da ne spominjem trodjelne tramvaje, problem bi bile i gužve u saobraćaju. Glavni problem bi bio gdje naći tolike KV vozače autobusa sad kad ih svi prevoznici u regiji svijećom traže.

Duž pruge su postavljeni znakovi o ograničenju 20-30km/h a problem je što se neki vozači ne pridržavaju toga.

Ja se nadam da će ovo ministarstvo konačno uraditi ono što trube na sva zvona da će biti urađeno, i da će naredne godine ovaj problem biti konačno riješen. Ako ništa bar da se remontuje najkritičnija dionica od Čengić vile do Marijin dvora.

I prethodna vlast je imala velikih obećanja pa nije ništa ispunjeno.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#4190 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

Lakse je ulizati se kretenima u supak sa kupovinom gajnc novih trolejbusa a polovne je olos doseljenicka vec posrala,umjesto da preusmjere sredstva da se hitno barem nesto sanira da tramvaj ne zavrsi na krovu
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4191 Re: Gras all about

Post by Nisrin »

Za ovaj seljacki narod koji smrdi ko stoka i nista ne cuva, i nije nista! Nije do GRASa, koliko je do nas!
novi trolejbusi su super lijepi, udobni, cisti i kolika dijabola moras biti da ga isvaras?!
Kamo srece da imamo kamere svuda po vozilila ko u Minhenu, pa budi mangup i unistavaj, vandali obicni...zlo mi je od ljudi s kojima moram zivjeti!
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#4192 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

Kad su ljudi odlucili da seru po vozilima dovoljan je dokaz u kakvoj smo rupcagi od drustva i da nikako ne zaslizujemo bolje
A za cvrljanje da okerepis kaznu krezavoj materi sta joj dijete radi onda bi pizidla po novinama kako je sirotilja
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4193 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Nisrin wrote:Za ovaj seljacki narod koji smrdi ko stoka i nista ne cuva, i nije nista! Nije do GRASa, koliko je do nas!
novi trolejbusi su super lijepi, udobni, cisti i kolika dijabola moras biti da ga isvaras?!
Kamo srece da imamo kamere svuda po vozilila ko u Minhenu, pa budi mangup i unistavaj, vandali obicni...zlo mi je od ljudi s kojima moram zivjeti!
Kakav ba Minhen, Litvatrans iz Banovica ima videonadzor u 20 god starim vozilima i nijedne parnice, reza na sjedalu ili potpisa. Gledao 6 komada. Sad se postavlja pitanje da li su ljudi iz Banovica i TK za nas iz KS napredna civilizacija (iliti MinKen) ili je ipak to dokaz da je dovoljno da vlasnik povede vise racuna kako da je zastiti svoj avozila.
Da se razumijemo grasovci nisu u stanju oprati trolejbuse kako valja, ječl i to do nas?
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4194 Re: Gras all about

Post by Nisrin »

Nazalost, posto ne vozim jer sam hamsa, primorana sam koristiti usluge GRAS-a, usla u priejvoz ujutro, popodne ili kad god, uvijek ljudi zaudaraju na najgoru farmu...prljavi i svakakvi ulaze...unistavaju, kidaju oni mladji delinkventi itd..to zaista nije do GRASa!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4195 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Na higijenu ne mozes uticati, ali na ponasanje putnika i oktlanjas tragove vandalizma mozes.
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#4196 Re: Gras all about

Post by reboot »

Važe li ove mjesečne za centru ili je samo za penzionere ? :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#4197 Re: Gras all about

Post by Thorgerson »

tempuser wrote:
Nisrin wrote:Za ovaj seljacki narod koji smrdi ko stoka i nista ne cuva, i nije nista! Nije do GRASa, koliko je do nas!
novi trolejbusi su super lijepi, udobni, cisti i kolika dijabola moras biti da ga isvaras?!
Kamo srece da imamo kamere svuda po vozilila ko u Minhenu, pa budi mangup i unistavaj, vandali obicni...zlo mi je od ljudi s kojima moram zivjeti!
Kakav ba Minhen, Litvatrans iz Banovica ima videonadzor u 20 god starim vozilima i nijedne parnice, reza na sjedalu ili potpisa. Gledao 6 komada. Sad se postavlja pitanje da li su ljudi iz Banovica i TK za nas iz KS napredna civilizacija (iliti MinKen) ili je ipak to dokaz da je dovoljno da vlasnik povede vise racuna kako da je zastiti svoj avozila.
Da se razumijemo grasovci nisu u stanju oprati trolejbuse kako valja, ječl i to do nas?
Da litvatrans prevozi srednjoskolce, studente i ostalu balavurdiju koja upravo i šara vozila, i da to radi na dnevnoj bazi i da broj tih putnika iznosi desetine i desetine hiljada, baš bih volio vidjeti na šta bi mu vozila ličila.

Nema te kompanije koja može očistiti ono što stoka uradi.

Pa pogledaj samo zgrade i fasade. Mi stanari nedavno na našoj zgradi očistili fasadu, platili, okrečili ponovo. Prošlo 10 dana grafit osvanuo. Potom drugi. I za mjesec dana su je sjebali. Citav zid isaran. I sta sad? Znaci trebamo opet krečit - jel? Pa opet za 10 dana isto.

Stoka se mora naučiti ponašanju. I to je jedino rješenje. Znači, vidiš da neko šara. Opali mu kaznu. Student. učenik. Pozovi mu roditelje i opali po usima. I radi to svaki dan, pa ces vidjeti kako se moze lijepo ponasati.

To jel neko smrdi i je li se istusirao ili nije, tu ne mozes nista. Ali ove stvari se mogu eliminisati. I naravno GRAS tu mora da ide sa idejama i da trazi video nadzor, da trazi zakonska rjesenja koja ce im omoguciti djelovanje itd itd. Pa necu ja to raditi. Ali jbg oni jedva rade svoju osnovnu djelatnost.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4198 Re: Gras all about

Post by Nisrin »

Meni se cini da ovo Sarajevo 99% nastanjuju stoka, bagra, klosari...bas me zanima demografska slika za 10ak godina, a nadam se da necu tu biti! :run:
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#4199 Re: Gras all about

Post by reboot »

Berba22 wrote:Važe li ove mjesečne za centru ili je samo za penzionere ? :D
Neko, nešto ? :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4200 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Thorgerson wrote:
tempuser wrote:
Nisrin wrote:Za ovaj seljacki narod koji smrdi ko stoka i nista ne cuva, i nije nista! Nije do GRASa, koliko je do nas!
novi trolejbusi su super lijepi, udobni, cisti i kolika dijabola moras biti da ga isvaras?!
Kamo srece da imamo kamere svuda po vozilila ko u Minhenu, pa budi mangup i unistavaj, vandali obicni...zlo mi je od ljudi s kojima moram zivjeti!
Kakav ba Minhen, Litvatrans iz Banovica ima videonadzor u 20 god starim vozilima i nijedne parnice, reza na sjedalu ili potpisa. Gledao 6 komada. Sad se postavlja pitanje da li su ljudi iz Banovica i TK za nas iz KS napredna civilizacija (iliti MinKen) ili je ipak to dokaz da je dovoljno da vlasnik povede vise racuna kako da je zastiti svoj avozila.
Da se razumijemo grasovci nisu u stanju oprati trolejbuse kako valja, ječl i to do nas?
Da litvatrans prevozi srednjoskolce, studente i ostalu balavurdiju koja upravo i šara vozila, i da to radi na dnevnoj bazi i da broj tih putnika iznosi desetine i desetine hiljada, baš bih volio vidjeti na šta bi mu vozila ličila.

Nema te kompanije koja može očistiti ono što stoka uradi.

Pa pogledaj samo zgrade i fasade. Mi stanari nedavno na našoj zgradi očistili fasadu, platili, okrečili ponovo. Prošlo 10 dana grafit osvanuo. Potom drugi. I za mjesec dana su je sjebali. Citav zid isaran. I sta sad? Znaci trebamo opet krečit - jel? Pa opet za 10 dana isto.

Stoka se mora naučiti ponašanju. I to je jedino rješenje. Znači, vidiš da neko šara. Opali mu kaznu. Student. učenik. Pozovi mu roditelje i opali po usima. I radi to svaki dan, pa ces vidjeti kako se moze lijepo ponasati.

To jel neko smrdi i je li se istusirao ili nije, tu ne mozes nista. Ali ove stvari se mogu eliminisati. I naravno GRAS tu mora da ide sa idejama i da trazi video nadzor, da trazi zakonska rjesenja koja ce im omoguciti djelovanje itd itd. Pa necu ja to raditi. Ali jbg oni jedva rade svoju osnovnu djelatnost.
A kako djaci, srednjoskolci i studenti idu na nastavu u Banovicima, metroom, pjeSe, tranvajem?
Prevoze oni djaka nego Gras jer tamo nema drugog vida prevoza, ali inaju nadzor, ciste, popravljaju!
Post Reply