animus wrote: ↑29/04/2021 22:24
Charuga wrote: ↑29/04/2021 22:03
animus wrote: ↑29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da
obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ...
To je ono sto je pred nama ali dugorocno sam napisao da sudije ne budu u centru pažnje. Velež prijeti istupanjem iz lige zbog ovog kriminala. Ljudi podnijeli i krivičnu prijavu. Šta Željo radi u toj situaciji? Glumite uvijedjenu mladu.
Od dolaska Vice glavna vijest je postala ko ce biti sudija. Peljto, Kaljanac, Beljo kao da su se iselili iz zemlje. Do ovog kola kada se javnost malo podigla. Sta je Peljtina greška. Sto je sudio utakmicu gdje je Borac izgubio.
Ako je vama normalno ovo stanje u Savezu onda je i bolje sto niste dosli na sastanak.
Za šta su podnijeli krivičnu prijavu? Šta imaju od dokaza i gdje su dokazi? Oni nešto čuli, nešto vidjeli? Mušijinom malom sudija prijetio crvenim. Dokaz? Vranješ udario Ikića. Dokaz? Onaj čuo da su sudije htjele Dupovcu naknadno upisati karton. Dokaz? Kakva krivična prijava, sve je to samo radi pritiska jer su u poziciji u kojoj jesu. Pokušavaju nešto, bune se, ali ...
O sudijama se priča vazda, samo pričaju oni koji su pštečeni, ali niko nikada nije dizao ovoliku frku. Sada se digla jer je Sarajevu ugroženo prvo mjesto, i jer se Velež probio u vrh, pa ta dva kluba dižu galamu.
Kada se sudilo u korist Sarajeva, ili Želje, nije se dizala buna. Kada se sudilo u korist Želje nismo vrištali, kao ni vi kada se sudilo u vašu korist. Kada je Željo masakriran na Grbavici nije se dizala frka, nego su se lsmijavali. I tako u nedogled. Sada kada je Vico zasjeo, kada je sve poklopio, prvenstvo je neregularno.
Kome je normalno, nama? Nama je titula uzeta sudijskom krađom, jednom od jačih poslije rata, pa niko nije A rekao. Niko se nije digao, niko progovorio.
Udruženje premijerligaša DA, ako će to išta pomoći, ali to sve može sačekati kraj sezone, pa na ljeto lagano krenuti.