Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24699
Joined: 26/08/2007 17:10

#4176 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

90minut wrote: 29/04/2021 22:23
Charuga wrote: 29/04/2021 22:19 Ma ne valja se ništa iza brda, ali ovako više ne može. Ima nekih ideja, nešto se radi, ali rano je još govoriti šta će biti, i na šta će izaći. Investitora teško da se može naći, pa ostaje samo opcija velikog reza.
Da li se pod investitor misli na nekoga poput Tana koji je parali ili samo investitor k'o investitor koji se nece ništa pitati?

A za rez je samo pitanje vremena samo eto pricamo o njemu dugo vremena, a nikako da dođe tako je pitanje kakvo je stanje s dugom jer iz mjeseca u mjesec je veca provalija..
Još nema evrope ove godine to je udar malo je reci.

Samo eto valja prihvatiti cinjenicu ako se napravi rez da nece biti ništa od titule još pitanje je koliko godina.
Ma investitor klasični. Taj što se ne pita ništa, a daje pare, stanuje u bajkama.

A šta smo dobili do sada sa ovim nekakvim "borbama za titulu"? Samo dug koji je dolaskom korone napravio veće sranje. Da nije bilo korone, varakali bi se godinama tako. Uzmi ovde, vrati odavde, izađi u Evropu, posudi, vrati, ... Ovako treba reset napraviti, halaliti se sa titulom još 5 godina, ali na kraju stati na svoje noge.

P.S. Svakako je Vico tu najmanje 4 godine, i u saradnji sa Beusom nas nigdje neće biti. Evropa top.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4177 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

Daj ba ne glumi karamo sami sebe cijelu polusezonu i kad nam je panika pokucala na vrata mi fol glumimo poštenje.

Jeste nas oštetio lik iz Širokog koji je naucen od malih nogu da mrzi Sarajevo i sve iz njega samo što to ne mijenja ono što smo sami sebi uradili.

Naravno da ti niko nece doci jer i ptica na grani vidi da se uprava vadi za svoje greške prilikom pauze i to nisu greške vec tragedija je šta su nam uradili i pitanje je koliko ih se plaši za posao.

Budeš mangup šutiš osvojiš ligu i onda praviš udruzenja ovako te i trebaju ismijavati.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4178 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

Charuga wrote: 29/04/2021 22:28
90minut wrote: 29/04/2021 22:23
Charuga wrote: 29/04/2021 22:19 Ma ne valja se ništa iza brda, ali ovako više ne može. Ima nekih ideja, nešto se radi, ali rano je još govoriti šta će biti, i na šta će izaći. Investitora teško da se može naći, pa ostaje samo opcija velikog reza.
Da li se pod investitor misli na nekoga poput Tana koji je parali ili samo investitor k'o investitor koji se nece ništa pitati?

A za rez je samo pitanje vremena samo eto pricamo o njemu dugo vremena, a nikako da dođe tako je pitanje kakvo je stanje s dugom jer iz mjeseca u mjesec je veca provalija..
Još nema evrope ove godine to je udar malo je reci.

Samo eto valja prihvatiti cinjenicu ako se napravi rez da nece biti ništa od titule još pitanje je koliko godina.
Ma investitor klasični. Taj što se ne pita ništa, a daje pare, stanuje u bajkama.

A šta smo dobili do sada sa ovim nekakvim "borbama za titulu"? Samo dug koji je dolaskom korone napravio veće sranje. Da nije bilo korone, varakali bi se godinama tako. Uzmi ovde, vrati odavde, izađi u Evropu, posudi, vrati, ... Ovako treba reset napraviti, halaliti se sa titulom još 5 godina, ali na kraju stati na svoje noge.

P.S. Svakako je Vico tu najmanje 4 godine, i u saradnji sa Beusom nas nigdje neće biti. Evropa top.
Rangers propao ismijavali ih zeleni to je to kraj nema vas više ubrzaj godinama naprijed imaš to što imaš dok se zeleni pate.

Jebiga jedina opcija je ostala mi nismo još svjesni koliko smo sretni što je grupa ljudi dovela Tana u klub jer smo tad bili u istoj dubiozi kao vi sad skontaj ako smo tad bili u toj dubiozi i dug je iznosio toliko..
Koliko je onda vaš..
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24699
Joined: 26/08/2007 17:10

#4179 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

90minut wrote: 29/04/2021 22:33Koliko je onda vaš..
Rekao bih ti, ali nije za foruma.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24699
Joined: 26/08/2007 17:10

#4180 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

animus wrote: 29/04/2021 22:24
Charuga wrote: 29/04/2021 22:03
animus wrote: 29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ... :thumbup:
To je ono sto je pred nama ali dugorocno sam napisao da sudije ne budu u centru pažnje. Velež prijeti istupanjem iz lige zbog ovog kriminala. Ljudi podnijeli i krivičnu prijavu. Šta Željo radi u toj situaciji? Glumite uvijedjenu mladu.
Od dolaska Vice glavna vijest je postala ko ce biti sudija. Peljto, Kaljanac, Beljo kao da su se iselili iz zemlje. Do ovog kola kada se javnost malo podigla. Sta je Peljtina greška. Sto je sudio utakmicu gdje je Borac izgubio.
Ako je vama normalno ovo stanje u Savezu onda je i bolje sto niste dosli na sastanak.
Za šta su podnijeli krivičnu prijavu? Šta imaju od dokaza i gdje su dokazi? Oni nešto čuli, nešto vidjeli? Mušijinom malom sudija prijetio crvenim. Dokaz? Vranješ udario Ikića. Dokaz? Onaj čuo da su sudije htjele Dupovcu naknadno upisati karton. Dokaz? Kakva krivična prijava, sve je to samo radi pritiska jer su u poziciji u kojoj jesu. Pokušavaju nešto, bune se, ali ...
O sudijama se priča vazda, samo pričaju oni koji su pštečeni, ali niko nikada nije dizao ovoliku frku. Sada se digla jer je Sarajevu ugroženo prvo mjesto, i jer se Velež probio u vrh, pa ta dva kluba dižu galamu.
Kada se sudilo u korist Sarajeva, ili Želje, nije se dizala buna. Kada se sudilo u korist Želje nismo vrištali, kao ni vi kada se sudilo u vašu korist. Kada je Željo masakriran na Grbavici nije se dizala frka, nego su se lsmijavali. I tako u nedogled. Sada kada je Vico zasjeo, kada je sve poklopio, prvenstvo je neregularno.
Kome je normalno, nama? Nama je titula uzeta sudijskom krađom, jednom od jačih poslije rata, pa niko nije A rekao. Niko se nije digao, niko progovorio.

Udruženje premijerligaša DA, ako će to išta pomoći, ali to sve može sačekati kraj sezone, pa na ljeto lagano krenuti.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4181 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

Charuga wrote: 29/04/2021 22:36
90minut wrote: 29/04/2021 22:33Koliko je onda vaš..
Rekao bih ti, ali nije za foruma.
Na stranu zajebancija i ismijavanje zbog situacije šta se konkretno treba desiti da Zeljo dozivi sudbinu Celika?

Ili Zeljo ocigledno nije u istoj situaciji kao Celik ili vam se gleda kroz prste zbog imena i grada iz kojeg dolazite?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23433
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#4182 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sime_cipol »

FK Željezničar
Za 3 mjeseca dug veci za 1.5 milion :?
Kako su ovo uspjeli :?
User avatar
PhilJacksonIzvala
Posts: 585
Joined: 30/04/2020 10:35

#4183 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by PhilJacksonIzvala »

90minut wrote: 29/04/2021 22:52
Charuga wrote: 29/04/2021 22:36
90minut wrote: 29/04/2021 22:33Koliko je onda vaš..
Rekao bih ti, ali nije za foruma.
Na stranu zajebancija i ismijavanje zbog situacije šta se konkretno treba desiti da Zeljo dozivi sudbinu Celika?

Ili Zeljo ocigledno nije u istoj situaciji kao Celik ili vam se gleda kroz prste zbog imena i grada iz kojeg dolazite?
Zeljo nije u istoj situaciji kao Celik, jer imaju imovinu. Najgore sto se njima moze desiti je pljenidba te imovine i namirivanje dugova iz para koje zarade prodajom. A vrijednost imovine im je jos uvijek veca od vrijednosti duga, tako da nema sanse za Celikovom sudbinom.


Samo ne kontam ove prijetnje istupanjem iz lige, sad Veleza, ranije se sjecam Zeljini da su kao prijetili, a vjerovatno i drugi... ono, ja, i?

Istupite, ko vas jebe, klub ce se ugasit u roku od dva mjeseca, zasto bi se savez prepao toga?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4184 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

sime_cipol wrote: 29/04/2021 23:08
FK Željezničar
Za 3 mjeseca dug veci za 1.5 milion :?
Kako su ovo uspjeli :?
Poreska uđe, napravi kontrolu i utvrdi lopovluk. Ima par mjeseci da sam cuo za te dodatne dugove samo nisam cuo da je ovoliko. Bit ce to jos vise za par godina jer se potpisuju nerealni ugovori koji se ne mogu ispostovati. Neko ce morati to presjeci ali taj neko ce biti pod udarom sa svih strana.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4185 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

To je pitanje jer niko ne zna koliki je zapravo dug imovina se kao cijeni na 10m, a dug ispod hajmo reci 9+ nije jer ovo se ravnam s našim dugom kad je Tan riješavao i samo je pitanje koliko je njima u 2021.

Jer ako je nama bio 5 miliona u 2012toj koliko je njima u 2021 ako se zna kako posluju naši klubovi?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4186 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

PhilJacksonIzvala wrote: 29/04/2021 23:16
90minut wrote: 29/04/2021 22:52
Charuga wrote: 29/04/2021 22:36

Rekao bih ti, ali nije za foruma.
Na stranu zajebancija i ismijavanje zbog situacije šta se konkretno treba desiti da Zeljo dozivi sudbinu Celika?

Ili Zeljo ocigledno nije u istoj situaciji kao Celik ili vam se gleda kroz prste zbog imena i grada iz kojeg dolazite?
Zeljo nije u istoj situaciji kao Celik, jer imaju imovinu. Najgore sto se njima moze desiti je pljenidba te imovine i namirivanje dugova iz para koje zarade prodajom. A vrijednost imovine im je jos uvijek veca od vrijednosti duga, tako da nema sanse za Celikovom sudbinom.


Samo ne kontam ove prijetnje istupanjem iz lige, sad Veleza, ranije se sjecam Zeljini da su kao prijetili, a vjerovatno i drugi... ono, ja, i?

Istupite, ko vas jebe, klub ce se ugasit u roku od dva mjeseca, zasto bi se savez prepao toga?
Ako istupi Velež i mi cemo isto a onda prvenstvo postaje neregularno. Vici je tad by by
User avatar
sime_cipol
Posts: 23433
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#4187 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sime_cipol »

Ok, nema prvaka, prvenstvo nije regularno, a vi zavrsite u federalci. Nerealan scenarij :roll:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4188 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

Nije ni ovo sudjenje sve.

Ove godine doso' Vico sa fermanom, tri stadiona dobijaju teren. Vec zna koja tri a pitam se ko je to izglasao i kako su donijete odluke. Hajde ovaj put moramo sutiti jer Slobodi stvarno treba a i da ne ispadnemo anti Tuzla.

Onda sljedece godine mi, Siroki i Bijeljina. Hajde nema logike ali hajde, neka ne puca.

Eh onda kad dodje na red Krupa, granicni prelaz Gosk Gabela i neko od ovih nasih mozda se neko i upita jer dok dodje do zadnje nase ekipe tipa Olimpik ima da svako selo u zapadnoj Hercegovini dobije teren i reflektore.

I na sve ce to neko tipa Azmir, "friskoizabrani" funkcioner reci, trebaju klubovi postovati IO jer to je drzavna institucija, ako ne postujete nas ne postujete drzavu. Sto balija kad se uvali moze supljirati to ni kamion ne moze povuci.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3650
Joined: 22/07/2017 18:36

#4189 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Leopard_SA »

Željo bez Stevanovića u derbiju. Izgleda teža povreda nažalost u pitanju.
Brz oporavak Siniša
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4190 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

Spominju se neke premije od strane Borca. Prica se i da su neki stariji igraci odbili. Sve je to regularno ali bi se moglo i obiti o glavu Borcu ako je istina.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24699
Joined: 26/08/2007 17:10

#4191 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

Kakve crne premije, ne može to nama pomoći. Đaba nude. Stariji igrači? Meša i Zec povrijeđeni, nema ih za derbi. Siniša do kraja sezone. Ostaju Bekrić i Štilić. Obojica imaju dovoljno para, pa ne vjerujem da ih premije mogu nešto pogurati da igraju bolje.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4192 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

Vala ako sad ne pobjede. :-)
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4193 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

Ne kažem da vam premije mogu pomoci, mogu samo pojedinim igračima dati dodatni motiv. Ali ako ih par odbije onda premije mogu imati kontraefekat. Moje mišljenje.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4194 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

Delegiran, izašao na travnjak i napravio pravu lakrdiju. Od prve minute Gigović je pokazao tendenciju, ono što se u normalnom fudbalskom svijetu kod sudije ne smije desiti. Igračima Borca je za sve dijelio usmene opomene, a gostima kartone. Ni jedna lopta koja je bila diskutabilna nije dosuđena Veležu, a to iživljavanje nije prestajalo.

Od početka je odmah žestoko odgovorio na svaki mogući pokušaj igrača Veleža da ukažu da je i neko od domaćih treba biti sankcioniran. Čak su u očaju i s klupe Veleža pozivali svoje igrače da mu ništa ne govore.

Ovaj Gigović nije smiješan lik, ovaj Gigović je pokazao kako je Premijer liga BiH, vraćena na staro, kada sudija i pred TV kamerama bezobzirno pljačka jedan klub. Momke koji su izašli pošteno na travnjak da odigraju utakmicu i bore se za boje kluba.
Hoce li sutra biti slican scenarij samo umjesto Gigovica da uloga pripadne Grbicu. Sumnjam da ce se usuditi nakon ovog pritiska.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4195 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

Jesu to provjere informacije ili rekla kazala
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4196 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

Rekla kazala. Neki željini navijaci pricaju tako.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4197 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

Ako ce kome dati premije Borac to je City i slicne ekipe Želji sigurno nece jer je motivacija uvijek tu.
Bazinga1234
Posts: 8070
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#4198 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Bazinga1234 »

Grean wrote: 29/04/2021 23:44
Onda sljedece godine mi, Siroki i Bijeljina. Hajde nema logike ali hajde, neka ne puca.

Kako ovo, zar Vico nedavno nije rekao da sljedeće godine novi teren dobijaju Velež i FKS?
User avatar
plain vanilla
Posts: 70303
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4199 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

animus wrote: 30/04/2021 00:17 Ne kažem da vam premije mogu pomoci, mogu samo pojedinim igračima dati dodatni motiv. Ali ako ih par odbije onda premije mogu imati kontraefekat. Moje mišljenje.
Sta vama moze pomoci da pobijedite? :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 102844
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4200 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

plain vanilla wrote: 30/04/2021 00:49
animus wrote: 30/04/2021 00:17 Ne kažem da vam premije mogu pomoci, mogu samo pojedinim igračima dati dodatni motiv. Ali ako ih par odbije onda premije mogu imati kontraefekat. Moje mišljenje.
Sta vama moze pomoci da pobijedite? :mrgreen:
Da Vinko napadne haha :D
Post Reply