SDP

Post Reply
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4151 Re: SDP

Post by Control panel »

VjecitiStudent wrote:Strasna je poruka koju ovih dana SDP odasilje putem FTV-a svim onima koji zele profesionalno da rade svoj posao, Lukac je tu tek kolateralna steta.
Zar ce doci vrijeme da cemo poceti da zalimo i za Alijinom vladavinom?
lukac je bas profesionalac nema sta. zar treba da se bira izmedju lukaca i vikare. po tvome lukac je u pravu a sto je otjerao legendu u penziju prije vremena to nema veze.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4152 Re: SDP

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:Strasna je poruka koju ovih dana SDP odasilje putem FTV-a svim onima koji zele profesionalno da rade svoj posao, Lukac je tu tek kolateralna steta.

Zar ce doci vrijeme da cemo poceti da zalimo i za Alijinom vladavinom?
Za Alijom još ne, ali za Semihom i Tajom sigurno.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4153 Re: SDP

Post by Control panel »

Banksy wrote:
VjecitiStudent wrote:Strasna je poruka koju ovih dana SDP odasilje putem FTV-a svim onima koji zele profesionalno da rade svoj posao, Lukac je tu tek kolateralna steta.

Zar ce doci vrijeme da cemo poceti da zalimo i za Alijinom vladavinom?
Za Alijom još ne, ali za Semihom i Tajom sigurno.
nikad u zivotu. vodite ih kuci. posljedice nihovog nerada cemo osjecati jos godinama.
ili slikovito da vam docaram njihova govna mora cistiti SDP.
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#4154 Re: SDP

Post by Jeff Bingham »

Ma ja, Behmen je olicenje dobrog gradonacelnika, a Music ima pojma sta radi 8-)
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4155 Re: SDP

Post by Control panel »

Jeff Bingham wrote:Ma ja, Behmen je olicenje dobrog gradonacelnika, a Music ima pojma sta radi 8-)
znaci da su ovi prvi ''dobro uradili'' posao. :wink:
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4156 Re: SDP

Post by stochar »

"Duboko je razočaravajuće da čak ni minimalan napredak političkih lidera ka kompromisu nije donio rješenje nakon skoro 14 mjeseci. Vrijeme je da se fokusiraju na izradu plana za BiH kojim bi se otvorila konkretna radna mjesta i investicije, povećao nivo sigurnosti i BiH napredovala ka evropskim integracijama. Zbog ovih su pitanja glasači izabrali svoje predstavnike, a oni ta pitanja nisu uspjeli riješiti", rečeno je za Sarajevo-x.com u Uredu za odnose s javnošću Ambasade SAD-a.

kad ste u ovih 14 mjeseci iz usta bilo kojeg politicara culi ista od boldiranog?

eh sad, koji moras biti lik da na sve ovo mozes dodati da su krivi svi osim stranke koja je pobijedila na izborima? koliko moras biti zaludjen, lud ili sta sve ne pa da kazes da za nesto za sta smo godinama okrivljavali 'stranke na vlasti', kazemo kako su krivi svi osim 'stranka na vlasti'?

sta je vama ba ljudi? znam da su mnogi ovdje daleko od toga da bi ih se moglo smatrati glupim, znam da bi vecina vas da je kojim slucajem umjesto SDP-a bilo koja druga stranka koja bi radila isto sto oni sada rade sada ovdje, kao i proteklih godina, pozivala na odgovornost, smjene nesposobne i traljave vlasti kojoj je na umu samo podjela fotelja...

haj', kontam kako njih nije stid, prigrabili su fotelje, grabe vlast po cijenu ostavljanja svih nas u dubokom glibu, dijele funkcije nekim od najnesposobnijih kadrova koje je ova zemlja ikad imala (a konkurencija je zaista velika); ali kako vas, ljude koji su godinama bili opozicija kvarnoj i korumpiranoj vlasti, nije stid pljunuti po svim svojim uvjerenjima i ovdje na najgori moguci nacin pravdati sve ono sto ste do jucer smatrali neoprostivim? stvarno mi nije jasno... i, ako mislite da na taj nacin pomazete ovoj drzavi, grdno se varate, jer, hocete li imati obraza sutra kad ovi padnu opet za iste lose stvari na istom ovom mjestu napadati neku novu vlast?
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#4157 Re: SDP

Post by quasar »

Dobro bolan, stalno jedno te isto.
Deder reci sta je to SDP tu kriv i sta je tacno trebao uraditi?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4158 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

quasar wrote:Dobro bolan, stalno jedno te isto.
Deder reci sta je to SDP tu kriv i sta je tacno trebao uraditi?
i ti svasta pitas lika koji moze napisati 1000 kartica teksta da ne pomene nijednu cinjenicu... :D zar fakat ocekujes konkretan odgovor il' samo jos jedan sloj demagogije... :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#4159 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Alfons Kauders wrote:
quasar wrote:Dobro bolan, stalno jedno te isto.
Deder reci sta je to SDP tu kriv i sta je tacno trebao uraditi?
i ti svasta pitas lika koji moze napisati 1000 kartica teksta da ne pomene nijednu cinjenicu... :D zar fakat ocekujes konkretan odgovor il' samo jos jedan sloj demagogije... :D
DRŽAVA PROPADA! PROPADA! HALO BA, SMIJEŠNI STE, KAKO VAS NIJE STID!!!

:mrgreen:
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#4160 Re: SDP

Post by hercegovac_pravi »

ultima_palabra wrote:
Alfons Kauders wrote:
quasar wrote:Dobro bolan, stalno jedno te isto.
Deder reci sta je to SDP tu kriv i sta je tacno trebao uraditi?
i ti svasta pitas lika koji moze napisati 1000 kartica teksta da ne pomene nijednu cinjenicu... :D zar fakat ocekujes konkretan odgovor il' samo jos jedan sloj demagogije... :D
DRŽAVA PROPADA! PROPADA! HALO BA, SMIJEŠNI STE, KAKO VAS NIJE STID!!!

:mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Drugim riječima...što ne dozvolite HDZ-u i preCeniku da rade ono što su radili i prije. U protivnom ....propade država...
:lol:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4161 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Control panel wrote:
VjecitiStudent wrote:Strasna je poruka koju ovih dana SDP odasilje putem FTV-a svim onima koji zele profesionalno da rade svoj posao, Lukac je tu tek kolateralna steta.
Zar ce doci vrijeme da cemo poceti da zalimo i za Alijinom vladavinom?
lukac je bas profesionalac nema sta. zar treba da se bira izmedju lukaca i vikare. po tvome lukac je u pravu a sto je otjerao legendu u penziju prije vremena to nema veze.

"Lukač je najveći policijski profesionalac u BiH". Sluš'o ja na "60 Minuta" prije jedno godinu dana. I godinu prije toga. I pola godine prije.
Nem're bit' da je tol'ko užego u zadnjih par mjeseci.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4162 Re: SDP

Post by Control panel »

Corto Maltese wrote:
Control panel wrote:
VjecitiStudent wrote:Strasna je poruka koju ovih dana SDP odasilje putem FTV-a svim onima koji zele profesionalno da rade svoj posao, Lukac je tu tek kolateralna steta.
Zar ce doci vrijeme da cemo poceti da zalimo i za Alijinom vladavinom?
lukac je bas profesionalac nema sta. zar treba da se bira izmedju lukaca i vikare. po tvome lukac je u pravu a sto je otjerao legendu u penziju prije vremena to nema veze.

"Lukač je najveći policijski profesionalac u BiH". Sluš'o ja na "60 Minuta" prije jedno godinu dana. I godinu prije toga. I pola godine prije.
Nem're bit' da je tol'ko užego u zadnjih par mjeseci.
i ja sam slusao, ali valjda se u zadnje vrijeme ponasao tako da svako ima svoju cijenu. izmedju dva dragan biram naseg vikaru. bez obzira na lukacevu ''profesionalnost'' sta je tu sporno.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4163 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Control panel wrote:
Corto Maltese wrote:

"Lukač je najveći policijski profesionalac u BiH". Sluš'o ja na "60 Minuta" prije jedno godinu dana. I godinu prije toga. I pola godine prije.
Nem're bit' da je tol'ko užego u zadnjih par mjeseci.
i ja sam slusao, ali valjda se u zadnje vrijeme ponasao tako da svako ima svoju cijenu. izmedju dva dragan biram naseg vikaru. bez obzira na lukacevu ''profesionalnost'' sta je tu sporno.
To, naravno, nema veze sa istinom. Lukač se ponaša isto kroz cijelu svoju karijeru. Samo, dok se profesionalno obračunavao sa "njihovim" kriminalcima, profesionalizam je bio na cijeni. Kad se profesionalno obračunava sa "našim" onda profesionalizam i nije tako dobar.
A priča sa Vikarom je (ne)vješto podmetnuto kukavičko jaje, koje nema veze sa stvarnim razlozima zbog kojih bivša Socijaldemokratska Partija želi da ga se riješi.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4164 Re: SDP

Post by Control panel »

Corto Maltese wrote:
Control panel wrote:
Corto Maltese wrote:

"Lukač je najveći policijski profesionalac u BiH". Sluš'o ja na "60 Minuta" prije jedno godinu dana. I godinu prije toga. I pola godine prije.
Nem're bit' da je tol'ko užego u zadnjih par mjeseci.
i ja sam slusao, ali valjda se u zadnje vrijeme ponasao tako da svako ima svoju cijenu. izmedju dva dragan biram naseg vikaru. bez obzira na lukacevu ''profesionalnost'' sta je tu sporno.
To, naravno, nema veze sa istinom. Lukač se ponaša isto kroz cijelu svoju karijeru. Samo, dok se profesionalno obračunavao sa "njihovim" kriminalcima, profesionalizam je bio na cijeni. Kad se profesionalno obračunava sa "našim" onda profesionalizam i nije tako dobar.
A priča sa Vikarom je (ne)vješto podmetnuto kukavičko jaje, koje nema veze sa stvarnim razlozima zbog kojih bivša Socijaldemokratska Partija želi da ga se riješi.
evo i da si u pravu. sto vikica tjera u penziju a jos nije stekao uslove?
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#4165 Re: SDP

Post by ReD aka Socijalista »

Ko moRRe uzeti Lukacu poziciju sem Vikica... :? :roll:
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4166 Re: SDP

Post by stochar »

hercegovac_pravi wrote: :lol: :lol: :lol:
Drugim riječima...što ne dozvolite HDZ-u i preCeniku da rade ono što su radili i prije. U protivnom ....propade država...
:lol:
hercegovche, ko dozvoli HDZ-u da opet bude u vlasti u HNŽ?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4167 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

ReD aka Socijalista wrote:Ko moRRe uzeti Lukacu poziciju sem Vikica... :? :roll:
Ne radi se samo o uzimanju pozicije od Lukača, nego o pokušaju guranja novog zakona o FMUP, koji su osudili i Incko, i Sorensen, i Evropska Policija... Pošto predlagači zakona ne smiju drito na njih udariti, u toku je namještanje raznovrsnih igranki BH policijskim komesarima, koji se, po prirodi službe, protive takvom zakonu. Igranka koja je u narodu poznata pod imenom "blaćenje", ili modernije "demonizacija"
Početak je označila neodigrana utakmica Željo- Hajduk. Policijski komesar KS službeno odsutan, Ministar Budimlić preuzeo direktnu komandu, i stvari, onako spontano, krenule skroz naopako. Pogodi koji važan a nemio događaj se desio u Sarajevu tokom zadnjeg službenog odsustva policijskog komesara FBiH. Da ti pomognem, tom prilikom je sat u nadležnoj službi kasnio tačno pola sata.
Il' je igranka, il' su naši policijski komesari u neki gadan sihir ugazili. Sihir za čovjeka, podrazumijeva se.
Last edited by Corto Maltese on 18/11/2011 21:22, edited 1 time in total.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4168 Re: SDP

Post by Control panel »

Corto Maltese wrote:Ne radi se samo o uzimanju pozicije od Lukača, nego o pokušaju guranja novog zakona o FMUP, koji su osudili i Incko, i Sorensen, i Evropska Policija... Pošto predlagači zakona ne smiju drito na njih udariti, u toku je namještanje raznovrsnih igranki BH policijskim komesarima, koji se, po prirodi službe, protive takvom zakonu.
Početak je označila neodigrana utakmica Željo- Hajduk. Policijski komesar KS službeno odsutan, Ministar Budimlić preuzeo direktnu komandu, i stvari, onako spontano, krenule skroz naopako. Pogodi koji važan a nemio događaj se desio u Sarajevu tokom zadnjeg službenog odsustva policijskog komesara FBiH. Da ti pomognem, tom prilikom je sat u nadležnoj službi kasnio tačno pola sata.
Il' je igranka, il' su naši policijski komesari u neki gadan sihir ugazili. Sihir za čovjeka, podrazumijeva se.
tebi su igranke sto je uhapsen prije godinu i po komesar u bihacu, i clanovi ''nezavisnog odbora'', pa smijenjen komesar u mostaru, pa u tuzli sve zbog nekakvih mahinacija,

sta hoces da kazes da je SDP napravio nerede na utakmici i unajmio jasarevica da malo trenira gadjanje bas kada su komesar i direktor bili odsutni.
Last edited by Control panel on 18/11/2011 21:26, edited 1 time in total.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4169 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Control panel wrote:
Corto Maltese wrote:Ne radi se samo o uzimanju pozicije od Lukača, nego o pokušaju guranja novog zakona o FMUP, koji su osudili i Incko, i Sorensen, i Evropska Policija... Pošto predlagači zakona ne smiju drito na njih udariti, u toku je namještanje raznovrsnih igranki BH policijskim komesarima, koji se, po prirodi službe, protive takvom zakonu.
Početak je označila neodigrana utakmica Željo- Hajduk. Policijski komesar KS službeno odsutan, Ministar Budimlić preuzeo direktnu komandu, i stvari, onako spontano, krenule skroz naopako. Pogodi koji važan a nemio događaj se desio u Sarajevu tokom zadnjeg službenog odsustva policijskog komesara FBiH. Da ti pomognem, tom prilikom je sat u nadležnoj službi kasnio tačno pola sata.
Il' je igranka, il' su naši policijski komesari u neki gadan sihir ugazili. Sihir za čovjeka, podrazumijeva se.
tebi su igranke sto je uhapsen prije godinu i po komesar u bihacu, i clanovi ''nezavisnog odbora'', pa smijenjen komesar u mostaru, pa u tuzli sve zbog nekakvih mahinacija,
Ne, meni su igranke ove koje sam naveo. Zbog toga što sam blizak izvoru informacija. Za Bihać pitaj nekoga ko je blizak tamošnjem izvoru.
Control panel wrote:sta hoces da kazes da je SDP napravio nereda na utakmici i unajmio jasarevica da malo trenira gadjanje
Pa to se, još od paljenja Rajhstaga ne radi tako. Da ti još jednom pomognem:
Corto Maltese wrote:tom prilikom je sat u nadležnoj službi kasnio tačno pola sata.
Last edited by Corto Maltese on 18/11/2011 21:29, edited 1 time in total.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#4170 Re: SDP

Post by Control panel »

Corto Maltese wrote:
Ne, meni su igranke ove koje sam naveo. Zbog toga što sam blizak izvoru informacija. Za Bihać pitaj nekoga ko je blizak tamošnjem izvoru.
posto si blizak informacijama onda znas i za ovo.
jeli igranka da je vikic 20 minuta zvao lukaca da mu da odobrenje za akciju, a ovaj mu se nije javio kada je jasarevic terorizirao grad. i dok je konacno dobio odobrenje kantonalna je vec odradila posao.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4171 Re: SDP

Post by Corto Maltese »

Control panel wrote:
Corto Maltese wrote:
Ne, meni su igranke ove koje sam naveo. Zbog toga što sam blizak izvoru informacija. Za Bihać pitaj nekoga ko je blizak tamošnjem izvoru.
posto si blizak informacijama onda znas i za ovo.
jeli igranka da je vikic 20 minuta zvao lukaca da mu da odobrenje za akciju, a ovaj mu se nije javio kada je jasarevic terorizirao grad. i dok je konacno dobio odobrenje kantonalna je vec odradila posao.
Samo ti se kaže.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4172 Re: SDP

Post by StupskaBitanga »

SDP se ponaša upravo onako kako se ponašaju oni koje je donedavno kritikovao
Licemjerno zar ne
faer
Posts: 363
Joined: 12/08/2006 01:21

#4173 Re: SDP

Post by faer »

stochar wrote:
ultima_palabra wrote:
stochar wrote:nije problem vise sto oni ganjaju svoj inat, da vec nismo osteceni za milijardu i pol eura zbog nemogucnosti funkcionisanja drzave, i izdavanja obveznica uz kretenske kamate pored odobrenog MMF kredita koji ne mozemo nastaviti koristiti do formiranja drzavne vlasti, i pored bruke kredita na koje placamo penale zbog nekoristenja.

prica o nekom inacenju HDZ-u mozda je i imala bar nekog smisla do ulaska u vlast u SBK i HNŽ, ali sad jednostavno vidimo da smo taoci i robovi privatnih prejebavanja oko toga ko ce prigrabiti vise stolica i na njih postaviti sto nesposobnije ali sto poslusnije kadrove!
O kojim obveznicama govoriš? Federacija nije izdavala nikakve obveznice osim za pokriće starog duga (ratna šteta, devizna štednja).

A MMF kredit koji bi otišao u guzove administracije nam stvarno nije potreban.
nagradno pitanje: ko je prvi poslije izbora razgovarao sa predstavnicima MMF-a o nastavku aranzmana?

i ovo sad sve ide u guzove administracije, a MMF kredit je vec odobren, i nije ga niko ni reprogramirao ili odbio, vec ce se preuzeti transa kad se uspostavi vlast. do tada, drzava propada, SDP i poltroni nas i dalje ubjedjuju da trebamo vjerovati njima a ne svojim ocima, dugovi se gomilaju, sigurnosna situacija nikad gora, sve stoji, a politicari se segace po sastancima i setaju po treninzima reprezentacije...
stocar, fakat moras poceti citati vijesti. fbih je mmf odbila, tj. aranzman je prekinut. ljudi su odlucili da im ne odgovara da se zaduzuju dodatno i tacka. vidis li da nema demonstracija ni invalida, ni boraca, ni bilo koje kategorije koja je do sada bila neredovno isplacivana. zasto? zato sto ljudi sve placaju na vrijeme. zasto placaju na virijeme? zato sto su srezali sve prihode drzavnim sluzbenicima koje nisu plata, jer su isto uradili i parlamentarcima, jer su poceli da reformisu fondove za boracku zastitu, jer su poceli da smanjuju nepotrebne troskove u zdravstvu, itd.

obrazovanje ce biti problem jer je preko 90 posto troskova namijenjeno za plate, ali o tom po tom.

i da znas, predlozili su promjenu zakona o drzavnoj sluzbi tako da mogu lakse otpustati drzavne sluzbenike koji ne rade svoj posao, ukljucujuci i one koji su visak. npr. pogledaj sta je suljagic rekao u vezi vodovoda i toplana? sdp zeli da pocne da otpusta prekobrojne jer to dize cijenu usluge i onemogucava ulaganja u odrzavanje infrastrukture.

ovo za ceste sto lupas si vec demantovan, tako da cu ti samo reci da ce sigurno napraviti 2 puta vise ceste nego ovi tvoji za zadnjih 15 godina. karic je rekao da ce biti 66 kilometara, ja se ne bih iznenandio da bude makar jos toliko nego nece da dizu ocekivanja dok se ne zapocnu radovi.

jedina legitimina kritika koju vi iz sbih i ns mozete uputiti jeste da su vec trebali krenuti u hapsenja kriminalaca, ukljucujuci i one u vlasti na razlicitim nivoima. ne bih se iznenadio da uskoro ne pocnu i sa takvim aktivnostima. naravno, preduslov za to je da promijene zakone o unutrasnjim poslovima. vidim da su sbih i sda ujedinjeni u pokusaju da sprijece takav razvoj dogadjaja.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4174 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

Corto Maltese wrote: "Lukač je najveći policijski profesionalac u BiH". Sluš'o ja na "60 Minuta" prije jedno godinu dana. I godinu prije toga. I pola godine prije.
Nem're bit' da je tol'ko užego u zadnjih par mjeseci.
i ti gledas svakakva sranja... :D bolje da si naso na netu 60 minuta kakve pornografije - u oba slucaja kurve na ekranu, samo ove prve nekako lakse gledat :D

btw. prije lukaca na tapeti je bio barasin... :D koji je takodjer bio miljenik i cesti gost politickog kupleraja u sivom domu... :wink:
faer
Posts: 363
Joined: 12/08/2006 01:21

#4175 Re: SDP

Post by faer »

stochar wrote:
hercegovac_pravi wrote: :lol: :lol: :lol:
Drugim riječima...što ne dozvolite HDZ-u i preCeniku da rade ono što su radili i prije. U protivnom ....propade država...
:lol:
hercegovche, ko dozvoli HDZ-u da opet bude u vlasti u HNŽ?
@stoka

dva hdz-a su bila nezaobilazna za formiranje vlasti u mostaru. naime, tamo je potrebno 20 do 30 poslanika da bi se vlast formirala. s druge strane, hdzovi nisu mogli sami da formiraju vlast pa je na kraju vlast formirana i sdp je prvi put usao u vlast u hnk.

u travniku su formirali bez hdzova pa ih je ohr vratio na pocetni polozaj i trazio da se hdzovi po svaku cijenu ukljuce. tamo gdje su mogli bez njih, npr. fbih :dance: to su bez njih i uradili.

slijedece pitanje?
Post Reply