lukac je bas profesionalac nema sta. zar treba da se bira izmedju lukaca i vikare. po tvome lukac je u pravu a sto je otjerao legendu u penziju prije vremena to nema veze.VjecitiStudent wrote:Strasna je poruka koju ovih dana SDP odasilje putem FTV-a svim onima koji zele profesionalno da rade svoj posao, Lukac je tu tek kolateralna steta.
Zar ce doci vrijeme da cemo poceti da zalimo i za Alijinom vladavinom?
SDP
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#4151 Re: SDP
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#4152 Re: SDP
Za Alijom još ne, ali za Semihom i Tajom sigurno.VjecitiStudent wrote:Strasna je poruka koju ovih dana SDP odasilje putem FTV-a svim onima koji zele profesionalno da rade svoj posao, Lukac je tu tek kolateralna steta.
Zar ce doci vrijeme da cemo poceti da zalimo i za Alijinom vladavinom?
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#4153 Re: SDP
nikad u zivotu. vodite ih kuci. posljedice nihovog nerada cemo osjecati jos godinama.Banksy wrote:Za Alijom još ne, ali za Semihom i Tajom sigurno.VjecitiStudent wrote:Strasna je poruka koju ovih dana SDP odasilje putem FTV-a svim onima koji zele profesionalno da rade svoj posao, Lukac je tu tek kolateralna steta.
Zar ce doci vrijeme da cemo poceti da zalimo i za Alijinom vladavinom?
ili slikovito da vam docaram njihova govna mora cistiti SDP.
- Jeff Bingham
- Posts: 1272
- Joined: 06/09/2011 19:45
#4154 Re: SDP
Ma ja, Behmen je olicenje dobrog gradonacelnika, a Music ima pojma sta radi 
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#4155 Re: SDP
znaci da su ovi prvi ''dobro uradili'' posao.Jeff Bingham wrote:Ma ja, Behmen je olicenje dobrog gradonacelnika, a Music ima pojma sta radi
- stochar
- Posts: 3385
- Joined: 17/10/2007 18:02
- Location: pod suncem
- Contact:
#4156 Re: SDP
"Duboko je razočaravajuće da čak ni minimalan napredak političkih lidera ka kompromisu nije donio rješenje nakon skoro 14 mjeseci. Vrijeme je da se fokusiraju na izradu plana za BiH kojim bi se otvorila konkretna radna mjesta i investicije, povećao nivo sigurnosti i BiH napredovala ka evropskim integracijama. Zbog ovih su pitanja glasači izabrali svoje predstavnike, a oni ta pitanja nisu uspjeli riješiti", rečeno je za Sarajevo-x.com u Uredu za odnose s javnošću Ambasade SAD-a.
kad ste u ovih 14 mjeseci iz usta bilo kojeg politicara culi ista od boldiranog?
eh sad, koji moras biti lik da na sve ovo mozes dodati da su krivi svi osim stranke koja je pobijedila na izborima? koliko moras biti zaludjen, lud ili sta sve ne pa da kazes da za nesto za sta smo godinama okrivljavali 'stranke na vlasti', kazemo kako su krivi svi osim 'stranka na vlasti'?
sta je vama ba ljudi? znam da su mnogi ovdje daleko od toga da bi ih se moglo smatrati glupim, znam da bi vecina vas da je kojim slucajem umjesto SDP-a bilo koja druga stranka koja bi radila isto sto oni sada rade sada ovdje, kao i proteklih godina, pozivala na odgovornost, smjene nesposobne i traljave vlasti kojoj je na umu samo podjela fotelja...
haj', kontam kako njih nije stid, prigrabili su fotelje, grabe vlast po cijenu ostavljanja svih nas u dubokom glibu, dijele funkcije nekim od najnesposobnijih kadrova koje je ova zemlja ikad imala (a konkurencija je zaista velika); ali kako vas, ljude koji su godinama bili opozicija kvarnoj i korumpiranoj vlasti, nije stid pljunuti po svim svojim uvjerenjima i ovdje na najgori moguci nacin pravdati sve ono sto ste do jucer smatrali neoprostivim? stvarno mi nije jasno... i, ako mislite da na taj nacin pomazete ovoj drzavi, grdno se varate, jer, hocete li imati obraza sutra kad ovi padnu opet za iste lose stvari na istom ovom mjestu napadati neku novu vlast?
kad ste u ovih 14 mjeseci iz usta bilo kojeg politicara culi ista od boldiranog?
eh sad, koji moras biti lik da na sve ovo mozes dodati da su krivi svi osim stranke koja je pobijedila na izborima? koliko moras biti zaludjen, lud ili sta sve ne pa da kazes da za nesto za sta smo godinama okrivljavali 'stranke na vlasti', kazemo kako su krivi svi osim 'stranka na vlasti'?
sta je vama ba ljudi? znam da su mnogi ovdje daleko od toga da bi ih se moglo smatrati glupim, znam da bi vecina vas da je kojim slucajem umjesto SDP-a bilo koja druga stranka koja bi radila isto sto oni sada rade sada ovdje, kao i proteklih godina, pozivala na odgovornost, smjene nesposobne i traljave vlasti kojoj je na umu samo podjela fotelja...
haj', kontam kako njih nije stid, prigrabili su fotelje, grabe vlast po cijenu ostavljanja svih nas u dubokom glibu, dijele funkcije nekim od najnesposobnijih kadrova koje je ova zemlja ikad imala (a konkurencija je zaista velika); ali kako vas, ljude koji su godinama bili opozicija kvarnoj i korumpiranoj vlasti, nije stid pljunuti po svim svojim uvjerenjima i ovdje na najgori moguci nacin pravdati sve ono sto ste do jucer smatrali neoprostivim? stvarno mi nije jasno... i, ako mislite da na taj nacin pomazete ovoj drzavi, grdno se varate, jer, hocete li imati obraza sutra kad ovi padnu opet za iste lose stvari na istom ovom mjestu napadati neku novu vlast?
- quasar
- Posts: 3646
- Joined: 14/11/2009 21:02
- Location: Samobanovan...
#4157 Re: SDP
Dobro bolan, stalno jedno te isto.
Deder reci sta je to SDP tu kriv i sta je tacno trebao uraditi?
Deder reci sta je to SDP tu kriv i sta je tacno trebao uraditi?
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4158 Re: SDP
i ti svasta pitas lika koji moze napisati 1000 kartica teksta da ne pomene nijednu cinjenicu...quasar wrote:Dobro bolan, stalno jedno te isto.
Deder reci sta je to SDP tu kriv i sta je tacno trebao uraditi?
- ultima_palabra
- Posts: 59304
- Joined: 15/12/2008 16:53
#4159 Re: SDP
DRŽAVA PROPADA! PROPADA! HALO BA, SMIJEŠNI STE, KAKO VAS NIJE STID!!!Alfons Kauders wrote:i ti svasta pitas lika koji moze napisati 1000 kartica teksta da ne pomene nijednu cinjenicu...quasar wrote:Dobro bolan, stalno jedno te isto.
Deder reci sta je to SDP tu kriv i sta je tacno trebao uraditi?zar fakat ocekujes konkretan odgovor il' samo jos jedan sloj demagogije...
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#4160 Re: SDP
ultima_palabra wrote:DRŽAVA PROPADA! PROPADA! HALO BA, SMIJEŠNI STE, KAKO VAS NIJE STID!!!Alfons Kauders wrote:i ti svasta pitas lika koji moze napisati 1000 kartica teksta da ne pomene nijednu cinjenicu...quasar wrote:Dobro bolan, stalno jedno te isto.
Deder reci sta je to SDP tu kriv i sta je tacno trebao uraditi?zar fakat ocekujes konkretan odgovor il' samo jos jedan sloj demagogije...
Drugim riječima...što ne dozvolite HDZ-u i preCeniku da rade ono što su radili i prije. U protivnom ....propade država...
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#4161 Re: SDP
Control panel wrote:lukac je bas profesionalac nema sta. zar treba da se bira izmedju lukaca i vikare. po tvome lukac je u pravu a sto je otjerao legendu u penziju prije vremena to nema veze.VjecitiStudent wrote:Strasna je poruka koju ovih dana SDP odasilje putem FTV-a svim onima koji zele profesionalno da rade svoj posao, Lukac je tu tek kolateralna steta.
Zar ce doci vrijeme da cemo poceti da zalimo i za Alijinom vladavinom?
"Lukač je najveći policijski profesionalac u BiH". Sluš'o ja na "60 Minuta" prije jedno godinu dana. I godinu prije toga. I pola godine prije.
Nem're bit' da je tol'ko užego u zadnjih par mjeseci.
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#4162 Re: SDP
i ja sam slusao, ali valjda se u zadnje vrijeme ponasao tako da svako ima svoju cijenu. izmedju dva dragan biram naseg vikaru. bez obzira na lukacevu ''profesionalnost'' sta je tu sporno.Corto Maltese wrote:Control panel wrote:lukac je bas profesionalac nema sta. zar treba da se bira izmedju lukaca i vikare. po tvome lukac je u pravu a sto je otjerao legendu u penziju prije vremena to nema veze.VjecitiStudent wrote:Strasna je poruka koju ovih dana SDP odasilje putem FTV-a svim onima koji zele profesionalno da rade svoj posao, Lukac je tu tek kolateralna steta.
Zar ce doci vrijeme da cemo poceti da zalimo i za Alijinom vladavinom?
"Lukač je najveći policijski profesionalac u BiH". Sluš'o ja na "60 Minuta" prije jedno godinu dana. I godinu prije toga. I pola godine prije.
Nem're bit' da je tol'ko užego u zadnjih par mjeseci.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#4163 Re: SDP
To, naravno, nema veze sa istinom. Lukač se ponaša isto kroz cijelu svoju karijeru. Samo, dok se profesionalno obračunavao sa "njihovim" kriminalcima, profesionalizam je bio na cijeni. Kad se profesionalno obračunava sa "našim" onda profesionalizam i nije tako dobar.Control panel wrote:i ja sam slusao, ali valjda se u zadnje vrijeme ponasao tako da svako ima svoju cijenu. izmedju dva dragan biram naseg vikaru. bez obzira na lukacevu ''profesionalnost'' sta je tu sporno.Corto Maltese wrote:
"Lukač je najveći policijski profesionalac u BiH". Sluš'o ja na "60 Minuta" prije jedno godinu dana. I godinu prije toga. I pola godine prije.
Nem're bit' da je tol'ko užego u zadnjih par mjeseci.
A priča sa Vikarom je (ne)vješto podmetnuto kukavičko jaje, koje nema veze sa stvarnim razlozima zbog kojih bivša Socijaldemokratska Partija želi da ga se riješi.
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#4164 Re: SDP
evo i da si u pravu. sto vikica tjera u penziju a jos nije stekao uslove?Corto Maltese wrote:To, naravno, nema veze sa istinom. Lukač se ponaša isto kroz cijelu svoju karijeru. Samo, dok se profesionalno obračunavao sa "njihovim" kriminalcima, profesionalizam je bio na cijeni. Kad se profesionalno obračunava sa "našim" onda profesionalizam i nije tako dobar.Control panel wrote:i ja sam slusao, ali valjda se u zadnje vrijeme ponasao tako da svako ima svoju cijenu. izmedju dva dragan biram naseg vikaru. bez obzira na lukacevu ''profesionalnost'' sta je tu sporno.Corto Maltese wrote:
"Lukač je najveći policijski profesionalac u BiH". Sluš'o ja na "60 Minuta" prije jedno godinu dana. I godinu prije toga. I pola godine prije.
Nem're bit' da je tol'ko užego u zadnjih par mjeseci.
A priča sa Vikarom je (ne)vješto podmetnuto kukavičko jaje, koje nema veze sa stvarnim razlozima zbog kojih bivša Socijaldemokratska Partija želi da ga se riješi.
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#4165 Re: SDP
Ko moRRe uzeti Lukacu poziciju sem Vikica...

- stochar
- Posts: 3385
- Joined: 17/10/2007 18:02
- Location: pod suncem
- Contact:
#4166 Re: SDP
hercegovche, ko dozvoli HDZ-u da opet bude u vlasti u HNŽ?hercegovac_pravi wrote:![]()
![]()
![]()
Drugim riječima...što ne dozvolite HDZ-u i preCeniku da rade ono što su radili i prije. U protivnom ....propade država...
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#4167 Re: SDP
Ne radi se samo o uzimanju pozicije od Lukača, nego o pokušaju guranja novog zakona o FMUP, koji su osudili i Incko, i Sorensen, i Evropska Policija... Pošto predlagači zakona ne smiju drito na njih udariti, u toku je namještanje raznovrsnih igranki BH policijskim komesarima, koji se, po prirodi službe, protive takvom zakonu. Igranka koja je u narodu poznata pod imenom "blaćenje", ili modernije "demonizacija"ReD aka Socijalista wrote:Ko moRRe uzeti Lukacu poziciju sem Vikica...![]()
Početak je označila neodigrana utakmica Željo- Hajduk. Policijski komesar KS službeno odsutan, Ministar Budimlić preuzeo direktnu komandu, i stvari, onako spontano, krenule skroz naopako. Pogodi koji važan a nemio događaj se desio u Sarajevu tokom zadnjeg službenog odsustva policijskog komesara FBiH. Da ti pomognem, tom prilikom je sat u nadležnoj službi kasnio tačno pola sata.
Il' je igranka, il' su naši policijski komesari u neki gadan sihir ugazili. Sihir za čovjeka, podrazumijeva se.
Last edited by Corto Maltese on 18/11/2011 21:22, edited 1 time in total.
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#4168 Re: SDP
tebi su igranke sto je uhapsen prije godinu i po komesar u bihacu, i clanovi ''nezavisnog odbora'', pa smijenjen komesar u mostaru, pa u tuzli sve zbog nekakvih mahinacija,Corto Maltese wrote:Ne radi se samo o uzimanju pozicije od Lukača, nego o pokušaju guranja novog zakona o FMUP, koji su osudili i Incko, i Sorensen, i Evropska Policija... Pošto predlagači zakona ne smiju drito na njih udariti, u toku je namještanje raznovrsnih igranki BH policijskim komesarima, koji se, po prirodi službe, protive takvom zakonu.
Početak je označila neodigrana utakmica Željo- Hajduk. Policijski komesar KS službeno odsutan, Ministar Budimlić preuzeo direktnu komandu, i stvari, onako spontano, krenule skroz naopako. Pogodi koji važan a nemio događaj se desio u Sarajevu tokom zadnjeg službenog odsustva policijskog komesara FBiH. Da ti pomognem, tom prilikom je sat u nadležnoj službi kasnio tačno pola sata.
Il' je igranka, il' su naši policijski komesari u neki gadan sihir ugazili. Sihir za čovjeka, podrazumijeva se.
sta hoces da kazes da je SDP napravio nerede na utakmici i unajmio jasarevica da malo trenira gadjanje bas kada su komesar i direktor bili odsutni.
Last edited by Control panel on 18/11/2011 21:26, edited 1 time in total.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#4169 Re: SDP
Ne, meni su igranke ove koje sam naveo. Zbog toga što sam blizak izvoru informacija. Za Bihać pitaj nekoga ko je blizak tamošnjem izvoru.Control panel wrote:tebi su igranke sto je uhapsen prije godinu i po komesar u bihacu, i clanovi ''nezavisnog odbora'', pa smijenjen komesar u mostaru, pa u tuzli sve zbog nekakvih mahinacija,Corto Maltese wrote:Ne radi se samo o uzimanju pozicije od Lukača, nego o pokušaju guranja novog zakona o FMUP, koji su osudili i Incko, i Sorensen, i Evropska Policija... Pošto predlagači zakona ne smiju drito na njih udariti, u toku je namještanje raznovrsnih igranki BH policijskim komesarima, koji se, po prirodi službe, protive takvom zakonu.
Početak je označila neodigrana utakmica Željo- Hajduk. Policijski komesar KS službeno odsutan, Ministar Budimlić preuzeo direktnu komandu, i stvari, onako spontano, krenule skroz naopako. Pogodi koji važan a nemio događaj se desio u Sarajevu tokom zadnjeg službenog odsustva policijskog komesara FBiH. Da ti pomognem, tom prilikom je sat u nadležnoj službi kasnio tačno pola sata.
Il' je igranka, il' su naši policijski komesari u neki gadan sihir ugazili. Sihir za čovjeka, podrazumijeva se.
Pa to se, još od paljenja Rajhstaga ne radi tako. Da ti još jednom pomognem:Control panel wrote:sta hoces da kazes da je SDP napravio nereda na utakmici i unajmio jasarevica da malo trenira gadjanje
Corto Maltese wrote:tom prilikom je sat u nadležnoj službi kasnio tačno pola sata.
Last edited by Corto Maltese on 18/11/2011 21:29, edited 1 time in total.
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#4170 Re: SDP
posto si blizak informacijama onda znas i za ovo.Corto Maltese wrote:
Ne, meni su igranke ove koje sam naveo. Zbog toga što sam blizak izvoru informacija. Za Bihać pitaj nekoga ko je blizak tamošnjem izvoru.
jeli igranka da je vikic 20 minuta zvao lukaca da mu da odobrenje za akciju, a ovaj mu se nije javio kada je jasarevic terorizirao grad. i dok je konacno dobio odobrenje kantonalna je vec odradila posao.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#4171 Re: SDP
Samo ti se kaže.Control panel wrote:posto si blizak informacijama onda znas i za ovo.Corto Maltese wrote:
Ne, meni su igranke ove koje sam naveo. Zbog toga što sam blizak izvoru informacija. Za Bihać pitaj nekoga ko je blizak tamošnjem izvoru.
jeli igranka da je vikic 20 minuta zvao lukaca da mu da odobrenje za akciju, a ovaj mu se nije javio kada je jasarevic terorizirao grad. i dok je konacno dobio odobrenje kantonalna je vec odradila posao.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#4172 Re: SDP
SDP se ponaša upravo onako kako se ponašaju oni koje je donedavno kritikovao
Licemjerno zar ne
Licemjerno zar ne
-
faer
- Posts: 363
- Joined: 12/08/2006 01:21
#4173 Re: SDP
stocar, fakat moras poceti citati vijesti. fbih je mmf odbila, tj. aranzman je prekinut. ljudi su odlucili da im ne odgovara da se zaduzuju dodatno i tacka. vidis li da nema demonstracija ni invalida, ni boraca, ni bilo koje kategorije koja je do sada bila neredovno isplacivana. zasto? zato sto ljudi sve placaju na vrijeme. zasto placaju na virijeme? zato sto su srezali sve prihode drzavnim sluzbenicima koje nisu plata, jer su isto uradili i parlamentarcima, jer su poceli da reformisu fondove za boracku zastitu, jer su poceli da smanjuju nepotrebne troskove u zdravstvu, itd.stochar wrote:nagradno pitanje: ko je prvi poslije izbora razgovarao sa predstavnicima MMF-a o nastavku aranzmana?ultima_palabra wrote:O kojim obveznicama govoriš? Federacija nije izdavala nikakve obveznice osim za pokriće starog duga (ratna šteta, devizna štednja).stochar wrote:nije problem vise sto oni ganjaju svoj inat, da vec nismo osteceni za milijardu i pol eura zbog nemogucnosti funkcionisanja drzave, i izdavanja obveznica uz kretenske kamate pored odobrenog MMF kredita koji ne mozemo nastaviti koristiti do formiranja drzavne vlasti, i pored bruke kredita na koje placamo penale zbog nekoristenja.
prica o nekom inacenju HDZ-u mozda je i imala bar nekog smisla do ulaska u vlast u SBK i HNŽ, ali sad jednostavno vidimo da smo taoci i robovi privatnih prejebavanja oko toga ko ce prigrabiti vise stolica i na njih postaviti sto nesposobnije ali sto poslusnije kadrove!
A MMF kredit koji bi otišao u guzove administracije nam stvarno nije potreban.
i ovo sad sve ide u guzove administracije, a MMF kredit je vec odobren, i nije ga niko ni reprogramirao ili odbio, vec ce se preuzeti transa kad se uspostavi vlast. do tada, drzava propada, SDP i poltroni nas i dalje ubjedjuju da trebamo vjerovati njima a ne svojim ocima, dugovi se gomilaju, sigurnosna situacija nikad gora, sve stoji, a politicari se segace po sastancima i setaju po treninzima reprezentacije...
obrazovanje ce biti problem jer je preko 90 posto troskova namijenjeno za plate, ali o tom po tom.
i da znas, predlozili su promjenu zakona o drzavnoj sluzbi tako da mogu lakse otpustati drzavne sluzbenike koji ne rade svoj posao, ukljucujuci i one koji su visak. npr. pogledaj sta je suljagic rekao u vezi vodovoda i toplana? sdp zeli da pocne da otpusta prekobrojne jer to dize cijenu usluge i onemogucava ulaganja u odrzavanje infrastrukture.
ovo za ceste sto lupas si vec demantovan, tako da cu ti samo reci da ce sigurno napraviti 2 puta vise ceste nego ovi tvoji za zadnjih 15 godina. karic je rekao da ce biti 66 kilometara, ja se ne bih iznenandio da bude makar jos toliko nego nece da dizu ocekivanja dok se ne zapocnu radovi.
jedina legitimina kritika koju vi iz sbih i ns mozete uputiti jeste da su vec trebali krenuti u hapsenja kriminalaca, ukljucujuci i one u vlasti na razlicitim nivoima. ne bih se iznenadio da uskoro ne pocnu i sa takvim aktivnostima. naravno, preduslov za to je da promijene zakone o unutrasnjim poslovima. vidim da su sbih i sda ujedinjeni u pokusaju da sprijece takav razvoj dogadjaja.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#4174 Re: SDP
i ti gledas svakakva sranja...Corto Maltese wrote: "Lukač je najveći policijski profesionalac u BiH". Sluš'o ja na "60 Minuta" prije jedno godinu dana. I godinu prije toga. I pola godine prije.
Nem're bit' da je tol'ko užego u zadnjih par mjeseci.
btw. prije lukaca na tapeti je bio barasin...
-
faer
- Posts: 363
- Joined: 12/08/2006 01:21
#4175 Re: SDP
@stokastochar wrote:hercegovche, ko dozvoli HDZ-u da opet bude u vlasti u HNŽ?hercegovac_pravi wrote:![]()
![]()
![]()
Drugim riječima...što ne dozvolite HDZ-u i preCeniku da rade ono što su radili i prije. U protivnom ....propade država...
dva hdz-a su bila nezaobilazna za formiranje vlasti u mostaru. naime, tamo je potrebno 20 do 30 poslanika da bi se vlast formirala. s druge strane, hdzovi nisu mogli sami da formiraju vlast pa je na kraju vlast formirana i sdp je prvi put usao u vlast u hnk.
u travniku su formirali bez hdzova pa ih je ohr vratio na pocetni polozaj i trazio da se hdzovi po svaku cijenu ukljuce. tamo gdje su mogli bez njih, npr. fbih
slijedece pitanje?
