Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 70302
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4151 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

@Grean kakvi smo u svemu, takvi smo i u fudbalu. Nek komsiji crkne krava i to je to. I nema to veze sa sportskim rivalitetom.

A sto se tice Vice, nas su zakidali redovno, nazalost. I puno prije Vice. Pa kad se pozalimo na forumu, vrli drugari kazu - dabogda se ugasili.

Ni prosle sezone nije sudjenje bilo nista bolje, a realno, vi i niste puno osteceni. Uglavnom ste bodove prosuli sami. Bolje da ste sazvali roditeljski sastanak :mrgreen: da igraci mater i oca dovedu, da ih naruze :mrgreen:
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#4152 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

Dead Man Walking wrote: 29/04/2021 20:56
Grean wrote: 29/04/2021 20:08

Sto Sloboda nije sazvala sastanak? Neko mora poceti ali ne sumnjam da bi i tad propalo i da ce ikad kod "nas" zazivjeti da se vodi racuna o svojima.


Idealno vrijeme da se Vici kaze ne je bila prosla sezona i prekid, ali posto vi u raspletu koji se tada desio ne vidite nista lose nema potrebe da sazivate nista i ganjate pravdu, jasno je svima koliko je to iskreno.

Onaj sa iskrenim namjerama sastanak saziva kad je na vrhu ili u favorizovanom polozaju, a ne kad je prpa guzi. I vi da ste ga sazvali prije pocetka proljetnog dijela niko se ne bi bunio i sigurno bi se pojavilo barem jos 4-5 klubova na tom sastanku. Ali jbga, niste ocekivali sa ce prosla godina tako brzo doci na naplatu.
Pa što Željo nije rekao Vici ne, nego su igrali u Evropi?
Uostalom, kako se to ne trebalo reći, odbiti igrati evropske utakmice?

Sastanak je bio i prošle godine, u februaru.
Dead Man Walking
Posts: 7151
Joined: 28/05/2004 21:49

#4153 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Dead Man Walking »

Cuj sto Zeljo nije rekao ne, najvise ostecen. :lol:

Moglo se odbiti da se zakljuci tabela i ko izlazi u Evropu dok se ne rijesi pitanje kupa koji se mogao igrati bez klubova iz RS.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4154 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

Dead Man Walking wrote: 29/04/2021 20:56
Grean wrote: 29/04/2021 20:08

Sto Sloboda nije sazvala sastanak? Neko mora poceti ali ne sumnjam da bi i tad propalo i da ce ikad kod "nas" zazivjeti da se vodi racuna o svojima.


Idealno vrijeme da se Vici kaze ne je bila prosla sezona i prekid, ali posto vi u raspletu koji se tada desio ne vidite nista lose nema potrebe da sazivate nista i ganjate pravdu, jasno je svima koliko je to iskreno.

Onaj sa iskrenim namjerama sastanak saziva kad je na vrhu ili u favorizovanom polozaju, a ne kad je prpa guzi. I vi da ste ga sazvali prije pocetka proljetnog dijela niko se ne bi bunio i sigurno bi se pojavilo barem jos 4-5 klubova na tom sastanku. Ali jbga, niste ocekivali sa ce prosla godina tako brzo doci na naplatu.
Vico tad nije bio na celu Saveza niti je to bilo u domenu Saveza.

I meni licno je ovdje najmanje bitno hocemo li mi biti sampioni. Meni je bitno to sto vama mogu udariti milju kazne za "Ne daj se generale" ili sto bi prvenstvo bilo prekinuto da se kojim slucajem ovi nasi beskicmenjaci dogovore, posto igramo pod trobojkama i sahovnicama vrijeme je da svaki nas klub izvjesi Ljiljane na oficijelnu banderu jer to je nasa zastava pored drzavne koja je zajednicka.

Iz koze sam iskocio gledajuci tad taj prilog na N1, najavu smjene sudacke komisije koja je kasnije i provedana a tad to nije imalo veze sa nama. Sad isto tako, ne mislim da smo mi ugrozeni, mi smo sami pali ali vise mi je vatra zbog Veleza npr. i generalno te nacionalne sinergije u kojoj smo mi uvijek donji, u finansijama, pozicijama, svemu.

Za mene nije bio penal na Oremusu, mozda grijesim ali prije da nije nego sto jeste. Znaci nemam sta da se ljutim sem ovog sa kartonima. Borac nas zasluzeno dobio.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#4155 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

Dead Man Walking wrote: 29/04/2021 21:14 Cuj sto Zeljo nije rekao ne, najvise ostecen. :lol:

Moglo se odbiti da se zakljuci tabela i ko izlazi u Evropu dok se ne rijesi pitanje kupa koji se mogao igrati bez klubova iz RS.
Željo, Sarajevo i svi ostali su postupili identično.
Prihvatili svoje plasmane na tabeli i to je to.

To nije razlog da se ne pokuša nekad nešto promijeniti.
Ne mora sad uopšte, evo svi ostali koji smatraju da nije sad pravo vrijeme, imaju otvoren poziv da se priključe kad hoće.

Ja lično ne smatram da će se ubrzo naći neki konsenzus, ali kad se već krenulo s tom pričom, neka se do kraja gura.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4156 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

Dead Man Walking wrote: 29/04/2021 21:06
90minut wrote: 29/04/2021 20:59 Nije još došla..

Ako ovu godinu osvojimo bice pjene na sve strane i to one najgore vrste.
Pjena je vec tu, iako ste barem po meni jos uvijek prvi favoriti za sve, ali se pjeni na veliko i malo.
Sasvim normalne stvari, al' vi niste godinama ni blizu da pjenite zbog kluba pa vam je to sve nepoznanica.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4157 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sumirprimus »

sime_cipol wrote: 29/04/2021 21:08 Ne moze Azmir nista sam, kad je Vico progurao statut da mu je za svaku odluku potrebna prosta vecina i barem jedna Bošnjacka ruka. A tu ima Sarajku, Durića. Azmir mu ni ne treba.
Bravo.azmir je izgubio bitku u startu na glasanju za potpredsjednika kako vec.
S tim da ga ja ne bih otpisao, svasta je nesto osim naivan.
Bazinga1234
Posts: 8070
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#4159 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Bazinga1234 »

User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4160 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

plain vanilla wrote: 29/04/2021 16:52
animus wrote: 29/04/2021 16:21
ultima_palabra wrote: 29/04/2021 16:02 Ali Sloboda je pobijedila sa citatom Niemollera :mrgreen: Ko se onoga sjetio, svaka mu dala :thumbup:
Njihov postupak je kontradiktoran u odnosu na poruku iz citata. Mislim da su htjeli ispasti pametni ali su se provalili.
Nije kontradiktoran. Dok su drugi zapomagali, vi se cesali. E sad se i vi sjetili pravde.
Pa sta smo mogli uraditi? Prosle godine pokusali ovo isto ali sve stalo. I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Pa upravo radimo da ne dodje do onog sto se kaze u poslovici a Sloboda se uklapa u tu šutnju. Šta je Sloboda uradila kad je bila oštećena. Da je bilo sta uradila a mi je nismo podržali ja bi rekao da ste u pravu.
Mi smo toliko losi ovu polusezonu da nismo zaslužili titulu ali opet to nije razlog da sudije budu glavni igraci. Ovo nije dugo vremena bilo ovako. Kao u najcrnje dane. Mozda je upravo cilj da se ovo sve unisti kao sto rade i inace gdje god mogu na bilo kojem polju a po nalogu Dodika. I mi sada to trebamo mirno gledati.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4161 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sumirprimus »

Jebte zeljo ima veci dug od nas i to ovaj dio sto se zna :P
Doduse mi svoje vracamo ,zato nas i nema u borbi za evropu :zzzz:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4162 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

sumirprimus wrote: 29/04/2021 22:01 Jebte zeljo ima veci dug od nas i to ovaj dio sto se zna :P
Doduse mi svoje vracamo ,zato nas i nema u borbi za evropu :zzzz:
Sad zamisli u kakvom su sranju oni vi ste svjesni gdje kotirate i takve igrace dovodite, a ovi i dalje glume ime i placaju mjesecno dobar novac na plate.

Al' imaju ono zemljište racunaju da ce ga prodati pa krenuti od nule i malog minusa opet. :lol:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24699
Joined: 26/08/2007 17:10

#4163 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

animus wrote: 29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ... :thumbup:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24699
Joined: 26/08/2007 17:10

#4164 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

90minut wrote: 29/04/2021 22:02Sad zamisli u kakvom su sranju oni vi ste svjesni gdje kotirate i takve igrace dovodite, a ovi i dalje glume ime i placaju mjesecno dobar novac na plate.

Al' imaju ono zemljište racunaju da ce ga prodati pa krenuti od nule i malog minusa opet. :lol:
E nema više, došla voda do usta, nešto se mijenjati mora ....
User avatar
alberto_tomba
Posts: 740
Joined: 07/05/2013 13:03

#4165 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by alberto_tomba »

Masala, skoro 4 miliona, oba sesnaesterca su vec rezervisana za PU
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4166 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

Charuga wrote: 29/04/2021 22:03
animus wrote: 29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ... :thumbup:
Pa nije da nam je prvi put, za Velez nismo izasli u Evropu jedne godine. Pitam se kako bi se vi postavili.

Jeste da je ovaj put druga prica ali zrtvovali smo se tada kako niko nije. Samo da napomenem, da se ne zaboravi.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#4167 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

90minut wrote: 29/04/2021 22:02
sumirprimus wrote: 29/04/2021 22:01 Jebte zeljo ima veci dug od nas i to ovaj dio sto se zna :P
Doduse mi svoje vracamo ,zato nas i nema u borbi za evropu :zzzz:
Sad zamisli u kakvom su sranju oni vi ste svjesni gdje kotirate i takve igrace dovodite, a ovi i dalje glume ime i placaju mjesecno dobar novac na plate.

Al' imaju ono zemljište racunaju da ce ga prodati pa krenuti od nule i malog minusa opet. :lol:
Slobodi je isti iznos duga kao na 31.12.2020., nama su veće kamate a dug je isti, a Želji je veći i osnovni dug i zatezne kamate.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24699
Joined: 26/08/2007 17:10

#4168 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

Grean wrote: 29/04/2021 22:07
Charuga wrote: 29/04/2021 22:03
animus wrote: 29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ... :thumbup:
Pa nije da nam je prvi put, za Velez nismo izasli u Evropu jedne godine. Pitam se kako bi se vi postavili.

Jeste da je ovaj put druga prica ali zrtvovali smo se tada kako niko nije. Samo da napomenem, da se ne zaboravi.
Za to nekada što ste stali uz Velež nema priče. Ne znam kako bi naši postupili, da sada ne pišem.

Ali sumnjam da ste vi sve ovo organizovali radi Veleža, a ne radi sebe. Što je i logično.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70302
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4169 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Charuga wrote: 29/04/2021 22:03
animus wrote: 29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ... :thumbup:
Ovo i ja htjela citirati :lol:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#4170 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Pitar sa Kariba »

ultima_palabra wrote: 29/04/2021 21:00 Da nas vi zovete u Ligu prvaka razmislio bih, a kamoli nekakva udruzenja :mrgreen:
Ma to je OK, razumljivo da ti i ja pisemo i razmisljamo tako. Realno ovo vase danas je opet mahala u klubu i to vam nece nista dobro donijeti. Necete priznati naravno, ali ste trebali biti na sastanku. Reci sta vam ne valja, za sta se zalazete ili reci da je bezveze sastanak, ubleha... sta ja znam.
Ja sam u startu bio protiv sastanka, jer ovo nema sanse u nasoj drzavi. Kako napisah samo Mamicev metod pojedine klubove moze zastiti. Ne samo od Vice nego ko god radio na stetu fudbala. Evo i na GG ima clanak gdje opet kaze da i ovo udruzenje mora biti pod NS BiH.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4171 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

Charuga wrote: 29/04/2021 22:05
90minut wrote: 29/04/2021 22:02Sad zamisli u kakvom su sranju oni vi ste svjesni gdje kotirate i takve igrace dovodite, a ovi i dalje glume ime i placaju mjesecno dobar novac na plate.

Al' imaju ono zemljište racunaju da ce ga prodati pa krenuti od nule i malog minusa opet. :lol:
E nema više, došla voda do usta, nešto se mijenjati mora ....
To se nesto iza brda valja ili ona standardna prica što se vec godinama vrti da ce kad tad biti kraj ovome i da ce dugovi doci na naplatu?
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24699
Joined: 26/08/2007 17:10

#4172 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

Ma ne valja se ništa iza brda, ali ovako više ne može. Ima nekih ideja, nešto se radi, ali rano je još govoriti šta će biti, i na šta će izaći. Investitora teško da se može naći, pa ostaje samo opcija velikog reza.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4173 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

Charuga wrote: 29/04/2021 22:19 Ma ne valja se ništa iza brda, ali ovako više ne može. Ima nekih ideja, nešto se radi, ali rano je još govoriti šta će biti, i na šta će izaći. Investitora teško da se može naći, pa ostaje samo opcija velikog reza.
Da li se pod investitor misli na nekoga poput Tana koji je parali ili samo investitor k'o investitor koji se nece ništa pitati?

A za rez je samo pitanje vremena samo eto pricamo o njemu dugo vremena, a nikako da dođe tako je pitanje kakvo je stanje s dugom jer iz mjeseca u mjesec je veca provalija..
Još nema evrope ove godine to je udar malo je reci.

Samo eto valja prihvatiti cinjenicu ako se napravi rez da nece biti ništa od titule još pitanje je koliko godina.

Naravno zemljište je tu i dalje to bi riješilo problem samo gdje ces se na takav nacin vaditi bruka.
Last edited by 90minut on 29/04/2021 22:25, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#4174 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by ultima_palabra »

Charuga wrote: 29/04/2021 22:03
animus wrote: 29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ... :thumbup:
Altruisti 1946 :D
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#4175 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

Charuga wrote: 29/04/2021 22:03
animus wrote: 29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ... :thumbup:
To je ono sto je pred nama ali dugorocno sam napisao da sudije ne budu u centru pažnje. Velež prijeti istupanjem iz lige zbog ovog kriminala. Ljudi podnijeli i krivičnu prijavu. Šta Željo radi u toj situaciji? Glumite uvijedjenu mladu.
Od dolaska Vice glavna vijest je postala ko ce biti sudija. Peljto, Kaljanac, Beljo kao da su se iselili iz zemlje. Do ovog kola kada se javnost malo podigla. Sta je Peljtina greška. Sto je sudio utakmicu gdje je Borac izgubio.
Ako je vama normalno ovo stanje u Savezu onda je i bolje sto niste dosli na sastanak.
Post Reply