Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
@Grean kakvi smo u svemu, takvi smo i u fudbalu. Nek komsiji crkne krava i to je to. I nema to veze sa sportskim rivalitetom.
A sto se tice Vice, nas su zakidali redovno, nazalost. I puno prije Vice. Pa kad se pozalimo na forumu, vrli drugari kazu - dabogda se ugasili.
Ni prosle sezone nije sudjenje bilo nista bolje, a realno, vi i niste puno osteceni. Uglavnom ste bodove prosuli sami. Bolje da ste sazvali roditeljski sastanak da igraci mater i oca dovedu, da ih naruze
Sto Sloboda nije sazvala sastanak? Neko mora poceti ali ne sumnjam da bi i tad propalo i da ce ikad kod "nas" zazivjeti da se vodi racuna o svojima.
Idealno vrijeme da se Vici kaze ne je bila prosla sezona i prekid, ali posto vi u raspletu koji se tada desio ne vidite nista lose nema potrebe da sazivate nista i ganjate pravdu, jasno je svima koliko je to iskreno.
Onaj sa iskrenim namjerama sastanak saziva kad je na vrhu ili u favorizovanom polozaju, a ne kad je prpa guzi. I vi da ste ga sazvali prije pocetka proljetnog dijela niko se ne bi bunio i sigurno bi se pojavilo barem jos 4-5 klubova na tom sastanku. Ali jbga, niste ocekivali sa ce prosla godina tako brzo doci na naplatu.
Pa što Željo nije rekao Vici ne, nego su igrali u Evropi?
Uostalom, kako se to ne trebalo reći, odbiti igrati evropske utakmice?
Sto Sloboda nije sazvala sastanak? Neko mora poceti ali ne sumnjam da bi i tad propalo i da ce ikad kod "nas" zazivjeti da se vodi racuna o svojima.
Idealno vrijeme da se Vici kaze ne je bila prosla sezona i prekid, ali posto vi u raspletu koji se tada desio ne vidite nista lose nema potrebe da sazivate nista i ganjate pravdu, jasno je svima koliko je to iskreno.
Onaj sa iskrenim namjerama sastanak saziva kad je na vrhu ili u favorizovanom polozaju, a ne kad je prpa guzi. I vi da ste ga sazvali prije pocetka proljetnog dijela niko se ne bi bunio i sigurno bi se pojavilo barem jos 4-5 klubova na tom sastanku. Ali jbga, niste ocekivali sa ce prosla godina tako brzo doci na naplatu.
Vico tad nije bio na celu Saveza niti je to bilo u domenu Saveza.
I meni licno je ovdje najmanje bitno hocemo li mi biti sampioni. Meni je bitno to sto vama mogu udariti milju kazne za "Ne daj se generale" ili sto bi prvenstvo bilo prekinuto da se kojim slucajem ovi nasi beskicmenjaci dogovore, posto igramo pod trobojkama i sahovnicama vrijeme je da svaki nas klub izvjesi Ljiljane na oficijelnu banderu jer to je nasa zastava pored drzavne koja je zajednicka.
Iz koze sam iskocio gledajuci tad taj prilog na N1, najavu smjene sudacke komisije koja je kasnije i provedana a tad to nije imalo veze sa nama. Sad isto tako, ne mislim da smo mi ugrozeni, mi smo sami pali ali vise mi je vatra zbog Veleza npr. i generalno te nacionalne sinergije u kojoj smo mi uvijek donji, u finansijama, pozicijama, svemu.
Za mene nije bio penal na Oremusu, mozda grijesim ali prije da nije nego sto jeste. Znaci nemam sta da se ljutim sem ovog sa kartonima. Borac nas zasluzeno dobio.
Dead Man Walking wrote: ↑29/04/2021 21:14
Cuj sto Zeljo nije rekao ne, najvise ostecen.
Moglo se odbiti da se zakljuci tabela i ko izlazi u Evropu dok se ne rijesi pitanje kupa koji se mogao igrati bez klubova iz RS.
Željo, Sarajevo i svi ostali su postupili identično.
Prihvatili svoje plasmane na tabeli i to je to.
To nije razlog da se ne pokuša nekad nešto promijeniti.
Ne mora sad uopšte, evo svi ostali koji smatraju da nije sad pravo vrijeme, imaju otvoren poziv da se priključe kad hoće.
Ja lično ne smatram da će se ubrzo naći neki konsenzus, ali kad se već krenulo s tom pričom, neka se do kraja gura.
sime_cipol wrote: ↑29/04/2021 21:08
Ne moze Azmir nista sam, kad je Vico progurao statut da mu je za svaku odluku potrebna prosta vecina i barem jedna Bošnjacka ruka. A tu ima Sarajku, Durića. Azmir mu ni ne treba.
Bravo.azmir je izgubio bitku u startu na glasanju za potpredsjednika kako vec.
S tim da ga ja ne bih otpisao, svasta je nesto osim naivan.
ultima_palabra wrote: ↑29/04/2021 16:02
Ali Sloboda je pobijedila sa citatom Niemollera Ko se onoga sjetio, svaka mu dala
Njihov postupak je kontradiktoran u odnosu na poruku iz citata. Mislim da su htjeli ispasti pametni ali su se provalili.
Nije kontradiktoran. Dok su drugi zapomagali, vi se cesali. E sad se i vi sjetili pravde.
Pa sta smo mogli uraditi? Prosle godine pokusali ovo isto ali sve stalo. I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Pa upravo radimo da ne dodje do onog sto se kaze u poslovici a Sloboda se uklapa u tu šutnju. Šta je Sloboda uradila kad je bila oštećena. Da je bilo sta uradila a mi je nismo podržali ja bi rekao da ste u pravu.
Mi smo toliko losi ovu polusezonu da nismo zaslužili titulu ali opet to nije razlog da sudije budu glavni igraci. Ovo nije dugo vremena bilo ovako. Kao u najcrnje dane. Mozda je upravo cilj da se ovo sve unisti kao sto rade i inace gdje god mogu na bilo kojem polju a po nalogu Dodika. I mi sada to trebamo mirno gledati.
sumirprimus wrote: ↑29/04/2021 22:01
Jebte zeljo ima veci dug od nas i to ovaj dio sto se zna
Doduse mi svoje vracamo ,zato nas i nema u borbi za evropu
Sad zamisli u kakvom su sranju oni vi ste svjesni gdje kotirate i takve igrace dovodite, a ovi i dalje glume ime i placaju mjesecno dobar novac na plate.
Al' imaju ono zemljište racunaju da ce ga prodati pa krenuti od nule i malog minusa opet.
animus wrote: ↑29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ...
90minut wrote: ↑29/04/2021 22:02Sad zamisli u kakvom su sranju oni vi ste svjesni gdje kotirate i takve igrace dovodite, a ovi i dalje glume ime i placaju mjesecno dobar novac na plate.
Al' imaju ono zemljište racunaju da ce ga prodati pa krenuti od nule i malog minusa opet.
E nema više, došla voda do usta, nešto se mijenjati mora ....
animus wrote: ↑29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ...
Pa nije da nam je prvi put, za Velez nismo izasli u Evropu jedne godine. Pitam se kako bi se vi postavili.
Jeste da je ovaj put druga prica ali zrtvovali smo se tada kako niko nije. Samo da napomenem, da se ne zaboravi.
sumirprimus wrote: ↑29/04/2021 22:01
Jebte zeljo ima veci dug od nas i to ovaj dio sto se zna
Doduse mi svoje vracamo ,zato nas i nema u borbi za evropu
Sad zamisli u kakvom su sranju oni vi ste svjesni gdje kotirate i takve igrace dovodite, a ovi i dalje glume ime i placaju mjesecno dobar novac na plate.
Al' imaju ono zemljište racunaju da ce ga prodati pa krenuti od nule i malog minusa opet.
Slobodi je isti iznos duga kao na 31.12.2020., nama su veće kamate a dug je isti, a Želji je veći i osnovni dug i zatezne kamate.
animus wrote: ↑29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ...
Pa nije da nam je prvi put, za Velez nismo izasli u Evropu jedne godine. Pitam se kako bi se vi postavili.
Jeste da je ovaj put druga prica ali zrtvovali smo se tada kako niko nije. Samo da napomenem, da se ne zaboravi.
Za to nekada što ste stali uz Velež nema priče. Ne znam kako bi naši postupili, da sada ne pišem.
Ali sumnjam da ste vi sve ovo organizovali radi Veleža, a ne radi sebe. Što je i logično.
animus wrote: ↑29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ...
ultima_palabra wrote: ↑29/04/2021 21:00
Da nas vi zovete u Ligu prvaka razmislio bih, a kamoli nekakva udruzenja
Ma to je OK, razumljivo da ti i ja pisemo i razmisljamo tako. Realno ovo vase danas je opet mahala u klubu i to vam nece nista dobro donijeti. Necete priznati naravno, ali ste trebali biti na sastanku. Reci sta vam ne valja, za sta se zalazete ili reci da je bezveze sastanak, ubleha... sta ja znam.
Ja sam u startu bio protiv sastanka, jer ovo nema sanse u nasoj drzavi. Kako napisah samo Mamicev metod pojedine klubove moze zastiti. Ne samo od Vice nego ko god radio na stetu fudbala. Evo i na GG ima clanak gdje opet kaze da i ovo udruzenje mora biti pod NS BiH.
90minut wrote: ↑29/04/2021 22:02Sad zamisli u kakvom su sranju oni vi ste svjesni gdje kotirate i takve igrace dovodite, a ovi i dalje glume ime i placaju mjesecno dobar novac na plate.
Al' imaju ono zemljište racunaju da ce ga prodati pa krenuti od nule i malog minusa opet.
E nema više, došla voda do usta, nešto se mijenjati mora ....
To se nesto iza brda valja ili ona standardna prica što se vec godinama vrti da ce kad tad biti kraj ovome i da ce dugovi doci na naplatu?
Ma ne valja se ništa iza brda, ali ovako više ne može. Ima nekih ideja, nešto se radi, ali rano je još govoriti šta će biti, i na šta će izaći. Investitora teško da se može naći, pa ostaje samo opcija velikog reza.
Charuga wrote: ↑29/04/2021 22:19
Ma ne valja se ništa iza brda, ali ovako više ne može. Ima nekih ideja, nešto se radi, ali rano je još govoriti šta će biti, i na šta će izaći. Investitora teško da se može naći, pa ostaje samo opcija velikog reza.
Da li se pod investitor misli na nekoga poput Tana koji je parali ili samo investitor k'o investitor koji se nece ništa pitati?
A za rez je samo pitanje vremena samo eto pricamo o njemu dugo vremena, a nikako da dođe tako je pitanje kakvo je stanje s dugom jer iz mjeseca u mjesec je veca provalija..
Još nema evrope ove godine to je udar malo je reci.
Samo eto valja prihvatiti cinjenicu ako se napravi rez da nece biti ništa od titule još pitanje je koliko godina.
Naravno zemljište je tu i dalje to bi riješilo problem samo gdje ces se na takav nacin vaditi bruka.
Last edited by 90minut on 29/04/2021 22:25, edited 1 time in total.
animus wrote: ↑29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ...
animus wrote: ↑29/04/2021 21:59I sada nam je cilj da obezbijedimo fer sudjenje Veležu jer vidimo gdje ovo sve vodi. Glavna tema je ko sudi a ne ko igra.
Tačno sam znao da je to u pitanju, i da se žrtvujete radi drugih. Aferim ...
To je ono sto je pred nama ali dugorocno sam napisao da sudije ne budu u centru pažnje. Velež prijeti istupanjem iz lige zbog ovog kriminala. Ljudi podnijeli i krivičnu prijavu. Šta Željo radi u toj situaciji? Glumite uvijedjenu mladu.
Od dolaska Vice glavna vijest je postala ko ce biti sudija. Peljto, Kaljanac, Beljo kao da su se iselili iz zemlje. Do ovog kola kada se javnost malo podigla. Sta je Peljtina greška. Sto je sudio utakmicu gdje je Borac izgubio.
Ako je vama normalno ovo stanje u Savezu onda je i bolje sto niste dosli na sastanak.