Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
244
44%
ne
30
5%
od*ebi Chmoljo, naporan si
282
51%
 
Total votes: 556

User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40851 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Chmoljo wrote: 28/04/2022 21:46jesi li jedinac?
I jedinci su ljudi. Pravda za jedince. :roll:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#40852 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Chmoljo wrote: 28/04/2022 21:46
Raigor Stonehoof wrote: 28/04/2022 21:42

Ko je plakao zbog igre zasluzuje Deena i crnog mu havera da ga utjese :D
Raigore, jesi li jedinac? Ako nisi, odigraj ovu gore sto spomenuh.

Nije fkt duga.

Ne moras plakati, al jebi me ako budes ravnodusan. :D
Nisam, imam sestru s kojom sam se klao citavo djetinjstvo :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40853 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Raigor Stonehoof wrote: 28/04/2022 22:00
Chmoljo wrote: 28/04/2022 21:46

Raigore, jesi li jedinac? Ako nisi, odigraj ovu gore sto spomenuh.

Nije fkt duga.

Ne moras plakati, al jebi me ako budes ravnodusan. :D
Nisam, imam sestru s kojom sam se klao citavo djetinjstvo :lol:
Svejedno odigraj. Zamislices cool brata kojeg nikad nisi imao :D
ferratilis wrote: 28/04/2022 21:56
Chmoljo wrote: 28/04/2022 21:46jesi li jedinac?
I jedinci su ljudi. Pravda za jedince. :roll:
Uglavnom razmazeni vlasnici roditeljskih nekretnina :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#40854 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bloo »

Raigor Stonehoof wrote: 28/04/2022 21:42
Averus wrote: 28/04/2022 21:26 Ko nije plakao kad Sephiroth ubije Aerith, taj ne zaslužuje da išta u životu igra osim CS:GO :D
Ko je plakao zbog igre zasluzuje Deena i crnog mu havera da ga utjese :D
Moze crni haver, Deen stop.
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#40855 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ipak se može igrati Batman kad čovjek sažvače da jednostavno mora imati taj Batmobile gameplay :)
Samo mi je glupo što opet petljaju Jokera u priču, al' haj' dobro :zoka:

Grafika je stvarno dobra, kontrole su malo prekomplikovali u odnosu na prethodne igre, ali može se čovjek navići.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#40856 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

Averus wrote: 29/04/2022 09:01 Ipak se može igrati Batman kad čovjek sažvače da jednostavno mora imati taj Batmobile gameplay :)
Samo mi je glupo što opet petljaju Jokera u priču, al' haj' dobro :zoka:

Grafika je stvarno dobra, kontrole su malo prekomplikovali u odnosu na prethodne igre, ali može se čovjek navići.
Joj ne znam, ja sam završio Arkham asylum i onda počeo Arkham city i zgadi mi se igra i zatražim refund. Taj treći dio nisam ni probao-
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#40857 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ma meni je batman inace ofiran, ali eto mogu zazmiriti na neke stvari cisto jer su mi zabavne mehanike stealth killova.
Recimo prava borba mi je ocajna, satra mis od klikanja
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#40858 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

Averus wrote: 29/04/2022 11:42 Ma meni je batman inace ofiran, ali eto mogu zazmiriti na neke stvari cisto jer su mi zabavne mehanike stealth killova.
Recimo prava borba mi je ocajna, satra mis od klikanja
Il kad ih polupa jedno 30 sa palicama, pistoljima, te svakojakim drugim oruđem a on sam, mislim znam za foru human physical peak i to al brate previše je.

Ja sam na kraju zaključio da se Batman drogira nekim opasnim drogama, malo je reć. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40859 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 29/04/2022 09:01 Ipak se može igrati Batman kad čovjek sažvače da jednostavno mora imati taj Batmobile gameplay :)
Samo mi je glupo što opet petljaju Jokera u priču, al' haj' dobro :zoka:

Grafika je stvarno dobra, kontrole su malo prekomplikovali u odnosu na prethodne igre, ali može se čovjek navići.
O svemu ovome sam i ja pis'o prije par mjeseci kad sam završio trilogiju. Joker mi se više popeo na glavu, svaki put kad se pojavi počnem očima kolutat'. Ogromna mana cijele trilogije je pretjerano oslanjanje na njega, a za to nije bilo ni jednog jedinog razloga. Batman ima najbolju galeriju negativaca od možda svih superheroja, čak bolju i od onih u Marvelu.

Knight vadi grafika i atmosfera/muzika, al' čisto sumnjam da ću ga ikad opet odigrat'.

U Plague Tale doš'o sam do osmog čaptera. Malo mi je smiješno ono paljenje baklji dok lije kiša k'o iz kante, al' haj dobro. :-D
Tabakmalac
Posts: 1197
Joined: 26/12/2019 23:32

#40860 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tabakmalac »

S razlogom je Joker u Knight-u ali da ne spojlam bezveze jer ima veze sa City-em.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40861 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

"Razlog" može bit' šta god pisac odluči, al' to ne znači da je dobro ili opravdano. Sa Jokerom su trebali stat' u Asylumu. Sve posle toga je dosadno muzanje jedne te iste krave, ili što bi ameri rekli "beating a dead horse"

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40862 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Pitanje za raju koja voli WW2 igre: kakva je ova Sniper Elite 4? Gameplay mi djeluje interesantno, ocjena odlična, a cijena još bolja. :D (90% sniženo na Steamu).

https://store.steampowered.com/app/3126 ... r_Elite_4/
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#40863 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Tabakmalac wrote: 29/04/2022 15:23 S razlogom je Joker u Knight-u ali da ne spojlam bezveze jer ima veze sa City-em.
Tek sam počeo s igrom, ali pretpostavljam:
Arkham Knight = Red Hood
Red Hood = Jason Todd
Jasona je ubio Joker i on krivi Batmana za to jer je Batman psihopata koji angažuje tinejdžere kao expendable vojnike.

Ovo je možda far-fetched, ali Jason bi mogao postati novi Joker? Možda? :D
Tabakmalac
Posts: 1197
Joined: 26/12/2019 23:32

#40864 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tabakmalac »

Averus wrote: 29/04/2022 20:50
Tabakmalac wrote: 29/04/2022 15:23 S razlogom je Joker u Knight-u ali da ne spojlam bezveze jer ima veze sa City-em.
Tek sam počeo s igrom, ali pretpostavljam:
Arkham Knight = Red Hood
Red Hood = Jason Todd
Jasona je ubio Joker i on krivi Batmana za to jer je Batman psihopata koji angažuje tinejdžere kao expendable vojnike.

Ovo je možda far-fetched, ali Jason bi mogao postati novi Joker? Možda? :D
Far fetched i to previše, ali nije to uglavnom. Mogu navesti u spojleru, ali nešto ne bih da nekome pokvarim gušt. :mrgreen:
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#40865 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Haj' dobro :D

Nagurao sam oko 5 sati igre do sad
Već sam se prilično navikao na auto kao sastavni dio priče. Igra mi je postala čak zanimljiva, možda i interesantnija od prethodnih :shock:
Ne sad zbog priče ili auta, nego jer je dinamičnija, nije onako usporena kao prethodne. Valjda što ima puno toga da se radi, pa neke stvari me i zainteresuju :)

Kul je što se može tu i tamo igrati sa drugim likovima (Catwoman, Robin itd.), iako mi to nije nešto previše zanimljivo, pa se nisam time puno ni pozabavio. Probaću ako se nakanim...
Spoiler
Show
Joker kao personifikacija mentalne propasti Batmana usljed Scarecrow-ovih toxina mi je actually dobro uklopljen.
Super su mi njegovi komentari i podjebavanje, a pogotovo mi je dobro urađeno što se sve češće i češće pojavljuje kako Batmanu opada mentalni sklop :lol:

Mislim da su priču o Jokeru trebali završiti u prve dvije igre, pa tako isto mislim da su trebali i ovaj element ubaciti kao drugu polovicu Arkham Cityja, ali okej. Nije sad da je to očajno i da mi previše kvari igru. Samo eto malo dopizdio Joker u svim medijima :D

Grafika mi je i dalje najbolji dio igre. Ali i tu sam našao ogromnu manu.
Naprave predobro grad, Batmana, Batmobile, sve... A onda se pojave ovi protivnički tenkići i izgledaju kao 360p pored 4K grafike u igri :zoka:
Image
:jbt:


Sve u svemu, igra mi je dobra. Drago mi je da sam joj dao šansu dalje od onih prvih par tutoriala za korištenje batmobile-a koji su bili baš smor :)
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40866 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Morrowind je izasao prije tacno 20 godina. Bethesda nikad nece napraviti bolju igru.

User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#40867 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Potpisujem.
Ono je bilo "neštA"
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#40868 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Maharadza »

Ma i to "nešta" je bilo što si mlad i "horan" pa nije mrzak grind a sad kad se ostarilo sve mi je mrsko, pa i ležanje mi dosadi vrlo brzo. :mrgreen:
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#40869 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ima i toga, ali Morrowind je bio tako raznolik. More dungeona, protivnika, likova i svega
Sve poslije je recycle, reuse itd.


Što je najjače, cijela igra stala na jedan CD. Meni i raji bio mind blown kad smo skontali koliki je to svijet na 700mb :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40870 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

De nemojte me zajebavati da biste danas igrali open world bez fast travela.

Pa ja bih se rokno :D
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40871 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Samo je fazon sto te u modernim igrama samo teleportuje od tacke A do tacke B. U Morrowindu si imao kamaru opcija: silt strider, Mage Guild teleport, boots of blinding speed, levitacija, hodanje po vodi itd. Iako otvoreni svijet nije toliko detaljan, zanimljivo je pronalaziti nacine kako se lakse kretati po njemu. To je nesto gdje su Oblivion i Skyrim zakazali, kao i vecina modernig open world igara. Jedina moderna igra u kojoj izbjegavam fast travel je Witcher 3, zato sto je svijet prelijep i uvijek se naleti na intersantne interakcije na putu. Za sve ostale ga koristim kad god je moguce.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40872 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Image

:lol:
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#40873 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Dooobar Batman
Spoiler
Show
Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#40874 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

Image

rado se vraćam prijatelju starom.
Post Reply