Jok u nas sredjuju donacije turskog otpada.Iz istanbula su mogli traziti Merceds connecto o345(noviju verziju i ovi su isti model) i ne bi se naginjali+su niskopodno i relativno moderni.To su ti imaju bassss puno ovih mogli su nam dati 60 komada recimo 40-50 solo i 10-20 zglobova sto je realna potreba.

Pa gras izdvaja pare za polovne plinase dok u ZG i Osijeku od EU Fondacije(ness je za EU vezano neznam ime tacno) dobijaju nove MAN buseve.Evo i Dubrovnik i Rijeka dobijaju Man Lions City(U DB je Solaris ulozio zalbu.A vlast redovno nove buseve kupuje poput Iveco u Rijeci i ZG
Od EU fondova


Novi u ZG

A Dubrovnik ce dobiti neke od ovih(Rijeka dobija prvog sigurno)-i sve uzima grad/kanton/opcina kao i ove iveco gore.Ako dodju nove trole bazirane su na busu sa 2 slike.Recimo da je kanton svake godine uzimao 15 ovakvih(nekih 300 hiljada maraka komad) potrosili bi 4 i pol miliona godisnje i sada bi imali 60 novih+30 plinasa i jos nesto niskopodnih dizel i visokopodnih classic i ikara.I za 60 takvih bi platili 18 miliona sto je nista da se odjednom kupi a ne u 4 ture(u odnosu na budzet od skoro milijarde).Pa mogli su kupovati po 5 trola godisnje to je malo manje od 5 miliona i imali bi sada veoma moderan VP.Isto sa tramvajima ali nista bez pruge.


A u Dubrovniku najstariji 2007 godiste Man Lions Classic su313(prigradski) i isuzu kombiji prigradski.Po gradu voze 2009 i 2015 godiste a ima i 2015 prigradskih i isuzu MIDIBUSEVI poprilicno novi.A tek poneki bus ima 2-3 potpisa.A sve kanton/opcina/grad uzima.
Nek su stari 20 godina ali je bitno da su od brace Turaka.


