Utakmice.
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
18mn97
- Posts: 783
- Joined: 21/04/2021 12:56
#40476 Re: Utakmice.
Joj da hoce Penaranda uci u formu.. tacno se vidi kvalitet.
- Logovan
- Posts: 102735
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
-
last mohicans
- Posts: 18186
- Joined: 09/08/2012 23:19
-
mond
- Posts: 3613
- Joined: 24/10/2010 20:45
-
Son1
- Posts: 1225
- Joined: 24/07/2012 16:29
#40480 Re: Utakmice.
Ipak nije cist penal.
Ja sam siguran bio da mu je lopta ruku nazad gurnula.
Ja sam siguran bio da mu je lopta ruku nazad gurnula.
-
sencobih
- Posts: 7532
- Joined: 08/09/2010 08:33
#40481 Re: Utakmice.
Da ga je u ruku pogodila ne bi se odbila ko od zid, pala bi na zemlju jer je ruka isla nazad, ali treba provući priču kao da je i nama neko nešto poklonio
-
F&N
- Posts: 5276
- Joined: 17/10/2010 23:24
- Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...
#40482 Re: Utakmice.
Upravu si. Evo sad vidim na ovom videu.kleja wrote: ↑29/08/2023 10:39da se ne lažemo 1000 % nije bio penal.F&N wrote: ↑29/08/2023 10:36 Da se ne lazemo, bio je penal. Da se ne lazemo, boli nas kurac.
Bio je i u Mostaru 2021 cist crveni nad Mesanovicem kod 0-0, pa nikom nista i kasnije prekrsaj za penal pa nikom nista. Ono malo govno Bilbija sudio.
Sto se tice sinocnje utakmice, meni se cini da ostvarujemo napredak, slozio bih se sa zapazanjima @Paradox76
Po meni i dalje slabo radimo presing. U Tuzli je to radio sam Renan, protiv Veleza je to radilo kompletna trojka iz nadapa. Ali uvijek iza njih je ostajao ogroman prostor bez nasih igraca pa i taj presing nije davao previse rezultata. Presing ili radi cijela ekipa ili ne radi niko, u suprotnom samo ti pucaju linije i onda imas laksi protok lopte kod protivnika.
I sinoc, iako se malo popravilo, posebno u drugom poluvremenu, jako lose kretanje bez lopte.
Ja ne znam kako to rijesiti, da se igraci natjeraju da trce i da se otvaraju (pomazu) igracu koji ima loptu.
Sinoc je bilo X situacija gdje bek uz aut liniju na 40 metara od naseg gola, nema cistog igraca, pa se onda uvuce u neka driblanja pretrcavanja, pa gubi loptu pa aut ili iznudi aut. Tu je najveca greska veznih igraca, krila i stopera sto ne prilaze igracu s loptom, i ne otvaraju se, nego svi gledaju sta ce ovaj sam uraditi.
Uz sve ove nedostatke, mora se uzeti u obzir cinjenica da smo mi realno tek formirana ekipa. Vjerujem da ce biti nekog napretka nakon pauze ali da bi se pravi rukopis trenera trebao osjetiti tek na proljece kada bi on trebao imati sviju ekipu, selektovanu i pripremljenu za ono sto slijedi.
Do tada, bitno je samo da su 3 boda. Sve preko toga bonus.
- xoklix
- Posts: 3388
- Joined: 16/01/2018 16:07
#40483 Re: Utakmice.
I ja sam bio ubijeđen da je bio penal ,ali sam danas usporio snimku i analizirao putanju lopte i kretanje ruke.
Ruka ide nazad prije udarca lopte u tijelo !
Dakle, povlačenje ruke nazad nije posljedica udarca lopte nego pokreta igrača.
Način na koji se lopta odbila može samo ako čvrsto stegneš podlakticu ili od kuk.
Smjer u koje je otišla lopta je nelogičan ako ga pogodila u ruku.
-
18mn97
- Posts: 783
- Joined: 21/04/2021 12:56
#40484 Re: Utakmice.
Malog Buljubasica sto vise gurati. Momak ima potencijal, krece se, trazi loptu.. odmah se otkriva po oslobadjanju lopte. Treba jos dosta rada, ali na dobrom je putu.
- xoklix
- Posts: 3388
- Joined: 16/01/2018 16:07
#40485 Re: Utakmice.
I snalazi se jako dobro pod pritiskom kad mu igrač dolazi sa leđa.
Nekoliko puta izvrsno fintirao i oslobodio se protivnika.
-
baxus
- Posts: 1586
- Joined: 29/10/2005 16:31
#40486 Re: Utakmice.
Fizička sprema zavisi i od individualnog poštivanja programa.Paradox76 wrote: ↑29/08/2023 11:41Naravno da se ne može riješiti tako brzo, kondicioni treninzi se rade u etapama, sa laganim progresom da se ne bi dovelo do pretreniranosti i opasnosti od povreda.Moramo svi shvatiti da je ekipa bila zapuštena kako fizički, tako i takticki a Boga mi i na psihičkom planu.
Pripreme su bukvalno bačene u vodu.
Imamo sad Goška pa ako ne grijesim slijedi pauza.
Mislim da će se pravi pomak na fizičkoj spremi tek vidjeti početkom oktobra.
Ono kad nisi na treningu, koliko spavaš, sta jedeš, kad jedeš.
Ako pojedinac nema svijest, nikad nećeš postici željeni efekat.
Naravno u grupi od 30 ljudi uvijek će biti 10ak jebivjetara. Ali takvi trebaju pasti u drugi plan.
Ja se nadam da će se naći makar 10 njih, gladnih uspjeha koji će htjeti da rade i biti disciplinovni.
Na njima mozes graditi sve sto želiš.
- Logovan
- Posts: 102735
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#40487 Re: Utakmice.
FK Sarajevo i NK GOŠK odigrali su ukupno devet međusobnih utakmica. Na pet susreta bordo-bijeli su odnijeli pobjedu, tri puta je slavio GOŠK, dok je jedna utakmica okončana remijem.
Ove subote ponovo ćemo odmjeriti snage u Gabeli na stadionu Perica - Pero Pavlović sa početkom u 20:45

- xoklix
- Posts: 3388
- Joined: 16/01/2018 16:07
#40488 Re: Utakmice.
Valjalo bi ovo dobiti i onda pokušati spremiti ekipu za Zrinjski na reprezentativnoj pauzi jer smo očigledno u zaostatku sa fizičkom spremom.
- ruud
- Posts: 4129
- Joined: 30/07/2008 15:29
#40489 Re: Utakmice.
Pozdrav,
Kontam se zaputiti u Gabelu, solo, eventualno ako žena htjedne krenuti... jel' ko gostovao dole, kakva je raja, isplati li se u dresu na stadion?
Kontam se zaputiti u Gabelu, solo, eventualno ako žena htjedne krenuti... jel' ko gostovao dole, kakva je raja, isplati li se u dresu na stadion?
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#40490 Re: Utakmice.
Isplati ako planiras imati neugodnosti..
- Logovan
- Posts: 102735
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
-
Anquilla
- Posts: 2504
- Joined: 25/04/2016 19:31
#40493 Re: Utakmice.
Kako smo ovim hokejaškim promjenama u igračkom kadru srozali kapitensku traku, to je strašno.
-
mond
- Posts: 3613
- Joined: 24/10/2010 20:45
#40494 Re: Utakmice.
Meni bi Zadro uvijek bio kapiten. Kakav Ziljkić i slični.
-
Anquilla
- Posts: 2504
- Joined: 25/04/2016 19:31
#40496 Re: Utakmice.
Nije do osobe, štaviše vjerujem da je večeras kapiten zbog autoriteta, nego broja utakmica.
Toliko mijenjamo igrače, da je kapiten prvo postao neko s jednocifrenim brojem utakmica, u tom trenutku, a tako i njegov zamjenik.
Toliko mijenjamo igrače, da je kapiten prvo postao neko s jednocifrenim brojem utakmica, u tom trenutku, a tako i njegov zamjenik.
-
mirza_15
- Posts: 11064
- Joined: 19/01/2015 09:26
#40497 Re: Utakmice.
Mi na klupi imamo dvije izmjene manje od Posušja. Nema Trake, Zlljkića, Penarande, Viverosa, Blate... Zeljković je tu. Sa ekipom Čelik i Ljukovac
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
- ruud
- Posts: 4129
- Joined: 30/07/2008 15:29
#40499 Re: Utakmice.
0 neugodnosti.
Izasao župnik blagosloviti stadion, veli prvo da pozdravim goste iz Sarajeva, selam alejkum...
- vicious
- Posts: 7655
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#40500 Re: Utakmice.
Ovome treba stravu saliti...

