Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

18mn97
Posts: 783
Joined: 21/04/2021 12:56

#40476 Re: Utakmice.

Post by 18mn97 »

Joj da hoce Penaranda uci u formu.. tacno se vidi kvalitet.
User avatar
Logovan
Posts: 102737
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40477 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

mond
Posts: 3613
Joined: 24/10/2010 20:45

#40479 Re: Utakmice.

Post by mond »

Logovan wrote: 29/08/2023 18:27
Bgm u tijelo.
Son1
Posts: 1225
Joined: 24/07/2012 16:29

#40480 Re: Utakmice.

Post by Son1 »

Ipak nije cist penal.
Ja sam siguran bio da mu je lopta ruku nazad gurnula.
sencobih
Posts: 7532
Joined: 08/09/2010 08:33

#40481 Re: Utakmice.

Post by sencobih »

Da ga je u ruku pogodila ne bi se odbila ko od zid, pala bi na zemlju jer je ruka isla nazad, ali treba provući priču kao da je i nama neko nešto poklonio
F&N
Posts: 5276
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#40482 Re: Utakmice.

Post by F&N »

kleja wrote: 29/08/2023 10:39
F&N wrote: 29/08/2023 10:36 Da se ne lazemo, bio je penal. Da se ne lazemo, boli nas kurac.

Bio je i u Mostaru 2021 cist crveni nad Mesanovicem kod 0-0, pa nikom nista i kasnije prekrsaj za penal pa nikom nista. Ono malo govno Bilbija sudio.

Sto se tice sinocnje utakmice, meni se cini da ostvarujemo napredak, slozio bih se sa zapazanjima @Paradox76

Po meni i dalje slabo radimo presing. U Tuzli je to radio sam Renan, protiv Veleza je to radilo kompletna trojka iz nadapa. Ali uvijek iza njih je ostajao ogroman prostor bez nasih igraca pa i taj presing nije davao previse rezultata. Presing ili radi cijela ekipa ili ne radi niko, u suprotnom samo ti pucaju linije i onda imas laksi protok lopte kod protivnika.

I sinoc, iako se malo popravilo, posebno u drugom poluvremenu, jako lose kretanje bez lopte.
Ja ne znam kako to rijesiti, da se igraci natjeraju da trce i da se otvaraju (pomazu) igracu koji ima loptu.
Sinoc je bilo X situacija gdje bek uz aut liniju na 40 metara od naseg gola, nema cistog igraca, pa se onda uvuce u neka driblanja pretrcavanja, pa gubi loptu pa aut ili iznudi aut. Tu je najveca greska veznih igraca, krila i stopera sto ne prilaze igracu s loptom, i ne otvaraju se, nego svi gledaju sta ce ovaj sam uraditi.

Uz sve ove nedostatke, mora se uzeti u obzir cinjenica da smo mi realno tek formirana ekipa. Vjerujem da ce biti nekog napretka nakon pauze ali da bi se pravi rukopis trenera trebao osjetiti tek na proljece kada bi on trebao imati sviju ekipu, selektovanu i pripremljenu za ono sto slijedi.

Do tada, bitno je samo da su 3 boda. Sve preko toga bonus.
da se ne lažemo 1000 % nije bio penal.
Upravu si. Evo sad vidim na ovom videu. :thumbup:
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#40483 Re: Utakmice.

Post by xoklix »

Son1 wrote: 29/08/2023 18:57 Ipak nije cist penal.
Ja sam siguran bio da mu je lopta ruku nazad gurnula.
I ja sam bio ubijeđen da je bio penal ,ali sam danas usporio snimku i analizirao putanju lopte i kretanje ruke.
Ruka ide nazad prije udarca lopte u tijelo !
Dakle, povlačenje ruke nazad nije posljedica udarca lopte nego pokreta igrača.
Način na koji se lopta odbila može samo ako čvrsto stegneš podlakticu ili od kuk.
Smjer u koje je otišla lopta je nelogičan ako ga pogodila u ruku.
18mn97
Posts: 783
Joined: 21/04/2021 12:56

#40484 Re: Utakmice.

Post by 18mn97 »

Malog Buljubasica sto vise gurati. Momak ima potencijal, krece se, trazi loptu.. odmah se otkriva po oslobadjanju lopte. Treba jos dosta rada, ali na dobrom je putu.
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#40485 Re: Utakmice.

Post by xoklix »

18mn97 wrote: 30/08/2023 09:08 Malog Buljubasica sto vise gurati. Momak ima potencijal, krece se, trazi loptu.. odmah se otkriva po oslobadjanju lopte. Treba jos dosta rada, ali na dobrom je putu.
I snalazi se jako dobro pod pritiskom kad mu igrač dolazi sa leđa.
Nekoliko puta izvrsno fintirao i oslobodio se protivnika.
baxus
Posts: 1586
Joined: 29/10/2005 16:31

#40486 Re: Utakmice.

Post by baxus »

Paradox76 wrote: 29/08/2023 11:41
vicious wrote: 29/08/2023 10:20

Bog te čuo, ali koliko brzo se može riješiti tako nešto, što je očigledno totalno zapušteno tokom cijelog mandata prošlog SŠ, ne samo tokom priprema? Za podizanje fizičke spreme je ipak potrebno malo više vremena?
Naravno da se ne može riješiti tako brzo, kondicioni treninzi se rade u etapama, sa laganim progresom da se ne bi dovelo do pretreniranosti i opasnosti od povreda.Moramo svi shvatiti da je ekipa bila zapuštena kako fizički, tako i takticki a Boga mi i na psihičkom planu.
Pripreme su bukvalno bačene u vodu.
Imamo sad Goška pa ako ne grijesim slijedi pauza.
Mislim da će se pravi pomak na fizičkoj spremi tek vidjeti početkom oktobra.
Fizička sprema zavisi i od individualnog poštivanja programa.
Ono kad nisi na treningu, koliko spavaš, sta jedeš, kad jedeš.
Ako pojedinac nema svijest, nikad nećeš postici željeni efekat.

Naravno u grupi od 30 ljudi uvijek će biti 10ak jebivjetara. Ali takvi trebaju pasti u drugi plan.
Ja se nadam da će se naći makar 10 njih, gladnih uspjeha koji će htjeti da rade i biti disciplinovni.
Na njima mozes graditi sve sto želiš.
User avatar
Logovan
Posts: 102737
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40487 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

FK Sarajevo i NK GOŠK odigrali su ukupno devet međusobnih utakmica. Na pet susreta bordo-bijeli su odnijeli pobjedu, tri puta je slavio GOŠK, dok je jedna utakmica okončana remijem.

Ove subote ponovo ćemo odmjeriti snage u Gabeli na stadionu Perica - Pero Pavlović sa početkom u 20:45 ☑️
Image
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#40488 Re: Utakmice.

Post by xoklix »

Valjalo bi ovo dobiti i onda pokušati spremiti ekipu za Zrinjski na reprezentativnoj pauzi jer smo očigledno u zaostatku sa fizičkom spremom.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#40489 Re: Utakmice.

Post by ruud »

Pozdrav,

Kontam se zaputiti u Gabelu, solo, eventualno ako žena htjedne krenuti... jel' ko gostovao dole, kakva je raja, isplati li se u dresu na stadion?
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#40490 Re: Utakmice.

Post by Karikaturist »

Isplati ako planiras imati neugodnosti..
18mn97
Posts: 783
Joined: 21/04/2021 12:56

#40491 Re: Utakmice.

Post by 18mn97 »

Ziljkic ne igra zbog viroze.
User avatar
Logovan
Posts: 102737
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40492 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Image
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#40493 Re: Utakmice.

Post by Anquilla »

Kako smo ovim hokejaškim promjenama u igračkom kadru srozali kapitensku traku, to je strašno.
mond
Posts: 3613
Joined: 24/10/2010 20:45

#40494 Re: Utakmice.

Post by mond »

Meni bi Zadro uvijek bio kapiten. Kakav Ziljkić i slični.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#40495 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Nema ni Peranande.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#40496 Re: Utakmice.

Post by Anquilla »

Nije do osobe, štaviše vjerujem da je večeras kapiten zbog autoriteta, nego broja utakmica.
Toliko mijenjamo igrače, da je kapiten prvo postao neko s jednocifrenim brojem utakmica, u tom trenutku, a tako i njegov zamjenik.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#40497 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Mi na klupi imamo dvije izmjene manje od Posušja. Nema Trake, Zlljkića, Penarande, Viverosa, Blate... Zeljković je tu. Sa ekipom Čelik i Ljukovac
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#40498 Re: Utakmice.

Post by gidra »

mirza_15 wrote: 02/09/2023 20:27 Nema ni Peranande.
Znamo li zasto?
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#40499 Re: Utakmice.

Post by ruud »

Karikaturist wrote: 02/09/2023 16:22 Isplati ako planiras imati neugodnosti..
0 neugodnosti.

Izasao župnik blagosloviti stadion, veli prvo da pozdravim goste iz Sarajeva, selam alejkum...
User avatar
vicious
Posts: 7657
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#40500 Re: Utakmice.

Post by vicious »

Ovome treba stravu saliti...
Post Reply